Forum Polityka, aktualnościKraj

Drożeją używane auta. Przez mocne euro

Drożeją używane auta. Przez mocne euro

Money.pl / 2009-05-08 07:34
Komentarze do wiadomości: Drożeją używane auta. Przez mocne euro.
Wyświetlaj:
mirek3011 / 2009-05-08 08:49 / Tysiącznik na forum
Na zachodzie rządy dopłacają przy zakupie nowych aut ,w ten sposób stymulując popyt- tworząc zachęty do kupowania nowych.
U nas rząd jak chce "zachęcać" ludzi do wyzbywania się starych aut poprzez próby dowalenia podatkiem "ekologicznym" ..taka liberalna polityka.
Ciekawe który "ekolog" wpadł na pomysł żeby jeździć z włączonymi światłami cały dzień...wiadomo że zwiększa to emisję spalin....a każdy samochód to co najmniej żarówki o łącznej mocy 150W
Z drugiej strony ekolodzy zalecają wyłączać zbędne oświetlenie w mieszkaniach...tych samochodów jeździ po drogach tysiące....no chyba że to nasze lokalne lobby naftowe wymyśliło sposób na zwiększenie konsumpcji paliw..........Jak nie ma porządnych dróg to można wprowadzać różne "pomysły"
mnmn4 / 217.96.100.* / 2009-05-08 07:34
gdyby w Polsce place byly na poziomie UE, to wiekszosc kupujacych wybieralaby nowe auta. Stare wbrew pozorom bardzo drogo kosztuja (cena + eksploatacja) - mam na mysli auto sprawne technicznie. Poki co, stajemy sie smietnikiem europy. Z biedy, panie...
mat3421 / 91.193.211.* / 2009-05-08 08:05
Ale z drugiej strony największą wartość auto traci w ciągu pierwszych dwóch lat. Dlatego moim zdaniem najlepiej kupować auto 2-3 letnie.
mnmn4 / 217.96.100.* / 2009-05-08 08:23
Stare tez traci - procentowo podobnie.
Zwykle tylko firmy pozbywaja sie aut 3-4 letnich - a te sa zajezdzone. W dluzszym uzytkowaniu 6-8 lat, nowe to dobry pomysl. Odpowiednio dbajac masz przed soba wiele lat bezstresowej jazdy. Przy sprzedazy wiele atutow (1 wlasciciel, kupione w salonie itp.). Jednak cena porzadnego auta jest dla wiekszosci nieosiagalna a kredyty zbyt drogie.
Pilsener / 2009-05-08 08:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A moim zdaniem 5-7 lat są idealne, pod warunkiem, że były dobrze serwisowane i są to samochody typu audi, a nie jakieś blaszaki. 2-3 letnie jeszcze za dużo tracą jak na mój gust. Stać mnie na nowy, ale stać mnie też na chleb za 10 zł - a czy to znaczy że mam kupować chleb za 10 zł? Mój obceny pojazd przez 4 lata stracił na wartości 8 tysięcy. Podobnie jest z komputerami - kupuję dobre części, ale z drugiej ręki i częściej - dzięki temu mam dobry sprzęt za stosunkowo małe pieniądze.
ssffafasfasdfa / 94.158.230.* / 2009-05-08 09:03
A kto ci sprzeda 5-7 letnie idelane auto. Jeśli takie jest w sprzedaży to ok 30% drożej niż cena w Eurotaxie
Pilsener / 2009-05-09 15:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W tym kraju tak - dlatego najlepiej takie sprowadzić.

Najnowsze wpisy