Forum Polityka, aktualnościKraj

Raport o komornikach - wstrząsające wnioski

Raport o komornikach - wstrząsające wnioski

Money.pl / 2007-01-05 09:55
Komentarze do wiadomości: Raport o komornikach - wstrząsające wnioski.
Wyświetlaj:
.obiektywny. / 81.190.63.* / 2013-11-14 23:13
Wpisy o komornikach z przed 6-ciu lat są nadal aktualne i zatrważające.A o prokuratorach lepiej już nie wspominać.
Wystarczy oglądać w TVP program p. Jaworowicz.
- Ręce opadają.
Halina1020 / 94.154.97.* / 2013-11-14 21:14
czy komornik z poznania musi przyjasc egzekucje długu w lublinie
H Szatkowski / 2013-11-15 09:35
Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

Powyższe na podstawie art. 8 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.

Poza tym- art. 844 i 895 i 921 KPC:

http://prawo.money.pl/kodeks/postepowania-cywilnego/dzial-i-egzekucja-z-ruchomosci/rozdzial-1-zajecie

http://prawo.money.pl/kodeks/postepowania-cywilnego/dzial-iv-egzekucja-z-innych-wierzytelnosci

http://prawo.money.pl/kodeks/postepowania-cywilnego/dzial-vi-egzekucja-z-nieruchomosci/rozdzial-1-przepisy-wstepne
woj07 / 89.228.221.* / 2013-03-06 18:43
najgorszy sort ludzi
komornikstop.pl / 5.173.3.* / 2012-09-03 21:41
Polecam serwis www.komornikstop.pl
walenty_kierdziołek / 83.30.90.* / 2007-01-06 00:13
A czy kto kolwiek widział czyste bagno? Wszystko w tym chorym kraju jest na wspak. Tu, jedynie może rozwiązać radykalnie cały ten problem coś na wzór rewolucji
Francuskiej. Ludzie, i nie spodziewajcie się tego, że złodzieje i oszuści dobrowolnie oddadzą to, co nakradli. Po to własnie kradli aby nie oddawać. A co najważniejsze przez nich samych i dla nich samych tworzone jest tzw "prawo". Osobiście nie znam uczciwego złodzieja, czy malwersanta. Z resztą, jedno przeczyło by drugiemu. Jedynym rozwiązaniem tego wszystkiego może być tylko kałach. Nie wiewrzę w żadną sprawiedliwość w wydaniu obecnej PRL bis. Na dochodzenie drogą pokojową swych praw szkoda czasu i kasy. I niech mnie ktoś przekona, że jest inaczej?
Pokrzywdzony / 87.122.96.* / 2007-01-05 11:27
To prawda w Polsce korupcja zżera państwo.
Dlatego ludzie młodzi wyjeżdżają stąd jak od zarazy.
Najgorsze że sięga szczytów władzy.Bo jeżeli koledzy po jednych studiach prawniczych na różnych później stanowiskach w administracji sądowej wiedzą jak obejść prawo i załatwić obywatela .Wyjechałem za granice ,a moja była żona złożyła pozew o podział majątku o którym nie miałem zielonego pojęcia.Dopiero od komornika dowiedziałem się że jest sprawa.Ponieważ sąd nakazał nieobecnemu w sądzie zapłacić 50zł .Natomiast Komornik za ściągnięcie tej kwoty zażądał prawie 200zł.o czy dowiedziałem się dzwoniąc zza granicy do komornika.W Polsce można dostać wyrok będąc nieobecny na sali sądowej jeżeli koledzy po fachu się dogadają pod stolikiem
Ponieważ obywatel który zapomniał się wymeldować z tego kraju a przebywa za granicą musi uważać bo może dostać
wyrok nie będąc na sali sądowej .PARANOJA POLSKA!!!
lciesiel / 2007-01-05 10:51 / Bywalec forum
Skąd takie dane o kupowaniu wyroków? Wartość przedmiotów sporów jest rocznie tak ogromna ( tylko sprawy cywilne ), że gdyby chciano w 80 % spraw wręczać łapówki - to chyba by gotówka zniknęła z obiegu..
Swoją drogą - artykuł kiepski i niewiele mówiący o problemie. Ciekawe, czy ktoś robi raporty o skutecznosci egzekucji, bo to też jest problem. Z własnego doświadczenia znam przypadki, gdzie komornik wydaje postanowienie o bezskutecznej egzekucji, a ja dostaję pieniądze bezpośrednio od dłuznika... To jest dopiero kuriozum!!!
szposzczegawczy / 83.30.70.* / 2007-01-05 21:56
Człowieku, łapówek sioę nie kolekcjonuje tylko przepija przy pierwszej lepszej okazji
lciesiel / 2007-01-26 16:47 / Bywalec forum
Może i tak, nie mam doświadczenia w braniu..
Swoją drogą, ile można pić?
Łapówkarz / 83.21.22.* / 2007-01-05 09:55
Polskie sądy to bagno. Korupcja sądów nie zna granic.
Szacuje sie ze 80% wyroków jest w polsce kupowane.
maa / 2007-01-05 10:44 / Tysiącznik na forum
Zwracam uwagę, że artykuł jest o komornikach, nie sędziach.

Poza tym, skąd Pan to wie? "Tak mówią", nieprawdaż?

A może naprawdę jest Pan łapówkarzem i pisze o osobistych doświadczeniach?
Którym sędziom, gdzie, za co i ile dał Pan łapówki? Będę wdzięczny za informację. Z przyjemnością na Pana i pańskiego sędziego doniosę. Każdy obywatel powinien ścigać przestępców.
Ivv / 87.207.228.* / 2007-01-05 18:41
Kolejne kuriozum to mój przypadek - fakt, że na wyznaczenie terminu w sprawie karnej w Warszawie czekałam 2 lata. Potem pisałam podanie o łaskawe wreszcie jego wyznaczenie. Potem czekałam długo na pierwszą rozprawę, następnie przez ponad rok (a może 2 lata? Już nie pamiętam) w dość długich odstępach czasowych jeżdziłam na kilkanaście rozpraw, a na ostatniej - klękajcie narody! - gdy już miał zostać ogłoszony wyrok to usłyszałam (jako wyrok właśnie), że sprawę umorzono ze względu na przedawnienie, że moja dłużniczka nie poniesie żadnej kary za oszustwa i nic mi nie odda i że kosztami tego postępowania obciąża się skarb państwa, czyli nas wszystkich. Osłupiałam i w głowie mi się nie mieściło, że skoro sprawa była przedawniona to nie przerwano jej we właściwym momencie, tylko ciągnięto do końca, tolerując liczne nieobecności pozwanej pod różnymi pretekstami, ciągając mnie na rozprawy z innego miasta, by na końcu wszystko umorzyć. Nawet apelować nie mogłam od takiego wyroku! Ta sama dłużniczka nie wpuściła do firmy dwukrotnie Inspekcji Pracy, która miała wydębić od niej dla mnie świadectwo pracy, którego do dziś nie dostałam, pomimo wyroku to nakazującego. Inspekcja przysłała mi pisemko, że nic zrobić nie może, bo nie wolno jej wchodzić z policją i umyła ręce. Poskarżyłam się na nią do sądu. Sąd uznał, że tę skargę władna jest rozpatrzyć tylko sama Inspekcja Pracy i przesłał ją do niej, a ta oczywiście uznała się za niewinną. Nie wiedziałam czy śmiać się, czy płakać, bo ponoć żyjemy w państwie prawa. Od tej pory mam ugruntowane zdanie na temat praworządności w Polsce i tego, czy warto w tym kraju żyć. A co do komornika to z wyrokiem sądu pracy (mowa o tej samej dłużniczce) udałam się do właściwego ze względu na rejonizację zespołu komorniczego, który te moje marne 10 tys należności i mnie miał w głębokim poważaniu. To dla nich przecież jak nic. Dłużniczka wyłgała im się, że ona tu nie prowadzi firmy, tylko kto inny, że taka firma tu się nie mieści czy coś w tym stylu, a oni nie pofatygowali się nawet wejrzeć w dokumentację i wrócili z niczym. Jeszcze kazali mi zwracać sobie koszty dojazdu!!! Potem mieli ściągać z rachunku, który im podałam i też jakoś nie potrafili. A dłużniczka prowadziła sobie dalej firmę w tym miejscu, mając prawo w d... Chodziłam do siedziby komorników wiele razy, żeby dowiadywać się, co słychać w sprawie, bo nie byli łaskawi przesyłać mi informacji pocztą. Za każdym razem kto inny z ich kancelarii ze mną rozmawiał, nie orientując się w ogóle w temacie. I nie byli to komornicy, tylko jakieś ich sekretarki czy asystentki. Wszystkim moja sprawa zwisała. To dowód na to jak ważne jest zniesienie rejonizacji w przypadku wyboru komornika. I tak oto minęło już 7 lat, a ja do dziś walczę o odzyskanie wynagrodzenia. Zaiste Temida jest ślepa i ci co jej służą też.
komornik / 213.76.120.* / 2007-01-11 09:49
Ludzie, którzy piszą na temat komorników i korupcji nie maja zielonego pojęcia o pracy komornika. To nie komornik jest winien tylko bzdurne przepisy o egzekucji. Komornik ma więcej ograniczeń niż przywilejów a przy tego typu artykułach jego wiarygodność spada niemalże do zera. Rząd powinien przede wszystkim zając się szara srefą i tymi którzy zatrudniają ludzi na czarno. Jeżeli ktoś pracuje nawet legalnie to w przypadku najniższego wynagorodzenia (a takich jest większość) nie podlega ono potrąceniu, zasiłek dla bezrobotnych również. Jak ludzie prywatni mają odzyskać swoje długi jeżeli dłużnik ma więcej praw niż wierzyciel. W naszym kraju nikt nie idzie do więzienia za wyłudzenie pożyczki. 50zł kary za napaśc na dziecko to jakiś idotyzm. Skąd to się wzięło. Komornik to nie bandyta(wbrew temu co wmawiają Wam media) jest to urzędnik państwowy. Ludzie nie dajcie się zwariować.
Aga 2302 / 79.173.30.* / 2011-11-22 21:35
Człowieku co ty za bzdury gadasz. Sama jestem dowodem na to jak komornik nagina swoje uprawnienia i nic im za to nie grozi. Matki nie dostają nawet alimentów na dzieci bo tyle czasu komornik trzyma ich pieniądze. O dogadaniu się też nie ma mowy, bo oni takich zwykłych ludzi mają gdzieś.
lciesiel / 2007-02-12 19:15 / Bywalec forum
To prada o czym piszesz, robi sie takie programy, że komornik to ten zły, a dłużnik to taka bidulka, co mu się niepowiodło... Wielka korporacja wyciąga łapy po swoje pieniądze, itp. Niestety u nas lepiej jest być dłużnikiem.
Orkan / 83.29.202.* / 2007-02-05 00:56
Gówno prawda, komornik nie jest funkcjonariuszem publicznym.Tak stwierdził Sąd Okręgowy w Nowym Sączu w dniu 7 listopada 2006 r. Sygn.akt. III Ca 588/06
domownik / 77.113.89.* / 2011-02-18 22:26
czy wy wszyscy nie rozumiecie jeszcze ,w jakim kraju żyjecie?nie rozumiecie jeszcze ,że ten kraj opanowali cwaniacy i złodzieje.kto sie dopchał do koryta,ten żądzi .pozostali to robole i nic więcej za pare zł. na godzine ...a jak sie nie podoba to do widzenia.na zwolnione miejsce zgłosi sie nastepnych dziesieciu.po zatym panuje powszechny wyzysk tych słabszych .komornik stoi na czele tego wyzysku.to bezwzgłedny egzekutor .działający w majestacie chorego prawa polskiego..dorównują mu banki.najpierw kuszą kredytami-[nie bierzcie kredytów] ,-a potem, gdy stracisz prace ,nie bedą sie z tobą cackac tylko wyczyszczą cie se wszystkiego -nie mówiąc o odsetkach ,które są wpisane w kredyt,a posłowie,i ...inni temu podobni mają cie gdzies.tutaj kazdy kreci dla siebie .jak sie nie da legalnie ,to wielu kreci poza prawem. pracowałem w 8 firmach ,w kazdej na czarno i wiem ,ze obok mnie pracowali koledzy tez na czarno. i myslicie,ze pracodawcy sie bali kontroli?oni wyrobili sobie układy -ale wiem ,ze musza krecic ,bo panstwo polskie doi ich ze wszystkich stron różnymi domiarami podatkowymi -wiec oni doją swoich pracowników --chory kraj ,.to juz nie jest Polska to twór polskopodobny ze cgniłą demokracją w tytule. my w tym g...uczestniczymy wszyscy ,bo nate g...sie zgadzamy ,bo przyzwalamy na to -pozdrawiam tych,którzy jeszcze czują sie Polakami,czyli są uczciwi

Najnowsze wpisy