Forum Prawo - porady i tematy

Proszę o radę! Urząd skarbowy, zajęcie zwrotu podatku - mandat karny! :/

Proszę o radę! Urząd skarbowy, zajęcie zwrotu podatku - mandat karny! :/

antypapier / 194.0.114.* / 2007-05-03 20:09
Witam może ktoś będzie miał pomysł jak to rozwiązać bo ja nie rozumiem tego co oni mi napisali... ;/
Wiec tak sprawa wygląda następująco dostałem wczoraj list z urzędu skarbowego - zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego stanowiącego wierzytelność pieniężnąu dłużnika zajętej wierzytelności innego niż pracodawca, organ rentowy, lub bank.

no i mamy napisane ze na podstawie art 89.. (...)
wzywa się dłużnika aby należnej od niego kwoty z tytułu zajęcia nadpłaty/zwrotu bez zgody egzekucyjnego nie uiszczał zobowiązanego (tak zobowiązany to ja he)
lecz należną kwotę przekazał organowi egzekucyjnemu na pokrycie dochodzonych należności.

no i razem dochodzone należności to : 25zł, 60 gr.
i wezwanie:
wzywa siędłużnika zajętej wierzytelności, aby w terminie 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia złożył organowi egzekucyjnemu oświadczenie dotyczące tego, czy:
1. uznaje zajęte wierzytelności zobowiązanego
2. przekaże organowi egzekucyjnemu z zajętych wierzytelności kwoty na pokrycie należności, lub z jakiego powodu odmawia tego przekazania,
3 - w jakim sądzie lub przed jakim organem toczy sie lub toczyła sięsprawa o zajęte wierzytelności.

i tutaj wlasnie nie rozumiem czy ja mam to 25 zl 60 gr wplacic na konto które podali i wtedy dopier odostane mój zwrot czy jak ? ;/ i co ja mam niby w tym oświadczeniu napisac:( jaki bez sens o 25 zl ehh nie maja co robic urze.... :[
proszę o szybką odp.
Wyświetlaj:
gosia19631 / 2020-04-20 16:21
Też tak dostałam i nic z tego nie rozumiem
Nie ma należności glownej tylko 19,80 Razem dochodzone należności
Ja ma to do zapłacenia? Czy ta kwotę odciagna mi od zwrotu podatku
Proszę o odp.
andy174 / 212.14.59.* / 2015-08-04 14:17
Najlepiej zadzwonić do Urzędu skarbowego do działu egzekucji i się zapytać.
Piotr445 / 89.78.108.* / 2012-07-02 19:06
Witam.
Też dostałem to pisemko. Wydaje mi się, że chodzi o to że należność za mandat została zajęta z mojego zwrotu podatku, a teraz mam tylko wystosować oświadczenie do Policji, że kasa została zajęta w US i że tym samym ja już tego mandatu płacił nie będę (w sensie żeby nie dublować). Bardzo proszę o wyjaśnienie mi jeśli jest inaczej.
Pozdrawiam.
Sylwik / 85.11.120.* / 2011-03-31 18:12
Ja tez dziś dostałam takie pismo i mam podobne wątpliwości. Z tym, że w polu dłużnik widnieje Urząd Skarbowy i na mój rozum to Urząd ma sobie potrącić kwotę mandatu z całkowitej kwoty zwrotu podatku oraz złożyć stosowne oświadczenie. Osoba, która dostała mandat jest nazwana w tym piśmie "Zobowiązany" i pismo jest jedynie do jej wiadomości.
batex / 213.238.79.* / 2007-06-28 19:31
hahah nieźle co Wy chociaż dostaliście liściki a ja nawet tego nie dostałem tylko dziś przychodzi mi listonosz i mi mowi że zwrot podatku to zaczołem się cieszyć bo w końcu 395 zł piechotą nie chodzi a tu sie okazuje ze jest go 13,50zł mam zwrotu i nikt o niczym mnie nie poinformował że mi zabierają za mandaty i jakie mandaty. i tu jest dodtakowe pytanie wynikające z tekstu: czy mają obowiązek mnie informować o tym że zajmują mi prawie 370zł zwrotu podatku??
ser / 83.5.216.* / 2007-07-02 12:08
to samo dostalem.czy ktos wie czy mam to gdzies odeslac, czy cos innego z tym zrobic
sandimandi / 212.160.235.* / 2007-06-22 14:16
Czy coś od tej pory coś się wyjaśniło. Ja dostałam takie zawiadomienie kilka dni temu i też nie wiem co mam robić ???
Damiean / 83.14.144.* / 2007-05-18 12:53
Otrzymałem podobne zawiadomie. Czy w celu odroczenia badź tez unieważnienia zadlużenia moge napisac do komornika Urzedu Skarbowego podanie. Czy tez potrzeba do tego określonego formularza baz tez pitu
crazyman / 82.139.16.* / 2007-05-07 13:32
no i musze stwierdzic ze dostałam podobny list i jestem oburzona!!
urzad skarbowy chce mi zabrac zwrot podatku na poczet urzedu powiatowego gdyz tam jestem winna pieniazki za nie ukonczony kurs , ze tak zapytam czy U.S to komornik ????
mornel2 / 2009-03-03 11:44
No własnie. W zeszłym roku US zabrał mi zwrot na poczet egzekucji komorniczej a w styczniu tego roku tenże komornik zwrócił mi to co dostał od US. Czy mam to rozumieć, że nie mam już długu i w tym roku dostanę zwrot o czasie?? A może któś wie czy w US można sie dowiedzieć czy zabiorą zwrot w tym roku czy nie?
Marcinek_rybnik / 195.66.73.* / 2010-04-29 10:09
Bo to są s********......y . Jak ty masz im coś zapłacić to masz na to 7 dni ale jak oni mają zwrot podatku zrobić to mają na to 3 miesiące i jeszcze kombinuja .
hmm111 / 37.152.19.* / 2015-04-10 10:57
A to racja z tym zwrotem my mamy 2 tyg a oni az 3 mc złodzieje i tyla
Ewelmanananab / 83.10.143.* / 2017-09-15 20:55
Ludzie pracujący w skarbówce jedynie wykonują swoje obowiązki które maja z gory ustalone. Ktoś to wymyślił nie pracownicy a co do 3miesiecy ba zwrot podatku. To nie roboty każdy PIT musi być wyklepany do kompa od a Do z , dziennie robią ze sto dwieście i tak
Schodzi wiec bez przesady od tego jest kilka bab a nie cały urząd każdy ma inne obowiązki skarbówka to nie tylko wasze pity i hajs

Najnowsze wpisy