Forum Polityka, aktualnościKraj

Zastrajkuje 70 procent szkół

Zastrajkuje 70 procent szkół

Money.pl / 2008-05-27 07:37
Komentarze do wiadomości: Zastrajkuje 70 procent szkół.
Wyświetlaj:
patrykar / 89.228.82.* / 2008-09-20 10:21
nauczyciele strajkowac -smieszne
ile oni godzin sa w pracy ,moze porownac do zwyklego procownika w przecietnej firmie 200 godzi w miesiacu-nauczyciel 80 .odliczajac wakacje wiele dni wolnych to w ciagu roku pracuje w porownaniu z innym sektorem 30 % czasu w w czasie doczekania sie emerytury zamiast 30 lat pracy to faktycznie przepracuje 10 , a zarobki i tak maja wyzsze. ciekawe czy by chcieli sie zamienic na 8 godzin dziennie za 10000 -200 godzin w miesiacu i to jeszcze ten co wiecej pracuje,a mniej zarabia to musi na nauczyciela robic.wiemy jak tojest w szkole-otwieraja dzieci na lekcji ksiazke i czytaja ,a nauczyciel wiecej wymaga niz nauczy,bo wiecej musimy sie nauczyc w domu niz oni nas nuucza.powinni sie wstydzic z tymi podwyzkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wapniak / 83.28.100.* / 2008-06-12 08:42
I bardzo dobrze. Skoro wolno lekarzom.... Jedno i drugie jest chore i jak narazie lekarstwa na to nie widać. Zresztą, a kto to ma leczyć? Zaraz znów wybory, nowa ekipa, nowe pieprzenie i td.
mama Pawła / 83.22.34.* / 2008-05-29 00:19
Mogłabym dużo napisać, ale już wszystie żale zostały przedstawione. Ale posłuchajcie:
Podczas spotkania w przedszkolu z okazji Dnia Matki pani zadała dzieciom pytanie: "kim jest twoja mama"? Mój 4 - letni syn odpowiedzial mniej więcej tak :"moja mama niestety jest nauczycielem"
i na zdziwione "dlaczego mówisz niestety?" dodał: " bo więcej czasu poświęca cudzym dzieciom niż swoim własnym". Tyle.
Ps. Nie strajkowałam, nie narzekam na zarobki (wiedziałam, że to nie jest zawód, w którym dostaje się kokosy), nie chciałabym jednak pracować w szkole w wieku 60 lat i pewnie zmienię zawód...ale ludzie ja mimo wszystko lubię pracę z młodzieżą. Tylko smutno czasem, że nikt naszej pracy nie docenia.
Politykom to na rękę... jak pokazuje historia ...ludźmi źle wykształconymi łatwo się manipuluje, więc po co dbać o oświatę?
roman z mazowieckiego / 88.220.57.* / 2008-05-27 21:23
nauczyciele są grupą zawodową zarabiającą najlepiej w kraju. Pokażcie mi drugie takie stanowisko pracy gdzie za 72 godziny pracy w miesiącu zarabia się 1400 zł brutto. Dałbym nauczycielom podwyżki ale niech przychodzą na 7 rano odwalą osiem godzin i będzie ok. Skończą się wtedy tłumaczenia że nauczyciel gro pracy wykonuje w domu. Będzie miał czas sprawdzić w terminie np. klasówki.Duża grupa ludzi zabiera pracę do domu bo takie są wymogi ich stanowisk i pracują w zakładzie w czasie nominalnym a po godzinach odrabiają zadania domowe i nikt sobie włosów z głowy nie wyrywa. A tak dla przypomnienia to czas nominalny wynosi 176 godzin a wiec przeliczając czas pracy nauczycieli na czas nominalny to najniższa płaca w nauczycielstwie wynosi ok. 3400 brutto tak więc nie jest mala
n-l / 83.28.84.* / 2008-05-27 19:11
Aby nauczyć Jasia liter trzeba jeszcze znać Jasia !

PS. Pożyczę 100 zł do pierwszego
beagot / 78.131.158.* / 2008-05-27 17:54
Ok zgadzam się wcześniejsze emerytury ale do choler.....jak o nie walczycie to po tych 30 latach idźcie na tą emeryturę . W większości przypadków (tak np jest w mojej szkole )nauczyciele odchodzą na emeryturę ale w kolejnym roku szkolnym wracają bo prawdopodobnie w domu im sie nudzi i nie maja kogo sobie pognębić. (szczególnie mówię o tej starszej generacji która powinna po 50 -tce baju baju na emeryturę :))no i w ten sposób zajmują miejsce młodym nauczycielom !!!!!!!!!!!!jeżeli aż tak bardzo narzekacie to dlaczego wybraliście ten zawód (powinniście wiedzieć że będziecie skazani na nędzę po magisterce)Polska to biedny kraj i nie ma mowy o jakichkolwiek pieniądzach dla ludzi wykształconych. POdwyżki w wypłatach = podwyżki cen =kolejne strajki bo nie mamy pieniędzy !sorry ale to błędne koło które moim zdaniem nigdy sie nie zamknie. Dziękujemy nieudolny rządzie za twoje wysiłki w podejmowaniu trudu naprawy oświaty(śmiech na sali to co teraz dzieje się w Polsce wstyd i hańba)A potem dziwic się że na nas w europie krzywo patrzą . : /
Alien_503 / 213.158.197.* / 2008-05-27 18:38
Ok beagot masz absolutną racje z tym ze nauczyciele zamiast isc na emerytury dalej siedza w szkolach, ale co do polityki to sie nie zgodze bo moze i te nasze PO mogło by normalne funkcjonowac gdyby nie te 2 krasnale Kaczyńscy, zauważ, ze co by nie zrobił Tusk, oni mu we wszystkim przeszkadzaja i robia na przekor... Ale to nie temat dzisiejszej dyskusji, dzis mowimy o nierobach co chca jeszcze wiecej... zreszta im wiecznie jest malo wszystkiego !!!
titania / 83.7.245.* / 2008-05-27 13:30
wcześniejsze emerytury dla nauczycieli powinny zostać zlikwidowane bo kto na nie zarobi?
Alien_503 / 213.158.196.* / 2008-05-27 16:44
Co??? Strakujecie ??? Przestańcie się ośmieszać !!! Macie więcej urlopów niż ktokolwiek inny; wakacje wolne, ferie wolne, przerwy świąteczne macie dłuższe niż inni pracujący ludzie i jeszcze Wam mało??? Jesteście aż tak pazerni? Pracujcie tak jak inni i po tyle samo, chcecie sie wyróżniać jak jakaś elita?? A w pokojach nauczycielskich tylko kawki i ciasteczka i plotkowanie - to jest wasza robota nędzne hieny... Emerytury wczesniej?? To moze w ogole siedzcie na tych tyłkach i nic nie róbcie,co?? A państwo bedzie na Was płacić?? W szkołach tez nic nie robice tylko zadajecie tyle prac domowych dzieciom, ze rodzice musza siedziec z dziecmi do wieczora i rozwiazywac zadania czy dziecko jedynki nie dostalo !!! Ale nie, Wy jeszcze narzekacie heh... Nie łudzcie sie ze społeczeństwo Was poprze tak jak pielęgniarki, bo te kobiety przynajmniej ciężko pracuja i naleza im sie duze pieniądze.. A Wam ani grosza nie powinni podnieść !!!
moona / 83.29.12.* / 2008-05-27 14:41
sami sobie zarabiamy... placimy składki na emeryturę, a jaka będzie ona duża to juz nasz problem
mycha10 / 2008-05-27 13:50 / Bywalec forum
Ci wszyscy frajerzy co nie mają znajomości i muszą pracowac poza budżetówką
KAP / 2008-05-27 12:47 / Tysiącznik na forum
wiecej wymagac i wiecej placic.obecnie dominuje selekcja negatywna do zawodu nauczyciela. i to jest problem. o profesorskiej elicie na modle przedwojenna mozemy na razie pomarzyc
iza80 / 88.156.35.* / 2008-05-27 16:02
Z pewnością nauczyciel na przedwojenną modłę nauczyłby Szanownego Użytkownika Internetu zasad polskiej interpunkcji i składni.
Racjolnalny / 217.8.179.* / 2008-05-27 09:40
Pracują 20 godzin tygodniowo. Mają trzy miesiące wakacji i jeszcze im żądają podwyżek.
Niech pracują jak inni uczciwi ludzie po 40 godzin tygodniowo. Skoro mają trzy miesiące wakacji to dlaczego nie pracują gdzieś indziej w tym okresie
zdegustowana / 79.185.87.* / 2008-05-27 17:44
Ignorancja niektórych jest wprost nieprawdopodobna.... 20 godzin tygodniowo? Prosze mi pokazać szkołę w której nauczyciel tyle pracuje to chetnie się tam przeniosę.
osobiście nie mam pełnego etatu, 15 godzin, dojezdżam do pracy poza miasto, zarabiam 900 zł do ręki i jakbym policzyła godziny które spędzam na układaniu testów w domu, sprawdzaniu zeszytów, prac domowych, przygotowywaniu uczniów do konkursów, i wszelkiego rodzaju prac związanych z przygotowaniem apeli, uroczystości szkolnych itp to zdecydowanie wolalabym byc tym jak to nazywasz "uczciwym" człowiekiem z 40 godzinnym tygodniem, ale wrocic do domu po tych 8 godzinach i nie martwic sie niczym... radze tez wziac sobie odpowiedzialnosc za np 15 osobowa grupe dzieci... ktos tez mial ale do odrabiania prac domowych z dziecmi...pretensje tego rodzaju kierujcie raczej do MENu, bo to nie my ustalamy podstawe programowa i ilosc godzin przeznaczonych na przedmiot... i to my wymagamy? to od nas sie wymaga dokonania niemozliwego, do zrealizowania programu przy niewielkiej liczbie godzin i jeszcze rodzice krzycza zeby nie zadawac prac domowych, to moze wogole nie posylajcie dzieci do szkoly, bo lektury za grube, bo prace domowe, posadzcie je przed komputerem, wlaczcie jakas strzelanke, gdzie sie krew leje strumieniami i beda panstwo mieli wieczorami czas wolny dla siebie, bo nikt was nie bedzie meczyl praca domowa... a skoro nazywacie nas banda pasozytow to znaczy ze nas waszym zdaniem nie powinno byc na tym swiecie tak? czyli edukacji rowniez? powrot do epoki kamienia sie widze niektorym marzy... bark mi slow
DOT / 193.200.133.* / 2008-05-28 14:44
Źle Wam? Znam nauczycieli. Będąc uczniem nie da się od nich za dużo nauczyć. Nauczyciel, nawet jak masz 15 godzin to oznacza ze masz wystarczojąco dużo czasu by oprócz gdzies pracować. Dziwne, że młodzi nauczyciele jeżdżą dobrymi samochodami po paru latach? Spróbujcie popracować jak normalni ludzie :) 40 godzin w tygodniu i 2 dni urlopu na miesiąc :)... W szkołach prywatnych płacą za godziny i nauczyciele nie narzekają bo pracują konkretne godziny.
maa / 2008-05-27 12:32 / Tysiącznik na forum
Pracowałeś kiedyś w szkole?
Ja miałem 1 miesiąc praktyki pedagogicznej. I starczy. Też do tego, by nabrać do tego zawodu nieco szacunku i nie pisać takich bzdetów, jak ty. Niestety, zachorowała nauczycielka i zamiast przepisanych paru godzin musiałem ją zastąpić. Po 4-ech godzinach lekcji dostałem chrypki, od hałasu pękała mi głowa.
Jest takie przysłowie: "obyś cudze dzieci uczył"...

Zdaje się, że ciężko ci szło w szkole, teraz przelewasz na forum swoje urazy i frustracje. Jeśli się mylę, zatrudnij się sam jako nauczyciel. To la vie en rose czyż nie?

Myślę, że duża część posłów - osłów zainteresowana jest żywotnie w niskim poziomie edukacji. Głupi wyborca to dobry wyborca. Zwłaszcza dla związku zawodowego polskich idiotów - PiS.
mycha10 / 2008-05-27 13:41 / Bywalec forum
Pracowałeś za krótko.Najgorszy 1 rok. Po 3 latach pracy przepisujesz konspekty i narzekasz jak ciężko,zeby ktoś nie pomyślał,że wpadłeś w rutynę.W małych szkołach nauczycielem zostaje się po znajomości lub za łapówkę.Im chodzi,żeby jak najwięcej uzyskac, jak wszystkim w budżetówce,a my na nich płacimy
Pilsener / 2008-05-27 09:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Polski system edukacji utknął gdzieś we wczesnym Gomułce, jest to wrzód i ciężar dla całego narodu polskiego. A nauczyciele nie strajkują dlatego, że zarabiają za mało, ale dlatego, że chcą zarabiać więcej - przecież w KGHM średnia pensja 7 tysi, więc jak belfer ma zrabiać mniej od jakiegoś hanysa? I niech idzie na emeryturę od razu po studiach!
Nikt tego nie urynkowi, bo sektor publiczny to świetne źródło stołków dla politruków i komsomolców.
maa / 2008-05-27 12:40 / Tysiącznik na forum
Za Gomółki uczyli jeszcze często przedwojenni nauczyciele. Program był wzorowany na przedwojennym, podręczniki (do każdego przedmioty był jeden, ale dobry!) pisali profesorowie uniwersytetów, nie chcące dorobić do marnej pensji nauczycielki. To była naprawdę dobra szkoła...
Popisałeś się, człowieku, niezłą ignorancją.

Prywatne szkoły, przynajmniej w Krakowie mają poziom niższy niż dobre państwowe. Śmiem twierdzić, że prywatyzacja szkół obniży ich poziom...
Dlaczego? Bo ludzie o pokroju forumowiczów Money będą żądać:

"Płacę, więc moje dziecko musi mieć dobre oceny"
.
I w szkołach prywatnych ma. Bez większego wysiłku i stresu...
raviks / 2008-05-27 07:48
Niech pracuja 40 godzin tygodniowo to zarobia więcej A TAK WOGÓLE TO NIECH NIE NARZEKAJĄ bo jak zobaczyłem pasek z naliczoną wypłata przedszkolanki to mi oczy z orbit wyszły i do tej pory nie mogę uwoerzyć ze w przedszkolu mozna tyle zarobić
spieprzaj dziadu / 195.117.255.* / 2008-05-27 09:24
Nauczyciele pozwalają sobie na zbyt wiele ! Już to kiedyś pisałem na forum...
A. Pensum 17 godzin tygodniowo tj. 3,5 godz dziennie,
B. Płatne 3 miesiące LABY ( wakacje + ferie świąteczne i zimowe )
C. Płatne 2 LATA kolejnej laby na URLOP ZDROWOTNY ( najczęściej fikcyjny )
D. Przywileje z tyt. CHOROBY ZAWODOWEJ - tj. renta płacona oprócz pensji lub blisko 150 %
emerytury.
E. Wartościowe BONY TOWAROWE na każde święta
F. Możliwość dodatkowych zarobków w wakacje oraz na korepetycjach
i na koniec... Do roboty nieroby a nie do strajków! Co z dziecmi ktorych rodzice nie maja z kim zostawic?! Wszyscy powinni dzis przyjsc do szkoly i niech ich pilnuje dyrektorka, dyrektor !!
miśka / 83.30.231.* / 2008-06-12 00:40
skoryguj sobie dane; bo masz nieaktualne, a jak Ci żal to też dorabiaj sobie, bo to nie jest zabronione, ale trzeba coś umieć oprócz wypisywania bzdur w internecie i to w wulgarny sposób.
KOBIAŁAK / 79.188.254.* / 2008-05-27 16:10
A: pensum 18 godzin + dyżury na przerwach
B: GODZINY NIEODPŁATNE: kilka godzin tygodniowo (różnie w różnych szkołach) zajęć dodatkowych z uczniem słabym i zdolnym, konsulatacje dla rodziców raz w tygodniu min. 1 godzina, wyjazdy na konkursy z uczniami (w soboty na kilka godzin) kilka - kilkanaście razy do roku, godziny poświęcone na przygotowanie do konkursów (niezliczona ilość),
C: ZAJĘCIA DODATKOWE: wywiadówki - około 5 razy do roku, każda po około 3 godziny, 3 plenarki (każda około 4-6 godzin), 2 klasyfikacyjne (każda 3 - 6) godzin, kilka szkoleniowych rad pedagogicznych (każda około 5 -8 godzin), zwykłe posiedzenia rady pedagogicznej (kilka razy do roku (każda około 3 godzin), dyskoteki szkolne 2 - 5 razy do roku (minimum 3 godziny każda), wycieczki klasowe (od 1 dnia do nawet 5 dni (dzień i noc), różnego rodzaju koła zainteresowań (każdy nauczyciel - od 1 - 3 godzin tygodniowo), samorząd uczniowski (codziennie min. godzina), programy międzynarodowe (niezliczone godziny w ciągu roku szkolnego, w czasie ferii zimowych i w czasie wakacji (wypełnienie samej dokumentacji zabiera co roku około 3 tygodni z wakacji i jednego tygodnia z ferii zimowych nie licząc przygotowania projektów),
D: PRACA ZWIAZANA Z PRZYGOTOWANIEM ZAJĘĆ - konspekt do każdej lekcji (przebieg, pomoce, ćwiczenia przygotować na komputerze, przekserować, porozcinać i oznaczyć dla każdego ucznia), przygotowanie i poprawa sprawdzianów (3 - 4 razy do roku dla każdej klasy poprawa jednej klasy to około 1-3 godzin- zwykle nauczyciel uczy 4 -8 klas), kartkówki dla każdej klasy przynajmniej raz w miesiącu (poprawa jednej klasy około 1 godziny), duże zadania domowe (przynajmniej raz w semestrze - poprawa jednej klasy około 2 godzin), poprawa ćwiczeń (przynajmniej raz w semestrze - jedna klasa to około 3- 5 godzin), próbne testy dwa razy w miesiącu + ich poprawa (w zależności od szkoły)
E: PRACA WYCHOWAWCZA : wywiady środowiskowe jeśli konieczne, dodatkowe spotkania z rodzicami, pedagogizacja ...
F: DOKUMENTACJA SZKOLNA: ARKUSZE OCEN (dwa razy w roku- około 3 godzin), dziennik (kilka tabelek do wypełnienia zawierających frekwencję dla każdego ucznia, dla klasy za dzień, za tydzień, za miesiąc, za pół roku, za cały rok, a potem każdą przliczyć na procenty, policzyć spóźnienia ..
MAŁO???? TO JESZCZE NIE WSZYSTKO
aabb / 83.4.80.* / 2008-05-27 18:39
nie kompromituj sie człowieku... faktem jest ze nauczyciel ma 18 god. tyg. 3 miesiące wolnego, pełno urlopów i zarabia na korkach... o co ci człowieku chodzi? o to ze musisz pracowac? chyba za to ci płacą? i moim zdaniem wystarczająco...
matematyczka / 83.230.32.* / 2008-05-27 17:13
Podpisuję się pod tym. Pracuję w szkole drugi rok i marzę o tym, by jak najszybciej z niej uciekać. Nie po to kończyłam, czy różne kierunki studiów, aby zarabiać 1000 zł netto. Zawód nauczyciela jest poniżany i niedowartościowany, dlatego inteligentni ludzi z niego rezygnują, zostają tylko ci, którym nie przeszkadza praca za marną pensję. Jak tak dalej pójdzie, nikt nie będzie chciał być nauczycielem, bo nie warto (czasy głębokich idei skończyły się wraz z wojną, teraz myśli się realnie).
marek221 / 83.4.47.* / 2008-05-27 14:58
Masz dzieci to sobie z nimi radź, bo ja strajkuję i w ogóle mnie nie obchodzi co z nimi zrobisz!!!!!
spieprzaj dziadu / 195.117.255.* / 2008-05-27 15:09
Proszę jakie Pedagogiczne podejście do roboty nierobie a nie strajkować... Pamiętaj Nasze Dzieci to Przyszłość Narodu hmm i Ty sie zwiesz nauczycielem ?!
MIśKA / 83.30.231.* / 2008-06-12 00:49
za wychowanie dzieci jest odpowiedzielny rodzic a nie nauczyciel i to jemu sąd wyznacza kary za niewywiązywanie się z obowiązków wychowawczych , a Marek221 odpisał Ci zniżając się do twojego poziomu intelektualnego
maa / 2008-05-27 12:42 / Tysiącznik na forum
Gdzie jest to przedszkole?!
Przyślesz mi na prywatnego maila namiary?
towerek / 62.233.185.* / 2008-05-27 08:41
No to widzisz, nic prostszego tylko zostań przedszkolanką...
xyz1 / 212.182.117.* / 2008-05-27 08:48
tu nie chodzi o to kto ma kim byc, po prostu place w budzetowce rosna szybciej niz w sektorze prywatnym, a to przeciez sektor prywatny daje kase do budzetu panstwa a nie odwrotnie.

Znajomy nauczyciel zarabia 4 tys brutto uwazasz ze to malo?? chcialabym tyle miec tez kilkanascie lat pracuje w zawodzie i to nie 4 godz dziennie.
spasm / 80.51.56.* / 2008-05-27 09:37
Nie wierzę w to. Moja mama po 30 latach jako nauczyciel w tym 10 jako dyrektor zarabiała 3800 brutto. W tym roku przeszła na emeryturę. A czy to dużo czy mało, to nie wiem. Biorąc pod uwagę, że w pracy spędzała min. 8 godzin dziennie i ok. 4 w domu. Owszem są nauczyciele, którzy nic nie robią i tacy powinni dostać po łapach, ale znam wielu, którzy robią dla młodzieży wiele za darmo. Jak ktoś zostaje nauczycielem dlatego, że nie dostał się na inne studia, to najczęściej kończy się zapisem do ZNP, narzekaniem przez 20 lat i nienawiścią w stosunku do otoczenia. Decydując się na pracę nauczyciela, nie dostaniecie kokosów i miejcie tego świadomość. Trudno związać koniec z końcem, ale tak już jest. Czy rząd powinien się zainteresować?Tak, ale nie na takiej zasadzie jak z górnictwem, co woła o pomstę do nieba. Czas podzielić sektor edukacyjny i przywiązać większą wagę do prywatnego szkolnictwa. Nie będzie narzekania na płacę. Państwo nie jest w stanie rozwiązać problemów obywateli na zasadzie: dam, to się poprawi!
pawel234 / 79.162.104.* / 2009-08-19 10:29
Ha ha ha przy 3800 trudno jest zwiazać koniec z końcem , jestem instruktorem terapii zajeciowej po takich samych studiach jak wspomniana pani dyrektor, zarabiam 1.400 na rękę i pracuje 40 h tygodniowo , może to nie nauczyciele powinni strajkować tylko terapeuci z wtz - ów.
bo przeżyć za 1300 na miesiąc to juz na prawdę się nie da na szczęście podopieczni czasami maja imieniny i przynoszą do pracy cukierki , to przynajmniej człowiek z głodu nie padnie. albo sobie mozna wziąść to co zostanie ze śniadania ... TAKA JEST PTAWDA WIĘC SĄDZĘ ŻE CZAS BY NAUCZYCIELE I PIELĘGNIARKI PRZESTALI STRAJKOWAĆ BO PRACOWNICY WTZ WYKONUJĄCY JEDNOCZEŚNIE PRACE NAUCZYCIELI I PIELĘGNIAREK , POMIMO CAŁEJ PASJJ I SYMPATII DO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, NAPRAWDĘ NIE MAJĄ ZA CO ŻYĆ!!! Czasami naprawdę jest mi głupio gdy przychodzę do domu a tu lodówka pusta , dziecko przychodzi ze szkoły a ja znaowu pitraszę placki ziemniaczane.
maa / 2008-05-27 12:46 / Tysiącznik na forum
Chyba fantazjujesz. Dyrektor szkoły zarabia zwykle mniej od nauczycieli dyplomowanych.
czater / 2008-05-27 09:00 / Tysiącznik na forum
Niźle, moja Matka po 25 latach z tytułen Nauczyciela Mianowanego zarabiala 2,5 tys brutto. A może pomyliłeś pracownika uczelni z Nauczycielem ?
xyz1 / 212.182.117.* / 2008-05-27 09:18
nauczyciel dyplomowany staz tez ok. 20 lat
man13 / 2008-05-27 07:46 / Tysiącznik na forum

Prezes ZNP Sławomir Broniarz (na zdjęciu) wczoraj po raz kolejny apelował do rodziców o zrozumienie dla protestu nauczycieli

Kraj bez prawa. Jaja pełną gębą.
Handel wyrokami 1 / 83.21.47.* / 2008-05-27 07:37
Ale przeciez premierk Dyzma kocha nauczycieli - a oni są tacy niedobrzy dla nego .......
miszigan / 2008-05-27 08:39
Nie po to te wygłupy, by Dyzma na tym nie skorzystał. przewodniczący ZNP - komuszek Broniarz, TVN, Polsat, Adamek Chnikmi i reszta już nad tym pracują. Zaraz będzie wielkie porozumienie, spotkanie przy okrągłym stole, uściski, niedżwiadki i ... po 50 zeta na łeb.
xyz1 / 212.182.117.* / 2008-05-27 09:37
na tyle podwyzek co dostali co roku 10 procent to te 50 zeta i tak za duzo
gugu / 79.186.246.* / 2008-05-27 18:05
no i postrajkowałem sobie.....! A nauczyciel pracuje 18 godzin + prace domowe gratis średnio drugie tyle w tygodniu z zarabia ok. 2000 zł. po 15 latach. Smiech na sali. Praca w hałasie często trzeba zostać po godzinach do tego zebrania, konference, rady i szkolenia (po trzeba) z własnej kieszeni.....Wakacje....owszem tak i nie trzy miesiące lecz 1,5. Na pocz. lipca trwa jeszcze nabór i pracować trzeba a pod koniec sierpnia zaczynają się egzaminy poprawkowe. Z ferii zimowych można wygospodarować góra tydzien wolnego. A może mamy pracować z coraz trudniejszą młodzieżą aż do momentu kiedy sztuczna szczęka nam wypadnie i lacha się złamie?
szok! / 83.4.80.* / 2008-05-27 18:56
są rozne zawody w których zarabia sie mniej tez jest praca po godzinach... ale tyg tej pracy jest wiecej niz te marne 18 godzin... nie osmieszajcie sie... Moja mama jest kuratorem sądowym ... ma normalną ilosc godzin tygodniowa do tego praca w domu i tez nie zarabia za duzo... Doliczając do tego stres związany z samym charakterem pracy. Idz koles zrób wywiad środowiskowy do patologicznej rodziny i sie zastanów czy masz taką straszną prace? Robicie z siebie ofiary na siłe...
maude / 213.238.125.* / 2008-05-27 23:28
Zapraszam wszystkich krytykujących do pracy w szkole.

Jest tylko jeden problem, trzeba się wyuczyć w tym kierunku. Tego najczęściej się wam wszystkim nie chce, ale wymagać potraficie.

Zyczę wam aby wasze dzieci uczył właśnie taki niezadowolony nauczyciel pracujący "17 godzin" tygodniowo (tu zaistniała pomyłka, ktoś z was dodatkowo nie umie czytać) i mający wszystko gdzieś. Wtedy przynajmniej będziecie mieli rację i ile pretensji (oczywiście nie do siebie). Tak dodatkowo zajmijcie się wychowaniem pociech a nie pisaniem bzdur ma tematy o których nie macie zielonego pojęcia.

Życzę miłego dnia.
DOT / 193.200.133.* / 2008-05-28 14:53
Wielu nauczycieli prowadzi dodatkowo firmę, pracuje w wakacje za granicą i dzięki temu zarabia dużo więcej niż normalny człowiek. Ale gdyby nie wasze DŁUGIE wakacje to byście sobie nie popracowali. Macie za dużo wolnego nawet jeśli mówicie ze 1,5 miesiąca to chyba w wakacje. Jakbyście nie zauważyli zrobiliście sobie jeszcze jeden dzień wolnego (płatnego urlopu) 27 maja. Gdzie sprawiedliwość? Uważacie, że wasza praca jest najcięższa? To proponuje zmianę pracy, a nie podwyżki będziecie mieli lepiej i my też bo nauczyciel, który uważa, że mu źle się nie nadaje do tej pracy! Inni są po studiach i pracują kopiąc rowy. Roboty dla KOGOŚ z waszym wykształceniem jest dużo
adasfasssd / 79.139.62.* / 2008-08-29 16:55
Trzy miesiące wakacji mówią same za siebie nic dodać nic ująć .

Najnowsze wpisy