Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS - partia najbardziej nielubiana

PiS - partia najbardziej nielubiana

Money.pl / 2009-02-12 07:52
Komentarze do wiadomości: PiS - partia najbardziej nielubiana.
Wyświetlaj:
DA-old / 217.172.247.* / 2009-03-25 15:06

PiS - partia najbardziej nielubiana
... przez media.

Ja ja lubię i nie widzę na najbliższe 10 lat godnego i przygotowanego do porządkowania państwa konkurenta!
OCZYWISTOSC / 89.78.6.* / 2009-02-14 10:42
TAK JAK W ZYCIU; NAJBARDZIEJ NIELUBI SIE TEGO, KTO MOWI PRAWDE W OCZY
mikaelina / 151.92.176.* / 2009-02-17 13:33

NIE LUBI SIE TEGO, KTO MOWI PRAWDE W OCZY
- cos podobnego, a ja myślałam że kogoś kto jest zarozumiały, mściwy, niesympatyczny i małostkowy...
Aczkolwiek moge się mylić-)
wuem43 / 90.129.104.* / 2009-02-13 11:08
Partia jadu, nietolerancji, zarozumialców i nieudaczników.
MerekM / 2009-02-12 20:23
no przeciez musiala GW napisac o PiSie bo takto by musieli sie nad Czuma pastwic;]
sad_nad_PO / 77.20.199.* / 2009-02-12 20:32
a najbardziej nielubia PIS zlodzieje, lapowkarze i kolmuchy no i ci co ukradli pierwszego miliona
mikaelina / 151.92.176.* / 2009-02-13 09:25
Acha... Czyli kto zostaje? Pałac prezydencki i pałac w Toruniu? Mało jak na państwo...
-)))
taki tam / 87.205.67.* / 2009-02-14 09:07
Acha... Czyli kto zostaje? Pałac prezydencki i pałac w Toruniu?
Tak to wygląda z perspektywy tuskowego elektoratu zza krat?
mikaelina / 151.92.176.* / 2009-02-17 13:34

A jak to wygląda z perspektywy kaczystego elektoratu zza krat?
- krat strasznych...krat szpitali psychiatrycznych?
MerekM / 2009-02-13 22:34
na uczciwosc pana z Torunia bym nie stawial:]
jur / 213.25.9.* / 2009-02-13 21:39
Jesteś genialna...ptasi móżdżku!
Emeryt 12 / 80.50.54.* / 2009-02-12 18:03
42 procent badanych w sondażu PBS DGA dla Gazety Wyborczej wskazało na Prawo i Sprawiedliwość jako partię, na którą nie chcą głosować. - To przecież normalne. W sondażach Gazety Wyborczej zawsze tak będzie, ponieważ prezes PiS jest znienawidzony prze Michnikowszczyznę. A przecież to Michnikowszczyzna jest właścielem GW.
dupa 69 / 213.25.153.* / 2009-02-12 19:40
a ja ja lubie
a szkoda gadać / 83.28.157.* / 2009-02-12 12:43
Ale ,ale jak mówił Kwaśniweski po pijaku .........
zostało jeszcze 58 %.
I to was boli.
I niestety PIS rośnie - normalnie CUD !!!!!
mikaelina / 151.92.176.* / 2009-02-12 13:03

I niestety PIS rośnie - normalnie CUD !!!!!
- masz na mysli jarosława? To naprawdę byłby cud...Może by chociaż do klamki podskakiwać nie musiał...-)
A twoje pobożne życzenia naprawdę nie zmienią niczego i nie będzie okazji do ponownego rozpalenia pieców w Oświęcimiu i posadki vice-premiera dla ojczulka drektorunia, któremu też już poważnie marzy się polityka...
Ale nadzieja umiera ostatnia, więc jeśli przez te fantazje czujesz się szczęśliwszy to popieram...Choc tyle ci się należy...
Nie wszyscy ludzie mogą być piękni, bogaci i szczęśliwi...Tak jak ja...
-)))
Powodzenia.
brzydula / 83.7.97.* / 2009-02-12 22:03
Niestety PIS rośnie CUDOWNIE !!!!
A PO Spadaaaaaaaaaaaaaaa !

Ps.A szczęścia szukaj w sobie.
A mądrości też.
A kto Ci nagadał, ze jesteś piękny pewnie Tusk ?
A pieniadze to sobie w dupę wsadź
mikaelina / 151.92.176.* / 2009-02-13 09:30

83.7.97.* | brzydula
- biedne sfrustrowane dziecko...Nie martw się, wszystko będzie dobrze.
Może jakoś ci pomóc? Masz jakiś numer konta? Może jak sobie kupisz nowe auto to się uśmiechniesz i przestaniesz żyć w krainie fantazji...O sorry, zapomniałam że na wódz powiedział - banki to szatan i omija szerokim łukiem...To może przelew?
Generalnie, bardzo współczuję.
brzydula / 83.28.154.* / 2009-02-13 16:11
Ja też, chcialeś CUDU a tu ni ma.
To boli.
I PO niestety spadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!
POlikotPOligłup / 84.205.17.* / 2009-02-12 09:46
Ale jesteście fajni. Sondaż negatywny - to jest coś! A na partię, o której wiadomo, że nie istnieje, to by nie chciało głosować 100%. Co to ma być - dziennikarstwo? A zaraz jeszcze erudyta-inaczej Płaskoń jeszcze się wypowie. Gratulacje! Obniżacie loty szybciej niż giełda w Mozambiku.
marek 19.53 / 83.24.6.* / 2009-02-12 09:27
opublikowano połowę sondażu.
Drugie pytanie brzmiało - na kogo będziesz głosował
Wynik: PO i PIS po 29 %
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2009-02-12 09:43
Niemożliwe??? Jestem w szoku! Ty przytaczasz i podpierasz się wynikami
PBS DGA dla Gazety Wyborczej
???
Nie wspomnę obelg, którymi była obrzucana GW i jej sondaże przez ostatnie miesiące a tu masz...
Mentalność Kali vel PIS...a elektoratu PIS-owi od twoich pobożnych życzeń
PO i PIS po 29 %
i tak nie przybędzie...-)
Powodzenia w dalszym zaklinaniu rzeczywistości...
-)
POLAK_MADRY_PO_ / 77.20.199.* / 2009-02-12 20:39
nie trzeba jej zaklinac, tylko slepi jej nie widza.
PO juz nie ma pomyslow, konczy im sie paliwo.
Nawet media juz powoli przechodza na druga strone
bo ludzie chca prawdy. Szmatlawcow nikt nie chce
kupowac. Brawo rodacy ... tak dalej... szykujcie TACZKI...
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2009-02-13 09:54
Oczywiście...Myślisz że pobożne życzenia pomogą?
Poczekamy - zobaczymy...
Ja wiem, że ludzie są rozsądni i nigdy więcej nie pozwolą żeby Jarosław, który już pokazał w jaką stronę zmierza jego polityka dorwał sie do żłobu.
PO nie jest idealne ale jeśli alternatywą jest Wojowniczy Kaczyński, który wszystkim chce pokazać (w Polsce i poza jej granicami) jaki jest ważny, stanowczy i twardy to nie ma wyboru. I kropka.
Ja chcę żyć w spokojnym kraju, chcę żeby moje dzieci żyły w spokojnym kraju i żebyśmy dozyli swoich dni bez wojny z Rosją ani z nikim innym kogo nienawidzi Jarosław. A lista jest długa.
Jemu dać władzę to tak jakby usiąść na bombie i czekać aż wybuchnie (i jeszcze się z tego cieszyć) i wierz albo nie, większość ludzi o tym wie a ta garść uważających sie za lepszych i chcących robić czystki w Polsce i na świecie nie wystarczy. Nawet radio z Torunia nie pomoże.
Dopóki będzie wybór PO - PIS, Jarosław nie ma szans...Już pokazał co potrafi przez 2 lata. I dzięki Bogu...
Gall# / 213.158.197.* / 2009-02-12 09:15
Te Qrwy nidy-dziennikarskie są zupełnie bezwstydne?!
W obecnej sytuacji taki tytuł?!
- w chwili kompromotacji partii rządzącej i kukluprocentowego wzrostu poparcia dla PiS, takim tekstem portal Money się ośmiesza.
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2009-02-12 09:46

w chwili kompromotacji partii rządzącej i kukluprocentowego
wzrostu poparcia dla PiS, takim tekstem portal Money się
ośmiesza.

1. Jakiej kompromitacji?
2. To PIS-owi wzrosło poparcie? A gdzie i według czego? Naszego Dziennika czy TV Trwam?
Naprawdę,ani Jarosław ani Lech już nigdy nie będą przy złobie...Pora się z tym pogodzić...-)
taki tam / 213.238.105.* / 2009-02-12 22:11

Naszego Dziennika czy TV Trwam?


W GW są inne wyniki. Prawda?
całapolska / 83.7.45.* / 2009-02-12 09:19
w 2010 r. nazwisko tych sQrwysynów przejdzie do kosza
lalek / 79.185.235.* / 2009-02-12 08:58
Równowaga musi być. Skoro, uwaga pluję, media masakrowały w poprzedniej kadencji władzę to teraz by sprawiedliwości stało się zadość wzięły się za opozycję. I nie tylko chodzi o, uwaga znowu pluję, media dla tzw garkotłuków ale i o niby poważniejsze np Money. Gdzie stoi nocnik. Uważajcie na rękę.
myślnik / 217.98.20.* / 2009-02-12 07:52
Ten kto ma media, ten ma władzę. To jest stara zasada komunistów. Po 1989 r media zostały opanowane przez post-PZPR i TW. Rezultat okrągłego stołu. Zadanie zostało wykonane. Obrzydzono Polakom PIS, który stanowił potencjalne zagrożenie dla władców PRL a następnie beneficjentów III RP. Widzimy jak niewiele zmieniło się przez 20 lat dla szarego obywatela. Służba zdrowia, emerytury, szkolnictwo, drogi, kolej, dworce kolejowe i PKS. Na to, z czego korzystają zwykli obywatele nie było pieniędzy. Polacy zostali przekonani aby doceniać tych, którzy są przez te 20 lat odpowiedzialni za ten stan rzeczy, tj SLD, UD, UW, PO. Udało się zrealizować założenia przyjęte w 1989 r.
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2009-02-13 11:12

Ten kto ma media, ten ma władzę.
- no widzisz? A PIS-owi i tak nie pomogło...Biedaczki.
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2009-02-12 09:52

Rezultat okrągłego stołu. Zadanie zostało wykonane.
Obrzydzono Polakom PIS,
- a ty się dobrze czujesz? Przestań już słuchać na okrągło tego radia bo zdaje się że ci wmówili że mamy 1990 rok...-)

Służba
zdrowia, emerytury, szkolnictwo, drogi, kolej, dworce kolejowe i
PKS. Na to, z czego korzystają zwykli obywatele nie było
pieniędzy. Polacy zostali przekonani aby doceniać tych, którzy
są przez te 20 lat odpowiedzialni za ten stan rzeczy, tj SLD,
UD, UW, PO.
- nie zapominaj że PIS był u władzy, miał większość w sejmie i swojego prezydenta...Jarosław był premierem...I co zrobił z tym wszystkim? Dwa lata to mało? Zajęty był szuklaniem układu w swoim rządzie?
Ale PO mało w rok wszystko zrobić, już po miesiącu od wyborów zaczeło się PIS-owskie ujadanie...
Wstyd, co za ślepota, hipokryzja i subiektywizm...Najwyższych lotów. Gratuluję.
trzezwy / 77.20.199.* / 2009-02-12 21:02
Ty sie chyba TRYBUNY LUDU najadlas, takie bzdury piszesz, lepiej zajmij sie cerowaniem skarpet meza, bo ida ciezkie czasy.
BEZROBOCIE JUZ 10,5% a to dopiero poczatek, bedziesz musiala na wszystkich placic(jak bedzie praca dla ciebie) i wtedy zobaczymy jaka bedziesz madra przy 17%(tego nawet twoj DONEK nie przewidzial)
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2009-02-13 10:37

Ty sie chyba TRYBUNY LUDU najadlas, takie bzdury piszesz, lepiej zajmij sie
cerowaniem skarpet meza, bo ida ciezkie czasy.
BEZROBOCIE JUZ 10,5% a to dopiero poczatek

Acha...I na pewno, jak Jarosław zostanie premierem to natychmiast bezrobocie zmaleje (ze strachu zapewne) do 3%, złotówka w cudowny sposób znacznie się wzmocni, giełda natychmiast odbije do poziomu z najlepszych dni, kryzys zniknie (na świecie też, przecież to Jarosław) i słońce juz nigdy nie zajdzie!
Alleluja!
Ps. Wiesz co? Jak słucham tych bredni, które on artykułuje w swoich nowych reklamach to słabo mi się robi jak pomyślę jak on traktuje tych biednych Polaków...Jak idiotów...
Widać do kogo to jest adresowane, on dobrze zna swój elektorat, to prości ludzie, którzy z ekonomią i finansami zetknęli się tylko w wiejskim sklepie...
Straszne że dajecie się na to nabierać...Ale "ciemny lud wszystko kupi"...
Współczuje.
taki tam / 213.238.105.* / 2009-02-12 19:39

nie zapominaj że PIS był u władzy, miał większość w sejmie i swojego prezydenta.

PiS nigdy nie miał w Sejmie takiej większości, żeby mu opozycja nie bruździła. Inicjatywy upadały już na starcie. W wypadku PO nawet nie ma prób inicjatywy, mimo że jest w stanie przepchać ustawy wbrew opozycji.
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2009-02-13 10:29

PiS nigdy nie miał w Sejmie takiej większości, żeby mu opozycja nie bruździła.

A co mu opozycja przeszkadzała? Miał większość sejmową? Prezydencik podpisywał ustawy (tzn.podpisywałby gdyby były)? To o co ci chodzi? Mógł opozycję totalnie olać i sie z nia nie liczyć! Najlepiej żeby w ogóle nie było nikogo w sejmie oprócz PIS, co?

Inicjatywy upadały już na starcie
- a jakie i dlaczego upadły?

W wypadku PO nawet nie ma prób inicjatywy,
-Acha...Nie mówili w TV Trwam jak się domyślam o reformach służby zdrowia, emerytur, nauczycieli, policji, wojska itd, itp na które PIS nawet nie popatrzył przez 2 lata rządów przy ogromnym wzroście gospodarczym i koniunkturze. Wtedy trzeba było rozwalić te skamieliny PRL-u, ale jak sie nie umie albo nie ma czasu to "se ne da"...A Jarosław był zajęty przecież...Zagarnął TVP, NBP, KRRiT, CBA, spółki skarbu państwa i wszystkie ważne instytucje państwowe obsadził swoimi ludźmi, których do dziś nie da się usunąć!
A pan Skrzypek nie dość że nie miał pojęcia o deficycie budżetowym to nie znał podstawowych ekonomicznych pojęć...Że nie wspomnę ze zwykłej przyzwoitości o Urbańskim...
Taaak, Jarosław był bardzo zajęty, myślał że jak już wszystko zagarnie co się da, zrobi super "obiektywną" swoją telewizję i aresztuje albo "wykończy" wszystkich przeciwników politycznych i osobistych to nic go nie ruszy ze szczebla najwyższej władzy...A tu masz...ZONK! Ludzie ocknęli sie z chwilowego zaćmienia i wierz mi, byli przerażeni!
Tylko garść nieudaczników i frustratów, którym nic w życiu nie wychodzi są nadal za nim bo on przecież obiecuje że będą ważni i wartościowi!
A "ciemny lud to kupi"...
rach ciach / 79.188.238.* / 2009-02-12 09:26
te panstwo wrogie obywatelom zmontowal walesa z kiszczakiem, jaruzelem i konstruktywna opozycja !
skosztowal tego Kluska, Olewnikowie, ks. Popielusyko, Pyjas i cala reszta ofiar ;nieznanych sprawcow;
velandil / 2009-02-12 08:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Po 1989 r media zostały opanowane
przez post-PZPR i TW. Rezultat okrągłego stołu. Zadanie zostało wykonane. Obrzydzono Polakom PIS,
który stanowił potencjalne zagrożenie dla władców PRL a następnie beneficjentów III RP.

To bardzo ciekawe, zwłaszcza mając na uwadze, że PiS powstał w 2001 roku :P
pytamsięjatuproszęjawas / 96.9.180.* / 2009-02-13 00:44
Okres po 1989 r. trwał najwyżej 12 lat, a potem już nie ??? Cóż za przenikliwość. Tylko z czym związana? Z czynem partyjnym?
Tak bardzo chcesz ludziom wmówić, że teraz nie ma już tego, co było po 1989, bo to się skończyło do 2001 roku, że aż można się zastanawiać czemu ci na tym aż tak bardzo zależy. Może ty jesteś z tych słynnych bojówek PO, które miały przelewać swoją krew w internecie? Albo potomstwo esbecji?
velandil / 2009-02-13 09:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zanim zaczniesz wymachiwać szabelką i robić śmieszne insynuacje, to przeczytaj ze zrozumieniem do czego odniosłem swoją wypowiedź. A zaciekłość z jaką mnie atakujesz jest przezabawna, tyle agresji ma w sobie elektorat tylko jednej partii w naszym kraju. Partii paranoików. Zabawne... :)
pytamsięjatuproszęjawas / 87.205.64.* / 2009-02-13 22:48
to przeczytaj ze zrozumieniem do czego odniosłem swoją wypowiedź
Napisałem: Okres po 1989 r. trwał najwyżej 12 lat, a potem już nie ???. Czego nie zrozumiałem podczas czytania? Możesz napisać wprost?

A zaciekłość z jaką mnie atakujesz jest przezabawna, tyle agresji ma w sobie elektorat tylko jednej partii w naszym kraju

Pewnie ci, którzy swoich przeciwników nazywają moherami i pisdzielcami?
juken / 194.200.70.* / 2009-02-12 08:39
zapomniałeś tylko wpisać tylko taką partie jak PC :) malutkie niedopatrzenie ;)
wiele postulatów głoszonych przez PiS jest mi bliskich ale nie zagłosuje na nich nigdy, jeżeli szukają poparcia u psychopatycznego braciszka z Torunia który dzieli katolików na lepszych i gorszych to o budowaniu jakiej przyszłości może być mowa?
PO to post AWS czyli banda nieudaczników
nie ma na naszej scenie politycznej solidnej partii centrowej.
starszyfacet / 79.185.235.* / 2009-02-12 09:04
Przepraszam Cię bardzo ale tak obraźliwe nazywanie ks. Rydzyka nie jest dobre. Może się komuś nie podobać ale dla bardzo wielu Polaków jest osobą ważną i takie mówienie jedynie wprowadza niepotrzebną agresję do życia politycznego czy też ogólniej społecznego. Bardzo proszę jednak o umiar. Wyjdzie to nam wszystkim na zdrowie.
velandil / 2009-02-12 08:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cytat ze strony PiS (http://www.pis.org.pl/unit.php?o=partia):

"Działacze PiS wywodzą się w większości ze środowisk dawnej Akcji Wyborczej „Solidarność [...]”"

A to Ci...
Elendir / 2009-02-12 08:38 / Łowca czarownic
To nie media obrzydziły PiS, tylko PiS sam się obrzydził.

Mając na uwadze co PiS mówił przed wyborami i jak postępował tuż po wyborach to wcale się ludziom nie dziwię. Takie kwestie jak współpraca z Lepperem (pomimo deklaracji że nigdy do niej nie dojdzie), wykorzystanie środki w walce politycznej to nie były "drobne potknięcia". Zresztą i w ostatnich wyborach to widzieliśmy - PiS głosił że jest gotowy do koalicji z PO, lecz jak tylko okazało się że nie będzie grał w niej pierwszych skrzypiec to Kaczyński od razu stwierdził że żadnej koalicji nie będzie. Nie wspominając o moim zdaniem odpychającym charakterze przywódców PiS siejących nienawiść dla politycznego interesu.

Tak więc do wyjaśnienia obrzydzenia jakie czują ludzie na myśl o PiS i jego przywódcach nie trzeba tworzyć teorii spiskowej - wystarczy przeanalizować kilka podstawowych faktów.
taki tam / 213.238.105.* / 2009-02-12 22:15

Zresztą i w
ostatnich wyborach to widzieliśmy - PiS głosił że jest gotowy do koalicji z PO, lecz jak tylko
okazało się że nie będzie grał w niej pierwszych skrzypiec


Było dokładnie odwrotnie. Po poprzednich wyborach PO nie chciało wejść do koalicji, w której nie grałoby pierwszych skrzypiec. Kiedy PO wybory wygrało, to nawet nie rozpatrywało problemu koalicji z PiS, bo Tusek w ogóle nie był tym zainteresowany.
Elendir / 2009-02-12 23:44 / Łowca czarownic
Masz krótką pamięć. Za pierwszym razem PiS zamierzał zabrać lwią część stołków, w tym resorty siłowe (nie dając żadnego PO). Za drugim razem ledwie wyniki zostały ogłoszone, a już Kaczyński ogłosił że koalicji z PO nie będzie.
guofeng / 81.169.155.* / 2009-02-13 00:33

Masz krótką pamięć. Za pierwszym razem PiS zamierzał zabrać lwią część stołków, w tym
resorty siłowe (nie dając żadnego PO).


Jak to łatwo obracać kota ogonem. A czy wypadało PO - partii, która przegrała wybory, rezygnować z koalicji z PiSem, bo PO chciała mieć najważniejsze resorty dla siebie i ich nie otrzymała?
łał / 81.169.155.* / 2009-02-13 00:35

A czy wypadało PO - partii, która przegrała wybory,
rezygnować z koalicji z PiSem, bo PO chciała mieć najważniejsze resorty dla siebie i
ich nie otrzymała?


Partia, która przegrała, wyciągała łapę po najważniejsze resorty.
Ładnie to tak?
Elendir / 2009-02-13 08:02 / Łowca czarownic
PO nie chciało mieć wszystkich najważniejszych resortów, tylko któryś z nich. To PiS chciało mieć wszystkie najważniejsze resorty dla siebie pomimo że różnica w głosach PO i PiS bynajmniej tego nie uzasadniała. Po następnych wyborach jak się okazało że PO ma więcej głosów to PiS najwyraźniej nie bardzo chciał zastosowania tej samej zasady do siebie i z góry odrzucił możliwość koalicji. Jak Kali kraść krowy...
tuotam / 193.170.104.* / 2009-02-13 22:56
PO nie chciało mieć wszystkich najważniejszych resortów, tylko któryś z nich
Tylko dlaczego akurat MSW i żaden inny?
Teraz też nie oddaliby tego resortu nikomu innemu. Rzecz, która nie dziwi.
Elendir / 2009-02-14 00:19 / Łowca czarownic
A jaki inny PiS proponował?
taki tam / 87.205.67.* / 2009-02-14 08:58
A jaki inny PiS proponował?
To PO taka panienka, co jak im PiS nie zaproponuje MSW, to do koalicji nie wejdzie?
Ty myślisz, że to PiS zrobił listę ministerstw na której była nazwa MSW i na tej podstawie PO miała nadzieję, że ten resort obejmie, a tu guzik.
Elendir / 2009-02-14 13:18 / Łowca czarownic
Pewnie może mógłby być również inny układ, tyle że PiS po prostu od początku chciał dla siebie zachować lwią część władzy. Tak więc wracamy do punkty wyjścia. Jak Kali kraść krowy...
taki tam / 213.238.105.* / 2009-02-13 00:25
"Nasze warunki: dymisja Leppera i Giertycha, eliminacja z rządu LPR i Samoobrony oraz zgoda na wiosenne wybory, powiedział na konferencji prasowej Donald Tusk.

"Te warunki dają realną szansę wyjścia z kryzysu, hańbiącego polski rząd. Mam nadzieję, że PiS tę propozycję przyjmie", dodał."

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/po;poprzemy;rzad;mniejszosciowy;pis,70,0,207686.html

Takie było zdanie Tuska o koalicji z PiSem. Ciekawe, że teraz nagle mu się odwidziało nowych wyborów, "które byłyby szansę wyjścia z kryzysu, hańbiącego polski rząd".
Jak Kali ukraść krowę to dobry uczynek?
Elendir / 2009-02-13 07:58 / Łowca czarownic
Jak PiS zawarł koalicję z LPR i Samoobroną, nie potrafił w tej koalicji funkcjonować to i stanowisko PO się zmieniło. To chyba naturalne? Tak więc porównanie do Kalego jest co najmniej nieadekwatne. Chyba że chodziło Ci o to że po następnych wyborach PiS od razu odrzucił pomysł koalicji jak się okazało że ma mniej posłów. Tu faktycznie - jak Kali ukraść krowę...
taki tam / 87.205.64.* / 2009-02-13 20:37

Jak PiS zawarł koalicję z LPR i Samoobroną, nie potrafił w tej koalicji funkcjonować
to i stanowisko PO się zmieniło


"Już od rana było nerwowo. Nocne rozmowy Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego miały przełamać impas, ale zakończyły się niczym. PiS wykluczył oddanie Platformie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Platforma z kolei nie chciała wycofać kandydatury nielubianego przez PiS Bronisława Komorowskiego na marszałka Sejmu.
Poranne radia były pełne bojowych okrzyków. Ludwik Dorn w "Trójce" sugerował, że obawa Platformy przed monopolem PiS w resortach siłowych to wynik obaw polityków PO; w domyśle - mają coś na sumieniu."

Oj miało się PO czego obawiać, miało.
I jak PO - partia, która przegrała wtedy wybory miała czelność stawiać warunek, że chce kontrolować MSW?

Teraz, kiedy sama rządzi, chce ten resort oddać PiSowi?
Czy raczej teraz dla siebie i wtedy dla siebie, choćby miało nie być koalicji?
Miała się PO czego obawiać? To pytanie retoryczne.
Elendir / 2009-02-14 00:18 / Łowca czarownic
PiS był u władzy i poza prowokacją wobec Sawickiej nad którą pracowano przez rok czasu niewiele mu się udało wykazać. A idąc dalej Twoim rozumowaniem, to na tej zasadzie PO nie mogło oczekiwać żadnego resortu. I raczej chyba PiS się czegoś obawiał skoro nie chciał oddać żadnego resortu siłowego.

A po ostatnich wyborach do rozmów nawet nie doszło - z winy PiSu który odrzucił możliwość takich rozmów.
taki tam / 87.205.67.* / 2009-02-14 09:05
Raczej chyba PiS się czegoś obawiał skoro nie chciał oddać żadnego resortu siłowego.
Owszem - obawiał się, że partia, która przegrywa wybory, będzie chciała koniecznie bronić aferałów. I nie pomylił się. POobrażana panienka wycofała się z rozmów o koalicji, gdy nie otrzymała MSW. PO co jej był ten resort? Ćwiąkalski wyjaśnił.
Elendir / 2009-02-14 13:15 / Łowca czarownic
Do wykrycia afer by wystarczył przynajmniej 1 resort siłowy. Zajęcie wszystkich oznacza moim zdaniem że PiS chciał uniemożliwienia wykrywania afer przez resort podległy koalicjantowi. Monopol nieszczególnie dobrze świadczy o podejściu do korupcji.
substytut / 2009-02-12 08:54 / Money Maker
Nie glosowalabym na PIS bo po prostu mi wstyd - dwoch pokracznych malych ludzi, bez zadnej oglady czy kultury nie sa ani przekonywujacy ani zbytnio inteligentni.
Caly plan poprawy oglaszaja gdy sondaze leca im na leb na szyje - troche za pozno. Ale co posiejesz to zbierzesz - PIS wlasnie zbiera owoce swojej ignorancji i ciaglego gonienia za "ukladami"
cozabaran / 213.158.197.* / 2009-02-12 09:18
Jaki masz substytut mózgu -substytucie- zwitek GWnianej?
ryba99 / 216.143.142.* / 2009-02-12 09:38
"Bo jak my rządziliśmy to było słońce..." - jak słyszę takie tłumaczenie to mi się nóż w kieszeni otwiera...

jeśli więc jesteś zwolennikiem kartofli to Ci gratuluję, słomy w butach i pustego łba...

ps. głosowałem przeciwko pisuarowi
rybakkk / 213.158.199.* / 2009-02-12 17:29
Wyobraź sobie podwórkowy łebku, wiem że dla chwilowego cwaniaczka to trudna sprawa, że może nóż się otwierać także na twój komentarz. I co myślisz, że uda się uniknąć walki na noże?. Że ktoś ustąpi, bo może tylko tobie się przypadkiem otwiera?
polonistka... / 151.92.176.* / 2009-02-13 10:44

Wyobraź sobie podwórkowy łebku,
- wyobraź sobie biedny, wiejski głupku, że nie każdy jest agresywny jak PIS-pieniacze i od razu leci z pięściami na innych a w cywilizowanym swiecie "nóż sie otwiera w kieszeni" to przenośnia i oznacza "budzącą się złość"...
Trzeba czasem wyjść poza ramy TV trwam i poczytać słownik pojęć bliskoznacznych.
Polecam.

Najnowsze wpisy