Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

1 rekomendacja kupna (4.02.2008r.)

1 rekomendacja kupna (4.02.2008r.)

Prokurator / 2008-02-04 12:21
Szanowni Państwo. W tej chwili mam dla Państwa jedną rekomendację, której treść zamieszczam poniżej:.
,,Plastbox" kupuj z limitem ceny 13,30 zł. Wszystkie zlecenia zakupu akcji tej spółki proponuję złożyć z terminem ich ważności do dnia 8.02.2008r.

UWAGA: Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie moich rekomendacji.

Prokurator.
Wyświetlaj:
zdegustowany / 194.9.223.* / 2008-02-05 15:01
Prokuratorze a moze to jest teraz tak...ze sa notowane PP i dlatego kurs szybuje w dol....i raczej bedzie szybowal....czy nie korzystniejsze byloby zakupienie PP i zapisanie sie na akcje nowej emisji....wiadomo ze te stare zwinduja prawie do poziomu ceny akcji nowej emisji...czyli moze jednak zakup a tej chwili nie jest za bardzo oplacalny dla tej spolki.


Pozdrawiam
marvel / 2008-02-06 17:00
widzisz ile dzisiaj kosztuje PP :D Chyba jednak nie bylo korzystniejsze kupienie PP
pzdro:D
Prokurator / 2008-02-05 20:33 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,zdegustowany".
Ja natomiast uważam, że rynek właśnie przez te spadki ,,konsumuje" lub inaczej interpretuje informację o połączeniu akcji nowej emisji z notowanymi dotychczas. Dlatego mamy do czynienia ze spadkami ceny tych akcji.

Prokurator
Cert / 83.14.33.* / 2008-02-05 11:25
Prokuratorze ten Plasbox to raczej limit 12,30 powinien być przynajmniej na dzień 04.02.2007
Prokurator / 2008-02-05 12:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,Cert".
W swojej rekomendacji kupna dla akcji spółki ,,Plastbox" podałem limit ceny 13,30 zł.
Jeżeli cena na sesji dzisiejszej (5.02.2008r.) jest na poziomie 12,30 zł. - 12,60 zł. oznacza to, że wszystkie zlecenia zakupu złożone z limitem 13,30 zł. zostały dziś zrealizowane.
ktosekk / 83.11.66.* / 2008-02-04 15:24
Wybacz Prokuratorze, że podważam Twój autorytet, ale czym uzasadniasz swoje rekomendacje? Na jakiej podstawie wyznaczasz ceny zakupu, kurs jaki osiągną akcje w danym okresie czasu? Nie przedstawiasz żadnych argumentów, żadnej analizy.
Ciekawe ile osób kieruje się takimi rekomendacjami...
Prokurator / 2008-02-04 20:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,ktosekk".
Witam Cię wieczorem.
Dawno temu, na początku mojej obecności na forum pisałem, że opracowałem własny wskaźnik analizy technicznej notowań spółek giełdowych. Wskaźnik ten generuje sygnały kupna lub sprzedaży dla akcji danej spółki. Kiedy w danym dniu wygeneruje on jakiś sygnał ( kupna lub sprzedaży) tego samego dnia podaję stosowną rekomendację na forum. pozwala on też na precyzyjne obliczenie limitu ceny, z jakim należy złożyć ewentualne zlecenia. Podane w rekomendacjach limity cen to nie prognozy kursu na najbliższe sesje, a limity cenowe, z jakimi należy złożyć dane zlecenie. W swoich wypowiedziach nie przedstawiam żadnych argumentów,bo żadne informacje napływające z samych spółek, ich otoczenia, makro- i mikroekonomiczne,wyniki finansowe itp. mnie nie interesują. Na pytanie ile osób kieruje się moimi rekomendacjami muszę odpowiedzieć, że nie wiem. Każdy robi to zawsze na własne ryzyko i odpowiedzialność. Pozdrawiam Cię i dziękuję Ci za zainteresowanie tematem.

Prokurator.
ktosiekk / 83.11.70.* / 2008-02-05 10:45
Możesz szerzej opisać ten wskaźnik? Czy opierasz swoje rekomendacje jedynie o ten jeden wskaźnik? Napisz z jakich metodo analizy technicznej korzystasz, jeżeli opierasz się także na innych metodach. Jeśli Twój wskaźnik był w jakiś sposób opisany, podałeś schemat jego działania, sposób w jaki generuje sygnał wejścia/wyjścia, podaj proszę link, jestem tu nowy i nie przeglądałem tematów archiwalnych.
Prokurator / 2008-02-05 12:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Do ,,ktosiekk".
Tak. Swoje rekomendacje opieram jedynie o sygnały generowane przez mój wskaźnik. Nie korzystam z innych metod analizy technicznej. Nigdy też nie podawałem na forum i nie podam sposobu obliczania jego wartości.Moge tylko napisać, że sposób obliczania wartości tego wskaźnika jest banalnie łatwy, a do jej obliczania biorę pod uwagę jedynie cenę zamknięcia notowań danej spółki na danej sesji. To wszystko.

Prokurator.
ktosiekk / 83.11.70.* / 2008-02-05 13:44
Pewnie to jakaś średnia krocząca, coś w stylu sma albo ema? inwestujesz na giełdzie? Szczerze przyznam że moim zdaniem inwestowanie na podstawie jednego tylko wskaźnika jest nierozsądne, nigdy nie możesz byc pewny czy wskaźnik generuje prawidłowy sygnał. Wskaźnik generuje jedynie moment wejścia/wyjścia, czy cene zakupu/sprzedaży także? Kursy zakupu/sprzedaży podajesz nieco wyższe/niższe od poziomów wsparcia/oporu, nie wiem jaka jest tu rola Twojego wskaźnika. Sceptycznie podchodzę do Twoich rekomendacji :-)
Prokurator / 2008-02-05 14:24 / Uznany Gracz Giełdowy
do ,,ktosiekk".
To żadna średnia krocząca ani ema, a jedynie prosty wzór arytmetyczny. Czy inwestowanie na giełdzie na podstawie jednego wskaźnika jest nierozsądne możesz ocenić symulując składanie zleceń zgodnie z moimi rekomendacjami ,,na sucho". Mój wskażnik pozwala na precyzyjne określenie momentu kupna lub sprzedaży akcji i jednocześnie precyzyjne określenie limitu ceny, z jakim należy złożyć dane zlecenie. W rekomendacjach podaję limity cen, a nie, jak to okreslasz, ,,kursy zakupu/sprzedaży". W rekomendacjach sprzedaży określam limit ceny wyższy od ceny zamknięcia danej sesji. W rekomendacjach kupna przeciwnie. Do sceptycznego podchodzenhia do mojego wskaźnika masz pełne prawo. Nikt przecież nie ma obowiązku korzystania z moich rekomendacji.

Prokurator.
ktosiekk / 83.11.70.* / 2008-02-05 13:57
oczywiście, dlatego wyraziłem tylko i wyłącznie MOJE zdanie. Nie każdy musi się z nim zgadzać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy