Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Odmowa bezpłatnego wydania PIT 8-C

Odmowa bezpłatnego wydania PIT 8-C

PATSSSS / 195.66.88.* / 2008-03-25 13:36
Witam

Pytanie co mogę zrobić na co się powołać itp.

Nie otrzymałem Pit-8C od biura maklerskiego, a za duplikat żądają 50plnów na co oczywiście ja nie wyrażam zgody....
Oczywiście nie jestem w stanie samemu dokładnie wyliczyć podatku więc taki dokument jest niezbędny, a czasu coraz mniej.
W regulaminach ani cenniku nigdzie nie znalazłem takiej opłaty.

Co dalej??
Wyświetlaj:
dmb / 83.25.166.* / 2008-03-25 14:39
"Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i ich jednostki organizacyjne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej są obowiązane, w terminie do końca lutego roku następującego po roku podatkowym, przesłać podatnikowi oraz urzędowi skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy według miejsca zamieszkania podatnika, a w przypadku podatnika, o którym mowa w art. 3 ust. 2a, urzędowi skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy w sprawach opodatkowania osób zagranicznych - imienne informacje o wysokości dochodu, o którym mowa w art. 30b ust. 2, sporządzone według ustalonego wzoru."

Art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
(Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)

http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=80474
PATSSSS / 195.66.88.* / 2008-03-25 15:30
No tak sytuacja oczywista ALE
DM twierdzi iż taki dokument wystwił i wysłał na co ma dowód nadania i upiera się przy tym że to mój problem że nie został dostarczony......
I bardzo chętnie wystawi za opłatą duplikat.
dmb / 83.25.166.* / 2008-03-25 15:42
No to musisz załatwić sobie od nich to potwierdzenie nadania, wydrukować i iść z nim do swojego oddziału poczty. I weź pod uwage, że przesyłki przez poczte czasami potrafią iść pare tygodni - ja bym się zainteresował jakby od daty nadania minęło 14 dni. Wtedy z potwierdzeniem idziesz do okienka reklamacji i pytasz o przesyłke. W sumie nie jestem pewien czy to leży po stronie nadawcy czy adresata, żeby się upominać o zgubioną przesyłke, na poczcie będą wiedzieć. Ale jak data nadania jest poniżej 14 dni to nawet nie zawracałbym sobie tym głowy.
dmb / 83.25.166.* / 2008-03-25 15:44
A w sumie to nie wiem czy nie lepiej byłoby wyrzucić te 50 zł, bo patrząc z perspektywy takiego mBanku gdzie sprawy klienta załatwia się w zawrotnym czasie powyżej miesiąca to potwierdzenie nadania możesz mieć za miesiąc, później jeszcze troche czasu na poczcie i koniec kwietnia, więc wiesz. A jak sie raz US do kogoś przyczepi to już krzyżyk na droge.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy