Forum Polityka, aktualnościKraj

Grad: Ostatni raz dopłaćmy do stoczni

Grad: Ostatni raz dopłaćmy do stoczni

Money.pl / 2008-09-20 10:32
Komentarze do wiadomości: Grad: Ostatni raz dopłaćmy do stoczni.
Wyświetlaj:
~holf / 85.222.48.* / 2008-09-21 23:44
mamy płacić za ratowanie jego posady? w sumie komu jak komu ale rządowi to się oberwie za ewentualną upadłość. a czemu wszelka pomoc dla stoczni jest bezzwrotna?
DDB / 84.40.204.* / 2008-09-21 22:39
A ja kochani moi wywodzę się z Łodzi (bez niepotrzebnych docinek) i chciałbym zauważyć, że w okresie tranformacji upadło u nas 90% przemysłu. Zakładów rozmaitych branż. NIKOGO to nie obchodziło, był to efekt działania "niewidzialnej ręki rynku"... i zgoda: nierentowne zakłady nie mają racji bytu. Wobec powyższego uważam, że ratowanie stoczni z publicznej kasy jest zwyczajnie nieetyczne.
sąd-ostateczny / 79.184.83.* / 2008-09-21 15:06
Panowie i Panie, przestańmy na nich głosować, przestańmy w ogóle chodzić na wybory, oni się nigdy nie zmienią, z prawa z lewa, wszyscy są tacy sami, pokażmy im figę z makiem. I wszystkich gorąco zachęcam do zakładania firm na Cyprze, Bahama albo w innym raju, polecam też szarą strefę, niech sobie płacą z własnej kasy za socjalistyczne zachcianki.
Floyd / 2008-09-21 21:42 / Tysiącznik na forum
Gdyby to zależało ode mnie to bym ci odebrał obywatelstwo i wygnał na Cypr lub do innego raju, oczywiście po uregulowaniu należności z tytułu niepłaconych podatków. Mam nadzieję, że w stosunku do do tych którymi tak pogardzasz, a którzy korzystają z tych socjalistycznych zachcianek jesteś w rzeczywistości bardziej uprzejmy. Widziałem już takiego nadętego i pazernego bubka jak gacie z niego ściągnęli i potraktowali pasami. Podskakiwał jak pajac na sznurku. Można było pękać ze śmiechu.
Pilsener / 2008-09-21 19:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja już od dawna nie chodzę - swój głos sprzedaje za piwo. Te piwo jedyny pożytek, jaki mam z polskiej "demokracji".
jaś rewolta / 83.29.208.* / 2008-09-21 18:17
Jestem całym sercem i całym portfelem za. Najwyższy czas tym megałajdakom z podziemia finansowego odpowiedzieć podziemiem. Wybory zawsze zmanipuluja, bo mediami ugłupia i tak ogłupiony naród, który darmo zajwania od rana wieczora na wszytkich zlewzmywkach świata
OBIEKTYWNY I REALISTA / 83.19.1.* / 2008-09-21 14:56
jesli chcecie dopłacac to róbcie ze swoich partyjnych funduszy , ja nie życze sobie aby z moich podatków ratowano czjeśc tylki ,wiekszośc obywateli musi radzic sobie sama
Pilsener / 2008-09-21 18:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niezupełnie. Tylko co drugi obywatel pracuje w sektorze prywatnym, a są też ludzie, którzy nie pracują - emeryci, renciści - jest ich rekordowa ilość.
prawiezaratustra / 2008-09-21 13:00 / _

Minister skarbu powiedział też, że w piątek dostał drugi już audyt przeprowadzony w TVP. Według niego, wyniki tej kontroli potwierdzają ustalenia poprzedniej co do nieprawidłowości przy tworzeniu rezerw finansowych. Dla mnie te informacje są szokujące - powiedział minister. Grad zaznaczył, że TVP dokument utajniła, podobnie jak i pierwszy audyt.(PAP)

Chłopaki od Michnika przejmują TVP? Widzę, że ta dyspozycyjna blondyna od "o mało co prezydenta" już wróciła na ekran. Pora na tamtą z torebką i "lub i z czasopisma"?
TAKIE osoby mają prezentować polskie publiczne medium?
prawiezaratustra / 2008-09-21 12:48 / _

Uważam, że powinniśmy dopłacić po raz ostatni (...) i uczynić z tych stoczni firmy rentowne, do których już nasi podatnicy nie będą dopłacać - powiedział Grad. Minister podkreślił, że pomoc dla stoczni (...) i tak będzie znacznie mniejsza od szacowanych kosztów ewentualnej upadłości.

Bezczelność - to (po namyśle) odpowiednie słowo oceniające tą wypowiedź Ministra i filozofię Jego rzadu.

Nie twierdzę, że należy stocznię pozostawić i pozwolić by rynek ją pogrzebał. Choć nie byłaby to tragedia. Ludzi do pracy brakuje. Majątek rozdrapałyby okoliczne spółki i kiedyś zbudowały by może na jej grobie zdrowy, prywatny organizm.

Sadzę, że warto reanimować spółkę na koszt podatnika. I to bynajmniej nie ze względu na Solidarność. Ten aspekt jest bez znaczenia, gdy idzie o to czy Spółka istnieje czy nie.
Jeśli nie istniałaby to nawet dla Solidarności lepiej. Wiadomo, że nieżyjącego sławi się lepiej, bo grzechy się odejmuje a dobre uczynki mnoży.

Lecz tylko wtedy warto reanimować, gdy forma zarządu będzie diametralnie inna niż ta obecna, bezmyślna, powoływana przez złodziei zwanych posłami. Niezależnie od nazwy tzw partyi, z których się wywodzą lub nie.
Można chyba oczekiwać od kogoś kto każe się nazywać Ministrem by powiedział jaka to miałaby być forma?
tóskołek / 83.29.208.* / 2008-09-21 12:34
Pan min. Grad nie do stoczni dopłaca, te miliardy trafiają do postokrągłostołowych kolesi, którym koalicjanci są winni dług wdzięczności za wygrane wybory. To jest jeden z największych przekretów, w którym polski rzad traci kontrole nad wybrzeżem. Dofinansowanie idzie w łapyy właściicieli Donbsu, w którym mocno miesz Abrarmowicz by go przejąć, a ten wiele wie o miliardach Kulczyka, i Krauzego również. To podziemie finansowe, z kapitałem wytarnsferowanym z Polski, , które pokazał jak dziala z 40-go piętra min.Ziobro, trzyma pieczę na pełowcami, za co Ziobrze chca ziobra porachować.
man13 / 2008-09-21 09:47 / Tysiącznik na forum

ustawa będzie dotyczyć wyłącznie osób fizycznych.

Kościół Katolicki będzie nadal drenował kieszenie podatnika bez ograniczeń.
Pilsener / 2008-09-21 19:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oczywiście - jak zawsze. Bo w polsce zastąpiono manifest katechizmem, politycy zamiast do Moskwy jeżdżą do Watykanu a byli ubecy uwłaszczają się razem z kościołem na majątku podatników - ale już jest demokracja, a nie komunizm. Nie chciałem być wrogiem kościoła, ale to kościół wypowiedział mi wojnę, wyciągając łapy po moje pieniądze i ograniczając swobody obywatelskie.
młot na chrystofobów / 83.29.208.* / 2008-09-21 13:06
Matołku, jak nie rozumiesz o czym w atrykule, to się nie wypowiadaj, a ze swoją chrystofobią zgłoś się do neurochirurga i poproś o łobotomie, bo to jedyny sposób na to upośledzenie.
studentMIM / 2008-09-21 10:31 / Tysiącznik na forum
Gdyby Kościół dostał 20% z wartości terenów, które należały do niego przed wojną, to byłby zdecydowanie bogatszy, niż jest teraz.
studentMIM / 2008-09-21 10:31 / Tysiącznik na forum
Gdyby Kościół dostał 20% z wartości terenów, które należały do niego przed wojną, to byłby zdecydowanie bogatszy, niż jest teraz.
man13 / 2008-09-21 11:15 / Tysiącznik na forum
Z czego ten wniosek? Z wiary w jego gospodarność czy spryt?
studentMIM / 2008-09-21 12:33 / Tysiącznik na forum
Nie mogę teraz znaleźć dokładnej informacji, ale do Kościoła w II RP należało jednak "dość dużo" nieruchomości
mądrośćkobiety / 99.254.53.* / 2008-09-21 14:26
......a podatki od nierucomości to co?Kościuł podatki płaci nieruchomościami i to jest zła polityka.Za 20 lat wszyscy pójdą na kuroniówkę!
studentMIM / 2008-09-21 16:19 / Tysiącznik na forum
Polecam słownik ortograficzny
łapiący_złodziei / 83.30.21.* / 2008-09-21 00:36
Chcesz dopłacać to dopłacaj ze swoich pieniędzy a nie z pieniędzy uczciwych podatników. Stocznie nigdy nie były rentowne, nie są rentowne i nigdy rentowne nie będą. Do wszystkich wybudowanych tam statków trzeba było z budżetu państwa dopłacić. No i to zatrudnienie 80 000 pracowników to mocne przegięcie! Na ich pensje trzeba kupy forsy, której stocznie nigdy nie zarobią. Tam właściwie działają same związki zawodowe, które zrzeszają ludzi nic pożytecznego nie robiących i pasożytujących na innych.
marcin_nicram / 83.243.104.* / 2008-09-21 00:13
Kpina. Mam nadzieję, że UE nakaże zwrot całej kasy (może też oberwie się Rydzykowi przy okazji, że zebranej kasy na stocznie wpłacił). Będę trzymał kciuki... Grad niech się dzieli swoją kasą z kim chce (zresztą wielce szanowni posłowie pokazali ostatnio jak są na kasę pazerni, że gotowi kłamać w żywe oczy). Donald Polska w ciebie wierzyła, a ty co?
JAW / 84.10.239.* / 2008-09-20 23:18
Dopłacaj Pan z włąsnej pensji, bo ja ze swoich podatkó chcę nowych dróg, bezpiecznych szkół i solidnej służby zdrowia. Stocznie mi zwisają, bo nic z nich nie mam poza bandą sfrustrowanych byłych pracowników sprzed 25 lat

Heh

Pilsener / 2008-09-20 17:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W 89 też wszyscy mówili "dopłaćmy do systemu ostatni raz". Bzdura - sektor publiczny ma się dobrze i nie jest wcale zagrożony.
studentMIM / 2008-09-21 00:42 / Tysiącznik na forum
Sprawa ze stoczniami nie jest taka czarno-biała. Ja osobiście jestem przeciwko dopłacaniu do jakichkolwiek firm i za zmuszeniem ich do normalnego funkcjonowania na rynku.
Jednak dostrzegam także, że te dopłacanie do Stoczni jest niejako spłacaniem rachunku względem stoczniowców, którzy walczyli (choć może po części nieświadomie) o demokratyczną i kapitalistyczną Polskę.
Co zaś się tyczy "ostatniości" tej wpłaty, to wydaje mi się, że można w nią wierzyć. Po prostu Komisja Europejska nie pozwoli na więcej takich dopłat.
Pilsener / 2008-09-21 19:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Stoczniowcy nie walczyli o demokrację i kapitalizm, tylko o władzę i przywileje - jednostki, które głosiły hasła liberalno-demokratyczne były postrzegane jako reakcyjne świnie i szybko eliminowane.
upr-ek / 91.192.197.* / 2008-09-21 09:57
Jeśli dobrze pamietam to nikt nie wysuwał hasła budowy kapitalizmu (z wyjatkiem Moczulskiego). Strajkujacym chodziło o socjalizm z "ludzką twarzą". Gdyby strajkujacy przewidywali, że skończy się to pseudo-kapitalizmem to strajk skończł by sie w ciagu kilku godzin.
studentMIM / 2008-09-21 10:26 / Tysiącznik na forum
Wiem, że nieświadomie (co zresztą napisałem; wystarczy uważniej czytać), ale i tak przyczynili się do budowy nowego systemu
upr-ek / 91.192.197.* / 2008-09-21 11:45
Czytam uważnie i nie zgadzam się ze stwierdzeniem "może po części". Nie zgadzam się ze stwierdzeniem "budowy nowego systemu". Socjalizm nazwijmy go biurokratyczny ma się bardzo dobrze.
studentMIM / 2008-09-21 12:25 / Tysiącznik na forum
Stwierdzenie "może po części" oznacza, że chcieli zmiany systemu na inny, ale nie na taki jaki powstał.

Nie
zgadzam się ze stwierdzeniem "budowy nowego systemu". Socjalizm nazwijmy go
biurokratyczny ma się bardzo dobrze.

Bez przesady. Jednak dość dużo się zmieniło w tym kraju na lepsze. Oczywiście nie jest idealnie, ale system na pewno jest nowy (i lepszy)
Fors84 / 2008-09-20 17:06 / Bywalec forum
k**** a czemu mi państwo tylko zabiera i nic nie dopłaca?
Wapniak / 83.28.94.* / 2008-09-20 16:00
Nie tak dawno było do służby zdrowia, teraz stoczniom potem do węgla i td.... Aby koryto rosło w siłę a jego członkom, żeby nie powiedzieć inaczej, żyło się dostatniej... A może wzorem naszych "wielkich braci", coś "zwalić" i wtedy będzie łatwiej gawiedź czesać?...
andowc / 83.30.99.* / 2008-09-20 14:34
Grad zadaje pytanie skierowane do Sejmu,Senatu i Rządu (rządzących,decydujących), - Nie do Obywateli.
Jeżeli rządzący i decydujący się zgodzą, niechaj płacą ze swoich dochodów, - stoczniowcy "Pomogą" (w swoim interesie).
Pomożecie ! - (pytał E.Gierek).
Odp: "Pomożemy".
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy