prawo poboru

moly / 91.94.13.* / 2008-02-12 22:22
kupiłam dzisiaj elkop:-( chyba nie w porę
czy na tym umoczę? kiedy nabywa się prawa poboru? co mam zrobić z tym papierem żeby nie stracić?
Wyświetlaj:
pp_____ / 83.2.169.* / 2008-02-12 22:35
A co www.prawopoboru.pl przestało działać?

Dzis był ostatni dzień na kupno z pp (15.02.2008 - 3 dni)

Tak więc pp już masz. Jutro kurs akcji będzie skorygowany o wartość pp a Ty musisz czekać na zatwierdzenie prospektu emisyjnego.

Zaglądaj od czasu do czasu na www.prawopoboru.pl żeby nie przegapić emisji :)
moly / 77.114.81.* / 2008-02-22 22:38
Dzięki bardzo za info. nie znałam tej strony:-) ile to nowych rzeczy może się człowiek dowiedzieć:-) dzieki.

A może wiesz co teraz?
Zgodnie z tą Uchwałą Zarząd Krajowego Depozytu postanawia odmówić zarejestrowania w KDPW 321.958.000 jednostkowych praw poboru akcji zwykłych na okaziciela serii C Emitenta o wartości nominalnej 0,01 zł. W dniu 15 lutego 2008 roku Krajowy Depozyt dokona czynności rejestracyjnych mających na celu wyłącznie wykonanie obsługi realizacji praw pierwszeństwa do objęcia akcji zwykłych na okaziciela serii C PE ELKOP S.A.,przysługujących akcjonariuszom Emitenta.

W prospekcie były jakieś błędy po ich poprawieniu emisja będzie możliwa, to znaczy, że nie nabyłam pp ? (tylko przepłaciłam za te cholerne akcje) czy tylko "oddalenie" w czasie? i żeby je nabyć muszę je mieć w jakimś określonym czasie. Ale przecież kurs akcji został skorygowany ? ( jak sam/a piszesz) Będę wdzięczna za odp.
pp____ / 83.3.31.* / 2008-02-25 09:36
Spółka zapomniałą w uchwałach WZA dopisac jednego zdania i przez to trzeba zwołać nowe WZA. Opóźni to emisje akcji o kilka miesięcy.


ps. Rezygnacja z emisji z pp jest zawsze możliwa, ale mało realna. Nikt wtedy nie ooda pieniędzy osobom z prawem poboru na rachunkach. Po prostu będa one bezwartościowe.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy