Forum Forum pracyOferty - szukam pracy

Tele2 - niejawne oszustwo

Tele2 - niejawne oszustwo

Szczery człowiek / 212.191.71.* / 2007-07-12 14:57
Nie dajcie się nabrać na te brednie przedstawicieli handlowych od tele2. Otóż wyobraźcie sobie, że w poniedziałek zostałem zatrudniony w do firmy Maximus, w środę sam odszedłem. Dwa dni wystarczyły komuś mądrzejszemu, żeby zobaczyć czym jest ta firma. Maximus pracuje dla TELE2 (taki pośrednik). Każe chodzić od domu domu i pokazywać ludziom, że oszczędzają kilkadziesiąt złotych, jeśli przejdą na tele2 i proszą by z nimi podpisać umowę. Zabawne jest to, że sam w to uwierzyłem. Okazuje się, że po pewnym czasie muszą płacić klienci dużo więcej niż w tp albo - uwaga- płacić podwójnie tp i tele2. Gdyby klient chciał natychmiast zrezygnować z umowy, musiałby zapłacić ponad 1000 zł kary! Ta firma śmierdzi okropnie. Samo tele2 jest czyste, bo cały szajs przechodzi przez Maximus i Kacprzaka. Pracowałem od 7 do 20! Umowa o prace została tak skonstruowana, że nic nie było wiadomo, a szef nazywa się Krzysztof Kacprzak, twierdził że umowa umową, a w rzeczywistości to zarabiasz a wiele więcej. Najlepsze, że nie dostałem kopii umowy, a kiedy przy wymówieniu umowy poprosiłem umowę do ręki, nikt mi jej nie dał, bo nie mieli przy sobie. Jaki ja miałbym mieć dowód, że tam pracowałem??? Mało tego, sam Kacprzak przyznał, że robi ludzi w balona. Mówił wtedy o klientach oczywiście, ale ja wiem, że też o swoich pracownikach. Warto jeszcze dodać, że umowa o pracę miała klauzulę, na mocy której pracownikowi odchodzącemu z firmy NIE WOLNO pracować u konkrencji przez rok. Najgorsze jest, że nabierają naiwnych ludzi, że mogą zrobić szybką karierę i zarobić wielki szmal. Chciałbym bardzo, aby ta sprawa została nagłośniona. Sam obawiam się podawać swoich danych. Policja pewnie niewiele zdziała, bo musiałaby mieć szpiega w tej firmie. Podaję dane: Maximus, ul. Broniewskiego 105A Łódź (być może 205A, nie jestem pewien.) Wszystko co napisałem jest prawdą.
Wyświetlaj:
irorr23 / 217.172.252.* / 2009-01-08 12:57
Dla wszystkich zainteresowanych w łodzi, jest jeszcze jedna firma oprócz maximusa która tak samo robi kretynów ze swoich pracowników- tylko że nie sprzedają tele2 a telewizję N.
M group power na ul.wieckowskiego 33, tak więc ostrzegam wszystkich :
Omijać z daleka !!!
Ja wytrzymałem tam 1 dzień, a w zasadzie kilka godzin, mydlą oczy że to wcale nie akwizycja, oczywiście zarobki 3 tys i wiecej.... bada świrów i tyle...
tfasz89 / 2009-02-19 19:59
Dzieki za tego posta. Dzisiaj bylam na rozmowie kwalifikacyjnej w M group power. Wszysycy sympatyczni, oczywiscie praca w biurze niezwiazana z akwizycja. Cale szczescie ze teraz trafilam na ta strone, bo inaczej jescze bym sie w cos wkopala. jescze raz dziekuje
pabloo1 / 87.205.45.* / 2008-09-10 21:25
witam wszystkich ktorzy pracowali juz jako przedstawiciele handlowi lub np. w tele2 lub dialogu. ja sam pracuje jako firma dla Telekomunikacji Polskiej i powiem tak pracowałem juz dla różnych operatorow i wiem jak wyglądam tam praca chodzicie od dmu do domu i wciskacie jakies bzdury. W TP wyglada to inaczej bo dostajecie namiary na klienta najpierw dzwonicie do niego a potem dopiero jedziecie na umowione spotkanie. namiary sa naprawde dobre poniewaz ludzie do ktorych dzwonicie sa juz zainteresowani dana usluga wiec naprawde nie jest trudne cos sprzedac a zarobki wynosza ok 2500-3000 sa pracownicy ktorzy zarabiaja po 5000-6000 tys ale to napewno nie na poczatku trzeba wyczuc jednak ta prace i zalezy tez od umiejetnosci sprzedazy zainteresowanych ta praca prosze o kontakt pod numerem 722070397 pozdrawiam wszystkich
ZSZOKOWANA / 83.26.52.* / 2008-09-02 11:28
Dostałam ofertę pracy jestem umówiona na Jutro Firma bodajże nazywa się BASTED GROUP mieści sie na Broniewskiego 105 a Pani przez telefon mówiła, że do obowiązków będą należeć drobne prace biurowe. Ludzie czy to tele 2?? POMOCY
Dziewczyna / 83.3.221.* / 2008-09-03 10:03
Mój chłopak też wczoraj dostał propozycję pracy w tele2 (Gorzów wlkp) dzisiaj pojechał na szkolenie ma być ono od 10-19. Tyle sie tu naczytałam negatywnych opini o tej firmie,że teraz naprawdę sie o niego boje ze podpisze coś z czego nie bedzie mógł sie wycofać. Facet który przeprowadzał rozmowę był bardzo sympatyczny mówił że potrzebuja ludzi do handlu do rozwijania technik i do sprzedaży i że przez pierwsze 2 miesiące 1500zł na ręke a później więcej. A jak na początku dzwonił to kobieta też tak jak u innych zapytała o wiek i wykształcenie. Z tym tele2 to naprawdę taka ściema?
czolita / 89.171.127.* / 2008-09-03 12:57
Szczerze - nie wydaje mi się żeby było źle . Gdyby było coś nie tak z warunkami zatrudnienia to już byśmy o tym głośno usłyszeli, byłby jednym słowem "dym" :) Twój chłopak powinien się najlepiej sam przekonać co i jak i tyle. Pozdrawiam!
Dziewczyna / 83.3.221.* / 2008-09-04 09:29
Ta praca mojego chłopaka w tele2 także okazała sie akwizycją przycisnął tego pana od bożal sie boże szkolenia i od razu zrezygnował. Tak jak zresztą wszyscy którzy tam byli razem z nim. Pozdrawiam:-)
LLLLLLLLLLLLLLLLL / 217.98.12.* / 2008-06-28 08:27
zgadzam się z tobą w 100 % również pracowałem w Maximusie troszkę dłużej niż ty i wiem o czym mówisz. codziennie praca od 7 do 20 a nawet do 21 , siątek ,piątek, nawet niewolno było wziąśc dnia wolnego, a jeśli samowolmnie wziąłeś to była wielka awantura, a kodeks pracy mówi max 40 godz tyg. a co do wypłat prowadziłem sobie zeszyt z umowami i wiedziałem ile powinienem dostać, zawsze było tak że dostawało się o wiele mniej. miało się zarabiać po 100-150 zł dziennie. to wszystko bzdura .
WSZYSTKICH OSTRZEGAM PRZED TĄ FIRMĄ
sylwia T / 217.11.129.* / 2008-03-31 12:37
to totalna bzdura( chodzi o samo tele2)
nie ma takiej możliwości że klient będzie płacił więcej po jakimś czasie, wystarczy zerknąć w cenniki które są dostepne na stronie tele2;
a jeśli chodzi o karę to jest oczywiście ale tylko przy umowach lojalnościowych- to norma ,ale jest znacznie mniejsza, bo zaledwie 100zł, TP S.A. nakłada znacznie większe kary.
Mateusz Szczecin66 / 62.69.207.* / 2008-04-06 17:40
Pewnie takie jest twoje zdanie ponieważ sama zapewne tam pracujesz!Ja natomiast cos ci powiem!pracowalem tam rownież w szczecinie i jak mój przedmówca pobiłem rekord bo aż jeden dzień. Smieszne co?A ja powiem że nie bo zwykli starsi ludzie sa nabierani w butelke i oszukiwani prosto w oczy.A jak wyszlismy z domu to jeden z kolegów śmial sięi powtarzal co za debile.Policja a tak naprawde prawo powinno sie juz dawno zabrac za to Tele 2 i poslać wszystkich na pare dni do p****** i niech tam sobie podpisza umowe z Tele 2.Tylko niech nikt nie broni ich i nie klamie że oni sa taka dobra firmą i jesli odbywa sie to przez posrednikow to mniejsza o to i tak jest to Tele 2!!
barkan / 193.111.166.* / 2008-03-26 15:47
DZIŚ czyli 26 marca 2008 zadzwonlem do firmy Maximus i okazuje się ze juz sie nei nazywają Maximus . Pani która odebrała telefon bardzo inteligentnie próbowała się kryc ze nie ma nic wspólnego z tą firma, ale jednocześnie zapytała czy chce podpisac umowę z tele2 . heheheheh . Zawsze twierdziłem ze kobiety nei potarfią mądrze kłamać

Chcecie spróbowac pogadac? tel 042 643 55 31
MasterP / 83.10.216.* / 2007-10-25 15:47
Mam pytanie, jutro mam się zgłosić do nich na rozmowę kwalifikacyjną. Opiszcie mi na czym ta praca dokładnie polega, czy są problemy prawne z umową o pracę, tzn z wystawieniem świadectwa pracy w przypadku rezygnacji ze stanowiska ? Jakie zarobki, godziny pracy i atmosfera ? Czy pracodawca jest wypłacalny ?
ma.an / 213.158.197.* / 2008-02-20 16:55
MasterP...daj sobie spokoj z ta firma.pracowalam tam przez 4 m-ce i na dzien dzisiejszy bujam sie po sadach.postawili mi akt oskarzenia za cos czego nie zrobilam- poprostu paranoja
Oszuakny....... / 217.113.225.* / 2007-10-24 21:04
Stary masz zupełna racje tez tam pracowalem
i zekomo szef nawet nie odbiera telefonu a pracownicy jacy tam pracyja nie znaja cie juz w.g mnie pasowalo by zrobic porzadek z krzyskiem moze wkoncu sie nauczy byc wyplacalnym bo z tego co wiem to takich osob jak my jest duzo wiecej tylko nie potrafia sie ujawnic....... Niewiem jak wy ale ja nie odpuszcze tej sprawy i jutro mianowicie 25.10.2007 jade po Biuro MAximus w Łodzie przy ul Broniewskiego 105A I sobie porozmawiam z Krzysztofek KAcprzakiem..... Jeśli Ktoś jest chetny to bede mniej wiecej kolo 8.30 tak jak on jest w biurze........jesli jest ktos chetny i ma na tyle odwagi zeby z nim porozmawiac to zapraszam.......Michał Czarny Golf 3 podjade mniej wiecej 8.20
RKasperek / 2007-10-18 18:37
Ty się zorientowałeś po 2 dniach, ja pracowałem w Lublinie za pośrednictwem firmy LAWA-już nie istnieje...DDDo dziś wiszą mi kasę za pół miesiąca, a straciłem dużo więcej!Firma zniknęła!!!!!
nadhias / 78.154.66.* / 2007-11-21 18:41
o LAWIE to i ja mogę coś napisać :) całe szczęście już nie istnieją.. nie wiem jak było ostatnio ale jakieś 2-3 lata temu robili z pracownikami takie przekręty że glowa mala. P. Biurkowski z żoną/kochanką ćpał i sam do końca chyba nie wiedział co robi... żałosne. Zapewne chałturzy sobie teraz na weselach poz zmienionym szyldem :)) Wtajemniczeni będą wiedzieli o czym mówię.
alube / 213.77.230.* / 2007-09-12 13:16
jestem wdzieczna za to, ze umiesciles ten list w necie, bo wlasnie dzisiaj mialam isc na rozmowe do tej firmy. kiedy zapytalam pani ktora umawiala mnie na spotkanie czym zajmuje sie firma odpowiedziala, ze nie moze udzielic mi takich informacji, a gdzy spytalam czy spotkanie z "szefem" jest gremialne czy indywidualne i czy nie jest to przypadkiem wciskanie ludziom kitu pani zapewniala, ze spotkanie osobiście z szefem i absolutnie nie akwizycja...no tak...to sie tak ładnie teraz nazywa "SPRZEDAZ BEZPOŚREDNIA".
od 3 tygodni przeglądam gazety, ogloszenia itp i chwyty jakie stosuja tego typu firmy sie po prostu smieszne!!! np: "jestes NORMALNY nie dzwon", wiec jak po wykreceniu numeru pierwsze pytania jaki zadaje mi kobiecina to ile mam lat i jakie mam wyksztalcenie to odkladam sluchawke!
Spiechu warte...;)
Pozdrawiam
Kwasny408 / 94.254.227.* / 2017-07-21 10:15
To potężny skandynawski operator!!! TP a raczej Framce Telecom nie zwalnia dobrowolnie swoich łącz i kłamią tych naiwnych ludzi bo przecież to Telekomunikacja Polska buhaha jaja Polska przede wszystkim to molochy otrzymują za to milionowe kare...ale jak ktos woli płacić więcej to tak.jak.by znalazł pieniądze na ulicy i poszedł dalej.
szklarek / 2017-07-21 11:59
Potężny skandynawski operator wycofał się 9 lat temu, Tele 2 przejęła wtedy Netia.

Telekomunikacja Polska nie istnieje od 4 lat.

Po co ten wpis, bez związku z kwestią pracy u tego pracodawcy. Nieistniejącego.
WEST4H8 / 81.219.27.* / 2007-08-24 19:29
Witam!
Ja także pracowałem w firmie marketingowej pracującej dla TELE2 i mam odmienne uczucia.Po 1 nie płacili więcej a mniej (duzo osob mowilo ze sa zadowolone a ze ktos nie widzi roznicy miedzy taniej a za darmo to juz jego sprawa).Po 2 nie placa podwojnie ale placa abonament do TP a za rozmowy placa do tele2.To czy jakos obslugi klienta jest dobra czy nie zalezy od firmy.ja pracowalem w pewnej firmie z Lublina ktora wywdzi sie z Cobra Group i wiem ze to co mowia jest prawda.TYLE
była przedstawicielka / 195.13.38.* / 2007-08-18 05:32
w tele2 pracowałam w Bydgoszczy i powiem tyle , że jak klient podpisuje umowę to musi o wszystkim wiedzieć ..jeśli przedstawiciel go wkręca to za te umowę kasy nie może dostać.A, że są ludzie co podpiszą wszystko co przyniesie pan w garniturze nawet tego nie czytając to już inna sprawa. Ja przeczytałam swoją umowę z firmą, która pracowała dla tele2 i mogłam się domagać kasy , którą zarobiłam... TY naciągasz ludzi to nie dziw się że ktoś chce zarobić na TOBIE!!!! ŻYCIE.
Gośc_z_klasą / 212.160.234.* / 2007-08-17 00:07
dobrze zrobiłeś że zrezygnowałeś z tej pracy, byłem w podobnej sytuacji ale w Bielsku-Białej gdzie firma pracująca w identyczny sposób zatrudniała ludzi obiecując kokosy, a w pierwszy dzień wywozili ludzi z nieznany rejon z tzw trenerem i wciskając szlam z promocji tele2 ludziom z prywatnych posesji, OSZUŚĆI, od dwóch lat pracuję obecnię w dobrze rozwiniętej firmie z branży motoryzacyjnej i cieszę się mam normalną i dobrze płatną pracę, ludzie NIE DAJCIE się nabierać na pośredników Tele2!!! To przykrywka akwizycji gdzie produktem są umowy o przejściu z TP na TELE2. Co do klienta który się wypowiedział że zarabia w Maximusie 2 kółka na miesiąc: Skąd Ty się urwałeś człowieku? Wciskasz ludziom kit, ciekawe będziesz miał papiery gdy ten cały MAXIMUS padnie na łeb i szyje tzn. wykonywany zawód: akwizytor, hahaha - śmiechu warte - pełne poparcie dla "szczerego człowieka"
czeslav / 83.19.77.* / 2007-08-31 13:38
Dla scislosci: firma z Bielska nazywa sie Consulting Power, prowadzi ja recydywista, a wszystko opiera sie na praniu mozgu, 13godzinnej dniowce (po ktorej czasem nie zarobiles na sniadanie) i wciskaniu ludziom tele2, na ktorym niejeden sie juz przejechal. nie mam pretensji do tele2, w koncu sa od dostarczania uslug telekomunikacyjnych, tylko do Consulting Power za prace w strajnie wyczerpujacych waunkach za psie pieniadze i za brak szczerosci w kazdym z wypowiadanych przez pracujacych tam ludzi slow. no i oczywiscie za dzusy i upokazajace zabawy przed wyjsciem w teren. jesli ktos lubi udawac ze wsiada na kobylke stojac w kole i nasladujac goscia stojacego w srodku, to prosze bardzo. ja wytrzymalem miesiac - najgorszy miesiac w moim zyciu! nie dajcie sie nabrac i nie pozwolcie zeby ktos na waszych plecach dorabial sie fortuny, bo . to wszystko jedna wielka SCIEMA! Jeszcze raz: Consulting Power, w okolicach ulicy Łukasińskiego. pozdro dla "szczerego czlowieka"
gall anonim / 82.160.128.* / 2007-08-09 13:40
jak sie ciesze ze sprawdzilem ta firme w internecie. wlasnie wybieralem sie do niej na rozmowe w sprawie pracy.
tele 2 oki maximus to oszustwo / 85.89.162.* / 2007-08-09 11:55
zgadzam się z tym sam tam troche pracowałem i gwarantuje że kacprzak własciciel firmy tak rżnie ludzi na kase że to śmieszne daje kase do ręki zarabia się na umowach powiecmy 6000 a dostaje się około 2000 kto chce to sprawdzić to zapraszam na broniewskiego 105 a łódź firma maximus pozdro
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy