Forum Polityka, aktualnościKraj

Notariusze skarżą łatwiejszy dostęp do zawodu

Notariusze skarżą łatwiejszy dostęp do zawodu

Wyświetlaj:
waz(USA) / 64.21.104.* / 2007-01-26 07:41
Ta banda zlodzieji - znam ja dobrze z powodu kupna mieszkania!
acomitam / 83.25.218.* / 2007-01-25 08:39
Proponuję aby inne grupy zawodowe też utworzyły korporacje broniące dostępu do zawodu. Np hydraulicy, czy też nauczyciele. Jak Panu notariuszowi pęknie rura niech wie, że najbliższy hydraulik jest 250 km dalej i może zająć się problemem najwcześniej za 2 miesiące. Oczywiście będzie to kosztowało małą fortunkę, ale cóż. Chyba pan notarisz nie zaprzeczy, że usługi hydraulika wymagają umiejętności nabywanych w yniku nauki i doświadczenia i dlatego hydraulikiem może być tylko osoba, która w korporacji hydrauliczej uzyskała stosowne dyplomy.
Wapniak / 83.28.143.* / 2007-01-24 12:02
...A może utworzyć zagwarantowane Konstytucją mafie zawodowe i określić haracz dostępu i stopień awansu?...Hmmm. Gdyby się dobrze zorganizowali bezdomni i bezrobotni, mieliby najlepiej...
Borys S. / 83.21.14.* / 2007-01-24 09:00
Banda czy mafia ? Prawo ustanawia parlament i musi ono być dla ludzi --- nie dla kółek....
DA-old / 195.225.71.* / 2007-01-23 22:04
A niech sobie skarżą. Klika wzajemnej adoracji. Jak ktoś im się dobiera do ich nadmuchanych do granic absurdu stawek i zasad dopuszczenia do zawodu to podnoszą alarm.
To ma być rynek. Jednakowe stawki notarialne w całym kraju. I to maksymalne... No to nie dziwi ten opór przed oddaniem rąbeczka poletka komuś spoza środowiska. Aplikacje na Notariuszy to fikcja!!! Jednego roku dostaje ją córka Notariusza X, następnego syn notariusza Y i tak już od długich lat...
Podobnie radcy prawni...

Pod latarnią najciemniej.
Prawnicy z lewicy....
weres / 80.53.43.* / 2007-01-23 21:16
Im łatwiejszy zarobek, tym więcej obrońców wyimaginowanych praw i organizacji pracowniczych, broniących dostępu do zawodu i mówiących o poziomie usług. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego to akurat notariusze to taka elita finansowa i dlaczego to akurat należy im sie procent od moich nieruchomości? Czyżby nie mogli dostawać pięniążków zaleznych tylko od ich pracy? A praca lekka, łatwa przyjemna, mało odpowiedzialna i dobrze płatna. Nikt nie ogranicza dostępu do wielu zawodów. Gdyby tylko płaconow tym zawodzie za realny wysiłek i odpowiedzialność, zniknęłyby instytucje broniądze pasożytów,a w tej dziedzinie również zapanowałby wolny rynek pracy.
kris wawa / 87.207.205.* / 2007-01-23 18:25
bezczelnosc.
jliber / 212.180.147.* / 2007-01-23 13:51
Jasne, bo w Konstytucji jest wyraźnie napisane że Kowalscy powinnni płacić ekstra haracze notariuszom, bo tak mówi sam Bóg.
Kero niezwerbowany / 83.238.146.* / 2007-01-23 13:01
"Notariusze są zdania, że takie zbytnie uproszczenie dostępu do zawodu jest niebezpieczne, ze względu na to, iż rejenci są niejako strażnikami obrotu prawnego. "

Totalna bzdura nibystrażnicy.
Zakupiłem działkę rolną od rolnika. Umowa została zawarta przed nibystarażnikiem notariuszem.
Pytam się zatem jakim prawem UG czepia się faceta pozywając go do sądu twierdząc, że zaniżył cenę??
Dlaczego Akt Notarialny podpisany przez nibystrażnika nie zabrania urzędasom dowolnej interpretacji?

Totalnie obniżyć wszelkie utrudnienia jakie stawia sama sitwa prawniczy w dostepie do ich zawodów!
asan / 83.12.66.* / 2007-02-21 13:51
Chłopie - prawo do ustalenia ceny rynkowej mają na podstawie przepisów ustaw - o gospodarcze nieruchomościami czy kształtowaniu ustroju rolnego, podatku od cc - i co notariusz ma, możliwość uchylania ustaw ???? Idź i zaprotestuj przed Sejmem ! Poza tym być może ustalono cenę rynkową, bo ta podana w umowie, zbytnio odbiegała od wartości rynkowej ????
looblyn / 80.53.72.* / 2007-01-23 14:12
Zgadzam się miałem ten sam problem, jeden z tych niby strażników obrotu prawnego sprzedał moją działkę bez drogi której części byłem i nadal jestem i co śmieszniejsze muszę za nią płacić podatek do gminy. Nauczony na własnej skórze, mając potrzebę udzielenia pełnomocnictwa poszedłem w niedługiej przyszłości do drugie partoły, który nie dość że źle te pełnomocnictwo wystawił to jeszcze do tego, wystawił pełnomocnictwo na odbiór dowodu osobistego (ha ha), a jak powszechnie wiadomo paszport i dowód osobisty a szczególnie ich odbiór podlegają jak to poinformowano mnie w urzędzie miejskim prawu niezbywalności czegoś tam i urzędniczy zdumieni byli kreatywnością tego strażnika obrotu prawnego. NOTARIUSZOM JUŻ DZIĘKUJEMY ! Uwolnić zawody prawnicze i nie będzie partą rynek ich zdyskontuje - mówiąc ekonomicznie !!!

P.S. Najlepszym STRAŻNIKIEM obrotu prawnego był by w tej sytuacji CHUCK NORRIS niż banda nieudaczników i nieuków .

Najnowsze wpisy