Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt hipoteczny, a praca zagranicą?!?

Kredyt hipoteczny, a praca zagranicą?!?

artlon / 2007-07-02 22:12
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na rynku wtórnym, w przypadku gdy pracuję zagranicą. Dokładnie rzecz biorąc chciałbym kupić mieszkanie za około 130 - 150 tyś., przy tym 100 tyś miałoby pochodzić z kredytu a reszta - wpłata własna. Mam udokumentowane dochody z 5 lat pracy - działalność gospodarcza, którą zlikwidowałem 01.02.2007. Od tego czasu jestem zatrudniony. Po kilku miesiącach chciałbym nabyć kolejne mieszkanie w ten sposób, jeśli byłaby taka możliwość.
Dodam, że posiadam od dłuższego czasu konta w ING i Multibanku, i w pierwszej kolejności chciałbym skorzystać z oferty tych banków. A może lepiej skorzystać z pomocy doradców finansowych, typu Open Finance?
Czy spotkał sie już ktoś z Was z takim przypadkiem, czy jest możliwy kredyt hipoteczny dla mieszkających poza granicami Polski?
Wyświetlaj:
Just / 87.248.76.* / 2007-07-05 11:01
Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę to nie ma z tym większego problemu. Po prostu zaświadczenie musi byc napisane w języku angielskim. min staż pracy to 3 miesiące (jezeli masz ciągłość tak jak w Twoim przypadku) lub 6 miesięcy jeżeli tej ciągłości nie masz. Mówimy tu oczywiście o krajach UE.
Iza Konsultant Money.pl / 2007-07-05 13:43 / Specjalista Money.pl
Wiele banków udziela kredytów osobom pracującym poza granicami RP. W zależności od banku, kredyt może być oferowany nawet do 100% wartości nieruchomości. Część banków będzie wymagać umowy o pracę przetłumaczonej przez tłumacza przysięgłego, czasem wystarczy tylko wypełnione zaświadczenie o zatrudnieniu za druku w języku angielskim/niemieckim. Banki będą wymagać wyciągu z rachunku osobistego, na które wpływa pensja.
Zapraszam na nasze strony do działu PRODUKTY FINANSOWE:
http://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/0/0/ gdzie można kolejno zapoznać się z
ofertami poszczególnych banków.
Rozwiązaniem jest także wysłanie zgłoszenia zainteresowania ofertą kredytową, formularz znajduje sie na stronie:
https://direct.money.pl/zzk/zgloszenie.do
na podstawie przesłanych danych przygotujemy indywidualną ofertę. W uwagach proszę wpisać, że uzyskuje Pan dochody za granicą oraz proszę podać aktualny numer telefonu.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: