Forum Polityka, aktualnościKraj

Za zmianę Kodeksu Pracy firmy zapłacą miliardy

Za zmianę Kodeksu Pracy firmy zapłacą miliardy

Wyświetlaj:
jacek strazak / 91.146.204.* / 2009-01-12 19:23
jestem strazakiem zawodowym w małym miescie. Telefony sie urywają co to za przepisy straz wymysliła. Ano właśnie. Trzeba wiedzieć że ta właśnie straż nie może nawet szkolić takich inspektorów ppoż bo góra nie pozwala, nie mówiąc o zatrudnieniu strażaka na umowe - jak to zwał - bo zgode na to nie dostanie. Robic to beędą emeryci, cwaniaki, a tak naprawde to ochrona ppoż na tym ucierpi bo pełno bedzie pseudostrażaków - nieobrażając nikogo - którzy beda się popisywać wiedzą. Osrodki szkolące też są osobnym tematem - nie pracuja tam praktycy strażacy. Jako że prowadzę sprawy BHP wiem w czym jest problem. Uważam że nie bedzie z tym żle, zważywszy że nie wiadomo kto bedzie egzekwował ten przepis - niestety wszystko wskazuje że PSP. wróżę że obróci sie to przeciwko słuzbie PSP dzieki politykom. Ostatnia zmiena ustawy o ochronie ppoż wskazuje ze mam racje - 90 % zmian dotyczu OSP - browo dla samozwańczego "generała" OSP p. Pawlaka - realizuje obietnice wyborcze przynajmniejn te.
brunix / 87.105.8.* / 2009-01-08 10:37
Pawlak ma w tym niezły interes, to po pierwsze, a po drugie to jest KRETYŃSTWO!! Ani trochę nie podniesie to bezpieczeństwa, za to nieźle nabije komuś "kabze"
bebe / 2009-01-08 02:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ten przepis Kdeksu Pracy doprowadzil mnie do szoku...;-(
chyba w tym rządzie komuś zupelnie odwaliło;-(
to tak delikatnie nazywam...- bo klnę pod nosem.
moi przedmówcy dobrze określili ...co to za idiotyzm...itd..i komu na tym zależy, aby coś takiego wprowadzić - pod czym sie podpisuję..
bebe / 2009-01-08 02:48 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
stop idiotyzmom...i niech sie bujają , ale nie za moje...
realista / 93.176.230.* / 2009-01-07 22:57
A co z zakładami fryzjerskimi gdzie pracuje jedna osoba będąca właścicielem kogo i gdzie ma ewakułować w razie pożaru co za idiota to wymyślił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Gruby Grzegorz / 83.6.63.* / 2009-05-22 18:10
UE Panie Kolego, UE ...
weps / 89.25.159.* / 2008-11-30 20:14
Jestem inspektorem p.poż. w średniej firmie. Uwazam że powinny obowiązywać zasady podobne jak w bhp (cały etat insp p.poż. dopiero powyżej 100 pracowników), ewntualnie w firmie która ma obiekty budowlane o kubaturze 1000m3 dla przebywania ludzi lub 1500m3 dla obiektów magazynowych.Nie zgadzam się z opiniami które sprowadzają role insp p.poż. w firmie do roli strażaka.Odsyłam wszystkich do przeczytania programu kursu dla inspektorów przeciwpożarowych.
xx / 83.31.74.* / 2008-11-28 02:09
a ochotnicza straż pożarna?? -
zagatka? -kto z rządu jest strażakiem?? wicepremier...Pawlak.??
i po co ta zmiana??
gdzie ten biznes???
te przepisy to głupota...
chyba że gazety nie doczytały czegoś w ustawie
p.poż. / 89.25.159.* / 2008-11-27 22:35
Prawie 18 lat byłem inspektorem przeciwpożarowym w dużej firmie.Uważam że insp p.poż powinien być w firmie, która zatrudnia powyżej 100 osób (a w mniejszych firmach zasady takie same jak bhp).Jeżeli ktoś wprowadza stanowisko insp p.poż. i ma to byc fikcją niech sobie da spokój z taką zmianą w KP
polski_głupek-podatnik / 83.238.228.* / 2008-11-24 19:33
Owszem, jestm za. Tylko dlaczego ma to być kosztem małych firm? Istnieje wiele źródeł finansowania takich przedsięwzięć ze środków publicznych. Prawdopodobnie chodzi tylko o to, aby pozostać w ogonie Europy i nie tylko Europy, a także, dobić tych, którzy nie mogą się wykręcić, bo nie dysponują armią dobrze opłacanych prawników. Łatwo bić słabego, a osatnie rządy potrafią to doskonale. Natomiast nie potrafią (czyaj: nie chcą) uporać się z odzyskaniem wielomiliionowych strat, spowodowanych przez różne grupy "trzymające władzę" na rzecz Skarbu Państwa. To nie jest państwo prawa, to jest państwo bezprawia, a może nawet mafijne.
antonio3188 / 83.15.28.* / 2008-11-21 12:11
Stare powiedzenie mówi "Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze" Jak myślicie ile z pieniędzy za szkolenia trafi do budżetu w formie podatku i innych opłat?
Bernard+ / 83.22.118.* / 2008-12-12 19:54
Do budrzetu to akurat niewiele trafi bo koszt szkolen zmniejszy dochód i podatek firm ale ile trafi do kolegów strażaków popierających prezesa OSP Pawlaka? Wszak kwalifikacje strażackie ma bardzo wielu ochotników ze średnim wykształceniem a tacy głównie pełnią funkcje komendantów i prezesów OSP. Zarobią sobie chłopaki i poparcie dla PSL wzrośnie.
jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach najlepiej zarabia się pod szczytnymi hasłami wciskając chałturę.
bhpowiec / 78.88.247.* / 2009-01-07 20:45
Myślę, że przepis Unijny został źle zinterpretowany w polskich przepisach. Żeby mieć pojęcie o gaśnicach, sposobie gaszenia pożaru czy ewakuacji nie trzeba być inspektorem czy specjalistą p.poż. i nie trzeba takiego szkolenia przechodzić w Głównej Szkole Pożarniczej. Wystarczyło by, że zrobią to w ramach prewencji p.poż Komendy Powiatowe p.poż a może mogły by dołożyć trochę kasy firmy ubezpieczeniowe. Podejrzewam, że na Zachodzie pewnie tak jest.
Panowie, w dużym Zakładzie lub nawet małym ale stosującym substancje chemiczne strażak po takim kursie p.poż sobie nie poradzi.
otoja / 83.26.220.* / 2008-11-21 11:47
Nie zapominajmy, że każdy pracownik, gdy będzie miał sprawować jakąś dodatkową funkcję (choćby fikcyjną) zażyczy sobie podwyżki lub dodatku do pensji. A więc nie tylko koszt szkolenia poniesie pracodawca.
zbulwersowana / 83.143.96.* / 2008-11-21 10:52
Własnie jesli firma składa sie z własciciela,żony współpracującej i pracownika to tez musi przeszkolic,tylko kogo?? Jakis durny pomysł ludiz nie majacych pojecia o prowadzeniu firmy.Mysle,ze ten pzrepis w tej formir nie przejdzie.Pracodawcy zastrajkuja i słusznie.
Grotek / 194.150.247.* / 2008-11-21 10:02
Znajdowałem się już w sytuacjach, gdzie elementarne braki wiedzy z zakresu p. poż. i udzielania pierwszej pomocy powodowały duże straty.
Sam obowiązek wprowadzenia takich szkoleń może być sensowny pod warunkiem rozsądnego ograniczenia ich zakresu do spraw naprawdę ważnych aby nie prowadziło to do kolejnych wynaturzonych obciążeń dla małych firm.
Sposób wprowadzenia tego obowiązku trafnie zaopiniował Bernard +
hk / 85.89.170.* / 2008-11-21 08:36
Mam mikro firmę (2 pracowników). Wyduszę te 1200 na szkolenie a pracownik mi po roku ( tygodniu, trzech latach, wszystko jedno) odejdzie. Mam szkolić następnego? Za kolejne pieniądze? Założę się, że wszyscy będą kombinować jak to obejść. Po co przepisy, których i tak nikt nie będzie przestrzegał. Twórczość naszej Wiecznej Rzeczpospolitej Urzędniczej jest powalająca. Oni żyją w jakiejś wirtualnej rzeczywistości i chyba nie mają świadomości, że to co wymyślą przekłada się na życie niewirtualnego człowieka!
Prezeska / 79.184.7.* / 2008-11-21 09:06
Zgadzam się z wypowiedzią, już też o tym myślałam. Ja ztrudniam prawie 30 osób i co zrobię jak zwolnią się te osoby wyszkolone (nie wolno ich obciążać kosztami szkolenia), będę co dwa miesiące wydawać kasę (a w firmie powinny być dwie osoby przeszkolone, bo jak jedna wyszkolona pojedzie na wakacje to kto pokieruje ewakuacją w czasie pożaru? O tym nikt nie pomyślał i koszt jakie poniesie pracodawca realnie będą wyższe - ja szacuję na około 3,4 mld zł.
specjalista ppoz / 78.154.87.* / 2009-01-12 20:49
Trzeba na szkolenie wyslac siebie:) Ja mam kurs specjalisty od 2002 teoretycznie wazne bezterminowo i w 2005 weszlo rozporzadzenie, że trzeba szkolenie przejsc ponownie co 5 lat.)
krotka_pilka / 195.160.178.* / 2008-12-12 10:19
Sposob jest bardzo prosty :) nie szkolisz pracownika tylko bierzesz na 1/4 etatu kogos kto spelnia w/w przepis tzn. ma wymagane uprawnienia (lub podpisujesz umowe z firma prowadzona przez kogos z uprawnieniami). I tym samym za niewielkie pieniadze (sadze ze bedzie to kwota 300-400zl miesiecznie) masz sprawe zalatwiona.
Faktycznie szkolenie pracownika nie ma sensu bo go wyszkolisz a on Ci pozniej ucieknie do kogos innego. Chyba ze przeszkolisz sie sam jako wlasciciel i Ty bedziesz odpowiadal za te sprawy... Sam od siebie nie uciekniesz :)) a dodatkowo kozysc jest wtedy taka ze majac taki papier mozesz u kogos byc taka osoba odpowiedzialna i jeszcze kase za to dostawac :)
Weteran / 83.21.59.* / 2008-11-20 21:18
Po co kolejne zmiany w Kodeksie Pracy skoro obecne paragrafy Kodeksu Pracy nie są przestrzegane przez pracodawców i nikt tego nie może wyegzekwować.Np. temat godzin nadliczbowych, godziwego wynagrodzenia (co to jest godziwe wynagrodzenie 1126zł?) Większość art.Kodeksu Pracy można interpretować wg własnego uznania, każdy moze miec swoje racje.Czy nikt nie widzi szarej strefy i faktycznego wyzysku pracowników przez pracodawców( nie wszystkich oczywiście). Do czego faktycznie służą badania środowiskowe stanowisk pracy? -wg aktualnego stanu do utrzymywania PSSE i innych firm badających te czynniki (sztuka dla sztuki). Dotychczas za dużo głupich przepisów a za malo rozsądku. Ustawodawcy powinni popracowac troszkę u prywaciarzy za 800 zł miesięcznie płacone wg uznania "pracodawcy".Dlaczego na zachodzie prawo jest prawem jednoznacznie egzegwowanym a nie stwarzającym mozliwości do wszelkiego wykorzystywania ich wg własnego uznania i pootrzeb.Nowelizacje kodeksu powinno zacząć się od zmiany dotychczasowych artykułów , urealnienia ich znaczenia.Szkolenia pożarowe i kontrole bezp. pożarowego mogą prowadzic zawodowi strażacy którzy sa wyszkoleni i opłacani z naszych podatków. Proszę sobie wyobrazić pracodawcę zatrudniajacego na pełny etet pomoc domową, po nowelizacji bedzie musiał zlecić usługę bhp dla wykwalifikowanego behapowca i strażaka, którzy będą szkolic i pilnować pomoc domową od nieszczęścia.
arobo / 79.184.55.* / 2008-11-21 08:34
proponuję szanownemu Panu zarejestrować firmę zatrudnić polaków i płacić im nawet po 10 000,00 miesięcznie za 30 % wydajności , bo tak pracuje polak w porównaniu do wydajności pracy niemca w tym samym czasie,
antonio3188 / 83.15.28.* / 2008-11-21 11:54
Nie obrażaj wszystkich Polaków.To, że Ty masz wydajność 30% nie znaczy że wszyscy tak pracują!
pracodawca / 83.14.248.* / 2008-12-12 08:13
Ale z 80% pracowników w Polsce ma taka wydajność. A czasem i niższą. A ci pozostali najczęściej są pracodawcami lub kierownikami różnych działów. Oprócz niskiej wydajności ( czytaj - zajmowania się pracą w pracy ) króluje także przy tym bezmyślność, nieuctwo i totalne lenistwo. Czy w takim układzie to 1126 zł to czasem nie za dużo?
zdziwiona / 83.5.182.* / 2009-01-08 15:07
jesteś pracodawcą i masz taką wydajność no cóż to TY zarządzasz firmą więc jak rządzisz tak inni pracują. Powodzenie
domasz / 83.10.35.* / 2008-11-20 21:07
Kretynizm naszych skrzyżowanych urzędo-polityków nie ma granic !!!!!!!!!! Ta banda doskonale się bawi za nasze - często z mozołem zarobione srebrniki. To szczyt hamstwa i arogancji. Za te i tego typu pomysły - powinni iść do pieca - WTEDY INSPEKTORZY OCHRONY P.POŻ - mięli by etaty.!!!!!! GDZIE OBNIŻANIE KOSZTÓW PRACY ???? WYKLUCZYĆ TYCH PACHOŁKÓW UNIJNYCH Z POLITYKI !!!!!!!! CZEMU WOGÓLE ZACZYNAJĄ OD DUPY-STRONY !!!??? TRZEBA NAJPIERW DAĆ LUDZIOM POŻYĆ, ZMNIEJSZYĆ PODATKI. ZABRAĆ PRZYWILEJE I KASĘ TYM POSRAŃCOM. Chyba zrezygnuję z obywatelstwa tego porąbanego kraju, albo zwariuję, bo jestem u kresu wytrzymałości !!!!
przyszły emigrant / 77.253.164.* / 2009-01-07 17:51
masz rację to tępaki ,dyletanci i dbający o własne tyłki
Polonista / 83.24.57.* / 2008-11-20 23:39
Do szkoły-skończyć podstawówkę.W tak krótkim tekście cztery błędy ortograficzne, pisze się: chamstwo, mieli, mieliby, w ogóle. WSTYD !
smyk075 / 79.191.39.* / 2009-01-14 20:51
a co Polonisto może urzędasem jesteś za nasze pieniądze
antonio3188 / 83.15.28.* / 2008-11-21 11:59
Napisz coś na temat a nie popisuj się.
d. / 77.253.10.* / 2009-01-11 07:35
Mnie też krew zalewa, ale nikogo do pieca wsadzać nie chcę - dotyczy to również "unijnych pachołków". Wolałbym napiętnować ludzi, którzy tak brzmiące przepisy:
a)wprowadzili pod obrady Sejmu,
b)w komisji sejmowej przyjęli i zarekomendowali głosowanie "za",
c)członków parlamentu, którzy zrobili tak jak im komisja powiedziała (bez względu na partię),
d)prezydent ma Palikota, więc mu wybaczam.

Co do realizacji ustawy - na razie olewam szerokim strumieniem pochodzącym oryginalnie z przełyku - założę się, że to wycofają.
rolnik2 / 83.26.182.* / 2009-01-16 12:06
jestem behapowcem w ubiegłym roku skończyłam i mam Dyplom technika bhp.W przedmiotach nauczania mam na swidectwie ochrone p.pożarowa z tego przdmiotu tez zdawałam egzaminy.Czy musze robić dodatkowy kurs p.poz


To ja najbardziej dbam o gaśnice,o bezpieczenstwa pracy.Po o strazak jola
d. / 77.253.10.* / 2009-01-11 08:31
Tak się rozmarzyłem przy "gaszeniu pożaru", że kompletnie mi z głowy wyparowało, iż ustawę gasi się ustawą. W związku z czym ostatni fragment powinien brzmieć: "założę się, że ustawę (z dn. coś tam, coś tam, Dz.U coś tam, coś tam, rok nieistotny) unieszkodliwia się ustawą z dnia coś tam coś tam....."
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy