Forum Forum finansoweKredyty

jak obniżyć marżę w banku?

jak obniżyć marżę w banku?

liwia / 77.112.43.* / 2008-02-11 12:51
witam , mam pytanie do szcześliwców którzy wystosowali pismo do swoich banków z prośbą obnizenie marży, jakich argumentów użyliscie?wiem ze teraz banki projbuja przjeac kredytobiorców hipotecznych oferujac atrakcyjne warunki ale ja nie jestem pewna czy chcialabym bawic sie w papierologie od nowa dlatego mysle nad takim pismem. Nie wim natomiast jakie argumenty przemawiaja do banków, czy macie jakies pomysly?bede wdzieczna za kazda podpowiedz.pozdrawiam
Wyświetlaj:
leiho / 2008-05-10 11:26 / "Tu Ne Cede Malis"
ale co ci da obnizenie marzy? pare złotych? paredziesiąt? Kredyt jest obliczany i odsetki na podstawie najczęsciej 3miesięcznego LIBOR - czyli miedzybankowej stopy % na jakaś banki daja pieniadze innym bankom (lub dokladniej: na jaki % tamte banki w potrzebie wezmą te pieniadze) - to tak w uproszczeniu. Nie masz na to ZADNEGO wpływu jak ta stopa bedzie sie kształtowac - te stope ustala się w Londynie na podstawie pewnych wyliczen, ktore znowu bazują na polityce banków centralnych (moze tez byc WIBOR lub EURIBOR ale to niemal to samo, róznia się wysokoscią ale raczej nieznacznie). Jesli wziełas kredyt w złotówkach to mozesz płakać, bo RPP podwyzszy jeszcze stopy %, stawka referencyjna dla PLN wzrosnie i to niemało. Kredyt bedzie coraz drozszy i to jeszcze troszeczkę potrwa.
Bukaaaa / 89.78.237.* / 2008-05-09 21:33
Liwio jeżeli odezwiesz się na mojego maila :
pszczolekh@o2.pl to wyśle ci pismo które ja wysłałem i zadziałało (Bank PKO)
pozdrawiam
Jarappa / 62.111.158.* / 2008-06-20 10:56
Witam,
Czy mógłbym prosić użytkownika "Bukaaaa" o wysłanie takigo pisma także do mnie na adres kaccmen@yahoo.pl.
Z góry dziękuję,
januszzz / 195.35.80.* / 2008-05-09 18:08
prosze o kontakt na tel: 693093219
JANUSZ TO OSZUST / 78.8.139.* / 2008-09-06 23:08
OSZUST PROSZE UWAZAC
GE.M*ney.B*nk.sucks / 213.17.245.* / 2008-05-09 13:25
Ja właśnie dostałem odpowiedź odmowną mimo argumentów:
1) podanie aktualnej wielkości marży dla kredytu o identycznych warunkach w innych bankach ORAZ w tym samym banku, co mam kredyt - ale gdybym był nowym klientem (we wszystkich przypadkach marża lepsza),
2) argument o mojej hiperpunktualności,
3) stwierdzenie, że pozostanę nadal lojalnym klientem, jeśli mi delkikatnie obniżą marżę.

I co, mimo nienagannej historii kredytowej, sporej sumy kredytu i generalnie wszystkich sprzyjających warunkach usłyszałem "możemy wrócić do rozmowy, ale za kilka miesięcy". A tymczasem sąsiadka z dużo mniejszym kredytem w innym banku zeszła z marżą do poziomu poniżej 1 pkt procentowego bez najmniejszych problemów.

Czekam aż komisja Palikota zmiani prawo tak, że ulga odsetkowa będzie obowiązywała przy refinansowaniu, a wtedy mojemu bankowi pokażę miejsce, w którym kończą się moje plecy. Skoro nie potrafią docenić 2-letniego terminowego spłacania to niech sobie szukają innych klientów
leiho / 2008-05-10 11:29 / "Tu Ne Cede Malis"
ale Ty chyba zyjesz w innym swiecie - bank ma miec zysk i to ich interesuje. Po co Ci obnizyc marze? Nie wyrabiasz ze splata? Trudno, banku to nie interesuje. Owszem, oni chca abys kredyt spłacił, ale nie boj sie, jak nie dasz rady, to oni najwyzej wezmą Twoje mieszkanie, ale rate spłacisz cała albo.. albo stracisz mieszkanie czy cokolowiek to jest na co wziales kredyt. Banki nie sa instytucja charytatywną, obawiam się, i patrzą na Ciebie poprzez cyferki w arkuszu zysków i strat. Mają MILIONY takich jak ty.
dsfg / 87.126.151.* / 2008-05-10 12:30
asdfasdfasdfasdfasdfsadf
sitar7 / 2008-02-16 19:48
Z reguły banki niechętnie obniżają marżę ponieważ jest to dla banku spora mniejszy zarobek na kredycie.Marża praktycznie jest niezmienna przez cały okres kredytowania.Bank może pójść na ustępstwo obniżenia marży w przypadku kiedy kwota kredytu jest wysoka, również jeśli jest się klientem VIP(klient Private Banking) czyli o wysokim statusie majątkowym.
"Będzie ciężko, ale nie niemożliwe"
pink80 / 2008-02-17 13:28 / Bywalec forum
trzeba dlugo i namietnie o tym dyskutowac ;p ale dokladnie jak przedmowca stwierdizl nie jest to proste ale mozliwe :)
peef / 2008-02-17 12:47
Zawsze możesz spróbować sprawdzonego sposobu - po prostu iść do banku i poprosić o wystawienie zaświadczenia o terminowej spłacie kredytu z numerem konta do spłaty, aktualnym zadłużeniu i klauzuli że "po spłacie zobowiązania wszelkie zabezpieczenia stracą moc" - to na nich działa jak płachta na byka, ponieważ boją się, że uciekniesz do innego banku.
(...) Regulamin forum
PiotrM1 / 77.113.191.* / 2008-05-10 07:36
Mi bank obniżył marżę o ...0,2% (Millenium). Wiedzą, że korzystam z ulgi odsetkowej ze względu na to, że brałem od nich do rozliczenia PIT zaświadczenia o odsetkach i zeszli do poziomu marży przy której nie opłacają mi się przenosiny do innego banku. Też czekam, aż od kredytów refinansowych odsetki też będzie można odliczać. I wtedy już nawet drugi raz u nich nie będę wnioskował o obniżenie marży tylko "za karę" przeniosę się do innego banku. Bo to co prezentują to żerowanie na klientach takich jak ja. Płacę im o 1% wyższą marżę od tej którą teraz bym dostał jako nowy klient

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: