Forum Polityka, aktualnościKraj

Kryzys zjadł podwyżki dla nauczycieli?

Kryzys zjadł podwyżki dla nauczycieli?

Money.pl / 2009-06-17 09:06
Komentarze do wiadomości: Kryzys zjadł podwyżki dla nauczycieli?.
Wyświetlaj:
A Kaczorek ma motorek / 85.221.175.* / 2009-06-18 22:34
to było porozumienie stron a nie obietnica
obetnie też są ważne z których ten Rząd słynie
A np komentarz podpisującego się kryzysik świadczy o jego braku wiedzy na temat zawodu nauczyciela i prostackiej osobowości
flora / 80.54.33.* / 2009-07-01 11:05
Sluchaj, idz kopac rowy.OK!!!
kryzysik / 83.18.138.* / 2009-06-18 09:53
1.Mają z góry płacone zawsze na czas!
2.Mają wolne weekendy,święta i mnóstwo wakacji!
3.Nie oszczędzają publicznych pieniędzy-kupują drogo i w sumie to nikogo z gronka nauczycielskiego jakoś nie obchodzi czy kreda do tablicy wychodzi drożej niż marker bo to nie ich przecie i nie oni bulą tylko podatnik!
4.Ogrzewanie tych komunistycznych hangarów mało nie kosztuje i jakoś nikt nie myśli o ocieplaniu i zmniejszaniu niepotrzebnej nikomu tej ogromnej kubatury wynikającej z sal i korytarzy po 4 metry wysokich!!!
5.Sprzątaczki w szkołach nie są potrzebne bo świetnie można rozpisać dużury wśród kadry nauczycielskiej.
6.Woźnego należy zastąpić automatyką i ewentualną firmą serwisową!!
itd itp
n-l / 83.11.145.* / 2009-06-18 13:44
Nauczyciel zatrudniając się w firmie wiedział:
- emerytura po 50-ce BYŁO!
- niskie płace ale długi urlop NA RAZIE JEST!
- 40 godz. w tygodniu w tym 18 dydaktycznych BĘDZIE 20!
- uczymy wszystkie ~28 dzieciaków wg programu naucz. i jak zmierzyć
jakość skoro jeden chce, a drugi nie chce się uczyć.
WIEDZA TO NIE PIASEK, ILOŚĆ ŁOPAT DA SIĘ POLICZYĆ
- SAM ZOSTAŃ NAUCZYCIELEM - TO TAKA FAJNA PRACA
- 2490 + 20% po 20 latach pracy POWODZENIA!!!
- na pisaki do tablicy trzeba żebrać - 4 na 3 miesiące.
Pozdro.
siotr / 78.31.92.* / 2009-06-20 07:54
Dokładnie tak jest 20 letnia ekspedientka w Castoramie bez doświadczenia ma tyle co 30 letni nauczyciel mianowany z dwoma tytułami magistra i 9 letnim stażem pracy czyli 1600 zł netto wraz z dodatkami. Naprawdę szaleństwo!!!
janiszek72 / 2009-06-17 09:43 / Tysiącznik na forum
Biedny rząd. Z powodu kryzysu najprawdopodobniej nie będzie w stanie spełnić żadnej obietnicy finansowej. Nowelizacja budżetu tak prawdę mówiąc może zaczekać jeszcze do końca roku, bo wtedy rząd powie, że nie ma w kasie pieniędzy na nic oprócz pensji dla siebie i wszystkich urzędników ministerstw. Dobry jest ten rząd, bo oszczędnie rozporządza środkami, które z tygodnia na tydzień topnieją w oczach, bo rzuca słowa na wiatr i oszukuje społeczeństwo. Dlatego kochani wyborcy i przydupasy platformiaków, w następnych wyborach głosujcie na Słońce Peru, które rozświetli promieniście nie Polskę, ale Peru. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
amazonos / 79.188.238.* / 2009-06-17 09:17
jak negocjowali kryzys już był !
Żadna nowina, nie dajcioe się !
skoro mają upominki dla prywatnych koncernów 450 milionów zł na stadion dla ITI to mają miec i dla was.
Jak moją gest aby pozbywac się mieszkań budowanych po 2000 roku w atrakcyjnej lokalizacji koło Metra z budżetowych pieniedzy za 5-10 % ich wartości /MSWiA/ to mają i dla was mieć ten obiecany szmal !


450 milionów zł na stadion
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-06-17 09:22
Komuno wróć, tak? :) Niektórzy uważają, że wtedy żyło się lepiej - w biedzie, ale lepiej. Teraz w biedzie żyje się gorzej, bo nie wszyscy biedują i z bólem serca patrzy się na tych, co mają lepiej.
Floyd / 2009-06-17 21:31 / Tysiącznik na forum
Jasne, powinni się cieszyć, że innym żyje się lepiej, bo ty tak chcesz.. A, jak by za bardzo zbiednieli, to ciebie zjedzą na podwieczorek. W twoim więc interesie jest aby za bardzo nie zbiednieli.
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-06-18 08:17
Ja wcale nie chciałem powiedzieć, że jestem z tych co mają lepiej, bo tak nie jest. Ale jako człowiek wykształcony, z pewnym doświadczeniem - tak jak i nauczyciele, staram się znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, na odpowiednim poziomie, i sobie radzić. Ja potrafię zrozumieć stoczniowców, którym naprawdę trudno jest po likwidacji stoczni znaleźć pracę. Ale jeśli wykształcony nauczyciel jest osobą niezaradną to wybacz, ale to jego problem. Niech idzie do psychologa a nie pod sejm.
amazonos / 79.188.238.* / 2009-06-17 09:28
dopłaty dla bogaczy , dla biedaków wysypisko !
niech żyje platforma !
n. / 151.92.176.* / 2009-06-17 11:30
Wszyscy tak samo biedni! Bogacze do gazu!
Niech żyje PIS!
razna100lat / 79.188.238.* / 2009-06-17 12:34
czy to nie Girtychowi wołali młodziaki strajkujac pod Ministerstwem Oświaty "Giertych do wora i do jeziora"

to nie byli sympatycy PiS-u.
to tak tytułem prawdy obiektywnej
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-06-17 09:06
Wk.rwia mnie ciągła walka o podwyżki w państwowych placówkach. Czy nauczyciel zostając nauczycielem w państwowej szkole nie wie, że w budżetówce pensje są niskie? Niech dorabia po godzinach albo idzie pracować do prywatnej szkoły, niech wykłada na uczelniach... sposobów jest mnóstwo. A u nas każdy by chciał odbębnić swoje 8 godzin dziennie, iść do domu i zarabiać 5 tys. netto. Do tego kilka razy w roku strajk, żeby było parę dni pracy mniej. Drodzy państwo nauczyciele - żeby dużo zarabiać trzeba wykazać się wysoką jakością albo ilością. Część z was o tym wie, i żyje przyzwoicie, a część wykrzykuje brednie.
krm / 217.113.228.* / 2009-07-22 14:31
a czy wiesz, że jedna podwyżka, ta od stycznia (a wypłacona w maju) w ciągu ostatnich dwóch lat była omawiana w prasie co kilka miesięcy

i to opisywanie tej jednej podwyżki sprawia wrażenie ciągłego domagania się kolejnej i kolejnej podwyżki

zainteresuj się tematem, zobacz ile tych podwyżek był naprawdę i jakie sumy dostają nauczyciele (z tabelki ogólnie dostępnej) i wtedy napisz czy nie mają racji, nas nauczycieli też wnerwia ciągłe rozpisywanie się o podwyżkach, których nie ma
1523 / 80.53.40.* / 2009-06-17 11:52
to wyjedzcie za granice jak wam nie pasuje. Może nikt nie zwraca na to uwagi ale tak naprawdę wystarczy opodatkować kościół i zacząć ich rozliczać i patrzeć na ręce juz dawno powinno się to zrobić może kryzys w koncu zmusi rząd.
amazonos / 79.188.238.* / 2009-06-17 09:14
wujek czy ty wiesz co to jest państwo i po co ono jest ?

Jak zazdrosćisz nauczycielom, trzeba było iść na studia i skończyć ten kierunek. Piszesz komunały !
Do Yelowstone Yogi !
raf73 / 89.171.138.* / 2009-06-17 10:27

Jak zazdrosćisz nauczycielom, trzeba było iść na studia i skończyć ten kierunek.


Nie wiem co skończył i jaki ma zawód Mr Bear, ale zważywszy, że większość nauczycieli poszła na studia pedagogiczne tylko dlatego, że nie dostała się na inne, a po studiach pedagogicznych pracę w zawodzie nauczyciela podjęli w większości ci, którzy nie znaleźli lepszej pracy - to nie ma czego zazdrościć; i to raczej nauczycielom trzeba powiedzieć "trzeba było iść na inne studia i skończyć inny kierunek".
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-06-17 09:08
Aha! :) Zapomniałem o corocznych dwumiesięcznych wakacjach. Strajkujcie w wakacje, czemu tego nie robicie? ....ludzie bierzcie się do roboty, bierzcie się do roboty - apeluję...
fuia / 80.54.33.* / 2009-07-01 11:13
tak max 4 godz +dlugie wieczory przy papierach. wiesz cos o tym.
glupi zawsze musi kopac rowy tak jak ty ..........................................
Akuku / 95.48.126.* / 2009-06-17 09:22
Oni pracują max 4 godz dziennie!!!!
Nam w prywatnych firmach zabiera się premie, dodatki, brak podwyżek.
Jak chcą z nami dzielić los to niech zrezygnują łacznie z 14 tyg wakacji (10 lato, 2 ferie zimowe, 1 tydz Boze Narodzenie, 1 tydz wielkanoc i parę dodatkowych dni w roku), na rzecz 5 tygodni jak pozostali pracownicy, niech oddadzą 13-tą pensje, pracują na 2 etatach co razem da 40 godz tygodniowo, a to razem za 1500 zł netto!!! I wtedy będą mieli tyle co większa część społeczeństwa!!!

Do roboty lenie a nie wieczne strajki!!!
AKUKU / 83.30.9.* / 2009-06-17 17:24
IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA,IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA, IDIOTA ,IDIOTA
PRACOWITY NAUCZYCIEL / 83.11.247.* / 2009-06-18 21:59
CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM, CHAM, CHAM CHAM,
PRACOWITY NAUCZYCIEL / 83.9.194.* / 2009-06-17 14:58
Niestety nie masz zielonego pojęcia o pracy nauczycieli!!!!!!!!!I co z tego,że mam wakacje nie stać mnie zeby gdzieś wyjechać.Chętnie oddam ci te wakacje na rzecz większej pensji! Chciałam sobie 'dorobić' chodziłam od szkoły do szkoły ,niestety praktycznie w każdej szkole są gołe etaty .Przeważnie tam gdzie są jakieś godziny dyrektorzy obsadzają swoimi znajomymi niekoniecznie dobrze wykształconymi(ja mam trzy fakultety)Zawsze miałam świadectwo z czerwonym paskiem,na studiach średnia powyżej 4.5 i wybrałam te studia bo chcialam być nauczycielem, a nie dlatego, że nie dostałam się na inne kierunki.Więc wypraszam sobie takie teksty.W czasie godzin pracy nie piję kawy, nie czytam gazet, nie korzystam z internetu ,nie załatwiam prywatnych spraw z telefonu służbowego ,nie mogę nawet opuścić placówki!!!!!!!!Wręcz przeciwnie jeszcze z marnej pensji dokładam do tego interesu np.:korzystam z własnego :komputera, drukarki,telefonu komórkowego,notatników,książek,papieru ksero BO W SZKOLE NIE MA NA NIC PIĘNIĘDZY!!! Gdyby nie moi rodzice,ktorzy dają mi swój samochód nie miałabym czym dojechać do pracy.Dodam jeszcze, że moja praca nie kończy się w momencie opuszczenia zakładu pracy niestety w domu przygotowanie lekcji ,sprawdzanie sprawdzianów i uzupełnianie dokumentacji szkolnej zajmuje dużo więcej czasu niż wam się wydaje. Weź sobie MOJE WAKACJE a daj mi twoją pensję żebym mogła gdzieś w końcu wyjechać CHOĆBY NA TYDZIEŃ i nie być wiecznie na utrzymaniu rodziców.Moją pracowitość od szóstego roku życia do dnia dzisiejszego możesz stawiać sobie za wzór!!!!!!!Niejednokrotnie dostałam nagrody dyrektora i zawsze słyszę pochwaly pod adresem moich lekcji!!!!!!!!! I CO Z TEGO DZIŚ MAM???????????????
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-06-18 08:31
Aha. I zawsze można sobie znaleźć partnera/męża z zasobnym portfelem. Staropanieństwo w wyjeździe na wakacje nie pomoże :)
Mr Bear / 217.98.12.* / 2009-06-18 08:26
Świadomie wybrałaś taki zawód, a nie wiedziałaś że albo się w jakiś tam sposób "wybijesz" (nie wiem jakie są możliwość awansu nauczyciela w szkole), albo nie będziesz dobrze zarabiać? Ilu jest np. finansistów, którzy też przecież się kształcili a siedzą w okienku na sali operacyjnej banku? Ilu jest księgowych, którzy pomimo wieloletniej nauki pracują za grosze w biurach rachunkowych? Drogi Pracowity Nauczycielu, mamy wolny rynek, a życie, jak za pewne rodzice wielokrotnie Ci powtarzali, nie jest usłane różami. Poza tym, wakacje w Twoim przypadku nie są jak widać po to, żeby użalać się iż "mam wakacje, ale nie mam za co wyjechać", lecz po to by znaleźć sezonową pracę - tak jak wiele innych osób. Pozdrawiam.
basiaw / 194.113.59.* / 2009-06-17 15:06
smutne, ale prawdziwe. Szukaj nowej pracy..Moze gdzies znajdziesz..
PRACOWITY NAUCZYCIEL / 83.11.247.* / 2009-06-18 22:03
TYLKO KTO WAS BĘDZIE UCZYŁ!!!!!!!!!!!!!!!!
pracodawca / 81.219.244.* / 2009-06-17 11:17
Jeżeli w Twojej szkole nauczyciele pracowali po 4 godziny dziennie to nic dziwnego, że masz tak ograniczonony horyzont wiedzy nt. ich pracy. A tak apropo pracowitości, to dziwne że tak zapracowany pracownik w godzinach pracy może sobie pozwolić na przeglądanie artykułów nt. podwyżek dla nauczycieli i pisac posty. Przede wszystkim nie oszukuj swojego pracodawcy a później interesuj się pracą innych. (LENIU)
Dede32 / 193.243.147.* / 2009-06-17 11:07
Widzę, że kolega słabo orientuje się w obowiązkach i systemie pracy nauczyciela :) Ja przynajmniej nie wypowiadam się na dany temat jeżeli na dany temat wiem niewiele, panie Akuku. Pozdrawiam
onononono / 79.184.37.* / 2009-06-18 07:12
place nauczycieli powinien regulowac rynek
jak sie pensja nie podoba szukac innej pracy jak sie zrobi malo nauczycieli place sie podniosa, a moze okaze sie, ze nikt nie bedzie chcial nauczycieli moze wtedy okaze sie, ze mozna obnizyc place?
XYZ13 / 91.198.15.* / 2009-06-18 08:42
mamy kryzys w prywatnych firmach podwyżek nie ma, wręcz każdy boi się czy nie będzie zwolniony - DLACZEGO W DOBIE KRYZYSU BUDŻETÓWKA MA MIEĆ PODWYŻKI????????????

NIECH SIĘ CIESZĄ ŻE ZACHOWAJĄ MIEJSCA PRACY - NIKT ICH NIE ZWOLNI, BO CHRONIĄ ICH ZWIĄZKI JAKIEŚ DZIWNE KARTY.
Mają masę przywilei o których nie śni się nawet pracownikowi prywatnej firmy i jeszcze narzekają
WSTYD
NNN / 83.9.196.* / 2009-06-19 13:59
Zrozum pacanie że karta nie chroni NIE MOŻNA UCZYĆ ŚCIAN JEŻELI NIE MA DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy