Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS ogłasza bojkot TVN i TVN24

PiS ogłasza bojkot TVN i TVN24

Money.pl / 2008-07-17 07:18
Komentarze do wiadomości: PiS ogłasza bojkot TVN i TVN24.
Wyświetlaj:
kwant2008 / 79.163.169.* / 2008-07-19 23:06
Kilka słów o Milanie Subotiću - byłej prominentnej osobie w rzekomo niezależnej i obiektywnej stacji telewizyjnej TVN oraz innej wpływowej osobie w byłych Wojskowych Służbach Informacyjnych.- generale Konstantym Malejczyku.
Milan Subotić wywodzi się z rodziny jugosłowiańskich komunistów, którzy w 1948 r. po konflikcie pomiędzy Tito i Stalinem opowiedzieli się po stronie Stalina. Krótko potem wyjechał do Polski i tam osiadł na stałe. Jak ustaliła komisja weryfikacyjna WSI, Subotić współpracował z wojskowymi służbami w czasach PRL – od 1984 roku, a w III RP, od 1993r. był współpracownikiem WSI. Oficerem prowadzącym Suboticia był Konstanty Malejczyk -były szef WSI, później związany z Samoobroną i Andrzejem Lepperem. Malejczyk na kilka dni przed programem „Teraz My” spotkał się z posłem Samoobrony Januszem Maksymiukiem, dyrektorem Biura Krajowego tej partii, byłym członkiem PZPR i SLD. Maksymiuk przyznał się później do zorganizowania prowokacji z udziałem Anety Beger, a dziennikarze TVN publicznie stwierdzili, że zgłosili się w sprawie jej przygotowania do Maksymiuka. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Malejczykowi zarzuty. Dotyczą one przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Sprawa dotyczy słynnej afery związanej z handlem bronią. O udziale WSI w tym handlu prasa informowała w 2001 r., opisując nielegalne operacje prowadzone w latach 1992–1996 przy udziale oficerów i współpracowników WSI. Broń z polskich magazynów miała trafiać za pośrednictwem cywilnych firm do państw objętych embargiem ONZ - Chorwacji, Somalii i Sudanu, oraz do przestępców działających w Polsce i innych krajach, w tym do rosyjskiej mafii. Aferę wykryli w 1996 r. celnicy w Estonii, przez którą przerzucano broń, przechwytując na przejściu granicznym z Łotwą 1600 pistoletów. Przed sądem – najpierw w Gdańsku, teraz w Warszawie - toczy się od 2000 r. tajny proces sześciu osób kierujących polskimi spółkami. Generał Konstanty Malejczyk, to jeden z ważniejszych oficerów WSI w latach 80., którego nazwisko pada w kontekście najpoważniejszych afer związanych z tymi służbami i ich ingerencją w politykę. Malejczyk od 1970 r. był oficerem wywiadu wojskowego PRL. Potem trafił do WSI. W latach 1994–1996 był szefem tych służb. O roli Malejczyka w słynnym obiedzie drawskim tak pisał postkomunistyczny „Przegląd”: „ Gen. Wilecki z Malejczykiem należeli do najważniejszych kucharzy przygotowujących słynny obiad drawski. Byli w tę aferę zanurzeni po epolety. Byli najbliższymi stronnikami Wałęsy prącego do pełni władzy w Polsce. Jeden z najważniejszych celów na tej drodze stanowiło wyjęcie spod władzy i kontroli ministra obrony narodowej Wojskowych Służb Informacyjnych i podporządkowanie ich szefowi Sztabu Generalnego”
Milan Subotić w „Dzienniku Telewizyjnym” pojawił się po tym, jak w wyniku weryfikacji po 13 grudnia 1981 r. wyrzuceni zostali z TVP negatywnie zweryfikowani dziennikarze. W środowisku dziennikarskim grupę Subotica nazywano „desantem”. To była grupa ludzi cieszących się stuprocentowym zaufaniem generała Jaruzelskiego - W latach 90. były wydawca komunistycznego dtv został szefem Teleexpressu. W 1996 r. doszło do głośnego skandalu - dziennikarze tego programu bawili się razem z gangsterami z mafii pruszkowskiej. w klubie Dekadent. Po tym skandalu Subotić przeniósł się do nowo powstającej telewizji TVN, gdzie objął funkcji szefa Faktów, a następnie został sekretarzem programowym TVN mając kluczowy wpływ na kształt programów dotyczących życia publicznego w III RP. Po ujawnieniu przez media jego mrocznej przeszłości zmuszony został do odejścia z TVN...
Konkretny / 89.1.58.* / 2008-07-19 11:06
Nalezacy do TVN vel WSI24 portal Onet.pl niezle sobie jednak radzi, bo naiwna gawiedz, mysli ze swobodnie moze sie na nim wypowiadac ;-))
historyk / 83.24.209.* / 2008-07-18 16:54
nareszcie się obudzili już szkoda było słuchać na to systematyczne plucie i prowokowanie, odnosiłem wrażenie że TVN próbuje zająć miejsce wyborczej w kształtowaniu opinii, ale nie da rady ludzie błyskawicznie rozszyfrowują propagandę takie audycje jak żenujące szkło kontaktowe prowadzone na wzór audycji u Rydzyka, gdzie co trzecie zdanie to plucie w niewybredny sposób i naśmiewanie się z opozycji, taka rozrywka Majewskiego ubliżająca podstawowym zasadą etyki to insynuacje wobec ludzi budujące fałszywy ich obraz i postawy.
Ma rację w czasie krzykliwych staruszków Ziemkiewicz że niektóre środowiska wylansowały PO w brew nieraz woli tej partii. Tak obrzydliwej nagonki na opozycje robiącej wodę z mózgu obywatelom nie zna historia ostatnich lat w całej cywilizowanej Europie. Dzięki kampanii medialnej można było spowodować że normalni ludzie uwierzyli w cud i jeszcze ich trochę jest
e.gon / 198.28.69.* / 2008-07-18 10:30
Co do kursu akcji TVN, to spadły prawie o połowę od początku roku. Jak sądzić po nerwowej reakcji przedstawicieli TVN to bojkot jej też zagraża. Dla PiSu jest mniej groźny, bo elektorat tej partii raczej nie sugeruje się opiniami TVN.
Widz telewizyjny / 80.50.54.* / 2008-07-17 19:22
Pan Chlebowski opowiada BZDURY!!!
bzyg / 85.222.34.* / 2008-07-17 17:42
Są sklepy dla " nie idiotów" będzie i telewizja "bez idiotów i dla nie idiotów"
norno / 83.3.156.* / 2008-07-17 17:56
1. szkoda, że tak późno
2. oficjalnie wiadomo TVN jest stronnicze i cierpi na brak obiektywizmu
3. skandaliczne byłoby bojkotowanie niezależnej telewizji, ale nie jest skandaliczne, że bojkotuje się telewizję zależną
4. Pan Chlebowski uważa, że TVN daje większe fory opozycji ? Czy zatem w jego rozumieniu nikt już nie jest za Platformą :-( To zakrawa na paranoję...
5. Pan Gosiewski złamał bojkot - oby tylko raz...
antyPiSior / 213.192.87.* / 2008-07-17 11:46
niech się obrażą na całą polskę i wyjadą za ural, tam mogą uprawiać dyktat polityczny,
obiektywnie patrząc to PiS co róż sobie strzela w kolano i ma pretensje do innych że ktoś źle interpretueje
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-17 12:18 / NiePOsPOlity Intelekt
nie mówi się "ten róż" ale "ta róża"
;-)))
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-17 12:19 / NiePOsPOlity Intelekt
( no chyba że chodziło o róż na POliczki LOL)
szron / 83.17.191.* / 2008-07-17 13:26
zrob nam przyjemnosc i wybierz sie za ural razem ze swoimi idolami.
łajzo! / 213.158.196.* / 2008-07-17 17:29
a od kiedy to się robi przyjemności oszronionym esbekom?
antypek / 213.158.196.* / 2008-07-17 11:29
jak dla mnie to możecie, Gosiu, nawet wszystkie programy zbojkotować ;-)
SadPatriot / 217.113.225.* / 2008-07-17 11:04
LUDZIE! ALE WY JESTEŚCIE PUŚCI I NAIWNI.

CO WAM DA TO, ŻE KOCHACIE PIS CZY PO? GÓWNO WIELKIE!
I JAKIE MA ZNACZENIE, KTÓRA PARTIA RZĄDZI ALBO JEST LEPSZA? ŻADNE!

PATRZYCIE NA ŚWIAT PRZEZ PRYZMAT MEDIÓW I POLITYKÓW, KTÓRE SĄ DNEM.
NAROBILI WAM W GŁOWIE MĘTLIK I SIEDZICIE PRZED TYMI SZKLANYMI EKRANAMI I GODZINAMI MĘDLICIE NA TEMAT JAKI TO JEDEN KACZOR JEST ZŁY A DRUGI DOBRY - ŚMIESZNE!

MOŻE LEPIEJ UŻYJCIE SWOICH MÓZGÓW JEŚLI JE MACIE, BO ZA PARE LAT BĘDZIECIE TYLKO ŻEBRAĆ I SŁUŻYĆ JAKIMŚ PRZYDUPASOM CO WAS WYCYCKAJĄ Z CAŁEJ KASY I MAJĄTKU!

CZY NA PRAWDĘ NIE WIDZICIE, W KTÓRĄ STRONĘ TO WSZYSTKO IDZIE?
CZY WASZA INTELIGENCJA I WYCZUCIE JEST NA TYLE NISKIE, ŻE NIE ODRÓŻNIACIE LEPSZEGO ZŁA OD GORSZEGO ZŁA?!

JEŚLI NA POWYŻSZE PYTANIA WASZE ODPOWIEDZI BRZMIĄ "NIE", TO SUPER - CZEKA TEN KRAJ WIELKA ZAPAŚĆ, ALE WY OCZYWIŚCIE MĄDRUSIE ZAMIAST OBWINIĆ ZA TO WŁASNĄ GŁUPOTĘ TO OBWINICIE RZĄD ALBO JAKĄS PARTIĘ DUPKÓW/MARIONETEK, KTÓRZY GÓWNO ZROBIĄ I GÓWNO MOGĄ.

ŻAŁOSNY NARÓD!

A TERAZ SZYBKO WŁĄCZCIE TELEWIZOREK, BO TAM NA PEWNO COŚ MĄDREGO POWIEDZĄ I BĘDZIECIE PÓŹNIEJ MOGLI SIĘ NA FORUM WYPOWIEDZIEĆ!
ixinsky / 87.116.200.* / 2008-07-18 08:27
Jeśli to "MY" jesteśmy tymi ludźmi ("żałosnym narodem"), a Ty się z nami nie identyfikujesz (znaczy, że Ciebie to nie dotyczy). To nie jest to Twój problem.

TO CO SIĘ WPIER.......... W CUDZE SPRAWY?
Pływacz w Kisielu / 79.185.13.* / 2008-07-17 12:34
@Sąd Patriot

Jesteś Anarchistą?
LOL
Rozbawił mnie Twój komentarz

polaczek zarezerwowany? / 77.253.249.* / 2008-07-17 11:14
A tak konkretnie o co Ci chodziło?
To co chcez żebymy nie ogladali telewizji?
Dlaczego uważasz wszystkich za nieinteligentnych i bezkrytycznych?
Jeśli wszycy są tacy jak mówisz to Ty co skowronek?
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-07-17 11:11
To z całą pewnością najlepszy komentarz.
Całkowicie popieram.
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-07-17 11:01
Współczuję ludziom, którzy zmuszają się do oglądania programów, które ich wyprowadzją z równowagi. Może są masochistami i lubią sobie zadawać ból psychiczny?
To przecież takie proste wystarczy zmienić kanał i ogladać to co się lubi lub wyłączyć całkowicie telewizor i nie oglądać.

Wydaje się oczywiste, że łatwiej zmieniać siebie niż innych.
Wodzowie PIS postepują wbrew tej logice oskarżają innych nie zastanawiając się nad swoimi działaniami.
Zamiast walczyć z czymś co uważamy za złe możemy zaproponować coś lepszego.
bonawentura / 79.188.238.* / 2008-07-17 10:56
N A R E S Z C I E
tvn to królestwo Rycha Kalisza, zjadł im chyba z tonę ciastek u Rymanowskiego.

i ci eksperci pożal sie Bożę i te sondaże !
Bardzo dobrze !
4beat / 79.188.238.* / 2008-07-17 10:51
dlaczego tak późno ? ja już od 3 lat skasowałem na kablu tą stcyjkę ! Żyje się dużo lepiej. Próżne gadanie , blichtr, i puder oraz nauki o jedzeniu bezy.

Stacja dla pampersów, szyderstwo i kpina, załosne produkcje. Żadnych transmisji sportowych ! Co będą transmitować z Pekinu ?

Za stadionowy suwenir dla ITI będą lać tym miodem platformę. A czy już policja nie wozi wieśmaków na dworzec ? już nie odwozi swoich szefów samochodem służbowym do domu ?

A kiedy ten tvn pokazał problemy Polonii z Kartą Polaka ?
~Kris / 2008-07-17 10:47 / Tysiącznik na forum)
Od dziś - w imię prawdy - będziemy udawać, że TVN nie istnieje.
4beat / 79.188.238.* / 2008-07-17 10:53
co tam u milana Kris ?
~Kris / 2008-07-17 12:03 / Tysiącznik na forum)
Tak, tak, ja też jestem agentem. Wszyscy są agentami.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-17 12:36 / NiePOsPOlity Intelekt
Jak mawia TW Bolek: "Chwała Agentom!"
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-17 10:51 / NiePOsPOlity Intelekt
dla wielu myślących ludzi ta UBecka telewizja (założona przez dwóch UBeków) - od dłuższego czasu de facto nie istnieje
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-07-17 11:04
Jeśli nie istnieje dla Ciebie - to dlaczego o niej tyle piszesz ? - to wbrew logice!!!
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-17 12:16 / NiePOsPOlity Intelekt
nie rozumiesz znaczenia "de facto"? zajrzyj do słownika...

(nie istnieje w płaszczyźnie podstawowej działalności, bo jako SBecki polip na naszym kraju - istnieje jak najbardziej, niestety)
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-07-17 12:35
Wolałbym pozostać przy argumentach logicznych a nie emocjonalnych.

Zaliczyłem Ciebie również jak napisałeś powyżej do "ludzi myślących", więc założyłem, że dla Ciebie też "de facto" nie istnieje.

Pozdrawiam
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-17 12:44 / NiePOsPOlity Intelekt
Miło mi. Nie wiedziałem, że człowieka myślącego poznajemy po tym, że wykreślił on ze swojego repertuaru językowego zwrot "de facto". Można i tak...

Ale do rzeczy, zacytuję zeznania Grzegorza Żemka (Sąd Okręgowy w Warszawie sygn. akt VIIIK37/98 t. IV):

"Odpowiedzialnym z ramienia II Zarządu Sztabu Generalnego WP za lokowanie agentów w sferze mediów był Ryszard Pospieszyński, najpierw pracownik Komitetu Centralnego ZPR, a później dyrektor generalny Filmu Polskiego. Ja dostałem od służb specjalnych wojskowych zadanie po konsultacjach z Pospieszyńskim aby znaleźć za granicą firmę, która mogłaby pełnić rolę "konia trojańskiego", to znaczy która mogłaby służyć do wprowadzenia agentów na obszar na Zachodzie, w dziedzinie mediów. Był to rok 1987. Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem była firma należąca do Jana Wejherta, ulokowana w Irlandii, na obszarze doków portowych, które stanowiły wydzielony w Irlandii obszar tzw. "raju podatkowego". Mechanizmy działań tego raju podatkowego były analogiczne do tych, które funkcjonowały na Guernsey. Firma ta nazywała się Cantal, a później zmieniono jej nazwę na I.T.I. Ta firma finansowała się z kredytów banku handlowego International w Luksemburgu. Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejhertem. Otrzymałem wówczas informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to proste. W tym czasie byłem dyrektorem Departamentu Kredytów w BHI. Poznałem w czasie tych rozmów z Wejhertem jego współpracowników m.in. Waltera. Zasugerowali mi, że jeżeli jest potrzeba zorganizowania - znalezienia przykrycia dla agentów działających w dziedzinie mediów i ich finansowanie, to najlepiej stworzyć międzynarodowy koncern z udziałem Filmu Polskiego."

Czy logicznym argumentem dla Ciebie jest taki, że dwóch UBeków nie ma potencjału do stworzenia przyzwoitej, obiektywnej telewizji. Casus antylustratora Maleszki się kłania.
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-07-17 13:41
Człowieku obudź się i czytaj uważniej.
Skoro nie rozumiesz to napiszę wprost.
Doskonale rozumiem znaczenie słowa de facto.
Jezeli TVN dla Ciebie człowieka myślącego de facto nie istnieje to faktycznie nie zaprzątasz nią sobie głowy i nie piszesz na jej temat.

Jeśli TVN "de facto" nie ma - to faktycznie nie oglądasz i nie piszesz bo nie ma o czym.

Jesli uważasz, że TVN założyli ubecy to jej nie oglądaj więc nie będą Tobą manipulować.
Nie musisz marnować czasu przed telewizorem i katować się oglądając TVN - znajdź sobie ciekawsze zajęcie.
Ja nie oglądam bo nie mam ochoty - ale jeśli będę miał ochotę oglądać to sobie włączę ponieważ póki co jestem wolnym człowiekiem.
Część ludzi nie posiada własnych poglądów ale czują potrzebę bycia wiernym określonej ideii , dlatego boją sie oglądać TVN aby ich nie "przekabaciła".
ŁowcaWykształciuchów / 2008-07-17 14:05 / NiePOsPOlity Intelekt
Skoro za ChRL nie jesteś w stanie takiej prostej rzeczy zrozumieć, to ostatni raz - całkiem łopatologicznie:

Nie musiałem czytać antylustracyjnych felietonów Maleszki, by mieć świadomość, jaką krecią robotę z racji bycia TW Ketmanem wykonywał.

A gdy inne media powołują się na informacje z GWnianej czy Tusk Vaseline Network - to dla mnie tak, jakby cytowały "Skandale" (była kiedyś taka gazeta ;-)
Nikodem Dyzma / 83.17.250.* / 2008-07-17 13:44
A i człowieka myślącego poznajemy po tym, że myśli anie , że coś wykreśla ze swojego repertuaru językowego
KAP / 2008-07-17 10:24 / Tysiącznik na forum
swoja droga. haslo reklamowe: "Jedyna telewizja bez dodatku PiSu" brzmi nawet jeszcze bardziej zachecajaco...
BOLEK2 / 83.26.205.* / 2008-07-17 13:47
niech Pisiory nie straszą! TVN to najlepsza stacja ,programy super,świetni dziennikarze .przekaz informacji bardzo profesjonalny brawo. A PiSdo telewizji TRWAM
KAP / 2008-07-17 14:02 / Tysiącznik na forum
no nie skomentuje bo wyrzucilem z mieszkania telewizor pare lat temu. wzroslo mi czytelnictwo...
Kriss82 / 217.153.60.* / 2008-07-17 15:07

2008-07-17 14:02:34 | *.*.*.* | KAP [ Tysiącznik na forum ]
no nie skomentuje bo wyrzucilem z mieszkania telewizor pare lat temu. wzroslo mi
czytelnictwo...

pozdrawiam.
też nie mam telewizora i wychodzi mi to na zdrowie :)
4beat / 79.188.238.* / 2008-07-17 10:57
ciebie to byle co zachęca !
Pilsener / 2008-07-17 10:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tylko "trwam" jest za to obiektywna w 100%. Niech sobie stare komuchy z PIS'u, LID'u, czy PO bojkotują co chcą. Szkoda tylko, że my nie możemy ich zbojkotować. Już tyle lat po upadku komuny, a myślenie nic a nic się nie zmieniło - kapitalizm i liberalizm to wróg i koniec. Różnica jest taka, że na TVN podatków nie płacę więc nie drażnią mnie te Durczoki czy inne - natomiast na TV publiczną płacę ciężkie podatki, choć nie oglądam tej chałtury - ale MUSZĘ płacić, bo interes polityków (czyli narodu) tego wymaga. To jest w 100% obiektywne i sprawiedliwe. Niech sobie założą własną TV gdzie tylko pocztowiec Macierewicz nadaje swoje chore wizje.

Polityków zawsze będzie drażnić firma, w której nie mają swoich działaczy - tak poległ Kluska, tak próbowali załatwić Krauzego czy Kulczyka, tak udupili Olewnika - bo nie chciał być zapleczem politycznym dla bieżącej opcji politycznej. Oczywiście przedsiębiorca, który nie chce wspierać polityków jest agentem obcych służb z WSI/CBA/KBG, żydem, lumpen-liberałem i spychał babcię premiera ze schodów.
4beat / 79.188.238.* / 2008-07-17 11:01
ten abonament to mieięcznie mniej niż butelka piwa w pubie , nie płać jak twój pampersw\y premier i wypij ta jedną butelkę więcej. Nie narzekaj na podatek, juz za chwile twoi ludzie podniosą akcyzę na paliwo będziesz się czół lepiej.
do swidania drug !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy