Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Fundusz inwestycyjny czy ubezpiecznie?

Fundusz inwestycyjny czy ubezpiecznie?

Money.pl / 2005-12-15 09:58
Komentarze do wiadomości: Fundusz inwestycyjny czy ubezpiecznie?.
Wyświetlaj:
docha / 89.191.167.* / 2013-04-28 22:58
Moim zdaniem najlepiej połączyć jedno z drugim. Np. coś takiego, jak Pro Familia w generali, w jednym produkcie mamy zarówno ochronę jak i inwestycję.
rotka302 / 109.241.67.* / 2013-08-28 18:23
Moi znajomi z tego co się orientują mają właśnie tą formę inwestycji w Generali i są zadowoleni. Zaczęli mi to wszystko przedstawiać jak to wygląda i chyba muszę się zainteresować. mam troje dzieci i jednak chciałabym aby na kilka lat mieli ułatwiony start w życie.
lzelechowski_xl / 2010-02-21 15:17
Może być jedno+drugie. Myslę o Polisach AEGON. To dobre narzędzie inwestycyjne, a jednocześnie bonus 10.000 PLN ubezpieczenia na życie od pierwszego dnia. Panel inwestycyjny AEGON zawiera ok. 7o funduszy w 4 walutach. Trzeba umieć się nim posługiwac albo wybrać dobrego doradcę... mam wynik 15-40% rocznie, jest OK :-)
Mądry Polak PRZED szkodą / 195.117.68.* / 2010-02-05 10:01
zachód nas wykiwał na giełdzie,jak się czuje ofre,ile Polacy stracili
skakanka / 89.170.26.* / 2010-02-20 23:03
A CO POWIECIE O REKLAMOWYM "Profit Plan"? czy to dobre
greg777 / 91.193.208.* / 2010-01-16 12:05
Chyba niezłym rozwiązaniem są fundusze inwestycyjne ale typu parasolowego. Poświęcając nieco uwagi można na nich zarobić w czasie prosperity i niewiele stracić w czasie bessy. Sam zarządzam sobie takim własnym filarem i całkiem sobie to chwalę.
drobny-inwestor / 89.74.191.* / 2010-01-07 13:21
Większość wpisów świadczy niestety o kompletnym niezrozumieniu tematu. Nie jestem zawodowo związany z rynkiem ubezpieczeń czy funduszy inwestycyjnych, ale naprawdę niewiele czasu potrzeba, żeby odróżnić chałę od dobrego sposobu na inwestowanie. Ci wszyscy, którzy się nacięli, prawdopodobnie zetknęli się z amatorką panoszącą się w branży od wielu lat. A wystarczy zapytać doradcy o doświadczenie i nie zadawać się z osobami, które działają na rynku krócej niż 5-6 lat.
Pozdrawiam wszystkich rozsądnie zarządzających swoją kasą.
xxxxxl / 77.253.83.* / 2009-10-06 01:11
Jezu

czego to ludzie nie wymyślą
żeby z drugiego człowieka parę złoty wydusić

sprawdź niżej

na marginesie
dziś przeglądałem dokumenty mojej znajomej

sprzedano jej polisę na kwotę
2x wyższą niż rynkowa wartość samochodu

dobre, dobre
PROWIZJA PROWIZJA PROWIZJA
mk1 / 2009-12-09 20:29
podaj tego agenta do knf i juz nigdy nikogo nie oszuka-zrob to!!!
marekszaman5 / 2009-10-02 10:09
Zwróć uwagę na Investors Fiz jest to fundusz ,który w długim terminie osiągnął najlepsze na rynku wyniki
mk1 / 2009-12-09 20:31
wynik to juz był a jakie ma szanse na dalsze wzrosty
Maria Błaszczuk / 83.27.32.* / 2009-10-01 14:12
proponuję IKE w Tow AVIVA.
bez podatku Belki w wieku emerytalnym. Koszt niski bo 150 zł przy pierwszej wpłacie
później tylko opłata za zarządzanie.
Maria Ewa
mk1 / 2009-12-09 20:34
mam 35 lat i czy IKE bez belki tzn mroże kapitał do wieku emerytalnego --czyli przez 30 LAT!!!
może dozyje ale chęci będa inne!!!!!!!!!!!!!
ostrzeżenie / 81.164.173.* / 2009-10-21 20:23
Bujaj się ze swoim C.U....straciłem 25% przez nieudolność waszego agenta i jego pazerność na prowizję.Nigdy już u was nie zainwestuje ani złotówki i wypisałem się z waszego OFE które gryzie dno od 6 lat.
mk1 / 2009-12-09 20:35
kiedys sie moze odbija od dna!!!!!!!!
mmichacho / 78.8.208.* / 2009-10-19 15:46
Od 13 lat odkładam w IKE w CU (teraz AVIVA). zacząłem od 500 zł miesięcznie i co roku automatycznie kilka procent więcej. Proszę policzyć ile miałbym w szufladzie i porównać z wartością odstąpienia - właśnie dostałem wydruk - nieco ponad 56 000 zł. Nic tyklo odkładać (na emerytury zarządzających)
mk1 / 2009-12-09 20:36
funduszami trzeba zarzadzac a nie czekac .....lat
simijone / 195.78.238.* / 2009-08-21 00:03
Witam!

W zeszlym tygodniu trafilem do doradztwa OVB z checia regularnego inwestowania moich oszczednosci. Doradca po analizie mojej sytuacji doradzil mi produkt Compensy - Superfundusz.

Po prezentacji inwestycja wlasnie w ten sposob wydawala mi sie bardzo dobrym pomyslem, ale postanowilem jeszcze przeszukac internet pod katem opini na temat Superfunduszu.Znalazlem wiele niepochlebnych ocen na roznych forach odnosnie produktow, ktore wydaja sie byc podobne - tak jak Skandia czy Aegon. Aczkolwiek na temat Superfunduszu opinie, choc nieliczne, byly w wiekszosci pozytywne.

Superfundusz to Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitalowy, ktory oferuje fundusze inwestycyjne opakowane w polise ubzepieczeniowa, ktora moze byc ustalona na najnizsza stawke - czyli 5000 zl.

Oplaty zwiazane z superfunduszem to:
-8 zl/miesiecznie za obsluge umowy ubezpieczenia
-0,75% miesiecznie wartosci aktywów powstalych w wyniku zainwestowania skladek funduszowych w pierwszych dwóch latach okresu ubezpieczenia.Oplata pobierana przez 20 lat
-0,125% miesiecznie od wartosci aktywow powstalych po 2 latach
-ewentualnie 0,125% miesiecznie od skladek dodatkowych
-5% aktywow powstalych w wyniku zainwestowania skladki dodatkowej (oplata manipulacyjna za zakup jednostek za skladke dodatkowa)

Za wykup jednostek oplaty wynosza:
-stala oplata 20 zl
-plus wartosc pozostalych do konca inwestycji skladek miesiecznych od aktywow z pierwszych 2 lat (przy wykupie wczesniejszym niz po 20 latach)

Czy warto w taki produkt zainwestowac? Inwestowalem juz troche samodzielnie w akcje na GPW, teraz jednak zaczynam od 0 i zamierzam inwestowac co miesiac 200zl (dlugoterminowo). Zastanawiam sie nad najlepsza forma oszczedzania. Z 200zl na starcie wachlarz funduszy inwestycyjnych nie jest zbyt szeroki, dlatego zastanawiam sie na Superfunduszem, a oplaty z nim zwiazane wydaja sie nizsze niz w innych tego typu produktach. Dodatkowo dziala tez procent skladany.

Wpisujecie prosze wlasne opinie na ten temat. Warto czy nie warto? A moze macie inne pomysly jak mozna lepiej inwestowac majac co miesiac pewna sume pieniedzy?

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
Szymon
lzelechowski_xl / 2010-02-21 15:26
Produkt AEGON jest lepszy, a opłaty niektóre nawet nizsze. Masz lepszy i szerszy parasol funduszy (70 f. w 4 walutach), sporo elitarnych funduszy VIP-owskich.
Prza całej jakoiści narzędzia inwestycyjnego najwazniejsze jest jednak zarządzanie. Prowadzę takie inwestycje z wynikiem 15-40% rocznie. Da się, ale trzeba monitorowac inwestycje dzień po dniu. Pozdrawiam.
dotana / 79.191.38.* / 2010-02-19 12:42
Jeżeli potrzebujesz ubezpieczenia na życie to zakup Superfundusz, Jeżeli nie potrzebujesz to NIE kupuj tego produktu ani innego kapitałowego funduszu. Udaj się do banku ( dowolnego) i kup produkt BEZ UBEZPIECZENIA czyli fundusz INWESTYCYJNY NIE KAPITAŁOWY. Też maja składki regularne wieloletnie programy a nie generują tak kosztów jak produkty z ubezpieczeniem.
pierre11112 / 85.221.194.* / 2010-02-09 07:57
Proponuje te 200 zł miesięcznie włożyć do skarpety i na wakacje dołożyć i wyjechać sobie np. do Egiptu. Na poparcie mojej tezy. Wysokości emerytur z 2 filaru najniższa 16 zł brutto.
mk1 / 2009-12-09 20:40
szymon 0,75% miesiecznie = 9% rocznie za zarzadzanie --trzeba czytac koszty i nic innego,
gdybym sam tego nie przerabiał dzis bym boso chodzził!!!
mk 1980 / 83.15.85.* / 2010-11-30 10:51
mk1 tu dałeś ciała już po całości. Boso będziesz chodził bo na nieudacznika wyglądasz co czytać nie umie 0,75% wartości aktywów (a to zmienna przecież) więc zamiast o inwestycji to za książki z matematyki statystyki i itp się weź
mariusz 112 / 195.225.71.* / 2009-09-19 11:40
witam, porównaj ten produkt głównie patrząc na jego koszty z generali omniprofit, który moim zdaniem jest obecnie najlepszym i najtańszym unitlinkiem, pozdrawiam!
mk1 / 2009-12-09 20:41
niezły produkt warto pocha=walic ale nie dla ka,zdego
luckyera / 90.156.56.* / 2009-09-18 12:46
Szymonie, dołączam sie do wcześniejszych autorów komentarzy. znam rynek finansowy w pewnym stopnieu i są naprawdę lepsze produkty, jestem zarówna prywatnie , jk i zawodowo z nim związana.
Polecam długoterminowe oszczędzanie, naprawdę rzesza ludzi będzie biedować, gdyz ich poziom ignorancji i nieswiadomości czasami jest porazajacy.
Gospodynie domowe i prości ludzie, ale czasem i ci , którym sie wydaje , że wszystko wiedzą nie potrafia ocenić nawet swojego Otwartego Funduszu Emerytalnego, nie mówiąc o rozumieniu rynku nawet w minimalnym stopniu. Nie jestem agentem ubezpieczeniowym , ale takie mam doświadczenie zawodowe na obecnym rynku.
Pozdrawiam. Lucyna
Piotr PM / 77.255.23.* / 2009-10-02 23:12
Polecam oszczedzanie AAALLLEEE ......
z zastosowaniem metody DARWIN i DEFENDER. Dzięki niej zwiększysz zyski, ograniczysz straty. Więcej na stronie: http://www.inteligencjafinansowa.com.pl/3strategie/
"inwestor" / 145.237.118.* / 2009-09-18 11:26
cytat: "Z 200zl na starcie wachlarz funduszy inwestycyjnych nie jest zbyt szeroki, dlatego zastanawiam sie na Superfunduszem, a oplaty z nim zwiazane wydaja sie nizsze niz w innych tego typu produktach. Dodatkowo dziala tez procent skladany".

Nieprawda.
Na przykład w SFI w mBanku jest bardzo dużo funduszy, w które możesz inwestowac już od 100 zł miesięcznie i to bez żadnej prowizji !!!
Jeśli już samodzielnie inwestowałeś, to wybierz to, a nie płać zbędnych prowizji Compensie.

Poza tym wytłumacz mi jak w inwestowaniu w Compensę działa "procent składany" ???
Bo chyba mylisz pojecia i nie wiesz co oznacza ten termin.
jackos1916 / 79.190.50.* / 2009-09-04 11:53
Wszystko zależy od tego, na kiedy potrzebujesz te pieniądze i czy potrzebujesz ochronnego ubezpieczenia na życie. Compensa jest produktem długoterminowym, całości wykupu bez opłat likwidacyjnych będziesz mógł dokonać dopiero po bodajże 10 latach (nie pamiętam dokładnie). Jest to niezłe rozwiązanie w tej klasie produktów, ale są znacznie lepsze.
Otóż w Compensie nie ma dostępu do rachunku internetowego (w dobrych produktach jest), ponadto alokację składek i transfery możesz w roku zmienić tylko 4 razy (u konkurencji znajdziesz takie, gdzie standardem jest 12, a w produktach prestiżowych nawet 100). Na wachlarz funduszy inwestycyjnych sam zwróciłeś uwagę - jest ich raptem 20, zaś standardem bywa 50-70. Compensa jest w miarę konkurencyjna cenowo, choć trzeba przyznać, że w pierwszych dwóch latach opłata za zarządzanie jest naprawdę wysoka.
Pozdrawiam
Jacek
luc_as / 2007-11-18 23:12 / portfel
Ja mam Multiaspect Profit i jestem w pelni zadowlony...100% alokacji skladki i na to trzeba patrzec!! +parasol podatkowy itd.
, oplaty takie jak wszedzie...przy tej konkurencji nie ma mozliwosci zeby roznily sie bardziej niz 0.05%( kwestia tylko marketingu jak jest skonstruowana oplata)
Edward 53 / 83.22.25.* / 2007-05-30 09:01
Zapraszam do zapoznania się z produktem iwestycyjnym polecanym przez Aspectę Życie . Produkt ten nazywa się Multiaspect Invest . Wówczas autor tego artykułu poczuje komfort i uzyska odpowiedzi dot. kosztów . Sądzę , że jest to na rynku jeden z najlepszych produktów inwestycyjnych łączących ubezpieczenie z inwestowaniem pieniędzy .
maurycy1 / 83.24.148.* / 2007-01-12 15:05
Agenci firm takich jak Skankia czy Aegon mówią o korzystnym omijaniu podatku Belki przy zmianie zawartości portfela ale nikt nie mówi jak podatek ten jest naliczany w momencie kiedy będęchciał spieniężyć część aktywów.Wiem że fundusze stosują trzy metody obliczania podatku:pierwsza-sprzedawane są najstarsze jednostki , druga - ostatnio nabyte,trzecia - nabyte po najwyższej cenie może ktoś wyjaśni mi jak to jest zanim zacznę dopatrywać się tu jakiegoś haraczu
mk1 / 2009-12-09 20:45
skandia b.rozni sie od aegona przy belce i nie tylko -prosze nie myl bo sprzedawcy skandi sie obrazą
aga72 / 83.29.10.* / 2007-03-02 16:18
Zawsze podatek Belki zostanie pobrany przy wyborze częsci lub też całości środków z rachunku.Nie jest on pobierany natomiast jesli chodzi o Aegon w momencie przenoszenia środków z funduszu do funduszu (zmiana alokacji)
Ciekawy / 82.210.173.* / 2007-02-01 17:59
"Właściciel może w każdej chwili dokonać cesji polisy na drugą osobę bez podatku od darowizny. Widać, że jest to metoda bezpodatkowego przekazania oszczędności np. dzieciom. Program AEGON jest wyłączony z ustawy o darowiznach" Prosze o informacje, czy analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku Skandii?
annpatp / 195.190.150.* / 2007-01-23 17:31
W Skandii przy tzw. wykupach częściowych nie jest pobierany podatek. Podatek pobierany tylko przy wypłacie całościowej kwoty. W Aegonie przy kazdej wypłacie.
Gwoli wyjasnienia dlaczego nie ma funduszy zrównoważonych w Skandii. Jest to proste zostały one wyrzucone z oferty ze względu na to że podniosły opłaty i bardziej się opłaca klientowi zrobić własnoręcznie misz masz za pomoca funduszy bezpiecznych i akcyjnych.
mk1 / 2009-12-09 20:47
ko. ale koszty za zarzadzanie wyzsze
analityk / 2007-01-23 20:12 / portfel / Bywalec forum
gwoli wyjaśnienia: w Skandii nie jest odprowadzany podatek od wypłat częściowych do chwili kiedy konsumujemy kapitał zainwestowany, podatek zapłacimy później czy wcześniej i niezależnie czy będzie to wypłata częściowa czy całościowa , w AEGON-ie podatek jest odprowadzany zawsze od wypłat częściowych . Z moich wyliczeń wynika iż jest to bez znaczenia w sumie odprowadzimy kwotowo taki sam podatek, system jaki wprowadziła Skandia jest chwytem marketingowym a klient odczuje to w przyszłości po konsumocji wcześniejszej kapitału , kwota wypłaty ca łkowitej będzie niższa niż alternatywnie w AEGON-ie
aegon23 / 83.5.99.* / 2007-11-14 12:43
Panie analityku proszę o konkrety a nie o populizm. Proszę o wyliczenia tych alternatyw. Cyba że zakładamy, że w 2056 roku nie bedzi to już miało znaczenia.
pmservices / 2006-12-22 06:49
Od kilku miesięcy jestem klientem AEGON i mam wrażenie, że zostałem "wykiwany" przez sprytnego agenta.
Rzekome "na bieżąco sprawdzanie stanu rachunku" jest fikcją! Stan rachunku jest podawany z przed trzech, czterech dni!
"Bieżące zarządzanie Twoimi aktywami" to jeszcze wieksze kłamstwo! Tak zwany trasfer aktywów z jednego funduszu do drugiego wykonywany jest w ciągi pieciu dni! W tym czasie - o dziwo - wartość aktywow potrafi zmiejszyć się o nawet 5%. Trudno się nie oprzeć wrażeniu, że AEGON wykonuje transfer w najbardziej korzystnych dla siebie dniu i warunkach ze stratą oczywistą dla inwestora.
Nigdy nie wiem jaka jest rzeczywista wartość moich aktywów i zacząłem podejrzewać, że gdy zechcę wycofać swoje pieniążki z tej "Instytucji" to spotkają mnie kolejne kosztowne niespodzianki.
Rzeczywistość inwestowania w AEGON okazała się - jak to się zwykle dzisiaj dzieje - zupełnie inna od tej jaką mi Agent prezentował. Obiecują Ci "złote góry" a po czasie okazuje się, że stałeś się "baranem do strzyżenia" bo zapisy wykonane drobniutkim drukiem w regulaminach i załącznikach dają się interpretować zupełnie inaczej niż czyta ta to inwestor.
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-08-27 19:35
pmcervices.
Pieprzysz glupoty. W 2warunkach OWU pisza,że transfer jest do pieciu dni.
Natomiast fizycznie wykonują w trzecim dniu jeżeli dyspozycja jest podana do godz.12.

Po drugie pokaż mi inny program który mialby w swojej ofercie tyle funduszy z całego świata.
Który inny program pozwala zarabiać na spadkach gieldowych(aegon bessa)????

Który inny program pozwala tak tanio przewalutowywac kapital na USD, EURO i odwrotnie
Wplaqty w 100% kapitalizowane(oprócz oplaty administracyjnej.

Jedynie Aegon przed podpisaniem umowy zobowiązuje klienyta do zapoznania się z wszystkimi oplatami. Klient musi podpisać zalącznik do umowy,gdzie te koszty śa wszystkie podane. Nigdzie nie ma tam malych liter. wszystko jest napisane jednym drukiem.

Program jest doskonalym narzędziem do zarabiania pieniędzy na rynku finansowym.

Jezeli ktoś obserwuje rynek i w odpowiednim czasie dokonuje transferów, to zarabia piekną kaśe.(fundusze w azji z tego programu w tym roku zarobiły nawet ponad 80%.to jest pogram do aktywnego zarządzania kapitalęm.
I jak ma się do tego oplata 1,95 % i w tym klient ma już bezplatnych 12 transferów.

Jedyną wadą tego programu sa duże koszty likwidacyjne przy zerwaniu programu,ale kKient te koszty zna .i wie co go z tego tytulu czeka.
Codziennie baranku możesz sprawdzić wartość swojego kapitalu.Masz chaslo do rachunku????? więc po co piszesz takie oszczerstwa??? Kto ci za to płaci.

Za darmo nie ma nic. Lokata bankowa
komarek63 / 83.30.115.* / 2010-01-28 21:03
Tak sobie myślę że prowizje biorą za zarządzanie moimi aktywami ??? chyba źle myślę .

"""Jeżeli ktoś obserwuje rynek i w odpowiednim czasie dokonuje transferów, to zarabia
piękną kasę.(fundusze w Azji z tego programu w tym roku zarobiły nawet ponad 80%.to
jest pogram do aktywnego zarządzania kapitałem.
I jak ma się do tego oplata 1,95 % i w tym klient ma już bezpłatnych 12 transferów."""""
TO W KOŃCU ZA CO BIORĄ PROWIZJĘ.??????? Ja dostarczam kapitału i ja mam obserwować rynek żeby zarobić ???To co to jest.
mk1 / 2009-12-09 20:52
polecam generali,axa,gerlinga itd-----koszty zarzadzania niższe i 2 dnia zmiany i 4 dnia znów mozesz zmienia i jak ci@@@!!!!!!!
MATNES / 77.255.107.* / 2009-09-18 23:50
Witam, lezdrub
Proszę się tak nie unosić z zaletemi i wyższością funduszy inwestycyjnych AEGON...
Na rynku jest masa konkurencyjnych, a może i lepszych funduszy, choćby Generali.
W swojej ofercie posiadają własne fundusze, portfele modelowe polskie i zagraniczne, fundusze zewnetrzne polskie i zagraniczne...
Poza tym mają wiele korzystnych opcji, co "kowalskiemu" bardzo ułatwi życie...
Ponawiam prośbę o pościągliwość w pisaniu takich komenterzy.
dr kluczyk / 83.21.215.* / 2009-09-03 18:19
wycofuj sie z AEGONu i tyle w temacie
frajer do kwdratu / 82.160.29.* / 2007-09-20 19:32
Tez bylem klientem tej firmy, obiecywali zlote gory po roku inwestowania szybko zabralem cala kwote i mnie wycyckli , po naliczeniu kar odebram mniej niz wplacilem.Nigdy wiecej nie chce miec do czynienia z ta firma.W innych firmach sredniu uroslo po roku inwestowania 30% tam ledwie 7 % i tak jak wspomnialem po zaplaceniu kar za wczesniejsza lekwidacje rachunku pobrali chyba 10 albo 15 % kary od wartosci rachunku
lukpio / 82.146.247.* / 2010-12-02 17:44
Aegon i jego akwizytorzy to złodzieje...
wiem co mówię, sam się naciąłem...
odradzam wszystkim...
pozdr.
bukand / 83.23.217.* / 2009-09-01 23:37
jeżeli traktujecie produkty DŁUGOTERMINOWE jak krótkoterminowe to jak chcecie zyskać. to nie jest możliwe. zawsze stracicie.
analityk / 2006-12-22 08:59 / portfel / Bywalec forum
witaj. jeśli możesz to napisz jaka to była wpłata -jednorazowa czy systematyczna-
aktualnyn stan rachunku jest podawany z opóźnieniem ponieważ: wycena j.u następuje w następnym dniu (1dzień) , wartość j.u należy wprowadzić do systemu(2dzień) aktualizacja konta następuje po 22 w nocy -dlatego występują późnienia.znając liczbę jednostek uczestnictwa sam możesz wycenić rachunek ale w następnym dniu. na ogół aktualizacja konta następuje w drugim dniu od wyceny i znawcy trematu powiedzą że jest to o.k.
Transfer aktywó wykonywany jest w 3 dniu od zlecenia pod warunkiem że zlecenie zostanie złożone przed godz 12. Zgodnie z ustawą o TFI na transfer każdemu funduszowi przysługuje 5 dni , pokaż mi instytucję która wykona to w tym samym dniu.
Program nastawiony jest na inwestowanie w min.okresie 4 lat więc te niespodzianki wystąpią, wszystkie koszty jakie Cię dotyczą masz na polisie więc poczytaj.
Zastanawiam się z jaką instytucją podpisałeś umowę , czy był to specjalista z AEGON-u czy też z innej firmy. Mam przed sobą załącznik i nie ma tu nic drobnym druczkiem czego inwestor nie zauważy , napisany jest jednym rozmiarem czcionki.
Pozdrawiam
yo / 193.93.205.* / 2009-08-27 13:48
Transfer w tym samym dniu to fikcja, ale już w ciągu 2 dni to co innego ;) i to jest osiągalne w dodatku po cenach z dnia realizacji.
pmservices / 2006-12-24 09:58
Witam, wpłata była jednorazowa powyżej 100 000 zł. Ostatni przykład:
18 bm dałem zlecenie na transfer. Chciałem przesunąć kwotę ponad 106 tyś. (taką kwotę rzekomo miałem w godzinach porannych tego dnia wg stanu rachunku) na fundusz gwarantowany ( spodziewałem się spadków na funduszach akcyjnych).
Dopiero dzisiaj, 24 grudnia zmiana w portfelu była widoczna - 7 dni. Na dodatek wartość mojego rachunku spadła o drobne 3 tyś. z kawałkiem.
Wiem, że inwestowanie w fundusze to forma pasywnego inwestowania ale czemu wówczas te bzdety o "bieżącym zarządzaniu swoimi aktywami" na oficjalnej stronie AEGON?
Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzę wszystkim zadowolonym i mniej zadowolonym Inwestorom.

P.S.
Mam blisko 60 lat a więc jestem z tego pokolenia, dla którego słowo czarne oznaczało czarne a białe to białe. Dzisiaj by sprzedać produkt, sięga się do pospolitych kłamstw nader często.
analityk / 2006-12-26 11:11 / portfel / Bywalec forum
tak swoją drogą , to te ruchy były niepotrzebne, obecnie jest okres małych wachań i efekt końcowy może być taki że kupisz ponownie drożej niż sprzedałeś , nic nie wskazuje na to aby miała nastąpić głębsza korekta, przy takich wachaniach nie robi się transferów , spadki na poziomie 5% to rzecz normalna , musisz wiedzieć że jak szybko spadają tak szybko odrabiają, a 3000 z kawałkiem to zaledwie 3% , nie można panikować
Bieżące zarządzanie to nie są bzdedy , poprostu źle rozumujesz cały proces.
AEGON wielokroć wykunuje transfery korzystając z własnego kapitału tak aby zawsze był to 3 dzień od zlecenia. Mam pięcioletnie doświadczenie z tą firmą i zawsze transfery były wykonane w 3 dniu.
Pozdrawiam
pmservices / 2006-12-27 10:00
Witam, Panią/Pana?
Uprzejmie dziękuję za uwagi i komentarze. Niestety, nie zmieniają one mojej opinii o kłamstwach na oficjalnych stronach AEGON. Co z czym mam do czynienia nie ma nic wspólnego z możliwością " bieżącego zarządzania" swoimi aktywami a podawany stan rachunku jest sprzed dwóch dni i nie jest rzeczywistym stanem aktywów na dany dzień!
Za nieuczciwość uważam nieinformowanie o tej "drobnostce" przyszłych klientów AEGON.
No cóż, w moim przypadku miało by to decydujące znaczenie przy podejmowaniu decyzji o inwestycji w tej firmie.
Pozdrawiam
analityk / 2006-12-27 10:50 / portfel / Bywalec forum
witam
skoro jest Pan już 16 lat uczestnikiem rynków finansowych to powinien Pan znać zasady jakimi rządzą się fundusze inwestycyjne, nie jest możliwe aby AEGON podawał stan rachunku w tym samym dniu , bo nawet TFI nie podaje. Po drugie nie ma możliwości aby pieniądze klientów znajdujące się w TFI uległy przepadkowi: człowiek siedzący od 16 lat w instrumentach finansowych winien wiedzieć że środki te nie stanowią masy upadłościowej , a po trzecie nie znam funduszu inwestycyjnego który by upadł.
Dobra rada wycofaj środki z AEGON-u i przestaj bezpodstawnie narzekać , fundusze inwestycyjne nie są narzędziem spekulacji.
Pozdrawiam
MaklerMaciej / 83.143.40.* / 2007-01-17 21:16
Analityk Ty sie najpierw czegos naucz, a nie ganisz Ludzi na forum, bo srodki nie wchodza w sklad masy upadlosciowej towarzystw funduszy inwestycyjnych, a nie ubezpieczycieli. To jest ogromna roznica i Ty madralo powinienes to wiedziec.
Pozdrawiam
mk1 / 2009-12-09 20:58
agentow do faktow reg.prawnych nie przekonasz-oni maja profesjonalne szkolenia!!!!!!!!!!!!
analityk / 2007-01-18 08:26 / portfel / Bywalec forum
Macieju-czytaj uważniej co pisze. Nikogo nie ganie może zbyt obcesowo wyjaśniam problemy zwłaszcza te które mijają się z prawdą.
Pozdrawiam
mk1 / 2009-12-09 21:00
przy transferze z f.w $ na pln czekałem 8 dni
jertom / 83.5.55.* / 2006-12-24 12:11
przeczytaj co napisał analityk i policz 18 dałeś zlecenie jeżeli przed 12,00 to transfer został zrobiny 21 z cenami z 20 jeżeli dałeś zlecenie po 12,00 to transfer zrobiono 22 z ceną z 21
biorąc pod uwagę 2-dniowe przesunięci w czasie z wynikami to twój rachunek z 18 rano defakto wskazywał stan konta z 14-odlicz sobota i niedziela.
tz bzdety to nie wymysł aegonu tylko ustawy o TFI i tak się ciesz że nie zrobiono ci transferu w 5 ustawowym dniu
a co do spadku wartości rachunku to jest to normalne jest ruchomy czasami więcej czasami mniej i tak w ciągu 5 lat bo jesteś w egonie i przy tej kwocie na taki okres masz opłaty likwidacyjne zarobisz całkiem przyzwoite pieniadze pod warunkiem że nie będziesz inwestował emocjami i czasami popytasz co masz w danej chwili zrobić swjego opiekuna z aegon
pamiętaj emocje wrażliwość na spatki i wzrosty to majgorszy wróg inwestycyjny
a jeszcze jedno biel i czerń też ma swoje odcienia i nigdy nie jest jednakowa
ZDROWYCH SPOKOJNYCH RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWEGO PEŁNEGO OWOCNYCH INWESTYCJI NOWEGO ROKU ŻYCZY WSZYSTKIM jertom
pmservices / 2006-12-27 10:31
Witam.
W zasadzie mój komentarz z 2006-12-27 godz. 10 jest również aktualny do powyższego tekstu. Dodam jedynie: Siedzę na rynku inwestycyjnym od początku lat 90-tych. Przeżywałem bumy inwestycyjne i bankructwa spółek, niektóre bardzo boleśnie (czytaj kosztownie) i doskonale wiem co oznacza brak możliwości zareagowania odpowiednio szybko. 2, 3 dni mogą zadecydować o utracie całego kapitału. Mnie życie nauczyło już ostrożności i mam nadzieje, że swoje "frycowe" już zapłaciłem.
Szanowna Pani/ Panie, każdy może zbankrutować. FI i Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie są wyjęte z tej możliwości że wspomnę tu np. TU WESTA.
Wiem, że życie składa się z różnych odcieni, ale jeżeli ktoś mówi, że coś jest białe lub czarne to winno być białe lub czarne a nie szare zwłaszcza jeżeli dotyczy to instytucji, której ludzie powierzają swoje pieniądze.
Wszystkiego najlepszego po świętach!
jertom / 83.5.126.* / 2006-12-27 13:54
WITAM
w zasadzie analityk napisał wszystko co tylko było możliwe do napisania i dalsza dyskusja mija sie z celem ale nie lubię gdy ktoś przez niedoczytanie niedouczenie myli pojęcia i zwala winę swoją na kogoś innego w tym przypadku na aegon i na dodatek jest niereformowalny
pomyliłeś sposoby inwestowania w akcje na giełdzie z inwestowaniem w fundusze
tym bardzie że na pewno dostałeś tz.ogólne warunki umowy z aegonu a tam jest wszystko napisane tylko trzeba czytać
co do bankructwa funduszu to na świecie jeszcze żaden nie zbakrutował a nawet gdyby to i tak dostaniesz swoją kasę(czytaj ustawę o funduszach inwestycyjnych)
a co do TU WARTA to marny przykład tym bardziej że upadł nie z powodu inwestowania w fundusze
aegon zaś jest doś specyficznym TUnaŻ a właściwie to pośrednikiem między klientami a różnego rodzaju TFI taki dobry duży parasol ubierający umowy w polisę
bez litości / 81.190.78.* / 2009-09-16 09:47

aegon zaś jest doś specyficznym TUnaŻ a właściwie to pośrednikiem między
klientami a różnego rodzaju TFI taki dobry duży parasol ubierający umowy
w polisę

To klasyczne tłumaczenie doradcy.
Po ludzku: aegon to dodatkowy człon tasiemca, pasożytującego na tzw. inwestorach. Te wszystkie "produkty" to nic innego, jak narzędzia do wykorzystywania ludzkiej pazerności w celu nabijania kieszeni wszelkiej maści "finansistów". Oczywiście aegon nie jest osamotniony. Wszystkie instytucje tego typu służą jednemu celowi - strzyżeniu owiec, a doradcy, którzy je zachwalają są albo świadomymi naciągaczami, albo skończonymi kretynami.
jackos1916 / 79.190.50.* / 2009-09-18 00:39
"o klasyczne tłumaczenie doradcy."

Równie dobrze można powiedzieć, że Twoja wypowiedź to klasyczne tłumaczenie osoby, która się na tym nie zna. Zanim zdążysz przedstawić swoją opinię przeanalizuj dokładnie wszystkie argumenty za i przeciw.
Pozwolisz, że zacznę od tego, gdzie masz rację: AEGON, AXA, Skandia, Compensa, Aspecta etc. są pośrednikami i pobierają za to dodatkową opłatę, najczęściej za zarządzanie (określana procentowo) oraz administracyjną (określaną kwotowo).
W związku z tym powstaje pytanie za co płacimy?
I tego już drogi kolego nie wyjaśniasz. Otóż w tych produktach masz od razu dostęp do kilkudziesięciu funduszy inwestycyjnych, do których zazwyczaj osoba prywatna ma bardzo utrudniony dostęp. Exemplum? Fundusz Black Rock World Gold, gdzie minimalna subskrypcja wynosi 4000 USD, wskaż mi ile osób w Polsce może zainwestować jednorazowo niecałe 12 000 zł w 1 (słownie JEDEN) fundusz.. Otóż główna zaleta tego typu produktów polega na tym, że masz możliwość inwestowania środków w fundusze dużo niższych kwot niż decydując się na nie indywidualnie. Wynika to z faktu, że środki w takich funduszach lokuje cała grupa korzystając z efektu skali (ma pieniądze kilkudziesięciu milionów klientów, więc stać ją na umieszczanie w ofercie funduszy z wysoką subskrypcją minimalną).
Druga kwestia, o której nie wspomniałeś to konstrukcja tego typu rozwiązań. Otóż mają one formę ubezpieczenia, co oznacza, ze przy zmianie funduszy inwestycyjnych nie płacisz podatku belki (dla przypomnienia 19% od zysku). Co oznacza, że zmieniając fundusze cała suma zgromadzonych na nich środków jest alokowana na wskazanych w nowym zleceniu.
Trzecia kwestia dotyczy po prostu braku czasu, lenistwa etc. Mówiąc prościej, nie każdy ma czas/ochotę bawić się w szukanie odpowiednich funduszy inwestycyjnych na własną rękę, a tego typu rozwiązania zapewniają odpowiednią selekcję z góry. Jest to odpowiedź na wyzwania dotyczące klientów.
Podsumowując zacytuję Twoje własne słowa: "doradcy, którzy je zachwalają są albo świadomymi naciągaczami, albo skończonymi kretynami. "
Dam ci teraz zadanie: sam odpowiedz sobie na pytanie, kim ty okazałeś się być w świetle powyższych faktów...
pozdrawiam
Jacek
mk1 / 2009-12-09 21:05
masz racje--miło czytac logiczne info
dambonz / 2006-11-27 21:54
Czy ktoś może mi polecić lub odradzić "wejście" do funduszu ubezpieczeniowego AEGON z kwotą np. 10 tyś USD.
Dzięki za komentarze.
Zbych
visnia / 83.6.250.* / 2006-11-29 17:19
witam, skoro fundusze ubezpieczeniowe to jt polisa z czasowymi ograniczeniami i zapewne z opłatami potrącanymi w przypadku odstąpienia od umowy. Po drugie czy opłaty pobiera tylko aaegon czy również tfi, który zakupiłeś. Generalnie jeśli założysz, że kasa nie będzie potrzebna przez 10 lat możesz się odważyć. Jak cię łapy zaczną świerzbić za 5 lat (niskie wyceny, piękne auto. mieszkanie itp...) to przebudzenie może być bolesne.
Raczej skłaniałbym się ku tfi z "parasolami".
lara / 213.158.196.* / 2007-03-01 00:40
witam widze że duzo osób się wypowiada na temat zasad dot.programów Aegon nie majac o nich pojęcia
Przypominam że każdy program jest inny iobowiązują w nim inne zasady.Jezeli ktoś ma 100.000 bedzie miał inaczej dobrany produkt niż osoba która ma 200zł.Jeszcze inaczej kaształtuje się to w sytuacji walut...Spotkajcie sie ze specjalstą z Aegon a porozmawijcie z nim a póżniej opiero narzekajcie...Udanych inwestycji
jertom / 83.5.63.* / 2006-12-24 12:23
parasol w czasie ulewy i silnego wiatru na wiele sie nie przydaje i kataru można dostać
i pozostaje dylemat z parasolem czy z polisą w jednuym i drugim przypatku zmoknie się
wybór należy do ciebie..../..
analityk / 2006-11-29 18:18 / portfel / Bywalec forum
dlaczego 10 lat ? i dlaczego przebudzenie za 5 lat ma być bolesne?
możesz podać fakty
jertom / 83.5.108.* / 2006-11-29 16:53
Regulamin forum
selac / 213.238.94.* / 2006-09-07 13:59
Ja wam odpowiem co lepsze. Ubezpieczenie, ale bez ubezpieczenia. Brzmi to dziwnie ale jest możliwe. Posiadam taka polisę, w której za ubezpieczenie płacę miesięcznie 25 groszy, za mam możliwość inwestowania w różne fundusze i nie płace za konwersje. W związku z tym iż jest to ubezpieczenie korzystam ze wszystkich możliwych zalet ubezpieczenia jak np. nie płacenie podatku belki.
A jeśli ktoś chce również ochronę życia to radzę założyć osobną polisę, która bedzie zakłądała tylko ochronę życia tak jak ja to zrobiłam.
Polise na życie mam oczywiście z całkiem innej firmy i płace miesięcznie 30 zl i jestem ubezpieczona na 100 000 zl w przypadku śmierci w wyniku wypadku, oprócz tego mam też ubezpieczenie szpitalne w tym i NNW
Wszystko mam odzdzielone i jasne.
nelka / 80.48.131.* / 2006-12-13 20:29
Polisy z funduszami kapitałowymi to przede wszystkim ochrona w pierwszych latach w późniejszym okresie przyrastają oszczędności. Ja na miejscu " selac" sprawdziłabym sobie kwestie braku opłat przy konwersji i ten pdatek belki. Nie ma możliwości nie płacenia podatku "Belki" przy jakiejkolwiek oszczędzniu, chyba że jest to rachunek IKE i pod warunkiem,że skorzystamy z tych pieniędzy na emeryturze
Apolonia / 83.5.226.* / 2006-11-09 11:33
jestem ciekawa co to za polisa,prosze o kontakt.
Johanz / 85.89.162.* / 2006-09-29 09:14
Jestem zainteresowany Pani sposobem inwestowania i jeśli mógłbym prosić o nr tel. lub adres meilowy to będę bardzo wdzięczny.
Robert Sitek / 84.201.213.* / 2006-10-16 19:04
Jeśli jest to temat jeszczee aktualny, przekazuję namiary na siebie. Pracuje na rynku usług finansowo-ubezpieczeniowym 14 lat i mam dostęp do wielu rozwiązań z wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych i Funduszy Inwestycyjnych.
Pozdrawiam
anta / 213.76.133.* / 2006-10-04 12:59
Właśnie przeczytałam artykół i w pełni się zgadzamz Selac, rónierz korzystam z tego typu rozwiązań i co więcej chętnie pomogę zainteresownym , wyjaśniając jakie są możliwości.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy