Forum Forum finansoweKredyty

Lukas Bank nie wie jakie raty są spłacone

Lukas Bank nie wie jakie raty są spłacone

eddekk / 2007-10-18 15:02
Witam,
piszę w imieniu mojej dziewczyny. Otóż wzięła ona meble na raty. Do tej pory opłaciła 4 raty i dzisiaj kolejne 2 (paź-lis).
Lukas Bank przysłał jej ponaglenie zapłaty zaległej raty wraz z odsetkami (czyli +kilkanaście złotych do raty).
Byliśmy w placówce Lukasa i pracownica banku nie wiedziała za jaki miesiąc zalega z ratą. Najpierw powiedziała, że za wrzesień, a jak dostała kwitek wpłaty, to stwierdziła, że to pewnie za sierpień...
Pech chciał, że dziewczyna zgubiła ten kwitek, ale wpłaciła ratę na 100% na Poczcie Polskiej. Czy to możliwe, że ktoś na Poczcie źle zrealizował przelew? Dlaczego pracownik Lukas Bank nie wie tak naprawdę jaki miesiąc został rzekomo nieopłacony?
Jak teraz udowodnić, że wszystkie raty były opłacane w terminie, jak jeden z kwitków gdzieś zaginął?

Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
lukas klient / 83.17.195.* / 2007-12-22 18:36
Nie wiem co mnie podakusilo wybarc Lukas na kredytowanie samochodu. Samochod nowy z salonu, wpłata wlasna ponad 30%. Miało byc pieknie, szybko, profesjonalnie i do tego miala byc procedura uproszczona. Zamiast wziaść kredyt ktory mi proponowano w salonie samochodowym zdecydowalismy sie z mezem wziasc kredyt w Lukasie - to był najwiekszy błąd mojego życia. Pech chcial ze trafialismy z mezem na niekompetente osoby.
1. Najpierw w Płocku nie działał serwer (a wniosek wypełnialiśmy prze internet) wiec nic nie udało sie nic załatwić.
2. Przy kolejnym podejsciu nie bylo "Pani dyrektor" bo tylko ona zajmuje sie kredytami samochodowymi.
3. Miala być procedura uproszczona (czyli bez zaswiadczeni o zarobkach i mialo wystarczyc nasze oswiadczenie) ale pani z Banku (Oddział Płock) kazała dostarczyc zaświadczenia z pracy o zarabokach chociac wg prawa w procedurze uproszczonej nie powinni tego wymagać (bo wpłaciliśmy ponad 10% wartości samochodu)
4. Po podpisaniu umowy (oraz cecji na OC , oraz umowy przewłaszczenia) udalisy sie do Urzedu Komunikacji aby zarejestrować samochod ale nie zarejstrowalismy bo bank w umowie na przygotowal zapisu w ilu procentach my jestesmy włascicielami a w ilu procentach bank. Byłam tak zdenerwowana ze zadzownilam do pani z banku z pytaniem czy moge odstapic od umowy bo miałam juz dosyć i chciałam wziaść kredyt w banku ktory proponowal mi salon. Pani powiedzial ze musimy przyjsc z mezem do oddzialu i anulowac umowe oraz podpisac takie oswiadczeni o odstapieniu od umow i w takie jest nasze prawo.
5. Na szczescie na infolini Kredytowej dowiedzilemy sie ze nie potrzebnie nam dano 3 egzemplarze umowy (o przewlaszeniu)i ze pracownik w komunikacji nie powinien wcale tej umowy otrzymac. I pani Z Lukasa (Infiolinia Kredyty Samochodowe) byla naprawde mila i poinformowana Wiec tej osobie jestemy naprwde wdzieczni za pomoc. Pani z banku (z centrali) zadzownila do naszego urzedu komunikacji i wyjasnila o co chodzi z tymi umowami..
6. No i szczesliwie w koncu zarejstrowalismy ten samochod, wykupilismy ubezpiecznie (z cecja na bank) i szczesliwi pojechalismy do oddzialu aby przedstawic dokument bo na tej podsatwie Lukas przeleje na konto salonu srodki finansowe.
7. W banku nam powiedziano ze nie ma juz naszych dokumentow bo pani dyrektor kazal wszystko zniszczyc. Bo po moim telefonie (na komorke) do pani dyrketor ona uznala ze odsteopuje od umowy. Mimo ze wg zapisu w umowie odstapienie od umowy powinno byc potwierdzone badz faksem badz osobiscie w oddziale banku.
8. Na dzien dzisiejszy mamy podpisana umowe, mamy zarejsetrowany samochod, wykupiona polise i nie mamy samochodu. Bo bank nie ma naszych dokmentow.
Faktura jest przeterminowana. Cale szczescie wplacilismy nasza pieniadze gotowka wiec 30 % wartosci samochodu jest zapalcone i z salonu nie patrza na nas jak na dziwakow..
Ludzie uwazajcie na Oddzial Banku LUKAS W PŁOcKU na ulicy Krolewieckiej pracuja nie kompetetnte osoby. LUKAS - NIGDY WIECEJ
MaaTiii2505 / 2007-11-21 17:52
Niedawno dowiedziałem sie ze od 6 lat zalegam w Lukas banku , oczywiście przez przypadek ponieważ chciałem zasięgnąć kredytu. Do tej pory nie otrzymałem od nich żadnego zawiadomienia. Prawdopodobnie brałem coś na raty o czym wogole nie wiem (nie pamiętam żebym brał ) a rachunki po 5 latach likwiduje .... co w takim razie powinienem zrobić ...
Proszę o pomoc ...
TOM9990 / 87.105.237.* / 2007-11-09 18:51
Lukas to bank dla najbogatszych Polaków. Dlaczego ? otóż miałem bardzo podobną sytuację tj w jednym m-cu zapłaciłem za ratę zaległą + bieżącą, kolejne raty płaciłem już systematycznie - zaznaczam, że było to kilka lat temu. W tym roku dostałem info od firmy windykacyjnej z informacją, że zalegam kilkaset złotych z tytułu wziętego kredytu na zakup czegoś na raty. Przez 3 godziny starałem się wyjaśnić sprawę m.in dzwoniąc do Lukasa gdzie potraktowano mnie jak idiotę - chociaż to może osoba z Lukasa okazała się ..... zresztą tam Ci nic nie powiedzą bo wiedza kosztuje a oni oszczędzają jak mogą.
Po 3 godzinach ustaliłem (TU UWAGA) - że kilkaset złotych to niecałe 5 zł odsetek a reszta to opłata (KILKASET ZŁOTYCH!!!!!!!) za prowadzenie konta - jak to możliwe ?! - nic prostszego - otóż - kilka zł tj 5 było niezapłaconych odsetek więc musiały być wg Lukasa trzymane na rachunku który był oprocentowany w wysokości 0,49% od kwoty kredytu miesięcznie !!!! co po kilku latach dało kwotę kilkuset zł - czy przychodziły monity - podobno tak nawet przez te lata całe dwie szt a że nie są one listem poleconym to można sobie dowolnie mówić o wysłaniu - jednym słowem zdzierstwo na całego

Tak więc odpowiem Ci co zrobić - najpierw zapłać najlepiej dodaj 10 zł a później domagaj się zwrotu i przeprosin PISEMNYCH abyś się nie obudził tak jak ja - poczta nie może źle zaksięgować pieniędzy - rachunki są w standardzie NRB gdzie pierwsze 2 cyfry są nr kontrolnym pozostałych - jeżeli źle wklepie pani w okienku to wyjdzie jej info o błędnym rachunku (wiem bo pracuję w banku).
Jednym słowem trafiłeś na najgorszy możliwy bank na świecie - lepiej już jest w Prowidencie bo tam przynajmniej pilnują tego co mają.
Mod / 89.78.179.* / 2007-12-20 17:21
Chyba nie wiesz o czym mówisz. Mam konto w Lukasie od kilkunastu lat i nie mam problemów ani z rachunkiem ani kredytami ani z kartą kredytową. Solidny porządny bank.
zzzz / 85.117.16.* / 2007-12-26 10:13
pewnie jesteś pracownikiem , to ździercy i niesolidni
alpha43 / 2007-10-18 15:15
nie wiem jak teraz Poczta (Nasz Wspaniały Monopolista) szybko księguje przelewy, ale jeszcze dnie dawno trwało to zdecydowanie dłużej niż w banku.
Jeśli nic się nie zmieniło to problem może wynikać właśnie z tego - że zanim rata wpłynęła do Banku, Lukas przesłał ponaglenie.
A że panienka w oddziale nie wiedziała... pewnie od niedawna pracuje
eddekk / 2007-10-18 15:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tylko kwestia jest taka, że moja dziewczyna zawsze płaci po dwie raty. Za sierpień i wrzesień wpłacała 4 września. Możliwe, że jest tak, jak piszesz. Pismo poszło przed wpłynięciem przelewów.

Jednak w jaki sposób można się dowiedzieć ile rat jest opłaconych? Jakieś pismo wystosować do banku? Ile to będzie kosztować?
auto-R / 78.30.90.* / 2014-07-25 06:51
Widzisz. Jakby płaciła za sierpień i wrzesień w sierpniu to by nie miała problemów. Przecież w tym trybie w którym twoja dziewczyna płaci bank ma rację bo zawsze co druga rata jest opóźniona więc bank ma prawo rościć odsetki.
A tak z innej beczki, po co płacić po 2 raty? Nie można zamiast 24 wziąć 12 rat i płacić je pojedynczo?

Jest jeden sposób na takie raty. Nie płacić podwójnych rat tylko płacić co miesiąc na bieżąco a "nadwyżkę" spłacić hurtem np mam 12 rat ale przed wpłatą 8 nazbierałem dość pieniędzy żeby spłacić całość więc płacę zamiast 8 raty wszystkie pozostałe od 8 do 12 czyli 5 rat.
I tu mała uwaga. Nie pamiętam czy było tak wcześniej ale w roku 2014 tak jest, że te pozostałe raty płacimy na inne konto bankowe!
Jest to w umowie napisane.

Wiem bo prowadzę punkt usługowo-handlowy i mam tez raty z lukasa.
doswiadczony / 83.17.117.* / 2007-10-24 11:42
witam,
musiałes trafic na biedaczyne pracująca kilka dni :) a procedur w bankach jest sporo...nie mówić o zawiłych systemach ...

sprawa jak najbardziej jest do odkręcenia - lukas nie pobiera opłat za korespondencje w sprawie reklamacji (jak np GE Money).
opiszcie sprawe, podajcie daty wpłat i niech sie ustosunkują - trzeba poprosic o zwrot niesłusznie naliczonych kosztów

podejrzewam ze to sprawa poczty - przelewy ida nawet 3 tyg?:(
ksiegowy / 193.108.177.* / 2007-11-27 10:34
Witam jezeli chodzi o przelwy z Poczty Polskiej ma inf z realnego źródła środki kolo 2 tygodni sa blokowane prez poczte, a potym czasie wysyłane do własciwego podmiotu (czytaj banku) a w banku ja to w banku liczy sie TYLKOOOO I WYŁĄCZNIE data zaksiegowania na rach kredytu i pozyczki a nie stempel pocztowy

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: