Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Kryzys: Co robić z naszymi pieniędzmi?

Kryzys: Co robić z naszymi pieniędzmi?

Money.pl / 2008-10-01 08:08
Komentarze do wiadomości: Kryzys: Co robić z naszymi pieniędzmi?.
Wyświetlaj:
T.B / 77.237.0.* / 2009-02-04 20:30
Witam . Odnoszę wrażenie że kryzys jest bardziej medjalny i z tego powodu każdy czeka aż wszystko się ustabilizuje ,ale to my trzymając pieniądze przy sobie i nie kupując produktów POLSKICH !!!!! tylko jakąś chińszczyznę ( to badziewie !!) sami zwalniamy gospodarkę. Dlaczego nie możemy starać się w większości kupować POLSKICH produktów tylko dajemy zarobić komuś kto i tak produkuje badziewie i szkodliwe produkty........... Starajmy się inwestować i pracować tak jak do tej pory lub lepiej , nie zatrzymujmy naszej gospodarki.
PADOVANI-inwestorgieldowy.com / 88.220.190.* / 2009-02-11 23:14
Tak nieśmiało się włączę do rozmowy, ale szczerze dziwi mnie to, że ludzie nie szukają rozwiązań dla siebie a jedynie głupio czekają na prognozy analityków.
Czy nie lepiej jest złapać sytuację za „gardziel” i wykorzystać to, że jest akurat taka sytuacja?

Przyznam się szczerze, że ja osobiście uwielbiam besse bo zawsze wtedy zarabiam najszybciej. W myśl przyslowie że byki po schodach a niedzwiedzie oknem…
Ale ja się pytam… kto teraz kupuje akcje skoro spadamy…. Akcje się kupuje na hossie a w czasie bessy korzysta się z innych instrumentów, które kumulują zysk na spadkach… Wszystko należy utrzymywać w prostocie – POWODZENIA
chet / 2009-02-01 13:06 / Bywalec forum
Portfel złożony ze spółek sla których małe jest prawdopodobieństwo bankructwa, z niskimi wskaźnikami C/WK np
chet / 2009-02-01 13:10 / Bywalec forum
nie większe niż 0,4 , dobrze zarządzanymi powinien prędzej czy później przynieść spore zyski..
PADOVANI-inwestorgieldowy.com / 88.220.190.* / 2009-02-01 01:27
A ja mówię – brać odpowiedzialność za siebie i zdecydowanie więcej myśleć !!!

Po upadku komunizmu i doktryny socjalizmu, zgniciu kapitalizmu jedyny izm jaki nam pozostał to INDYWIDUALIZM
1974.12 / 83.4.224.* / 2009-01-30 00:49
Ludziska kochani. Spokojnie z tą kasą. Ten cały kryzys to jest sprawa medialna i trzeba poczekać. Podobnie było z cukrem przed wejściem do EURO i tak było z węglem pod koniec 2008 roku (zapowiadali straszną zimę !!! - ceny wzrosły). Dalej. Jak ktoś uszkodzi ogniwo w łancuchu w rowerze to cały napęd idzie w łeb, strzela, przerywa, mechanizmy zle działają. Polski ten pieprzony kryzys nie ominie bo np. ... kryzys uderzył w branżę motoryzacyjną w głownej mierze. A kto produkuje części do samochodów? Polska! My robimy większość podzespołów do większości samochodów na świecie. Wiem bo w tej branży pracuję od dawna. Właśnie poszlo na bruk ok. 250 osób. Niektórzy z nich ( z tych 250 osób ) mieli wysokie kredyty... upssss. Co teraz? Stracą swoje ciężko zapracowane domy. Huuura, banki mają swój zysk ( bo często spłacili odsetki) a teraz banki maja ich domy (no kurczę, niezły majątek!). Jak sie obudzimy z tego marazmu to się okaże że banki mają ok 40% powierzchni kraju.
Mnie na całe szczęście stać na spłatę kredytu i nigdzie nie zalegam. I co? Wlaśnie mam nową umowę i ma coraz to niższe raty. Ale to tylko dlatego że nie najgorzej zarabiam. Miljonerów jest paru. Banowców jest kilkaset. Takich jak ja jest paredziesiąt tysięcy. Reszta to ludzie którzy mają po 1000 - 2000 na miesiąc. A cena węgla za tonę to ok. 500 700 PLN. Sorki, ale WY PIEPRZONI EKOLODZY, ZABLOKOWALIŚIE BUDOWE ATOELEKTROWNI, ROZPUDY ITD. A LUDZIE (EMERYCI KTÓRZY ZYJĄ ZA 600 PLN NA MIESIĄC ) chcąc mieć ciepło w zimie pala śmieciami, plastikiem, i tym co popadnie na wysypisku) Zabroncie im i strzelajcie w potylice tak jak NKWD.
Pieprzony "artysta" zawyje na koncercie i chce 30 000 PLN. Lekarz przyjmuje po 30 pacjentów dziennie za 50 - 100 PLN za wizyte-płaci podatek od dochodu 1000 PLN na miesiąc. Śmieszne! Gornicy, zapieprzają niezle, ale.... Mają 13tki, 14tki , BARBURKI ITP., ITD. Chciałbym wam powiedzieć że za wypadek w pracy idę do p****** - zamienicie się?
Mam was ! Ja zapier...am po 12 - 14 godzin na dobę u francuza.
Kur..a , gdzie ja żyję????? Najlepiej strzelajcie do wszystkich - kierowcy, bo przekroczył prędkość o 10 km/h, ...kurczę . Sorki, trochę mnie poniosło, ale jak to wszystko obserwuję to mnie szlag jasny trafia.
dudek645 / 88.130.223.* / 2013-03-06 15:52
Masz racje. W tym pieprzonym kraju duza grupa ludzi nauczyla sie jak omijac podatki i wydatki i teraz dzieki temu kumuluja swoj dorobek. Reszta nie wyjdzie z dolka, poniewaz system musi byc czyms zasilany, a wiec zostaja biedni i glupi przy okazji. Nie trzeba wojny aby zrozumiec kto jest wrogiem czlowieka.
PADOVANI-inwestorgieldowy.com / 88.220.190.* / 2009-01-27 23:09
To jest banalnie proste – ZMUSIĆ SIĘ DO WYSIŁKU I ZGŁĘBIĆ ODPOWIEDNIA WIEDZĘ… książki, szkolenia… ale najważniejsze jest, przestać narzekać i wziąć się za siebie. Inwestuje w instrumenty pochodne i kryzys mnie się nie czepia, a nawet więcej – szybciej na nim zarabiam w myśl powiedzenia „Byki wchodzą po schodach zaś Niedźwiedzie wychodzą oknem ”
Erelci / 2008-12-21 19:43
Polecam darmową książkę "Zarobić na kryzysie":

http://zlotemysli.pl/promowane,money/publication/show/6493/Zarobic-na-kryzysie.html
traveler / 83.14.202.* / 2009-01-27 19:19
Ja ja mam od jakiegoś czasu i nic ciekawego dla siebie nie wyczytałem. Poprostu nie mam środków do życia a co do piero na giełdzie inwestować... Poza tym znam gościa który pisał tą ksiażkę (ebook) i niebyłbym takim entuzjastą by mu werzyć.
xxxxl / 83.10.200.* / 2009-01-09 23:30
nie jest darmowa

tylko przynajmniej za adres email
i zgodę na regulamin czytaj zalew skrzynki spamem
Erelci / 2009-01-10 11:11
Jeżeli podanie maila, to dla ciebie forma zapłaty, to nie będę się kłócił. Pamiętaj jednak, że po pierwszym mailu z nowościami, możesz się wypisać z ich bazy adresowej. Tak więc zalany spamem nie będziesz. A książka już zawsze będzie twoja.

Pozdrawiam i polecam tą jak i 28 innych "darmowych" eBooków:

http://www.zlotemysli.pl/promowane,moneyk/category/2156/
xxxxl / 83.10.200.* / 2009-01-11 23:10
lubie jasne sytuacje

jestem juz zapisany od kilku lat

i ciągle mnie bombardują meilami
Erelci / 2009-01-12 08:26
Podam ci przykład. Jestem zapisany do Klubu Książki Audio i dostaję ok. 2 maile miesięcznie. W każdym na dole jest podpis:

"Otrzymujesz tego maila, gdyż zapisałeś/aś się na listę Klubu Książki Audio. Jeśli nie interesują Cię już książki audio i nie chcesz otrzymywać od nas więcej korespondencji, kliknij tutaj."

Oczywiście jest to link do zaprzestania subskrypcji.

Tak więc jeśli od kilku lat jesteś "bombardowany mailami", to sprawdź choć jeden i zobacz co jest na dole ;).
xxxxl / 83.10.253.* / 2009-01-15 00:17
to jest taka sprzedaż wiązana
jak kiedyś w GS

chce być zapisany
ale nie chcę nic dostawać
in.in / 87.206.101.* / 2008-10-13 01:36


Witam po dlugiej przerwie,
Na ten moment czekalem kilka dobrych kwartalow.

Sobotnie wydanie Parkietu z krzyczacym wyrazeniem KRACH na pierwszej stronie, blade oblicza najtrwardszych zarzadzajacych, oglupiale spojrzenie tzw narodowych tele-analitykow plecacych coraz wieksze bzdury co chwili zaznaczajac ze wszystko przewidzieli, wiesci z gield na kazdej stacji z Wiadomosciami, artykuly kilkustronicowe na temat dramatu gield w tygodnikach ktore z natury tematami ekonomicznymi sie nie zajmuja, domniemywania ludzi ze "swiat sie wali" i gloszone glosno teorie ze "juz nic nie bedzie takie jak poprzednio", nie wspominajach o przerazonych pseudo-doradcach finansowych ktorzy totalnie nie wiedza co sie dzieje i jak zwykle doradzaja to czego akurat klienci nie powinni zrobic. O to w miare aktualny stan emocjonalny "rynku". Czy moze byc gorzej? A pewnie ze moze? Ale czy na pewno? A cholera wie! Czy bedzie lepiej? A pewnie ze bedzie lepiej! Ale kiedy teraz czy pozniej? A kto to wie!

Gieldy maja wiele wspolnego z porami roku. Po lecie przychodzi pora deszczow a kilka miesiecy pozniej sroga zima, po ktorej nadchodzi dlugo oczekiwana wiosenka i cieplutkie mile lato - taki cykl. To truizm. Tak wiem ale specjlanie go przytoczylem. Nie, nie po to aby dodac otuchy. Ale po to aby pokazac pewna zasadnicza roznice. Termin nadejscia pory roku mozna w miare przewidziec. Nawet jak wiosenka nie zawita w kwietniu to zawita miesiac pozniej. I tyle. Cykle gieldowe maja to do siebie ze moga niestety albo stety (w zaleznosci od punktu siedzenia) trwac i trwac miesiacami, latami a nawet dziesiecioleciami. I jezlei ktos zaczyna przeiwdywac ze bessa potrwa do tego i tego momentu to mnie az zatyka od smiechu. Bo na jakiej podstawie? Tajemna wiedza, znak od Najwyzszego, analiza przeszlosci (ktorego wydarzenia z krotkiej 15 letniej historii gpw), wyzsza matematyka? Sklad indeksu dzisiaj nie rowny indeksowi z przed 5 lat. Z reguly kazda hossa i bessa nie pokrywa sie czasowo z poprzednimi cyklami. Oczywiscie jest niewielka szansa ze timingowcowi UDA sie przewidziec jeden czy dwa punkty zwrotne. Pytanie tylko czy jest w stanie to systematycznie powtarzac?

Smieszni ci ludzie w tele co mowia ze "nie chwyta sie spadajacego noza" albo ze "indeks nie spadnie ponizej jakiegos tam progu bo biegnie akurat tedy jakies tam wspracie czy zniesienie Fibonnaciego". A tlum slucha uwaznie zastygniety w bezruchu bo nadal nie wie co robic. Zreszta ci tele analitycy tez nie wiedza. Czaruja swoja techniczna wiedza ale sami prawdopodobnie tez nic nie robia. Czekaja az sytuacja sie wyjasni bo teraz czasy niepewne. To ostatnie jest najlpesze, bo kiedy tak naprawde czasy sa pewne?
Ze srebnego ekranu bije wrazenie ze inwestowanie to taka gra na kilka dni albo sztuka zlapania dolka. Zupelnie nie promuje sie dlugofalowego swiadomego podejscia przy inwestowaniu swoich oszczednosci czy mowieniu o prawdziwych fundamentach spolek czy chocby poszczegolnych branz gospodarki. Kreuje sie emocje ponad miare (dzis negatywne, 2 lata temu pozytywne). Co wiecej na forach az roi sie od dyskredytowania stwierdzen ze "inwestowanie jest dlugoterminowym procesem" bo zapewne "TFI czy inni magicy zaczynaja naganiac ponownie na fundusze". No tak bo przeciez duzy zysk ma byc juz po kilku dniach!

Przegladam w "podlodze" proste wskazniki historyczne i porownuje je z tym co bylo 2 lata temu. Dzis duzo spolek w okolicach ksiazki z C/Z w okolicach 10. Dwa lata temu trudno bylo uraczyc cokolwiek z C/wk ponizej 3 i C/Z ponizej 30. OK wiem licza sie przyszle zyski i one beda pod presja. Ale czy wszystkich spolek/branz? A poza tym na jaki disaster czekasz inwestorze zezy odwazyc sie zajac pozycje?

Tak, jestem tym co zaczyna przebierac nogami jak "leje sie krew", gdy tlum rusza w odwrotna strone i tzw tele specjalisci mowia ze "nie lapie sie spadajacych nozy". Tak, lubie przyjmowac postawe kontrarianska (ala Phil Fisher). Dlaczego? Bo dawno dawno temu (polowa lat 90tych) zachowywalem sie jak tlum i nic z tego nie wyszlo poza stratami. Od momentu zapoznania sie z biblia Grahama, fantastycznymi przemysleniami Fishera, Malkiel'a nie mowiac o Buffecie, jest inaczej. Wogole odszedlem od wykresikow i kocham sprawozdania. Dlaczego? Bo nie jestem w stanie zainwestowac ciezko zarobionych pieniedzy ufajac analizom technicznym. Musze wiedziec co kupuje i ile za to place. Jak dobrze to zrobie to rynek kiedys tam doceni "moja spolke". Przy analizie technicznej jest zbyt wiele wyjatkow. Wymaga to wycwiczenia w sobie pewnej postawy. Jakiej?
- inwestowanie jest procesem ciaglym, ba powiem wiecej jest wpisane w moje zycie na dobre i na zle. Dlatego nie rozpatruje lokat bankowych jako alternatywy ale wylacznie jako zla koniecznosc dla przechowania kaski pod rozsadne zakupy. I dlatego sa to kilku tygodniowe depozyty (wiem ze trace na odsetkach ale coz taka strategia czekania na duuuuuze ponadprzecietne zyski w dluzszym horyzoncie)
- inwestowanie z d
leito170 / 2008-11-11 20:04
Obecnie radzę zainteresować się tematem odpowiedzialnego inwestowania. Teraz, gdy mamy światowy kryzys finansowy, jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów inwestowania.

Pozdrawiam,
www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl
in.in / 87.206.101.* / 2008-10-13 01:39
Czesc II

- inwestowanie z definicji jest dlugoterminowe (kilka lat na trzymanie spolki to norma),
- spekulacja jest krotkotemrinowa tj od kilku dni to roku (ja jej unikam, no chyba ze na forexie:)
- najblizsza przyszlosc jest nieznana, tym bardziej ta dalsza:) (od momentu zaakceptowanie tego faktu nie popleniam juz glupich bledow)
- timing nie jest potrzebny do zajecia pozycji - liczy sie cena i tylko cena!
- akceptacja sytuacji ze moze byc taniej. Jak jest juz w mojej ocenie atrakcyjnie to poprostu zajmuje pozycje i czekam. A jak bedzie taniej to coz pozostaje mi jedno: doinwestowac, skoro bylem gotow wiecej zaplacic poprzednio. Dolka i tak nie mam szansy zlapac
- margines bezpieczenstwa (zawsze moze byc gorzej niz zakladamy)
- unikanie spolek ktore sa juz faworytami funduszy inwestycyjnych (ostatnie tygodnie to chyba dobitnie pokazuja co moze stac sie z ich kursami)
- preferownie spolek ktore w przyszlosci moga stac sie faworytami funduszy inwestycyjnych (zerknijcie na poczatek ostatniej hossy rok 2003 i 2004 vs sprawozdania finansowe funduszy akcyjnych)
- usrednianie jest dobra strategia na spadki - konieczna zelazna konsekwencja i sukces na pewno przyjdzie. Przy czym lepiej robic na funduszach akcji niz na spolkach bo jak spolka zbankrutuje to nici po usrednianiiu :)
- lepiej kupowac po kilkudziesiecioprocentowych spadkach anizeli po kilkudziesiecioprocentowych wzrostach (trudne w praktyce ale oplacalne)
- lepiej kupowac jak dookola wszyscy chca zapomniec o gieldzie niz w czasach gdy wszyscy o niej mowia (zasad troche wbrew naturze ludzkiej ale warto stosowac)
- budowanie rozsadnej pozycji moze trwac nawet kilka miesiecy
- nie mozna wyeliminowac ryzyka. Dywersyfikacja sprowadza zyski w dol .O stratach nie pisze bo na samym poczatku inwestycyjnej drogi mozliwosc ich wystapienia zaakceptowalem
- nigdy nie kupuje na kredyt (kiedys raz to zrobilem:)
- nigdy nie kupuje na IPO (tez kiedys raz to zrobilem:)
- duze zadluzenie spolki to proszenie sie o klopoty
- ROE to czynnik wyboru
- preferuje C/wk od C/Z. Ten pierwszy jest bardziej konserwatywny ten drugi bardziej zmienny. Zreszta CZ jest dosc mylacy np w spolkach cyklicznych (KGHM). Swoja droga wiele osob wysmiewa C/wk traktujac go jako malo przydatny. No coz w niektorych branzach faktycznie malo przydatny (IT) ale skoro moje podejscie chroni mnie przed kupnem przewartosciowanej spolki i zwieksza p-stwo kupna niedowartosciowanej to ja tego nie zmieniam.
- rozwazajac kupno spolki na podstawie analizy finansowej zadaje sobie pytanie czy faktycznie chcialbym byc wlascicielem tego biznesu. Jezeli nie, to odpuszczam, Za atrakcyjny biznes czasami trzeba wiecej zaplacic niz by sie standardowo chcialo...
- bledy to naturalny efekt uboczny inwestowania. W calej sztuce chodzi o to aby tych bledow bylo jak najmniej i o jak najmniejszej skali. Najwazniejsze "nie tracic" czyli mowiac po naszemu to jezeli juz tracic to tracic wzglednie malo:)
- nalezy odroznic zmiennosc od papierowych strat
- wazne jest zeby odnosci swoje inwestycje do jakiegos indeksu. Dzieki temu latwej bedzie nam zaakceptowac strate bezwzgledna w sytuacji kiedy pokonujemy rynek. Z kolei w czasie hossy takie podejscie umozliwia nam bardziej krytyczne spojrzenie na swoje umiejetnosci.
- i najwazniejsze - trzeba myslec i to myslec niezaleznie od tlumu.

Po co to wszystko pisze? Bo byc moze ktos skorzysta i sie zastanowi nad soba, swoimi oszczednosciami, swoja strategia przetrwania w dzungli zwanej gielda. Dla wielu osob obecna chwila to powrot do podstawowego pytania "czy gielda jest dla mnie" a dla innych "jak pomnazac swoj kapital"? Pamietajmy ze bessa to czas intensywanej pracy po to aby w przyszlosci moc spokojnie odpoczywac i patrzec jak plony naszego dziela dorastaja. Wtedy ci ktorzy inwestuja wedle zasady "sytaucja sie wyjasnila jest juz milo" wejda na rynek probujac nadgonic "utracone" niemale juz zyski. Co bedzie dalej? Niektorzy wiedza :) I tak dookola

Konczac jeszcze jedna refleksa odnoszac sie do obecnego kryzysu hipoteczno-finansowego w ktorym to jak muchy padaja giganci a systemowi finansowemu wrozy sie coraz czesciej totalne zalamanie. Faktycznie sam jestem tym przerazoony. Mowiac klasykiem ze skoro "ma juz nie byc niczego" to po co sie przejmowac pieniedzmi ktorych i najlepszy materac nie ochroni:)? Czas pokaze jak to bedzie, a dzis chyba coraz wiecej okazji na rynku lezy odlogiem. Ale to juz kazdy musi ocenic czy warto sie schylac narazajac kark na nieoczekiwany ciezar czy stac wyprostowanym czekajac obserwowac rozwoj sytuacji.

in.in
zebra3m / 91.195.108.* / 2008-10-08 15:34
Proszę o radę. Mam 240 tys. zł. na lokacie. Odsetki idą częściowo na spłatę kredytu. Teraz się boję czy dalej trzymać. A jak zlikwidować to co? Najważniejsze jest dla mnie max bezpieczny przychód, nawet jeśli jest mały.
m'n'm / 83.5.211.* / 2008-10-13 22:18
240 tys. to więcej niz chroni UFG nawet, jak wprowadzą zmiany, które proponuje unia (50 tys. jurków). co prawda banki polskie raczej sa bezpieczne, ale jakbyś chciał rozdzielić kapitał na kilka części, to proponuje bezpieczny rodzaj inwestycji - tzw. struktury z grawancją kapitału. do 20 paźdz. twają zapisy na certyfikat przyjazna planeta, nową strukturę bz wbk na GPW
kwl / 82.210.151.* / 2008-10-12 22:42
Kup sobie obligacje skarbowe. Jeśli przestanie płacić państwo to musi to być taka rozróba, że będziesz myślał o ocaleniu głowy, a nie o spłacie kredytu.
doradca32 / 77.112.168.* / 2008-10-10 19:33
Proponuję, lokować pieniądze w banku, który daje 100% gwarancji kapitału. Jeśli potrzebujesz więcej info możesz się ze mną skontaktować pod nr 667890265.
Scrappy Cocco / 83.26.232.* / 2008-10-10 19:19
dobra powiem tak: dziś ustawiłem się do kasy w pewny Banku by wypłacić swoją cięzko odkładaną kasę. Ja wypłaciłem, 7 ludzi przede mną też a ......ci za mną??? ;DDD, zabrakło kasy, trzeba czekać 3-4 dni na złotówki!!!!!!!!! Jest panika ale bardzo cicho przebiega, nasza intuicja podpowiada nam by nie rozgłaszać tematu tylko samemu wypłacać .... i dobrze! Czekam na WIG 20 poniżej 1500zł a obecnie wszyskto pakuje w euro, w coś trzeba, bo złotówki w słoikach źle mi się kojażą :))
crapi sroko / 87.205.68.* / 2008-11-02 09:03
co ty tu wypisujesz? :)
kasy może zabrało ale oddziałowi, a nie banku;] 3,4 dni musieli czekac bo czekali na zasilenie... to jest normalna kolej rzeczy i nie masz co się podniecać :)
drsssssssssssssssss / 85.222.70.* / 2008-10-09 20:20
Kupuj ARKE. Na ARCE zarabia się 163% rocznie. Zresztą sam zobacz reklamy. Pozdro
poldek34 / 83.22.216.* / 2008-10-12 00:41
Ej panocku.. dobrze się czujesz... ?
fan / 78.152.28.* / 2008-10-09 21:23
Arke??? Czy ty człowieku wiesz co piszesz? Arką zarządzają nieudacznicy, ten fundusz przynosi tylko straty, nawet w Arke ochrony kapitału nie warto inwestować bo jako jedyny z funduszy rynku pienieznego przyniósł starty, popatrz w dzisiejsze notowania. Daleko od Arki chłopie!
Pilsener / 2008-10-10 00:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czemu zaraz nieudacznicy? Po prostu założyli, że nie będzie spadków - nie ma idealnej strategii, jedna jest lepsza w trakcie bessy, inna - hossy.
bigzgred / 195.216.115.* / 2008-10-07 07:41
poczekać aż akcje kghm spadną poniżej 35 zeta lub taniej i kupić dobra inwestycja na przyszłosć
krzysiek_k1971 / 80.51.140.* / 2008-10-06 21:27
Ja tam wielkim ekspertem nie jestem a wielkich ekspertów też nie biore dosłownie i dzilę ich prognozy przez dwa ale wiem jedno od 17 września do dzis zarobiłem 3,5% i bardzo cieszę się, że spada i niech spada dalej nawet do 1500, im więcej spadnie tym więcej zarobię, a gdy przyjdzie pora będę kupował akcje i patrzył jak rośnie. Póki co te spadki dają mi wielką radość :-)
Jak ktoś chce wiedzieć jak to działa mozemy mailem sobie pokorespondować :-)
Print / 83.31.223.* / 2008-10-10 19:20
Bardzo chętnie poklikam na ten temat: print /małpa/ vp.pl i podszkolę się w tym temacie.
Pozdrowienia
mkopacki / 2008-10-08 13:35
W takmi razie proszę o adres mail. Pozdrawiam (mój - mkopacki@poczta.onet..pl)
pietrucha 1 / 89.79.145.* / 2008-10-06 11:06
tylko , ze nie mielismy kryzysu tej skali co obecnie .Wyjscie gospodarek zachodnich na plus moze potrwac lata.
teoretyk-praktyk / 2008-10-03 17:36 / portfel / Toddler giełdowy
Zostawic na dobrze oprocentowanym koncie - powyzej 5,5% w skali roku lub jesli sie umie grac to na funduszach obligacji. Z akcjami roznie moze byc. jesli cofnac sie pamiecia do grudnia ubieglego roku to wsrod zawodowych komentatorow na tym forum moznaby znalezc takie glosy, ze przy WIG20 okolo 3400 mozna rozwazac ostrozne wejscie na rynek. Widac jakby sie to skonczylo z obecnej perspektywy. Nie mowiac juz o komentarzach pana X z BZ WBK, ktory prorokowal 4100-4150 na WIG20. Byly takie mozliwosci techniczne, lecz sytuacja fundamentalna byla zla. Teraz jest podobnie. Widac oznaki spowolnienia gospodarczego w calej Europie i na swiecie, w Rosji panika za panika, a w Polsce wyspa dobrobytu odcieta od swiata. Mogloby tak byc, jesliby struktura eksportu byla bardzo twarda, tzn. niezalezna od koniunktory. Jednak tak moze nie byc, o czym swiadczy gwaltowny spadek inwestycji wsrod polskich firm. Nalezy wiec sie spodziewac zalamania budzetu w przyszlym roku lub na poczatku roku 2010. Taki scenariusz bylby bardzo zly. Obecna sytuacja przypomina trojkat zwyzkujacy lub ABCD, ktory oznaczalby duze spadki. Na wykresie tygodniowym i miesiecznym sa klasyczne choragiewki, wiec 2660 to dopiero polowa ruchu. Ponadto MI przkroczyl (jest na linii) 26,5 wiec jak beda spadki to bardzo glebokie.
neon 24 / 83.8.93.* / 2008-10-08 20:49
sensowne co piszesz , znawcy z bzwbk rzeczywiście są zagubieni tez uważam że na spokojne przeczekanie najlepsza jest lokata ,chociaż obligacje skarbu państwa byłby pewniejsze
poldek34 / 83.22.216.* / 2008-10-12 00:42
pewna jest tez OPTIMA w ING. Gwarantowany zysk. Ty śpisz spokojnie a Bank się głowi.... .

Pozdro.
kabbath / 2008-10-09 02:34
zebra3m:

Znam rozwiązanie niezależne od koniunktury na rynkach finansowych, ze stałym dostępem do gotówki bez ponoszenia żadnych opłat od początku założenia rachunku, przynoszące zyski o wiele lepsze niż lokaty i o wiele bezpieczniejsze od rozwiązań związanych z giełdą. Również krótkoterminowo. Jeśli jest Pani zainteresowana poznaniem szczegółów, proszę o kontakt na meila: kabbath@o2.pl
kabbath / 2008-10-09 02:34
zebra3m:

Znam rozwiązanie niezależne od koniunktury na rynkach finansowych, ze stałym dostępem do gotówki bez ponoszenia żadnych opłat od początku założenia rachunku, przynoszące zyski o wiele lepsze niż lokaty i o wiele bezpieczniejsze od rozwiązań związanych z giełdą. Również krótkoterminowo. Jeśli jest Pani zainteresowana poznaniem szczegółów, proszę o kontakt na meila: kabbath@o2.pl
bielecki / 87.205.197.* / 2008-10-02 16:22
Neoliberały mają łeb do interesów. Najpierw KL-D i UW "sprzedawały" banki teraz będą je nacjonalizować. A to wszystko za naszą kasę. Do sprzedaży też dopłaciliśmy patrz np. PKO SA
newconcept@onet.eu / 83.27.210.* / 2008-10-02 13:40
miałem pomysł i wyremontowałem budynek na akademik - byłby sukces finansowy
ale mi ... kasy zabrakło! na 48 miejsc było ok. 250 chętnych a mam
możliwości docelowo na 150 miejsc!!! nie ma lekko ...
... i co wszyscy trąbią, że nie ma miejsc a ja nie mam od kogo
kasy pożyczyć na dokończenie realizacji investycji ... ani unia
europejska, ani uczelnie, samorządy - nikt nie jest
zainetresowany!!! tylko studenci wydzwaniają bo się
dowiedzieli, że ma być dobry akademik ... a pop-e banki nie chca
dać kredytu bo wg nich jestem developerem a to niebezpieczna
branża (nawet hipotekę kamieniczek -1500 m2 odrzucili jako
niewystarczajacą bo 200 tyś. zł to wg nich bardzo duża kwota!?)
może macie jakiś pomysł? bedę wdzięczny za każdą radę .....
koziołek wesołek / 84.10.8.* / 2008-10-09 02:43
napad na zbankrutowany bank !!!!! Bankowcy nie mogli by oskarżać, że zostali okradzeni.....he he he bo już wszystkich okradli i biedaki nic nie mają
koziołek wesołek / 84.10.8.* / 2008-10-09 02:43
napad na zbankrutowany bank !!!!! Bankowcy nie mogli by oskarżać, że zostali okradzeni.....he he he bo już wszystkich okradli i biedaki nic nie mają
tort28 / 212.244.46.* / 2008-10-07 07:45
może byłbyś zainteresowany wspólnikiem ? napisz: kaczynski72@gmail.com
cree / 77.253.246.* / 2008-10-01 23:06
ale po co ładować teraz kase w giełde, jak po bessie rynek stabilizuje sie pare LAT ???
bryndza / 85.221.144.* / 2009-10-30 21:28
Nic nie zrobicie ze swoimi poieniedzmi jak przyjdzie dewaluacja albo stan wyjatkowy. Bedzie reglamentacja.
Natrfilem przez telwizje na strone Urbexzone.com tam glupki lataja po ruinach ogladaja szczyny po smierci ludzi i sie apawaja tym, jak umrzemy to nastepni ubexy beda ogladali...
Krawiec2 / 89.230.136.* / 2011-12-24 14:17
Bryndzla, naucz się poprawnie pisać. Piszesz o ludziach z UrbexZone, których nie znasz, nawet nie byłeś skłonny dogłębnie zapoznać się z ich forum i wypisujesz bajki. Proponuję Tobie szkołę podstawową i psychologa.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy