Forum Polityka, aktualnościKraj

Kierowcy dostaną po kieszeni

Kierowcy dostaną po kieszeni

Money.pl / 2008-09-08 07:20
Komentarze do wiadomości: Kierowcy dostaną po kieszeni.
Wyświetlaj:
fox / 195.164.7.* / 2008-09-10 01:37
Powinni jeszcze wprowadzić surowe mandaty za wyrzucanie petów na drogę - jest to tak nagminne, że szlag mnie trafia! O ile mi wiadomo 99,9% aut wyposażonych jest w popielniczki. Szkoda, że łajza jedna z drugą nie wyrzuca sobie tego peta u siebie w domu na podłogę! Kultura "nasza" w tym względzie jest straszna...
ŁowcaGwiazD / 89.77.74.* / 2009-03-08 22:38
nie rozumiem o co chodzi z tą prędkością. Do pracy w średniej wielkości polskim mieście mam 24 km w obie strony. Tylko na tej trasie po 2 tyg. jeżdzenia mój samochodowy komputer pokazał średnią predkość 27 km/h
Głównie stoje w korku albo jadę wolno bo dziur ci u nas nie brakuje co 10 metrów możesz urwać koło.
Szkoda czasu i pieniędzy na te znaki drogowe.
To miast to Gdańsk! Ludzie dziura na dziurze! A jak u WAS
gizmoniusz / 83.5.178.* / 2008-09-11 00:05
Facet a wiesz, że psy marsjańskie srają na trawniki. To jest dopiero brak kultury.
zbje - Mysłowice / 83.28.182.* / 2008-11-09 15:55
Co ma piernik do wiatraka?
xkot / 2008-09-09 15:03
spoooko... ja też potrafie jeżdzić...(jak idiota?) ... jeżeli chodzi o ograniczenia-są nieraz kretyńskie... i spoko... przeskoczymy... ale ..jak ktoś chce sie zabić-to niech se palnie w łeb i już. niech nie zabija innych,(na trasie wiem co robie... moge jechać jak chce ..sam.. na pustej.. i niech mnie Policaje łapią...hihi...0)
amelie / 2008-09-09 09:25
To jest dalsza fiskalizacja prawa. Mandaty mogą być wysokie, ale nie w kraju w którym na TRASACH PRZELOTOWYCH ogranicza się prędkość do 50, 40 a nawet do 30 km na godzinę. Takie ograniczenia niech będą na drogach osiedlowych, lokalnych, ale nie np. na trasie z Wrześni do Poznania, albo z Warszawy do Gdańska. Likwidacja tablic z ostrzeżeniami o fotoradarze - to dowód, że chodzi o ściągnięcie kasy, a nie o ograniczenie prędkości. Taki zamaskowany fotoradar (powiat bytowski w gdańskim) zarabia na dobę min. 500 x 200 zł = 100 tys. zł !!. I o to w tym szaleństwie chodzi.
To uderza w normalnych kierowców, głównie w tych którzy MUSZĄ często jeździć po Polsce. Bandyci (ci którzy jeżdżą pijani, lub rozbijają siebie lub innych po drodze) pozostaną bezkarni. Zaostrzenie kar ich nie powstrzyma. Policja się ich boi, a ewentualne mandaty od członków gangów są nieściągalne.
xkot / 2008-09-09 14:55
Witam.. zgadzam się co do nieodpowiedzialnych idiotów... co do Policj-niech SYNKI robią swoje... i łapią ../swoich też... (chyba że boją się od nich w pysk utargować... normalka... takie czasy nastały) Pozdrawiam NORMALNYCH KIEROWCÓW....(i Policje też...)
magig / 79.163.197.* / 2008-09-08 20:03
A moze zablokujemy caly kraj w jeden dzien to dowiedza co to kosztuje
xkot / 2008-09-09 15:18
no comment.........(sorki... ale chyba jesteś baardzo młodym i Człowiekiem-i kierowćą..)
Pozdrawiam...
loook / 194.145.225.* / 2008-09-08 15:46
Dla mnie masakrą jest to, że tak samo karane mają być przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i zaparkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych.
Potępiam jedno i drugie, ale powinna być jakaś sensowna gradacja kar. Konsekwencje przejazdu na czerwonym świetle mogą być śmiertelne, co w przypadku zaparkowania na miejscu na niepełnosprawnych raczej nie powinno się zdarzyć.
Zamiast inwestować w drogi (obwodnice, skrzyżowania bezkolizyjne, estakady itd. itp.) stawiają radary. W sumie niedługo nie da się jechać, bo wszędzie będą radary ze sztucznie ograniczoną dozwoloną prędkością.
Znając nasz naród to spodziewam się, że zaczną się celowe uszkodzenia fotoradarów.
xkot / 2008-09-09 15:13
spokojnie... ja już na szczęście nie musze jeżdzić...(uwierz mi Miły Panie ze troszke pojeżdziłem.. po Polsce..) wiem. są kretyńskie przepisy... i nie tylko,przepisy...i tylko spokojnie... my raczej nic nie zmienimy... może NASZE DZIECI?
Pozdrawiam... .
henieck / 90.141.70.* / 2008-09-09 00:08

W sumie
niedługo nie da się jechać, bo wszędzie będą radary ze sztucznie
ograniczoną dozwoloną prędkością.

- najpierw ustawiali ograniczenia prędkości z zapasem, bo "nasi zawsze o 10, 20 km/h musieli jechać za szybko" - a teraz stawiają fotoradary w tych samych miejscach i efekt jest taki, że wszyscy jadą 50 km/h na prostej dwupasmówce w mieście, gdzie bardziej pasowałoby 60 czy 70...
Kierowca Matiza / 213.222.196.* / 2008-09-08 15:39
Mandat powinien być realnym kosztem dla ukaranego, a nie nominalnym. Emeryt który dostanie 500 zł kary musi sprzedać malucha, żeby zapłacić. Są za to osoby, które 500 zł wydają na kolacje i dla nich taka kara będzie śmieszna. Rozwiązanie według mnie jest mandat zależny od pencji. Np. za przekroczenie prędkości o 40 km/h - 5% dochodu miesięcznego. Każdego by tak samo bolało.
%o / 195.150.77.* / 2008-09-08 18:21
% mandaty to by było coś - równo nie zawsze znaczy sprawiedliwie. (byle procenty nie były naliczane jak w przypadku podatku (progi):P. Tylko jak nakłonić ludzi do noszenia zaświadczeń o zarobkach :) tylko bidota by to nosiła. Chyba że zrobić taryfikator z wysokimi mandatami i z mandatami zależnymi od pensji. Jeśli ktoś jest na tyle bogaty że bardziej opłaca mu się płacić mandat standardowy, a nie % to proszę bardzo, nie musi się chwalić ile zarabia. 2 sprawda - trzeba by wyposażyć patrole w kalkulatorki i uświadomić co poniektórych kwestionariuszy jak działają procenty nie tylko we krwi ;)
leny 82 / 78.88.72.* / 2008-09-09 19:27
dostaniesz kwitek z % i obowiązkiem wliczenia go w PITa, sprawa załatwiona żadnych kalkólatorów i zaświadczeń o zarobkach :)
danpol / 2008-09-08 14:39
Drodzy forumowicze, czy wy naprawde jesteście tak ograniczeni psychicznie ?????????
chyba tak, co ma polityka do bezkarności polskiego kierowcy ? Co ma jakość techniczna dróg do głupoty polskiego kierowcy ? Czemu ten sam kretyn - polski kierowca - jak przekroczy jakąś granice Polski, jedzie jak Bozia przykazała ? Bo u nas co najwyżej da w łapę policjantowi 5 dych, albo dostanie mandat kredytowy nieściągalny, a w cywilizowanych krajach music zapłacić mandat, albo zostawic samochód do czasu uregulowania mandatu. Mandaty powinn byc w Polsce płatne odrazu, jeszcze o 100 % wyższe, powinny byc odbierane prawa jazdy za notoryczne łamanie przepisów, powtorne kursy i egzaminy. Jeżeli polskiego kierowce stac na Maybaha i zapier..... nim ile fabryka dała, to stać go również na najwyższe mandaty i powtórne kursy i egzaminy. Juz dziś nie można mówic , że to ma ujemmy wplyw na budżety domowe. Ponadto powinny byc zlikwidowane mandaty kredytowe, gdyz 80 % ludzi ma karty i szmal przy sobie. I becalować za głupotę, nawet gdyby pieniądze z mandatów miały by trafic do portfeli posłów jako wynagrodzenia. Bo na drogi to i tak nie pójdzie.
narrator / 87.116.209.* / 2008-09-08 22:44
widocznie sama jestes ograniczona psychicznie (bo nie wierze, że jesteś facetem).. jeśli wyjdziesz myślami poza swój ściśle ograniczony obszar ogródków ciasno zabudowanych, to może dojdziesz do wniosku, że jednak rozwój/działanie firm ma coś wspólnego z transferem towaru/informacji etc. - nie każdy zajmuje statyczne posadki. a jeśli chcemy dotrzymać kroku europie, to musimy dotrzymywać również terminów...(!) z naszymi drogami, a nierzadko idiotycznym oznakowaniem i patologiczną redukcją dodatkowych pasów drogowych na rzecz pasów awaryjnych.. szkoda słów. secundo jak jakis polski kierowca przekracza polską granicę to widzi postęp, widzi szybkość spedycji, widzi przynajmniej dwa pasy w obydwie strony ty kuzko. sam spędzam w kraju kilka miesięcy ale już kilka godzin po przekroczeniu granicy widzę, że to próbujemy odpalać solidworks'a na x486.. nie wiesz o czym mówię, poczytaj coś innego niż harlequiny
spadajTyfusk / 213.158.197.* / 2008-09-08 11:33
Ha Ha Ha Tak konDonek Tusk-cudotówrca poprawie jakośc polskich dróg - gratulacje dla PO-myleńców
raf73 / 89.171.138.* / 2008-09-08 11:46
Przecież to PiS cały czas trąbił o zaostrzaniu kar i że Platforma jest zbyt łagodna, więc o co chodzi?
spadajTyfusk / 213.158.197.* / 2008-09-08 15:48
raf73 -głowa służy nie tylko do noszenia czapki (!) Ogłoszono kiedyś, że "na Pacu Czerwonym rozdają samochody"

Późniei okazało się , że nie samochody tylko rowery, i że nie rozdają tylko kradną :-)
raaadek / 79.189.15.* / 2008-09-08 20:14
za po jest sto kroc lepiej niz za rzadów złodzieji ksiezyca i spółki
DSA / 83.25.174.* / 2008-09-08 07:20

Na lżejsze traktowanie mogą liczyć natomiast piesi. Za przejście na czerwonym świetle zapłacą karę w wysokości 100 złotych, a nie jak obecnie - 250 złotych.


Tak.... mniejsze kary dla tych idiotów którzy się pakują prosto pod maskę!!!

Wtedy policja będzie mogła mówić iż jest więcej wypadków na pasach i trzeba tam postawić 5 fotoradarów na jedną zebrę!!!!!
O.B.S.E.R.W.A.T.O.R / 83.1.81.* / 2008-09-08 19:59


Tak.... mniejsze kary dla tych idiotów którzy się pakują prosto
pod maskę!!!

Wiekszy dochod z kar orzekanych przez sady za spodowanie kolizji lub wypadku z udzialem szanownego pieszego.
Marcyl1 / 193.109.244.* / 2008-09-08 08:33
5 Fotoradarów hehe od razu zrobią tam ograniczenie 30km/h zakaz wyprzedzania itp. BO TO JEST WŁAŚNIE NASZ POLSKI SYSTEM
mac123456 / 83.12.239.* / 2008-09-08 09:06
Po co zakaz wyprzedzania. Przecież na przejściu dla pieszych i tak nie można wyprzedzać, jeśli ktoś się zatrzyma, żeby przepuścić ludzi!
raf73 / 89.171.138.* / 2008-09-08 11:42
Właśnie się okazuje, że niektórzy albo nie wiedzą, że wyprzedzać przed przejściem nie wolno, albo sobie z tego nic nie robią.
hen / 194.213.1.* / 2008-09-08 08:56
koniecznie zakaz wyprzedzania dla idiotów,i nie fotoradary tylko kamery poinstalować trzeba,we piątek facet przedemną się zatrzymał przed zebrą by kobietę z dziećmi przepuścić,ja się zatrzymełem za mną gość się zatrzymał,ale jakiś idiota beztroski śmignął po lewej bo co będzie czekał,
henhen / 213.158.196.* / 2008-09-08 16:29
we piątek? to może było u was we gminie?
DSA / 83.25.174.* / 2008-09-08 11:46
My nie mówimy tutaj o przejściach bez świateł kolego tylko o przejściach z sygnalizacyjną świetlną. Przeczytaj artykuł dokładnie.

Swoją drogą ciekawe czy czasem tym samy nie zmniejszyli kary dla tych idiotów którzy przechodzą w miejsca nie oznakowanych...
uzytkownik dróg który zna większości Polskie drogi / 78.88.49.* / 2008-09-09 11:26
o czym my tu mówimy.......jeżdżę po kilka tysięcy km po europie sam.osobowym i mam prawo wnioskować że w RP jest największy ruch na wszystkich drogach oraz te drogi są w najgorszym stanie nawierzchni nic nie usprawiedliwi faktu że w wysokich temperaturach powstają niebezpieczne koleiny które sa bardzo cżęsto przyczyną wypadków (gdzie np w gorącej Chorwacji proszę pojechać i zobaczyć drogi są jak lotnisko i to wszystkie bez wyjątku..Winni tego stanu siedzą cicho a społeczność musi się mordować na naszych drogach i to dosłownie......
a ograniczenia prędkości i to często bezsensowne np 30km/h powodują spowolnienia oraz zatory i działaja w drugą stronę powodując w następstwie powstawanie niebezpiecznych sytuacji na drogach a mianowicie mam na mysli duża grupę ludzi pracujących w samochodach tj przedstawicieli handlowych ( proszę zwrócić uwagę że to jest bardzo duża grupa użytkowników dróg) ktorzy w wyniku zatorów braku płynności na drogach przyspieszają nerwowo na pozostałych odcinkach powodując niebezpieczne sytuacje.....
a tak naprawdę nie spotyka się w eurpie na drogach takich znaków 30km/h chyba że są jakieś roboty drogowe a pro po robót drogowych w jaki sposób są ozankowane w RP oraz w europie można zauważyć szczególnie wieczorem po zmierzchu z wynikiem wiadomym,,,,,,,
można by tu jeszcze naprawdę książkę napisać w jaki sposób poprawić bezpieczeństwo na drogach ale i tak w większości wina kierowców będzie zamykała się w 30% i byłoby dobrze aby państwo samorzady oraz służby drogowe zadbały w pierwszej kolejności o te 70% bezpieczeństwa a nie róbmy tutaj furtki dla bogacenia się drogówki .......
bo ta szczegolnie pod koniec miesiąca kalendarzowego ewidentnie czatuje na łapanki kierowców w celu zarobkowym i nie ma nic wspólnego z poprawianiem bezpieczeństwa na drogach ..............

Najnowsze wpisy