Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

jaki kurs kiedy wybieramy pieniadze karta z banku zagranicznego w bankomacie w Polsce

jaki kurs kiedy wybieramy pieniadze karta z banku zagranicznego w bankomacie w Polsce

lakon / 87.192.88.* / 2006-07-11 12:40
Witam. Mam konto w banku irlandzkim. Jesli bede wybieral pieniadze w polskim bankomacie to po jakim kursie to bedzie, banku do ktorego nalezy bankomat czy moze NBP. A co jesli to jest bankomat Euronetu? Prosze o szybka odpowiedz.
Wyświetlaj:
anoim / 94.251.176.* / 2018-04-19 12:29
Mam karta visa liberte ja zrobic wyplaty XOF na zloty ktore bankomat
anonim846 / 94.251.176.* / 2018-04-19 19:19
Mam karta visa liberty mozna w bankomacie w polsce
bang bang / 213.134.160.* / 2008-01-02 22:58
wypłacasz po kursie waluty jaki jest na dany moment w organizacji która sygnuje Twoją kartę czyli np. visa lub mastercard. Nigdy nie jest to kurs Banku. Co więcej, żeby było zagadkowo o tym jaki to kurs dowiesz się z historii rachunku. Jakie zapłacisz dodatkowe opłaty? To określa Twój Bank, który wydał Twoją kartę. Tego już nie wiem. W przypadku Banków polskich (gdy wypłacasz kasę za granicą) może to być np. 10 PLN bez względu na kwotę, którą wypłacasz - tak jest w Raiffeisen Bank Polska, lub np. jakaś stawka procentowa (nie pamiętam dokładnie 2 lub 3 % nie mniej niż 20 PLN - tak kiedyś przed fuzją miał BPH. To jaka opłatę ponosisz zależy od Banku w którym masz konto i rodzaju tego konta. Sorry za pouczenie ale jak przeczytałem komentarz poniżej to nie mogłemsię oprzeć i musiałem to skomentować. Pozdrawiam
mar-duk / 83.12.162.* / 2007-10-09 11:33
Twojego banku z irlandii + koszt wyplaty overseas jakies 3% od wyplacanej kwoty
przejzyj dokladnie strone swojego banku
anakha / 2007-12-19 15:19 / Bywalec forum
To troche nie tak ... bedzie to kurs korporacji ktorej logo znajduje sie na karcie czyli np Visa lub Mastercard ( normalny kurs transakcyjny tak jak w bankach )... lepiej zeby to byl Mastercard ( przeliczany przez Euro ) ... wtedy transakcja bedzie przeliczona po jednym kursie ... w przypadku Visy posredniczyc bedzie USD wiec beda dwa kursy PLN-USD, USD-EUR.
Inny Anglik / 213.208.85.* / 2008-01-04 09:05
W zależności,czy to jest karta debetowa,czy kredytowa.Najtaniej (jeśli chodzi o karty kredytowe)jeśli dokonujesz zakupów,bo przelicznik jest lepszy.Musisz jednak zapytać w swoim banku,bo każdy bank kasuje inaczej.Kiedyś nad morzem polski bank napisał kurs przeliczania na wydruku z bankomatu,a bank angielski i tak doliczył swoją prowizję i to przy karcie debetowej.Teraz wkładam kasę do kieszeni,jadę do Polski.Mam na drobne wydatki,a przy zakupach w Polsce używam karty kredytowej,w Anglii jedną z najtańszych kart jest Nationwide Visa(kredytowa),bo podczas zakupów nie pobierają prowizji przeliczeniowej walut,zwykle jest to 2-3%.Przy wybieraniu kasy z kart kredytowych płacisz prowizję,a na dodatek odsetki i to od dnia wybrania kasy,też waha się to w zależności od banku.Miłego pobytu w Polsce.

Najnowsze wpisy