Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt Hipoteczny

Kredyt Hipoteczny

awe / 80.245.176.* / 2006-09-15 13:22
Podpisałem umowę o kredyt hipoteczny w PKO BP ale go nie uruchomiłem
Kredyt jest we frankach szwajcarskich w momencie podpisywania umowy frank
policzyli mi po 2,55zł W między czasie złożyłem podanie o zmniejszenie kwoty kredytu z 79,500zł na 70,000zł Dostałem dzisiaj odpowiedź na moje podanie i bank w trosce o klienta zaproponował podpisanie aneksu do mojej umowy z aktualną ceną franka (2,44zł) lub ceną z umowy (2,55zł).
Nie wiem co jest grane ???
Uruchamiejąc kredyt w dniu dzisiejszym po cenie 2,55zł będę musiał dopłacić do różnicy kursu bo nie dostane pełnej kwoty kredytu 70,000zł
Ale jeśli zmienię cenę na 2,44zł to nie będę musiał dopłacać tylko że jak frank podskoczy to będę bardziej w plecy niż po kursie 2,55zł poradźcie co z tym zrobić ???
Wyświetlaj:
Pablo xXXX / 193.189.116.* / 2006-09-16 20:18
twój problem wynika ze specyficznego przeliczania kursu w pko bp. Pierwszy raz przeliczają po kursie z dnia złożenia wniosku , drugi raz po kursie z dnia uruchomnienia. Jeżeli w międzyczsie kurs pójdzie do góry to będziesz zarobiony jeżeli odwrotnie to dopłacasz. Oczywiście nie ma nic za darmo i w przypadku niższego kursu masz więcej franków do spłaty. wszystko zależy od tego na jaki cel potrzebujesz-1)jeżeli pieniądze przelewasz do dewelopera lub sprzedającego i nie masz z czego dopłacić to bierz po niższym kursie- bank nadwyżkę przekaże Ci na konto- zamiast wydawać na zakupy w bomi kup za to jakiś fundusz akcyjny w mbanku i zapomnij na kilka lat- urośnie trochę kapitału i będizesz miał poduszkę finansową- małą bo małą ale zawsze
2) jeżeli z kolei jest to budowa domu sys gospodarczym to bierz po wyższym kursie- najwyżej kafelki kupisz tańsze lub trochę póżniej. Piszesz o niskiej kwocie kredytu- zakładam że masz duży wkąłd własny- zamiast mrozić w nieruchomosci ja bym zrefinansował się do innego banku za jakiś czas i wyciągnął maksymalnie duzo środków, które bym ulokował w fundusze - za kilka lat będizesz mógł całkowicie zapomnieć o kredycie- pozdrawiam
Empero / 2023-11-06 13:40
Kontaktuj się http://mediapak.pl/gdzie-wziac-kredyt/ polecam.
iwaj / 192.121.192.* / 2006-09-18 09:03
Mam podobny problem. Podpisana umowa w PKO BP i nie uruchomiona. Zastanawiam się nad przewalutowaniem kredytu jeszcze przed uruchomieniem. Co o tym sądzicie?
rybka / 2006-09-15 21:12 / Tysiącznik na forum
PKO dobrze kombinuje!
W ciągu najblizszych 2-3 lat prognozowane jest osłabienie złotego wzgledem franka.
Kupujac dziś (dla potrzeb kredytu a nie inwestowania w waluty) tanio franka kupuje się go wiecej, co w przypadku zbliżającego się wzrostu kursu tej waluty, powoduje, że trzeba będzie więcej płacić.

Najnowsze wpisy