Forum Polityka, aktualnościKraj

Coraz słabsze noty rządu Tuska

Coraz słabsze noty rządu Tuska

Money.pl / 2009-05-22 08:17
Komentarze do wiadomości: Coraz słabsze noty rządu Tuska.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2009-05-22 20:39 / Tysiącznik na forum
to jeszcze zdecydowanie zbyt wielkie poparcie, ale do czasu.... Z poniższych wyborczych deklaracji ile udało się zrealizować??
1. Obrona praw pracowników.
2. Wspieranie przedsiębiorczości i zmiana prawa na korzystniejsze dla pracowników i
pracodawców.
3. Obniżenie podatków i “danin publicznych”.
4. Wzrost płac pracowników sektora publicznego.
5. Pomoc ze strony państwa dla “najsłabszych”.
6. Ograniczenie deficytu.
7. Bezpieczne wprowadzenie Euro.
8. Zahamowanie wzrostu inflacji.
9. Większe środki na rozwój i edukacje.
10. Radykalne uproszczenie prawa podatkowego, gospodarczego i trybu poboru ZUSu
11. Uproszczenie procedur zakładania firm.
12. Prywatyzacja kluczowych firm polskiej gospodarki.
13. W przypadku firm należących do Skarbu Państwa - rzetelne wybierania zarządów i rad
nadzorczych.
14. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.
15. Wsparcie projektów infrastrukturalnych UE dot. bezpieczeństwa energetycznego.
16. Przyśpieszenie budowy obwodnic i autostrad.
17. Wyeliminowanie barier prawnych blokujących szybki rozwój infrastruktury.
18. Modernizacja PKP
19. Powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu.
20. Wprowadzenie możliwości załatwiania spraw państwowych (podatki itp.) przez Internet.
21. Gospodarczy “powrót Polski nad morze”.
22. Mądre wykorzystywanie funduszy europejskich.
23. Decentralizacja władzy.
24. Wsparcie rozwoju regionalnego.
25. Modernizacja wsi i rolnictwa
26. Usprawnienie procesu składania wniosków o dotacje unijne.
27. Reforma instytucji publicznych obsługujących rolnictwo.
28. Ekologiczna produkcja żywności.
29. Wytwarzanie biopaliw i biogazów.
30. Reforma systemu ubezpieczeniowego rolników.
31. Rozwój rybołówstwa.
32. Ochrona środowiska.
33. Wdrożenie programu Natura2000
34. Wprowadzenie polityki solidarnego państwa.
35. Ułatwienie młodym startu zawodowego.
36. Obniżenie bezrobocia.
37. Długoterminowe uniknięcie zagrożeń demograficznych.
38. Rozwój edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich.
39. Oddanie sprawy edukacji dzieci rodzicom.
40. Podniesienie pensji nauczycielom.
41. Zmiana mechanizmów finansowania edukacji.
42. Zwiększenie miejsc pracy dla ludzi powyżej 50 roku życia.
43. Reforma emerytalna.
44. Poprawa jakości służby zdrowia.
45. Zwiększenie powszechnego dostępu do służby zdrowia.
46. Podwyższenie pensji pracownikom służby zdrowia.
47. Podział NFZ na kilka konkurencyjnych zakładów ubezpieczeniowych.
48. Reformacja polityki refundacji leków.
49. Ułatwienie zdobywania specjalizacji lekarzom.
50. Ułatwienie osobom niepełnosprawnym zdobycie wykształcenia i pracy.
51. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
52. Zmiana ustawy o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie.
53. Stabilizacja finansowa sektora kultury.
54. Organizacja Euro 2012
55. Program “Boisko w każdej gminie”
56. Wsparcie sportu wyczynowego.
57. Odbudowa zaufania obywateli do władzy
58. Ograniczenie przywilejów władzy
59. Likwidacja zagrożeń korupcyjnych.
60. Zmiany w “prokuraturze (min. rozłączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i
Prokuratora Generalnego).
61. Reforma prawa karnego.
62. Zmiana systemu odbywania kar.
63. Prowadzenie walki z przestępczością.
64. Zapewnienie bezpieczeństwa i praworządności w Polsce.
65. Budowa systemu ochrony i ratownictwa ludności.
66. Dokończenie reformy administracji publicznej.
67. Wprowadzenie e-dowodu osobistego.
68. Zmiana sposobu prowadzenie polityki zagranicznej.
69. Dbanie o interesy Polski w UE
70. Udział Polski w dbaniu o bezpieczeństwo światowe.
71. Realizacja polityki historycznej.
72. Uzawodowienie Wojska.
73. Zakończenie misji w Iraku w 2008 r.

Mniemam, że niewiele. No, kilka boisk sportowych powstało, i z Iraku się wyprowadziliśmy wdeptując w jeszcze gorsze gó...no w Afganistanie. To wszystko!!
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-05-22 22:45
I Tak to się przedstawiają rządy drugiego wcielenia Króla Maciusia Pierwszego
konserwa / 2009-05-22 11:33 / Tysiącznik na forum
A jakże w końcu ludzie widzą, że ministrowie tego rządu maja kłopot z budżetem. Gdybym ja planował w mojej rodzinie tak budżet jak Rostowski dla Polski to bylibyśmy już bankrutami. Druga sprawa sprzedaż stoczni - kiedy to ministrowie z rozbrajającą szczerością stwierdzają, że nie wiedzą komu sprzedali stocznie (część inwestora jest w Katarze część na Antylach Holenderskich). Pewnie taka sama pewność co do otrzymania pieniędzy. Lepiej było za przysłowiowa złotówkę dać stoczniowcom ich zakład. Sprzedaliby pod apartamentowce i zapłaciliby podatek przynajmniej byłby jakiś pożytek. Wiele jest spraw, które ten rząd rozkłada od matur (geniusz Pani Hall aż się wylewa), przez reformę szkolnictwa wyższego ( chyba sama Pani minister nie ma pojęcia o co jej chodzi) - wygląda, że będą oszczędności czyli zwolni się kadrę naukowa a zatrudni następnych przekładaczy papierów - administrację), kończąc na służbie zdrowia (następny genialny minister a kolejki wciąż rosną). Bynajmniej nie piszę tego, żeby chwalić rządy PIS, ale nawet bezstronny obserwator widzi, że upadek będzie wielki.
suma summarum / 85.222.86.* / 2009-05-22 13:20
oj człowieczku małego formatu, żałość bierze jak się czyta te twoje wypociny, to co się dzieje to poniekąd jest sumą działań wszystkich poprzednich ekip rządzących, bo niestety zanim ogromne tryby machin biurokratycznych przejdą na normalny bieg to mija troche czasu, jeśli chodzi o planowanie budżetu rodzinnego to naprawdę masz się do czego porównywać, to może ty już teraz startuj na ministra finansów, poprowadzisz nasz kraj na wyżyny... jestem z tych ludzi którzy przestali popierać tuska, ale teraz to już straciłem wiarę w chodzenie na wybory.
pan władek / 212.87.25.* / 2009-05-22 14:30
u was zawsze odpowiada ktoś. Przed wyborami słyszałem, że naprawicie wszystko po nieudacznikach z PiSu - mam rozumieć, że znowu wam nie wyszło, eksperci i profesjonaliści nie poradzili sobie, a tyle było obietnic.
postscriptum / 79.188.238.* / 2009-05-22 11:53
Według PAP w Polsce pracuje
300.000 osób w administracji publicznej,
130.000 w administracji rządowej,
167.000 w administracji samorządowej,
Razem 597 000....

jeden urzędol na 64 obywateli statystycznie licząc i niemowlaków i niedołęznych starców i biedaków w hospicjach.

tym sie zajmij donek, znawca cen rynkowych !
jeden urzędol na 64 obywateli
okurczeludziegłupieją / 213.158.199.* / 2009-05-22 21:47
a co to jest administracja publiczna?
sceptyk / 2009-05-22 14:15 / Tysiącznik na forum
Dolicz 600,000 nauczycieli
100,000 policjantów i strazników miejskich
75,000 żołnierzy zawodowych

Uzyskasz wtedy liczbę:
ok. 1,400,000 dorosłych ludzi na garnuszku tych, którzy WYTWARZAJĄ dochód narodowy.
mirek3011 / 2009-05-22 11:31 / Tysiącznik na forum

Coraz słabsze noty rządu Tuska

Ten rząd jest POniżej krytyki i dlatego dziwne że jest w ogóle "notowany"
Na zdjęciu Donald i jego Fachowiec .................
ZGRED RP / 83.17.81.* / 2009-05-22 10:52
No i dobrze niech spada, oni z nikim sie nie liczą ,nie dbają o biednych ,tylko własnie ich kosztem wzbogacają bogatych ,komu ma służyc podatek ekologiczny prywatyzacja czy komercjalizacja szpitali oraz jakiś podatek opiekuńczy, jakie korzyści przyniosło obniżenie podatku bogatym ,co przybyło miejsc pracy gospodarka przyspieszyła [może zmieniło sie w garażach---- jeśli o coś by mnie osądzano --nie popieram żadnej partii
geotermia / 79.188.238.* / 2009-05-22 10:51
mam nadzieję, że spotka go los taki sam jak jego funmdację DAR GDAŃSKA !
zasłużył na to .
paniPOtrzeba / 213.158.197.* / 2009-05-22 10:45
Przyspieszamy - przyspieszamy koledzy! Tyle jeszcze do sprywatyzowania! - takie dojścia szlag wkrótce szlag trafi! - Bo jak to ma być za friko to ja tą całą PO pier**lę
Wapniak / 2009-05-22 08:55 / Tysiącznik na forum
No i co z tego. Następny rząd będzie lepszy? W naszym kraju? Przy tych samych ciągle od zarania wieków ogranych gębach? Z nadania?...
Stare przysłowie mówi: "Jak umiesz liczyć, licz na siebie". Tylko na siebie, a jak coś jeszcze umiesz, tym bardziej!
arch / 2009-05-22 09:56 / Tysiącznik na forum
Jeśli rząd podejmie własciwe działania to mamy szansę że w ttym roku nie wpadniemy w recesję .
arch / 2009-05-22 08:17 / Tysiącznik na forum
Będa niedługo lepsze tylko pewien poseł wymieni baterie w swoim plastikowym penisie !
litinka / 89.187.240.* / 2009-05-22 08:52
Co za elokwencja i kultura osobista, standardowa dla wyborców PIS-u przecież...a wciąż zadziwia.
sceptyk / 2009-05-22 14:17 / Tysiącznik na forum
Czy poseł Palikot przeszedł ze swoim sztucznym penisem do PiS??????????
mac7 / 213.241.46.* / 2009-05-22 09:03
Zadziwiająca zdolność wyciągania wniosków, standardowa dla ludzi "przyklejających łatki".
litinka / 89.187.240.* / 2009-05-22 09:06

213.241.46.* | mac7
- chcesz być obrońcą chamów? W porządku, twoje prawo. Wytłumacz mi tylko po co takie coś wpisuje się na forum

Będą niedługo lepsze tylko pewien poseł wymieni baterie w swoim plastikowym penisie !

i czy naprawdę tak ci się to podoba, bo przecież ja chyba nikogo nie obraziłam w przeciwieństwie do tego pana a ty oburzyłeś się na mnie...?
hen / 194.213.1.* / 2009-05-22 09:39
może ja ciebie litinka źle rozumiem,ale według mnie to wychodzi na to że nie oburzył cię pan poseł wymachujący wibratorem,ale za to oburza cię gdy ktoś to panu posłu wypomina
Greeder / 62.89.78.* / 2009-05-22 09:50
Tak, szczyt chamstwa! Gdyby to był oseł PiS to co innego! Ale jedynej słusznej Partii?!? Też się obrażam! A premier ma już 1205 Poparcia i ciągle rośnie.
litinka / 89.187.240.* / 2009-05-22 09:46
Jest w telewizji, która chce to puszczać i są ludzie którzy chcą to oglądać. Generalnie mam to gdzieś, za to komentarz na Money-u pod takim artykułem jest nie dość że nie na miejscu to zupełnie wyrwany z kontekstu...
Po prostu nie dość że chamski to jeszcze traktuje się Palikota jako narzędzie żeby obrazić Tuska...masakryczna żenada coś w rodzaju pięciolatka krzyczącego z bezsilnej złości bo brak argumentów "a twoja mama jest wstrętna i głupia!"...
Tylko że tu mamy do czynienia z dorosłymi ludźmi a takich komentarzy jest baaardzo dużo, zwłaszcza ze strony ludu popierającego PIS...
Ale nie martw się, nie zdziwię się jeśli nie zrozumiesz.
arch / 2009-05-22 09:54 / Tysiącznik na forum
- A 600 tys. zadłużonych po uszy osób krąży od banku do banku, by dostać pożyczkę na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych.
-Fala niespłaconych pożyczek może zalać nie tylko dłużników, ale i banki. -dzisiejszy dziennik pl
Wujek Staszek / 193.138.110.* / 2009-05-22 10:48
Głupia kobieto, a gdzie on napisał, że popiera PiS? Czy dla ciebie świat jest czarno-biały, bieguny tworzą PO i PiS? Żenua

Najnowsze wpisy