Forum Forum finansoweKredyty

Co zrbić, bank odrzuca ratę kredytu?

Co zrbić, bank odrzuca ratę kredytu?

mar0312 / 91.94.167.* / 2007-08-20 20:54
Prosze o pomoc,

zaciągnęłam w banku kredyt. Podpisałam umowę, odebrałam towar,etc....
Przyszedł termin pierwszej raty, więc dokonałam przelewu na konto banku.

Po jakimś czasie zorientowałam się, że takie konto nie istnieje (a miałam je podane w umowie) - przelew wrócił z powrotem na mój rachunek.

Co dziwne, nie dotarły też do mnie druczki z ratami miesięcznymi.

Jestem przekonana, ze pracownik nie zarejestrował tej umowy i stąd taka sytuacja.

Co mam zrobić? Proszę o pomoc? Co będzie jesli ja zostawię tę sytuację taką jaka jest?
Wyświetlaj:
Sabre / 2007-08-22 10:26 / Tysiącznik na forum
Przede wszystkim, sprawdź czy numer konta (jaki wpisałaś) jest zgodny z numerem na umowie. Większość banków odrzuca wszystkie przelewy z nieprawidłowym numerem w sposób automatyczny. Pomimo standardu NRB, takie sytuacje się zdarzają. Tylko kilka może sobie "pozwolić" na dokładne sprawdzenie przelewu.
Może też wystąpić sytuacja, że numer konta kredytu jest inny niż numer konta na które należy dokonywać spłaty tego kredytu. Brzmi to dziwnie, ale tak bywa:)
Nie czekaj, tylko skontaktuj się z bankiem. I nie pytaj się co będzie, jak nie będziesz płacić ... .
Rafał_ / 62.89.103.* / 2007-08-21 12:28
Zadzwoń do banku i dyskretnie zapytaj, czy w ogóle masz u nich jakiś kredyt ;-)
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2007-08-21 11:26 / Specjalista Money.pl
Witam,

W takiej sytuacji najlepiej złożyć reklamację, listownie lub bezpośrednio w oddziale banku. Do reklamacji dobrze by było dołączyć ksero potwierdzenia przelewu, aby potwierdzić, że przelew został dokonany na numer konta wskazany w umowie i opisać zaistniałą sytuację, aby bank nie naliczał odsetek karnych za powstałe opóźnienie.
Pozostawienie problemu bez rozwiązania nie jest najlepszym wyjściem, jeżeli otrzymała Pani kredyt, to Pani obowiązkiem jest jego spłata. Opóźnienia w płatności rat spowodują, że bank będzie naliczał odsetki karne od niespłaconych w terminie rat, a każde opóźnienie może spowodować, że w przyszłości będzie miała Pani problem z uzyskaniem kredytu w jakimkolwiek banku. Proszę również pamiętać, że nie każdy bank wysyła klientom druki wpłaty rat.

Pozdrawiam,
Agnieszka
gość01 / 62.233.165.* / 2007-08-21 12:11
Ta porada jest bez sensu. W ten sposób tylko wciąż utrzymuje sie stan rzeczy polegający na wszechwładzy banków. Dlaczego klient, który wywiązał się z obowiązku ma składac reklamację? Przelew został wykonany na czas. Bank niech się nieco wysili teraz - przeprosi i poprosi o powtórną wpłate.
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2007-08-21 12:54 / Specjalista Money.pl
Problem polega na tym, że bank nie będzie wiedział, o tym że jakikolwiek przelew był dokonany. Rata nie została spłacona i dla banku w tym momencie klient jest nierzetelny, bo nie spłaca rat w terminie. Obowiązkiem klienta jest spłacać kredyt i to żadne usprawiedliwienie, że podany w umowie numer rachunku jest błędny, tym bardziej, że Pani opisująca problem już dostrzegła ten błąd, pieniądze nie wpłynęły na inny rachunek, tylko powróciły na rachunek klientki, co znaczy, że rata nie została spłacona i ta Pani ma tego świadomość.
Bank oczywiście się wysili, w momencie kiedy kredyt trafi do windykacji, klientka wówczas wyjaśni całą sytuację, tylko czy nie łatwiej zrobić to już teraz?
Gdy kredyt trafi do windykacji, to z pewnością odpowiedni zapis w BIK już będzie widniał, wówczas "odkręcanie" całej tej sytuacji z pewnością będzie kosztowało dużo nerwów i niejedną reklamację, nie wiem po co sobie tak utrudniać życie... :)
gość01 / 62.233.165.* / 2007-08-21 10:23
... żadne "zadzwoń". Z bankiem tylko i wyłacznie listy polecone. Na telefon - to znowu może być, że ktos czegoś nie zrobił albo zrobił inaczej... Wykonałaś przelew na wskazny rachunek, wiec jestes czysta i bank nie ma prawa mieć do Ciebie pretensji. Na dobrą sprawe nie powinien nawet upominac się więcej o tę ratę.
zszywcia / 2007-08-21 09:09
miałem podobną sytuacje - kupiłem telewizor na raty , czekałem trzy miesiące a bank nie przysłał mi druczków, kiedy zadzwoniłem do banku okazało się że naliczają mi już karne odsetki naliczają mi do tej pory o dziwo za to że nie wpłacam na orginalnym druku.
radze zadzwoń do banku
Renu / 2007-08-21 21:56
zszywcia, a który to bank nalicza odsetki za niekorzystanie z ich druków? kuriozalne...

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: