Forum Polityka, aktualnościKraj

Jedno okienko to fikcja. Wciąż nie działa

Jedno okienko to fikcja. Wciąż nie działa

Money.pl / 2009-03-31 11:38
Komentarze do wiadomości: Jedno okienko to fikcja. Wciąż nie działa.
Wyświetlaj:
hansiu_81 / 83.3.197.* / 2011-06-30 19:34
Niech sobie w 4 litery wsadzą te JEDNO OKIENKO!!!
Czas rejestracji wydłuża się dzięki niemu kolosalnie.
Odwiedzasz to JEDNO OKIENKO ale.... nie zarejestrujesz firmy szybciej. Będzie to trwac 3 razy dłużej niż w 3 okienkach 3 lata temu!!!!

Jak ja rejestrowałem firmę 3 lata temu to formalności włącznie z regonem i kontem bankowym miałem załatwione w3 dni.

Dzisiaj (30.06.2011 BYDGOSZCZ) byłem rejestrować firmę z siostrą... Szlag człowieka trafia jak się to widzi jak to JEDNO OKIENKO funkcjonuje...

Składasz EDG-1 w Urzędzie Miasta w pierwszym pokoju. Potem ze wpisem do ewidencji idziesz do pokoju obok bo tam jest ZUS (fajne jedno mi jedno okienko - DWA OKIENKA!!!). Ale mało tego... Za starych czasów (3 lata temu) wystarczyło odwiedzić 3 pokój obok w postaci Urzędu Statystycznego i tam odebrać od ręki REGON. Mając go można było iść od razu do banku zakładać konto, podpisywać wszystkie umowy... itd. A teraz? MASAKRA!!! Urząd Miasta (to cholerne JEDNO OKIENKO) ma 3 DNI!!! na wysłanie papierów do Urzędu Statystycznego który jest w innej części miasta. A Urząd Statystyczny ma 7 DNI!!! na nadanie Ci REGONU. Potem Wysyła to naszą kochaną Pocztą Polską... I za nic w świecie nie pozwala odebrać osobiście tego papierka. A Poczta ma kilka dni na dostarczenie tego listu.

Wniosek ... w 4 LITERY wsadzić sobie te JEDNO OKIENKO. Wszystko trwa 3 razy dłużej niż 3 lata temu. Niby możesz działać od razu po dokonaniu wpisu. Ale to fikcja. Bo jak działać bez konta bankowego? Bez pieczątki na której musi być REGON zgodnie z przepisami... Bank nie podpisze umowy bez REGONu. Nikt z Tobą nie podpisze żadnej umowy na firmę jeśli go nie masz. Nie zarejestrujesz więc telefonu na firmę, nie podpiszesz żadnej umowy z klientem / kontrachentem... NIC NIE ZROBISZ BO NIE MASZ REGONU!!! Zamiast działać ... przez spokojnie 2 tygodnie od odwiedzenia tego "jednego okienka" możesz siedzieć i patrzec w sufit!!! Ale oczywiście (mimo tego że nie możesz działać nawet pół miesiąca) to ZUS musisz zapłacić w całości. O KANT 4 LITER TAKIE "UŁATWIENIE"!!!
Jarek Filas / 217.97.165.* / 2010-06-07 12:40
Po niespełna roku od ukazania się tego artykułu mogę podzielić się własny doświadczeniem w tym temacie. Zapraszam na stronę mojego bloga:
http://jarekfilas.wordpress.com/2010/03/04/jak-obejsc-jedno-okienko/
Jarek Domański / 78.30.92.* / 2010-08-16 10:46
Ta ustawa to metafora działalności całego rządu (bez podziału na partię). Mamy niestety nieudolnych polityków.
Ja zaresjestrowałem działalność w 2 dni od daty odebrania wpisu do ewidencji. Przepis jest prosty i prawo jest po naszej stronie, otóż:
W urzędzie gminy oprócz wpisu do ewidencji trzeba się upomnieć o kopię wniosku EDG1 (mamy do tego prawo, a jak pracownik UG będzie się buntował to do dyrektora). Kopia ta musi być podstemplowana przez urzędnika pieczątką poświadczającą zgodność z oryginałem (trzeba wspomnieć że to do GUS-u). ten wniosek wraz z oryginałem wpisu do ewidencji składamy w GUS-ie i od razu odbieramy REGON (a jak wykręcają się że nie mogą wydać bo samemu się tego nie załatwia to oczywiście idziemy do dyrektora i dyrektor doszkala pracownika w temacie "co może petent").
Ja na szczęście w żadnym wypadku nie musiałem iść do dyrektora, ale znajomi trafili na betonowych urzędników którzy szybko miękli pod naciskiem dyrektora.
Pozdrawiam wszystkich, którzy muszą walczyć prowadząc i zakładając działalność w naszym cudownym urzędniczym kraju.

ps. NIe wiem czy mój przepis działa w każdym województwie, ale szukajcie a będzie wam dane
annawitek3 / 2010-05-17 20:41
Mamy przyjemnosc oświadczyć, iż w Gdańsku- Wrzeszczu przy ul. Partyzantów 35B/1 powstala jednostka pod Nazwą JEDNO OKIENKO, która załatwia wszelkie formalnosci związane z zakladaniem działaności gospodarczej. Dzwoniąc pod numer tel 58 341 39 23 od Poniedziłku do Piątku w godz od 8 do 18, mogą Państwo założyć dziłalność przez telefon. Podobnie jak dziła to za granicą, nie obędzie się oczywiście bez jednarazowej wizyty w biurze, celem podpisania wszystkich wymaganych dokumentów. Podczas owej wizyty zrealizowane zostaną: wpis do ewidencji działalności gosp (formularz EDG-1), wypełnienie deklaracji do US i ZUS, zamówiona zostanie pieczątka jak również otwarty biznesowy rachunek bankowy. Wszystkie dokumenty zostana przesłane do Państwa pocztą. Jeżeli natomiast mają Państwo wątpliwości, co do sposobu ewidencji, możliwości wynikających z dotacji Unii Europejskiej, porad prawnych i podatkowych - świadczone są one za darmo w ramach pierwszej wizyty. Można sie równiez zdecydowac na dłuższa współprace w ramach usług finansowo- księgowych, pisania biznesplanów, wyceny nieruchomości, tłumaczeń dokumentów badż mozliwości uzyskania kredytu. Dla bardziej wymagających jednostka zajmuje się również sprowadzaniem towarów z USA
Pozdrawiam
www.jedno-okienko.pl.tl.
Paweł Łazarczyk / 77.115.200.* / 2010-04-01 22:06
Nie ma wątpliwości, procedura jednego okienka skopromitowała się sama. Z doświadczenia rejestracji wielu firm wiem, iż znacznie w nowej procedurze, wydłużył się czas uzyskania numerów NIP, Regon rejestracji ZUS. Przepis mówi, by w ciągu 3 dni od daty rejestracji (dla działalności indywidualnej (gmina, dla spółek innych niż cywilna KRS)organ rejestrujący dokonał powiadomienia o powstaniu nowego podmiotu w instytucjach do tego wskazanych. Niestety jeśli chodzi o gminy to rzeczywiście termin bywa często dochowany, jeśli jednak chodzi o sąd rejestrowy (szczególnie w większych aglomeracjach
) to jest to fikcja. I tak aby uruchomić działalność spółki jawnej, z o,o,, akcyjnej i innych spraw należy przyspieszać, gdyż sąd zwleka z wysłaniem dokumentów nawet po 3 miesiące. By ominąć nieruchcliwość sądu (zwykle spółką zależy na czasie) można przedsięwziąć kilka prostych krokółw, które wydatnie przyspieszą procedurę rejestracyjną ale czy o to chodziło aby znowu udawać?
Przed wprowadzeniem nowych rozwiązań, moja firma w ciągu jednego dnia od daty rejestracji w sądzie była w stanie uzyskać wszelkie stosowne numery identyfikacyjne, obecnie przy dobrej woli urzędników zajmuje nam to tydzień-i tyle słowem komentarza
Jarek Domański / 78.30.92.* / 2010-08-16 10:47
Ta ustawa to metafora działalności całego rządu (bez podziału na partię). Mamy niestety nieudolnych polityków.
Ja zaresjestrowałem działalność w 2 dni od daty odebrania wpisu do ewidencji. Przepis jest prosty i prawo jest po naszej stronie, otóż:
W urzędzie gminy oprócz wpisu do ewidencji trzeba się upomnieć o kopię wniosku EDG1 (mamy do tego prawo, a jak pracownik UG będzie się buntował to do dyrektora). Kopia ta musi być podstemplowana przez urzędnika pieczątką poświadczającą zgodność z oryginałem (trzeba wspomnieć że to do GUS-u). ten wniosek wraz z oryginałem wpisu do ewidencji składamy w GUS-ie i od razu odbieramy REGON (a jak wykręcają się że nie mogą wydać bo samemu się tego nie załatwia to oczywiście idziemy do dyrektora i dyrektor doszkala pracownika w temacie "co może petent").
Ja na szczęście w żadnym wypadku nie musiałem iść do dyrektora, ale znajomi trafili na betonowych urzędników którzy szybko miękli pod naciskiem dyrektora.
Pozdrawiam wszystkich, którzy muszą walczyć prowadząc i zakładając działalność w naszym cudownym urzędniczym kraju.

ps. NIe wiem czy mój przepis działa w każdym województwie, ale szukajcie a będzie wam dane
cat / 91.94.101.* / 2009-05-15 09:32
WIELKA FIKCJA! Przed uruchomieniem 1-okienka przy zmianie działalności wypełniałem 3-kartki. Teraz muszę prawie 20!!!!! włącznie z podawaniem PKD 2004! To katastroficzna schleda po pis'iorach
koles1978 / 83.19.239.* / 2009-12-16 19:39
Dokładnie to jedna wielka fikcja!!! 14.10. złożyłem w sądzie dokumenty o rejestrację spółki jawnej. Dokumentów do wypełnienia było tyle że musiałem zaangażować prawnika. Dzisiaj mamy 16.12 a nadal nie mam KRS ani NIPu ani REGONu!!!! W dupę z takimi ułatwieniami!!!!!!!!!!!!
jan kowalski / 2009-04-27 19:31 / Tysiącznik na forum
to wszystko jest fikcją:
1. Obrona praw pracowników.
2. Wspieranie przedsiębiorczości i zmiana prawa na korzystniejsze dla pracowników i
pracodawców.
3. Obniżenie podatków i “danin publicznych”.
4. Wzrost płac pracowników sektora publicznego.
5. Pomoc ze strony państwa dla “najsłabszych”.
6. Ograniczenie deficytu.
7. Bezpieczne wprowadzenie Euro.
8. Zahamowanie wzrostu inflacji.
9. Większe środki na rozwój i edukacje.
10. Radykalne uproszczenie prawa podatkowego, gospodarczego i trybu poboru ZUSu
11. Uproszczenie procedur zakładania firm.
12. Prywatyzacja kluczowych firm polskiej gospodarki.
13. W przypadku firm należących do Skarbu Państwa - rzetelne wybierania zarządów i rad
nadzorczych.
14. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.
15. Wsparcie projektów infrastrukturalnych UE dot. bezpieczeństwa energetycznego.
16. Przyśpieszenie budowy obwodnic i autostrad.
17. Wyeliminowanie barier prawnych blokujących szybki rozwój infrastruktury.
18. Modernizacja PKP
19. Powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu.
20. Wprowadzenie możliwości załatwiania spraw państwowych (podatki itp.) przez Internet.
21. Gospodarczy “powrót Polski nad morze”.
22. Mądre wykorzystywanie funduszy europejskich.
23. Decentralizacja władzy.
24. Wsparcie rozwoju regionalnego.
25. Modernizacja wsi i rolnictwa
26. Usprawnienie procesu składania wniosków o dotacje unijne.
27. Reforma instytucji publicznych obsługujących rolnictwo.
28. Ekologiczna produkcja żywności.
29. Wytwarzanie biopaliw i biogazów.
30. Reforma systemu ubezpieczeniowego rolników.
31. Rozwój rybołówstwa.
32. Ochrona środowiska.
33. Wdrożenie programu Natura2000
34. Wprowadzenie polityki solidarnego państwa.
35. Ułatwienie młodym startu zawodowego.
36. Obniżenie bezrobocia.
37. Długoterminowe uniknięcie zagrożeń demograficznych.
38. Rozwój edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich.
39. Oddanie sprawy edukacji dzieci rodzicom.
40. Podniesienie pensji nauczycielom.
41. Zmiana mechanizmów finansowania edukacji.
42. Zwiększenie miejsc pracy dla ludzi powyżej 50 roku życia.
43. Reforma emerytalna.
44. Poprawa jakości służby zdrowia.
45. Zwiększenie powszechnego dostępu do służby zdrowia.
46. Podwyższenie pensji pracownikom służby zdrowia.
47. Podział NFZ na kilka konkurencyjnych zakładów ubezpieczeniowych.
48. Reformacja polityki refundacji leków.
49. Ułatwienie zdobywania specjalizacji lekarzom.
50. Ułatwienie osobom niepełnosprawnym zdobycie wykształcenia i pracy.
51. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
52. Zmiana ustawy o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie.
53. Stabilizacja finansowa sektora kultury.
54. Organizacja Euro 2012
55. Program “Boisko w każdej gminie”
56. Wsparcie sportu wyczynowego.
57. Odbudowa zaufania obywateli do władzy
58. Ograniczenie przywilejów władzy
59. Likwidacja zagrożeń korupcyjnych.
60. Zmiany w “prokuraturze (min. rozłączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i
Prokuratora Generalnego).
61. Reforma prawa karnego.
62. Zmiana systemu odbywania kar.
63. Prowadzenie walki z przestępczością.
64. Zapewnienie bezpieczeństwa i praworządności w Polsce.
65. Budowa systemu ochrony i ratownictwa ludności.
66. Dokończenie reformy administracji publicznej.
67. Wprowadzenie e-dowodu osobistego.
68. Zmiana sposobu prowadzenie polityki zagranicznej.
69. Dbanie o interesy Polski w UE
70. Udział Polski w dbaniu o bezpieczeństwo światowe.
71. Realizacja polityki historycznej.
72. Uzawodowienie Wojska.
73. Zakończenie misji w Iraku w 2008 r.
Pedro33 / 80.54.10.* / 2009-04-16 20:56
Jest nowośćbo to Urząd informuje ZUS o otrwarciu działalnmości i od pierwszej wizyty w Urzędzxie Miasta placiśz pełny ZUS pomimo że działalności jeszcze nie prowadzisz a jesteś w trakc ie załatwiania papierków bo papierki i tak musisz załatwiac tak samo. jest to szybsze wyciągniecie pieniędzy z kieszeni podatnika już to przerabiałem
Jarek Domański / 78.30.92.* / 2010-08-16 10:48
Ta ustawa to metafora działalności całego rządu (bez podziału na partię). Mamy niestety nieudolnych polityków.
Ja zaresjestrowałem działalność w 2 dni od daty odebrania wpisu do ewidencji. Przepis jest prosty i prawo jest po naszej stronie, otóż:
W urzędzie gminy oprócz wpisu do ewidencji trzeba się upomnieć o kopię wniosku EDG1 (mamy do tego prawo, a jak pracownik UG będzie się buntował to do dyrektora). Kopia ta musi być podstemplowana przez urzędnika pieczątką poświadczającą zgodność z oryginałem (trzeba wspomnieć że to do GUS-u). ten wniosek wraz z oryginałem wpisu do ewidencji składamy w GUS-ie i od razu odbieramy REGON (a jak wykręcają się że nie mogą wydać bo samemu się tego nie załatwia to oczywiście idziemy do dyrektora i dyrektor doszkala pracownika w temacie "co może petent").
Ja na szczęście w żadnym wypadku nie musiałem iść do dyrektora, ale znajomi trafili na betonowych urzędników którzy szybko miękli pod naciskiem dyrektora.
Pozdrawiam wszystkich, którzy muszą walczyć prowadząc i zakładając działalność w naszym cudownym urzędniczym kraju.

ps. NIe wiem czy mój przepis działa w każdym województwie, ale szukajcie a będzie wam dane
sekju / 2009-05-17 15:48
Nie masz o czymś pojęcia, to się nie wypowiadaj Pedro! We wniosku o wpis do ewidencji działalnosci gospodarczej masz pkt. 19. Data powstania obowiązku opłacania skłądek ZUS. Możesz wpisać datę, od kiedy rozpoczynasz działalność.

A tak przy okazji... Utudnienia w założeniu firmy weryfikują tych, któzy i tak po kilku miesiącach zmuszeni byliby ją zamknąć. Czym łatwiej otworzyć Firmę, tym większy będzie odsetek tych, którym się nie powiodło, bo zabrakło determinacji.
Seeb / 194.187.73.* / 2009-04-04 21:45
Fakcja to to, że nie działa. W poznaniu jest jedno okienko i koniec. Może to nie wina Tuska tylko pań w okienkach zamiast w jednym jedna przyjmować 3 wnioski przyjmuje tylko jeden i odsyła dalej.
badid / 83.3.209.* / 2009-04-03 20:16
Ta fikcja trwa już od 22 lipca 1944r. Jeśli chodzi o państwo fikcji, to nie zmieniło się nic. Tylko ludzie co rok starsi. W urzędach już nie pracują komuchy lecz ich dzieci i wnuki. A wychowanie wyniesione z domu, komusze pozostałe. Nadal do urzędnika bez kija nie podchodź.
MarekMi / 77.115.218.* / 2009-04-03 11:38
to powinien sobie ją darować. Schody zaczynają się potem, dopiero co ogłosili, że trzeba mieć inspektora ppoż, a to koszt co miesiąc. Pijar w czystej postaci i kpiny z naszej inteligancji.
dCo / 79.184.208.* / 2009-04-03 08:22
Dają rezultaty. Przecież ten malarz kominowy nie ma zielonego pojęcia o podstawowych sprawach. Trudno było oczekiwać od tego oszusta, że jakieś sensowne rozwiązanie wprowadzi. A Pismo mówi wyraźnie - po owocach ich poznacie.

My już poznaliśmy.
Orzeł91' / 85.89.190.* / 2009-04-27 19:01
Rozumiem, że komentarze są częścią subiektywną, ale chodzi tutaj o to, aby wyrazić opinię o w.w. zagadnieniu, a nie upodobaniach politycznych i obrażać oponentów. Uprzedzam pytania i informuję, że nie mam upodobań politycznych.

Wracając do tematu, reforma jest krokiem trochę chwiejnym, co nie zmienia faktu, że postawionym w przód. Mam nadzieję, że zostanie ona dopracowana, mimo trudności związanych z polskim zawikłanym systemem prawnym.
mnbrg / 87.205.61.* / 2009-04-02 20:47
Niestety jedno okienko, to utrudnienie!!!
Do tej pory,żeby założyć działalność gospodarczą wystarczył jeden dzień i byłeś przedsiębiorcą. Teraz czas wydłużył się o tydzień albo i dłużej (to zależy od sprawności poczty). Jak załatwiłeś wpis do ewidencji .... czekasz, bo wydział ewidencji wysyła wniosek do Urzędu Statyst. po REGON dawniej wystarczyło 20 minut!!!! Jeżeli wybierasz inną formę opodatkowania niż zasady ogółne, sam idziesz do Urzędu Skarbowego i składasz NIP, nic nie zmieniło się w ZUS sam załatwiasz wszystko.
Jak zwykle "ułatwione" przepisy w naszej rzeczywistości utrudniają życie nowym przedsiębiorcom.
Powodzenia życzę i cierpliwości, cierpliwości.
po / 93.105.86.* / 2009-04-02 20:03
W tamtym roku otwieralem dzialalność i myślę że powinnobyć tak.
1.Zgloszenie o rozpoczęcie działalności gospodarczej powinno zawierać
- pesel
-nip
-aktualny adres
-forma opodatkowania (ryczałt,ksiazka..)
2.działalność powinna być cały czas zarejstrowana
3.wpłaty do ZUS (chorobowe,emerytalno rentowe) swiadczyłyby o prowadzeniu w danym miesiacu dzialalności gospodarczej ,bez zawieszania ,wyrejstrowania
4.ZUS wysyłał by sprawozdanie roczne o zaliczeniu np.5 miesięcy w ciągu roku do stażu pracy.
Kto przeglądał te glupie NIP i ZUS-owskie dokumenty ma wrażenie ,że kazdy chciał coś swojego dodać aby mieć profity z opracowania druku.Proste procedury i dokumenty sprawią że mniej będzie błędów i faktycznie zarejstruje się działalność w parę godzin.
Pozdrowienia z Legnicy.
aaarrrkkk / 85.202.210.* / 2009-04-01 19:54
Kto zakładał firmę wie, że odwiedzenie 1 czy 5 okienek to naprawdę nie jest problem. Problemem stają się składki ZUS. Płacisz i nic nie masz... dlaczego tym się nie zajmą? Uświadamiam sobie, że firma to kolejny sposób na wydojenie podatnika - zarabiasz czy nie zarabiasz to i tak płacisz musisz - a twoich składek i tak nie będzie, jak dożyjesz wieku emerytalnego... Tu jest problem, a nie w okienku! Ludzie! Głośno o tym mówmy!
Jurand ze spychowa / 83.4.104.* / 2009-04-02 17:02
dlatego nasz dzielny rzad doskonale o tym wie ze to nie wiele zmieni ale proboje robic wiele halasu. "Nie wazne co mowia byle mowili" Sami nie wierza ze to cos da ale glosno krzycza i przekonuja spoleczenstwo czego oni nie zrobili, jak to pobudzi przedsiebiorczosc. Tym czasem nic dobrego w celu ulatwienia prowadzenia dzialalnosci tym panom nie udalo sie nigdy stworzyc i zapewne nigdy sie niczego nie uda. Najlepiej zakladajcie dzialalnosc i placcie a jak zglosicie upadek to i tak rzad wam tego nie odda co zaplaciliscie przy zakladaniu firmy. Tak na dobra sprawe to rzad niczym nie ryzykuje. Wy odpowiadacie za prowadzenie dzialalnosci i utrzymanie firmy. Swoje frycowe do ZUS u i US skarbowego i tak zaplacicie a jak sie wam nie uda to wy poplyniecie a nikt wam nie poda reki zeby was pozniej z bagna wyciagnac. Najlatwie zalozyc dzialalnosc , gorzej z utrzymaniem sie na powierzchni
ark2jeszczeraz / 85.202.210.* / 2009-04-01 19:58
Nawet jak nie wykazujesz dochodu, to pełne składki musisz płacić - i nikt tam się nie zastanawia, skąd niby człowiek ma na te składki, jak nie wykazuje dochodu?
kibic piłkarski / 78.8.132.* / 2009-04-01 17:17
Tusk na trenera reprezentacji - same sukcesy !
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy