Forum Polityka, aktualnościKraj

Pocztowcy sprawdzą kto płaci abonament RTV

Pocztowcy sprawdzą kto płaci abonament RTV

Money.pl / 2008-05-12 08:41
Komentarze do wiadomości: Pocztowcy sprawdzą kto płaci abonament RTV.
Wyświetlaj:
kolorowa_kredka / 89.191.130.* / 2009-02-17 14:54
hmmm zastanawiającym jest fakt, że ludzie płacąc kablówkę myślą, że Poczta Polska nie ma wglądu do rejestru. Przecież oni wiedzą kto ma telewizor...
ps. żyjemy w XXI wieku i dziś każdy ma TV.
Współczuje tym co nie płacą i żyją w błogiej nieświadomości...
hr.... / 151.92.176.* / 2009-02-17 15:22

89.191.130.* | kolorowa_kredka
- dziecko...
Po pierwsze ten artykuł jest z maja 2008 i jakoś cisza.
Po drugie żeby płacić kablówkę nie muszę mieć telewizora, mogę mieć kabel. Kto mi zabroni?
Po trzecie jeszcze nic nikomu nie zrobiono za brak opłat za TV-abonament bo nic nie można zrobić.
Po czwarte niedługo nie będzie abonamentu więc o czym mowa?
Abonent / 89.191.130.* / 2009-02-17 14:52
W przypadku pytań i wątpliwości polecam www.poczta-polska usługi abonament RTV. Jak ktoś nie ma nowej książeczki to wg info na stronce Poczty Polskiej może dzwonić pod numery kartotek .
Polecam link: http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=RTV
Pozdrawiam
Bartek 2 / 89.228.192.* / 2009-03-13 09:35
Jeżeli wymelduję odbiornik telewizyjny to czy jakaś kontrola ma prawo wejść do mojego domu.
Paweł_100 / 83.11.235.* / 2008-06-15 22:57
Witam
W styczniu tego roku (2008) w urzędzie pocztowym w Przemyślu chciałem zapłacić abonament. Pani urzędniczka oświadczyła, że nie przyjmie opłaty ponieważ do domu poczta prześle nowe książeczki RTV. Do dnia dzisiejszego poczta nie przysłała żadnych nowych książeczek.
Proszę powiedzcie czy mam płacić abonament czy nie, bo gubię się w tej "wielkiej polityce".

pozdrawiam Paweł.
ALIK. / 79.173.30.* / 2008-06-01 15:49
Czyli nowa kasta DONOSICIELI !.
Czyżby już zapomnieli co po zmianie władz następuje?.
Niech im się przypomni historia lat nie tak znów odległych.
Założą im teczki, nadadza TW., KO.,później będą ich ścigać, będzie na co wydawać pieniądze z abonamentu właśnie.
POCZTOWCY, PRZEMYŚLCIE SOBIE CZY WARTO, ABY ZA WAMI WOŁANO: K A P U Ś ! ! !.
d.Ewa / 91.145.128.* / 2008-05-13 16:18
Teraz każdy ma w domu telewizor i radio dlatego poczta do wszystkich powinna wysłać ponaglenie zapłaty. Jeżeli ktoś nie ma telewizora i/lub radia, to bez obawy wpuści do domu kontrolera.
dikens / 213.199.219.* / 2008-05-14 12:35
ciekawe myslenie, a może powiesz mi dlaczego mam udowadniać swoją niewinność? I skąd wiesz, że każdy ma telewizor - są ludzie, którzy nie mają telewizorów z własnego wyboru - więc dlaczego mają kogokolwiek wpuszczać do domu, żeby to udowodnić? idac dalej tym tropem to prawiwe każdy ma komputer - a jak ma, to pewnie używa pirackich programów - to może u każdego zrobić na wszelki wypadek rewizję?
płacący abonament / 83.5.74.* / 2008-05-16 08:25
powinno być dokładnie tak jak przedstawiasz swoje obawy, o swoją "prywatność"; w Wielkiej Brytanii kontrolują czy ktoś nie płaci a używa tv, można to zrobić bez wejścia do domu (chyba poprzez pomiar charakterystycznych fal emitowanych przez tv), no i jakoś nikt nie zaskarża naruszania prywatności, a pirackie programy? wystarczy się spytać, jeśli wysłaleś jakieś urzędowe pismo wydrukowane w domu czyli w domyśle napisane z użyciem edytora o legalność programu (ja wiem o linuksach i openoffisach) ale i tu jakieś rozwiązanie powinno być
TSA / 2008-05-12 18:38
jestem listonoszem i nigdy nie szpiegowałem czy ktoś płaci RTV.nawet gdybym tak zrobił to nie miał bym czego szukać w tej okolicy.zawód listonosza jest zawodem społecznego zaufania.nie ma mowy o takich praktykach jak piszecie w artykule.jestem zbulwersowany tym co piszecie,nie znam ani jednego listonosza który by tak robił.to chory wymysł kogoś z KRRiT.
~Kris / 2008-05-12 14:19 / Tysiącznik na forum)
To przecież nie tylko czas pracy listonosza, który węszy koło domu albo nalega, że list musi osobiście położyć na stole w dużym pokoju.
Dane od listonoszy trzeba potem zbierać, przetwarzać, raportować, przechowywać kopie itd.

Może taniej będzie, jak Poczta dopłaci TVP brakujący abonament.
Bernard+ / 83.22.129.* / 2008-05-12 21:22
Może taniej będzie, jak Poczta dopłaci TVP brakujący abonament
Jęk środowisk utrzymywanych z publicznych pieniędzy do których należy suma podatku zwanego abonamentem jest już tak obłudny i urzywa tak nieprawdziwych argumentów, że widać iż pomysł likwidacji abonamentu skutecznie ograniczy wielu ludzim pobieranie wielkich pieniędzy za etaty i prace zlecone oraz tzw. produkcję audycji, dla publicznych mediów.
Dziwne ,że nikt nie przedsyawił dotychczas dokłądnych danych ilościowo wartościowych. jako prywatny przedsiebiorca nie wydaję swoich pieniędzy ani nie ustalam cen naswoje usługi bez dokładnych kalkulacji kosztów i analizy rynku.
Jeżeli w latach powojennych w polsce co 10 rodzina posiadała radioodbiornik w latach 60-tych radioodbiornik posiadała co 2-ga rodzina a co 100-tna telewizor zaś w latach osiemdziesiątych radio posiadało 90% rodzin a telewizor posiadało 30% rodzin to opłata abonamentowa była jeszcze uzasadniona bo koszty utrzymywania publicznych mediów obciążały tych , którzy z nich korzystali nie obciążając biedniejszych nie mających telewizora albo nawet radia. lecz im większy jest procent osób posiadających odbiorniki do odbioru publicznego radia i telewizji tym większe są koszty pobierania opłat abonamentowych większe koszty kontroli większe koszty księgowania i rozliczania wpływów i wydatków. Obecnie w każdej rodzinie jest średnio kilka radioodbiorników bo są nawet wbudowane w telefony komórkowe. trudno spotkać na parkingu samochód w którym nie ma radia. Radia są w biurach, na portierniach, w samochodach ciężarowych, służbowych, telewizory posiada więcej rodzin niektóre po kilka bo w mieszkaniu 2 lub w domu jednorodzinnym 3, w domku letnim, weekendowym,jest nieraz kolejne radio i telewizor oraz w wielu miejscach publicznych można odbierać telewizję przez Internet. Jeżeli więc przytłaczająca większość obywateli naszego kraju ma odbiorniki i może słuchać publicznego radia oraz oglądać publiczną telewizję to zapewnienie ściągalności opłat abonamentowych od każdego posiadanego odbiornika wymagałoby kontroli więcej milionów miejsc niż jest mieszkanców naszego kraju. taka praca będzie i jest bardzo kosztowna a sprowadza się do ustalenia czy jest ktoś w bloku mieszkalnym kto nie ma wogóle radia lub telewizora albo czy jest we wsi chałupa w której nie ma ani jednego odbiornika a są przecież radia i telewizorki przenośne, które mają nawet Juhasi w szałasach. W tej sytuacji abonament w tej formie w jakiej został odziedziczony po okresie polski przedwojennej i PRL jest kosztownym i nieefektywnym anachronizmem. Skoro 99% obywateli ma możliwośc na różne sposoby korzystać z nadawanych przez publiczne radio i telewizję programów to zamiast ustalać kto korzysta i powinien płącić akto nie korzysta więc nie musi płącić prościej jest finasować produkcję i nadawanie probramów publicznej informacji, edukacji i kulturalnych z podatków płąconych przez wsystkich obywateli np z odpowiedniego odpisu z podatku VAT od kupionych odbiorników, radiowych, telefonów komórkowych z radioodbiornikiem oraz telewizorów, i komputerów, anten satelitarnych i tp. jeżeli bowiem Dziś 99% obywateli ma urządzenia do odbioru programów publicznego radia i telewizji, to prościej i taniej nie zmniejszać podatków o tyle ile powinno wpłynąć z abonamentu i zapisać w ustawie stały odpis z budrzetu panstwa na dotowanie publicznych mediów. Będzie prościej i taniej zamiast pamiętać o tym aby co miesiąc płacić kilkadziesiąt złotych z tytułu posiadania radia w domu, w pracy, i w samochodzie oraz w domku letniskowym oraz posiadania 2 telewizorów stałych i jednego turystycznego i radia w telefonie komórkowym wolałbym aby mi nie zmniejszano od przyszłego roku podatku dochodowego z 19% na 18% tylko na 18,5% a zlikwidowno całkowicie abonament zas ustawą o finansowaniu publicznych mediów ustalono zasady kupowania od nadawców czasu nadawania informacji publicznych takich jak transmisja obrad sejmu, podawanie regularnie wiadomości o warznych wydarzeniach, nadawanie programów edukacyjnych, popularno naukowych, ekologicznych, propagujących zdrowy tryb życia, kulturalnych i tp. Kożysć dla nas wszystkich bedzie taka ,że zmniejszy się istniejąca kosztowna i nieefektywna biurokracja związana z systemem abonamentowym, zamiast opłaty i za przelew z konta osobistego abonamentu dla poczty i za przelew podatku do US zapłaci kazdy podatnik tylko za jeden przelew podatku, nie potrzeba będzie ponosić kosztów druku książeczek opłat zmaleją kolejki na poczcie i w bankach listonosze nie będą angażowani do szpiegowania obywateli, nie będzie spraw w sądach i sporów czy ktoś ma czy niema odbiornika
antyfrajer / 79.188.238.* / 2008-05-12 13:46
no nareszcie się dowiemy czy klan tuska płacił w ostatnich 5 latach za abonament RTV !

tusk.......
schetyna...........
chlebowski............
komorowski.............
etc
goma / 194.242.62.* / 2010-01-30 13:18
A klan kaczyńskiego za swoją telewizje ???
jliber / 2008-05-12 11:58 / Tysiącznik na forum
Jasne, może jeszcze w cywilnym ubraniu podając się za kontrolera gazu. Socjalizm niezmiennie tworzy państwo policyjne.
acomitam / 83.25.137.* / 2008-05-13 12:33
Państwo socjalistyczne musi skończyć jako totalitarna dyktatura. Dobitnym przykładem są nazistowskie Niemcy czy ZSRR. Jedno jest pocieszające: oba socjalistyczne imperia skończyły marnie, jednak cena ich istnienia była potworna.
abonament / 85.222.34.* / 2008-05-12 20:14
Bywalec - sprawdź najpierw jak podgladani są pracownicy supermaketów w takim demokratycznym kraju za naszą zachodnią granicą. Na razie powtarzasz slogany przygotowane przez ojca dyrektora.
ohyes / 2008-05-12 10:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po pierwszym kopie w du-pe bedzie duzo wymiowien na poczcie
leiho / 2008-05-12 09:44 / "Tu Ne Cede Malis"
kiedys były patrole ORMO, dzis bedą patrole pocztowców. Dzis pocztowcy, tfu, związkowcy żadająpodwyzek o kilkaset złotych, tak ze poczta, ktora powoli ma szanse wyjsc ponad kreskę, w przyszłym roku bedzie miala 500 mln straty. Zgadnijcie KTo za to zapłąci - Wy! Poczte powinno sie sprywatyzowac, podzielic na 5-6 mniejszych firm, sprzedac, zapomniec. NIe dosc ze maja monopol, zatrudniaja 110 tys ludzi z czego 25 tys listonoszy (3,5 urzedasa w kadrach na jednego listonosza - kompletny absurd!!!), to musimy do tego dopłacać. Ale na szczescie ich monopol na przesdyłki do 50 gr się konczy za kilka lat, i padnie Babilon, oby jak najpredzej. Kibicuje npostowi i innym małym firmom, ktore maja 3 razy tansze listy niz ten moloch.
TSA / 2008-05-12 18:45
JESTEM LISTONOSZEM .KONKURENCJA NAMAWIA NAS ŻEBY PRACOWAĆ U NICH.DAJĄ WYŻSZE ZAROBKI.KTO ZAPŁACI ZA MÓJ WYŻSZY ZAROBEK?ONI BĘDĄ JESZCZE JAKIŚ CZAS TACY DOBRZY A JAK POCZTA PADNIE A PADNIE BO WSZYSCY TEGO CHCĄ TO NA PEWNO PODNIOSĄ CENY PRZECIEŻ INWESTYCJA MUSI SIĘ ZWRÓCIĆ.
leiho / 2008-05-12 22:53 / "Tu Ne Cede Malis"
tak tak, jak Wilczek wprowadzał ustawe o dzialanosci gospodarczej, to tez płakali handlarze miesem (panstwowi) ze teraz mieso zdrozeje o 400 % i głod bedzie. Jak sie okazało, mieso stanialo i to o 50 % po 2 tygodniach i zamiast 1 kielbasy na swieta, mozna kupic 60 rodzajów w kazdym sklepie. A jak nie chcesz pracowac za wyzsze pieniadze tylko płakac ze ci zle, to siedz cicho i sobie płacz, tylko sie nie domagaj podwyzek na swoja pensje z moich podatków, bo na razie to my płacimy wam pensje, doklada sie z budzetu do tego bekarta komunizmu, poczty, kolei, kopalni i wielu innych
wojcher / 2008-05-12 17:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Zgadnijcie KTo za to
zapłąci - Wy!

A ty nie? To kim ty jesteś? Prezesem Poczty Polskiej?
leiho / 2008-05-12 22:51 / "Tu Ne Cede Malis"
podatnikiem?? 500 baniek z mojej i twojej kieszeni. za rok, bo taka bedzie strata.
qwerty12345 / 62.29.253.* / 2008-05-12 09:11
W łeb dostanie jedyn z drugim jak mi se do chalupy bydum ciś. Od teraz z "pocztą" gadam najwyzej przy drzwiach albo przy płocie.
Na pytanie "po co ta antena" opd. ze do kompa podlaczona :P
TSA / 2008-05-12 18:51
JAK TAKI MOCNY JESTEŚ TO ZATRUDNIJ SIĘ NA POCZCIE,BĘDZIESZ MÓGŁ WTEDY JAKO KONTROLER BIĆ PO GŁOWIE TAKICH BARANÓW JAK TY!ZWYKŁY PRACOWNIK NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TYMI CHORYMI POMYSŁAMI ŻEBY ZAGLĄDAĆ KOMUŚ DO DOMU.
Elendir / 2008-05-12 08:41 / Łowca czarownic
To jest jeden z powodów dla których abonament należy zlikwidować.
jamnik3 / 150.254.104.* / 2008-05-13 09:57
całkowicie się z Toba zgadzam! ta cała wrzawa, ze abonament nalezy utrzymać jest chora! TVP trzęsie sie o swoje krociowe zarobki!!!

Najnowsze wpisy