Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Wzory na analizę techniczą

Wzory na analizę techniczą

nowicjusz87 / 77.45.41.* / 2008-10-31 18:36
Jestem studentem i zaczynam pisać pogram komputerowy przeprowadzający analizę techniczną. Mam dużo materiałów na ten temat tylko mam jeden dość poważny problem. Nie mogę znaleźć kompletnych wzorów matematycznych, algorytmów na dane wskaźniki. W książkach tylko nic nie warte "opisówki". Szukam konkretów. Znacie może jakieś pozycje książkowe, strony, linki o tym traktujące. Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc:).
Wyświetlaj:
MM2008 / 83.5.188.* / 2008-11-01 00:32
Kolego, analiza techniczna to takie hasło do wyskakiwania tzw. "prostych dawców kapitału" z pieniążków... Taki niekumaty jesteś czy się kamuflujesz?
nowicjusz87 / 77.45.41.* / 2008-11-01 03:11
zapomniałem dodać - jak nie masz odpowiedzi na zapytanie i masz więcej niż 13 lat (im to jeszcze można wybaczyć) to z łaski swojej nie zaśmiecaj internetu. Troche kutury panowie. Nie czytaliście nigdy netykiety? To jest po prostu plaga lamerstwa na polskich forach. prosty wniosek: nie wiesz, nie pisz, nikt nie mam zamiary czytać podobnych popłuczyn. Dziekuje
MM2009 / 149.254.192.* / 2008-12-05 21:04
Dlaczego nikt? czasem takie przywalenie ma w sobie wiecej tresci niz niejeden wzor matematyczny. jak juz je opracujesz, zainwestuj, przeczyteasz wtedy troche miedzy liniami... Dziekuje rowniez
nawicjusz87 / 77.45.41.* / 2008-11-01 03:01
Chodzi mi o najprostsze algorytmy( lub jak kto woli wzory) na których można bazwać i bawić się, eksperymentować np. modifikując je dla swoich potrzeb. Wiadomo żeby cos zyskać wykorzystując AT trzeba doświadczenia i znajomości. Ale jak napisałem JESTEM STUDENTEM czyli sie dopiero uczę. Tak trudno zrozumieć nadętym zarozumialcom ze niektórzy się uczą i ci "mądrzy panowie" próbują wykorzystać każdą sposobność by się dowartościować się poniżając innych. Żenada. Poza tym jak statystyczny student moze zostać dawcą kapitału jak ledwo mu starcza na stancje? Zastanów się panie szanowny. Taki niekumaty jesteś czy tylko się kamuflujesz? (a tak nawiasem mówiąc to według mnie analiza techniczna ma znikomą wartość, ale mam przedmiot informatyczny na studiach - musze napisać program , który porusza temat prawidłowości matematycznych, w przyrodzie, kosmosie, finansach itp., wiec temat o AT się jak najbardziej się nadaje) pozdrawiam
egon_gpwinfo / 78.28.5.* / 2008-10-31 19:16
tak na prawdę nie znalazłem wszystkich wzorów na jednej stronie, chyba będzie to trudne. Mało tego większość wskaźników składa się z kilku wskaźników tych podstawowych.
Proponuję zajrzeć na http://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAniki_finansowe
W ogóle na wikipedi jest dość sporo informacji. Oczywiście na angielskiej wikipedi jest ich dużo więcej. Zapraszam jeszcze na tą stronę http://bossa.pl/edukacja/ może coś tam znajdziesz.
Powodzenia

Jak coś pomogłem to proszę wyślij mi ten program na testy egon@gpwinfo.pl

Zapraszam na moje forum forum.gpwinfo.pl jak byś czegoś nie widział to może spróbuje pomóc.
nowicjusz87 / 77.45.41.* / 2008-10-31 20:08
Dzięki za informacje. Program wyśle jak skończę za 2 lub 3 miesiące. A jeśli chodzi o wikipedie to wolałbym na niej nie bazować - w szczególności w fachowych, technicznych artykułach występują rażące błędy, sam się wiele razy na takie natknąłem. Czekam na dalszą pomoc:)
M__K / 78.8.107.* / 2008-11-10 15:52
Pomijajac fakt, ze istnieje juz ogrom oprogramowania pomagajacego przeprowadzac analizy (z takimi wskaznikami jakie sie jeszcze nie snily) to poszukiwanie programu, ktory dokona dobrej analizy jest skazane na niepowodzenie. Analiza techniczna to sprawa bardzo subiektywna. Sam wybierasz, ktore poziomy wsparcia sa dla Ciebie wazne, sam okreslasz okresy dla swoich srednich kroczacych itp... przesadna optymalizacja komputerowa to pomylka :) Bo analizy przeprowadza czlowiek, program jedynie robi to, co inwestor na kartce by rozpisywal godzianmi, miesiacami, latami.


Jezeli chcesz w ten sposob zaliczyc programowanie, czy po prostu sie sprawdzic to ponizej masz stronke gdzie znajdziesz mniej wiecej opis niektorych wskaznikow. Powinienes dac sobie rade z ukladaniem wzorow wedlug opisu.
http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:technical_indicators
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy