Forum Polityka, aktualnościKraj

Szczypińska: PO uważa, że lekarze zarabiają za dużo

Szczypińska: PO uważa, że lekarze zarabiają za dużo

Wyświetlaj:
man13 / 2008-01-18 16:13 / Tysiącznik na forum
.. no to dalej. W takiej UK asystentka stomatologa zarabia 7 500 d0 15 000 tysiecy rocznie
brutto funtow, a dentysta od 25 000 do 120 000 btutto funtow, pracujac U KOGOS.
... Pielegniarka zarabia od 8 000 do 20 000 tysiecy Fun a lekarz od 25 000 do 250 000 H na
rok.
Jak zarabiaja nauczyciele? Ano od 15 000 do 35 000 tysiecy F na rok. Tokarze 15 000 do 30
000 tysiecy funtow; budowlancy, od 15 000 do 35 000 tysiecy; itd, itp...
?! / 2008-01-12 15:49 / Tysiącznik na forum
Piguła Szczypińska ma zdecydownaie za wysoka pensję...
mietb / 2008-01-10 20:38
Bała się Pani odzywać? Czemuś kobieto taka mądra nie była jak byliście u władzy? Lekarzy mieliście gdzieś!!! Pielęgniarki mieliście gdzieś!!! PIELĘGNIARKO od siedmiu boleści. Masz pani pomysł?... pewnie opiera się na podobnych przekrętach jak wszystko ze spółką TELEGRAF. Cały ten PiS to jeden wielki przekręt! Jedyny pomysł jaki macie, to PiS jest dobry, a wszystko inne jest (es)BE. Co zrobiliście? NIC. Otworzyliście autostrady, które nie były sukcesem PiS, ale SLD... tylko, że to był sukces PiS. Co zrobiliście w sprawie przygotowań do Euro 2021? Nic! Ważniejszy był Kaczmarek, Blida i inne afery. PRECZ Z MOICH OCZU AFERZYŚCI OD SIEDMIU BOLEŚCI.
lkjh / 83.7.118.* / 2008-01-10 19:18
Wprowadźcie WOLNY RYNEK w opiece zdrowotnej! Apeluje do PO i obecnych tutaj jej wyborców! Nie
dawajcie nikomu żadnych podwyżek tylko uwolnijcie RYNEK usług !! C? STRACH obleciał platformersów??
?! / 2008-01-12 15:53 / Tysiącznik na forum
Popieram! Polsce potrzeba rządów silnego premiera, na miarę Margaret Thatcher. Odniosła sukces potrafiąc oprzec się roszczeniowej potędze związków zawodowych (pewnie mało kto dziś pamieta, że strajk tamtejszych górników trwał 18 miesięcy, a związki zapowiadały że bedzie to koniec tego rzadu). Tego potrzeba i u nas!
Stanislaus / 83.28.159.* / 2008-01-10 22:23
"pieprzenie" małego Kazia z piaskownicy !
Stań przed emerytami i rencistami i powiedz Im patrząc w oczy.
gość / 83.27.238.* / 2008-01-10 23:54
zdziwisz się ale na wolnym rynku ludzie są bardzo chętni do płacenia... i pacjentów/klientów jest dużo... ale nie wszystkich stac...
ra xxl / 83.23.180.* / 2008-01-10 19:17
gdzie ona była przez ostatnie dwa lata.Nie widziałem żeby rozdzierala szaty i walczyla o podwyzki chocby dla pielęgniarek,bo lekarze to byli najwięksi wrogowie dla ekipy kaczynskiego,a więc i dla niej.
Jak ktokolwiek może ufac takiej zakłamanej hipokrytce,to się w pale nie mieści.
pchelek / 2008-01-10 19:12 / Tysiącznik na forum
w tym kaczek i pozostalych pisdzielcow bezpowrotnie sie skonczyla.
I to jest najwazniejsze.
A ze sobie szczekaja i wyja z rozpaczy to kij im w ....
kpiarz / 83.4.169.* / 2008-01-10 19:06
A ja uważam, że to właśnie Szczypińska zarabia za dużo w stosunku do tego co robi:) Czyli nic w następnej swojej kadencji - no może poza tym, że swojego amanta pilnuje:)
~Kris / 2008-01-10 18:49 / Tysiącznik na forum)
Skrytykowała PO, a media to wydrukowały.
mari007 / 2008-01-10 20:49 / portfel / HARM
Czwartek, 10 stycznia (06:36)

"To żenujące pytanie!", "Nie odpowiem na takie pytanie", "Pytanie fałszuje rzeczywistość" -
tak strofował wczoraj dziennikarzy nie Jarosław Kaczyński, nie Ludwik Dorn, lecz sam Donald
Tusk - odnotowuje "Trybuna".

Chowany przez 18 lat pod kloszem ulubieniec dużej części mediów zaczął tracić cierpliwość.
I to już w obliczu pierwszego - poważnego, ale spodziewanego - kryzysu w służbie zdrowia.
Jeszcze kilka podobnych zgrzytów, a wizerunek opanowanego i sympatycznego polityka zastąpi
twarz spanikowanego gbura, przy którym określający fotoreporterów mianem "ścierwojady" Dorn
okaże się wzorem kindersztuby - pisze Piotr Skura.

A potem - przewiduje publicysta - usłyszymy, że Polska byłaby już drugą Irlandią, gdyby nie
złośliwi związkowcy domagający się Bóg wie czego, że reforma służby zdrowia nie wypaliła
przez "socjalistyczne przyzwyczajenia", a protesty nauczycieli są spiskiem mającym
storpedować misję "uwalniania energii Polaków".


Poczekamy pożyjemy, PiS obiecywał mieszkania, a PO CUD, a to już małe przegięcie. Nie
uważasz? Za cztery lata zobaczymy co z tego wyszło. Co do krytykowania to masz słabą
pamięć. Białe miasteczko już było i kto najwięcej na tym proteście ugrał popularności? PO!
Pewnie za konstruktywne wspomaganie rządu w rozwiązaniu tego problemu. Powyższy artykuł
jest z serwisu
http://fakty.interia.pl/prasa/news/byl-chowany-pod-kloszem-teraz-traci-cierpliwosc,1039361,
16
lkjh / 83.7.118.* / 2008-01-10 19:17
Wprowadźcie WOLNY RYNEK w opiece zdrowotnej! Apeluje do PO i obecnych tutaj jej wyborców! Nie dawajcie żadnych podwyżek tylko uwolnijcie RYNEK usług !!
Parker / 2008-01-10 18:06 / parker.bblog.pl

A ile właściwiee zarabiają pielęgniarki i lekarze - chodzi mi o PIT a nie pensja podst


Lekarz 800 zł miesięcznie w przychodni + 5000 zł prywatny gabinet + 5000 zł łapówki czyli tak około 10 000 zł na miesiąc.

No ale przecież oni tak mało zarabiają :/ Dajmy im więcej, bo aż żal patrzeć na te grosze.
Polak2 / 79.186.220.* / 2008-01-10 20:25
Po...b z ciebie totalny , skończyłeś jakąs podstawówkę moze?
macius26 / 2008-01-10 18:57
I właśnie dzięki takiemu myśleniu jak przedstawiłeś mamy kryzys. Jak to tow. Stalin powiedział - "dobremu lekarzowi Naród nie pozwoli zginąć, a po co płacić nieudacznikom". Widzę że doskonale wpisujesz się w jego poglądy. A oto fakty: Jako specjalista II stopnia pracuję w szpitalu 48 godzin tygodniowo,moja pensja to ok. 4000 netto ( z nadgodzinami i po 30% podwyżce PISu).
Łapówek nie biorę i nie brałem, gabinetu nie mam bo nie mam czasu.
I nie chcę brać ani dorabiać po nocach. Pracuję na odpowiedzialnym stanowisku i żądam odpowiedzialnej pensji, a nie ciągłego prostytuowania się za łapówkę i obrywy w gabinecie prywatnym, zastanawiając się kiedy obudzą mnie o 4 nad ranem smutni panowie w kominiarkach. W UE lekarz specjalista zarabia od 20 do 50 tys złotych brutto na miesiąc. Takie są stawki, i nie chcemy od razu mieć tych stawek. Ale dość jałmużny.
man13 / 2008-01-18 16:01 / Tysiącznik na forum
Jesli jestes specjalista na "odpowiedzialnym stanowisku" to ..... w UK dostaniesz 30-60 tysiecy funtow na rok a polske zostaw Polakom.
ezavv1 / 2008-01-11 07:13 / portfel
Witam,
ciekawi mnie, jeżeli kolega, którego racje są słuszne, wie, ma rozeznanie ile zarabia pracownik firmy telekomunikacyjnej, nauczyciel, prawnik, policjant itp. zawody?
Każdemu się należy. Taki dobrobyt mamy, jako spuściznę lat "opieki postkomunistycznej" oraz reformacji pseudliberałów (...). Każdy powinien zarabiać godziwie. Ja nie chcę Maybacha, wystarczy mi dobry samochód. Niestety, nie stać mnie na takie fanaberie. Nie jestem budowlańcem, który podobno obecnie zarabia krocie, nie kładę płytek - zdarzyło mi się skończyć kilka szkół, w tym parę wyższych i (...) g(...) z tego. Polska musi zmienić się diametralnie. Dopiero wtedy będzie dobrze. Nie odbieram prawa do dobryc zarobków osobom wykonującym pracę fizyczną, jednakże wiedza powinna być także dobrze opłacona.
szawada1946 / 2008-01-10 22:30
To jedż do UE i zarabiaj te 50 tys. 4 koła to mało?.Co przy taśmie pracujesz?Leżałem w szpitalu iwidziałem jak pracujecie,szczególnie na dyżurach .Wszystko się u was liczy powołanie, przysięga a najbardziej kasa i to taka jak w UE.A tak trochę niegrzecznie-to za czyje pieniążki pan się wykształcił? Pozdrawiam i życzę zdrowia w 2008r.
macius26 / 2008-01-11 09:07
Bez komentarza.
Dowiedz się co to jest proporcja i średnia krajowa.
Wykształciłem się za pieniadze rodziców któzy płacili podatki, a potem studia 10 razy odpracowałem pracując za półdarmo.
W szpitalu pracuje się główką a nie rączkami, tym to się odróżnia od taśmy.
Nawet Pan nie wie ile w tym gabineciku na dyżurach podejmuję odpowiedzialnych decyzji, ile mam interwencji ratujących życie, i ile mnie to kosztuje stresu i jak bardzo to wykańcza.
nok / 87.205.80.* / 2008-01-10 21:19
w UNI ,w UNI ,w UNI ,w UNI ,w UNI , - KAŻDY CHCIAŁBY ZARABIAĆ JAK w UE, emeryci, fryzjerzy ,klozetowe, pielęgniarki , prostytutki - ale póki co żyjemy w Polsce !!!
man13 / 2008-01-18 16:11 / Tysiącznik na forum
.. no to dalej. W takiej UK asystentka stomatologa zarabia 7 500 d0 15 000 tysiecy rocznie brutto funtow, a dentysta od 25 000 do 120 000 btutto funtow, pracujac U KOGOS.
... Pielegniarka zarabia od 8 000 do 20 000 tysiecy Fun a lekarz od 25 000 do 250 000 H na rok.
Jak zarabiaja nauczyciele? Ano od 15 000 do 35 000 tysiecy F na rok. Tokarze 15 000 do 30 000 tysiecy funtow; budowlancy, od 15 000 do 35 000 tysiecy; itd, itp...
raqq / 2008-01-10 21:14 / Bywalec forum
I jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Jeśli już pan mówi o prostytuowaniu to muszę pana rozczarować. Zapewne jest pan porządnym człowiekiem i dobrym lekarzem ale proszę mi wierzyć, w wielu wypadkach uczciwszej usługi można oczekiwać od prostytutki niż lekarza. Jeśli potrzebuje pan przykałdów to proszę bardzo. Miejsce: ponoć najlepszy szpital dziecięcy w Polsce, zdarzenie: lekarz prowadzący wręcza wizytówkę z adresem prywatnego gabinetu zachęcając do wizyty i konsultacji poza szpitalem albo wmawianie rodzicom że pewne zabiegi w polskich warunkach to science-fiction podczas gdy są one niemal rutynowo wykonywane w CZMP w Łodzi. Niewiedza, głupota czy złośliwość?
macius26 / 2008-01-11 09:09
Nie komentuje postępowania innych lekarzy, wszędzie są czarne owce.
Proszę czytać wszystkie moje posty ze zrozumieniem, są w nich wszystkie odpowiedzi.
Co do prostytuowania - miałem na myśli branie w łapę.
raqq / 2008-01-11 18:39 / Bywalec forum
"Nie komentuje postępowania innych lekarzy" - no i właśnie w tym problem. Proszę mi wierzyć znam kilku doskonałych lekarzy, oddanych swojemu zawodowi, którzy na pewno nie biorą łapówek ale to niczego nie zmienia. To właśnie milczące przyzwolenie na takie działania w samym środowisku lekarzy, psuje im opinię. I proszę nie mieć złudzeń - jeżeli to są czarne owce to nasza służba zdrowia jest bardziej czarna niż biała.
Paradoksalnie z moich doświadczeń wynika, że im więcej lekarz zarabia tym większej łapówki oczekuje. Ja nie mam nic przeciwko temu aby lekarze dużo zarabiali ale moim zdaniem skoro już mamy mieć państwową służbę zdrowia to jej reformę należy rozpocząć od ustalenia jakie usługi będzie obejmowała a dopiero później zacząć się zastanawiać kto i ile dostanie. To właśnie brak jasnych zasad sprzyja nieuczciwym lekarzom, na których łasce znajdują się pacjenci. W tej chwili próbuje się nam wmówić, że aby rozwiązać problemy służby zdrowia wystarczy podnieść lekarzom pensje. To nie jest prawda. W obecnym systemie jeśli ktoś brał do tej pory to będzie brał nadal, nawet jeśli będzie zarabiał 2 razy tyle. Poza tym poza lekarzami w służbie zdrowia są jeszcze inni pracownicy. Pan tu mówi o przygotowanych przez lekarzy reformach, a z tego co widzę to chodzi najzwyczajniej w świecie o wyrwanie jak największej kasy dla lekarzy. Wystarczy się przyjrzeć temu co się dzieje w szpitalach w których już doszło do porozumień z lekarzami. Ja rozumiem pańskie rozgoryczenie ale proszę się najpierw przyjrzeć własnemu środowisku. W żadnym innym fachu (no może poza polityką:)) odpowiedzialność nie jest tak rozmyta i w zasadzie opiera się tylko na mniej lub bardziej piekącym sumieniu lekarza.
macius26 / 2008-01-11 20:38
Moje słowa o nie komentowaniu postępowania innych lekarzy były kulturalną formą jednoznacznego ich potępienia. Zrozumiałeś mnie źle.
raqq / 2008-01-10 20:55 / Bywalec forum
Na wózku widłowym i zmywaku też się w UE zarabia więcej i co z tego. Odnośnikiem u nas jest średnia krajowa. A co byś powiedział gdy panowie z MPO zastrajkują bo będą chcieli zarabiać tyle co w UE. Zapłacisz im 5-10 razy tyle co teraz? Niestety czas już wprowadzić wolny rynek również w pańskiej profesji. Wtedy dobry lekarz zarobi 50k na miesiąc a nieuki których teraz jest pełno zdechną z głodu albo nadal będą próbowali nabierać ludzi tak jak robią to teraz. Nie pracuję w szpitalu ale mój tydzień pracy często przekracza pańskie 48 godzin nie licząc dyżuru. Też mam skończone studia i kształciłem się za własne pieniądze również po studiach. Różnica polega na tym że ja nikogo nie szantażuje tylko rozumiem że o moich zarobkach decyduje rynek pracy. W szpitalach spędziłem trochę czasu i napatrzyłem się jak niektórzy lekarze pracują i to bynajmniej nie w jakiś podrzędnych szpitalach. Proszę więc wybaczyć ale nie uważam żeby pańskie 4000 było prostytuowaniem się. Jeśli uważa pan że w UE dostanie pan więcej to przecież nikt pana nie przywiązał do stołka. Jeśli ma pan wiedzę to bez problemu zarobi pan wielokrotnie więcej. Problem polega na tym że również wymagania będą wielokrotnie większe
bt / 83.21.125.* / 2008-01-10 19:16
Coz moze wiec rzuc w diably te kiepsko platna robote i zaczniej zbierac zlom ?? Ptrzeciez nie ma obowiazku pracy ( zwlaszcza za jalmuzne ) i kazdy podpisuje dobrowolnie umowe godzac sie na wynagrodzenie.
Albo wyjedz tam gdzie zarabia sie 5-10 razy wiecej. Droga wolna . Na zwolnone przez ciebie miejsce przyjdze nie gorszy , a moze lepzy , specjalista z Ukrainy , Rosji czy Rumunii dla ktorego twoje pogardzane 4 tys zl bedzie atrakcyjne ..
Polak2 / 79.186.220.* / 2008-01-10 20:36
Kolejny mądrala. Kto ci przyjdzie za 4000? Czy ty wiesz co mówisz? czy wiesz jaka jest procedura zatrudnienia obcokrajowca w tym fachu? Jeśli nie, to nie wypisuj tych powielanych przez prasę bzdur!!! Jeśli hydraulik za uszczelkę weźmie 50 zł, to lekarz moze 100 zł za godzinę .A jak cię nie stac, to lecz się na Ukrainie, w Rumuni bądź w Afryce...
macius26 / 2008-01-10 20:12
PS. W Rosji i Ukrainie lekarze zarabiają już więcej niż u nas (oficjalnie). Zapomnij że ktoś przyjedzie od nich u nas pracować.
Jakiś rok temu jeden z dyrektorów szpitali negocjował pracę z kilkoma pielęgniarkami z Ukrainy, wszystko było dobrze dopóki do dziewczyn nie dotarło że proponowana pensja jest za miesiąc, a nie za tydzień jak myślały. Wyśmiały (Bogu ducha winnego) dyrektora i odjechały.
macius26 / 2008-01-10 20:03
Ależ właśnie to robimy. Wypowiadamy umowę w szpitalach, może nie idziemy zbierać złomu, ale sobie poradzimy - są przychodnie, można założyć gabinet prywatny. I również wyjeżdzamy tam gdzie się zarabia 10 razy więcej. Mam mnóstwo kolegów pracujących w Danii, Irlandii. Dlaczego nie wyjeżdżam? Bo oprócz czynników finansowych są jeszcze inne co o podjęciu takiej decyzji decydują (rodzina, znajomi).
kpiarz / 83.4.169.* / 2008-01-10 19:10
Zgoda, niech dobrzy specjaliści zarabiają odpowiednio ale jak to się ma do naszej rzeczywistości?
bt / 83.21.125.* / 2008-01-10 19:18
naprawde dobrych specjalistow w polsce nie ma. ci ktorych ogladamy to II lub III liga . Nie wyjezdzaja bo nie poradziliby sobie w normalnych warynkach i przy normlnych wymaganiach do ich pracy. Lepiej byc w PL zadzerac arogancko nos i zadac podwyzek ..
macius26 / 2008-01-10 20:08
A co ty wiesz o medycynie, standardach leczenia w Polsce, jakości (rzeczywistej a nie medialnej) usług by wypowiadać się że nie ma w Polsce dobrych specjalistów. Jak by ich nie było to by nie otrzymywali ofert z całej Europy, a te się sypią jak z rękawa. Wymagania co do pracy są takie same na świecie, a w Polsce może gorsze, bo w cywilizowanych krajach nie forsuje się takiej prowizorki i partyzantki jak u nas. Zaręczam ci - w Polsce mamy doskonałych specjalistów, tylko brak pieniędzy na całość opieki zdrowotnej (w tym profilaktykę i badania) powoduje to że wyniki tylko nieco gorsze niż np. w prywatnej opiece zdrowotnej w USA. To co napisałeś to demagogia, godna forum onetu.
spc / 195.74.49.* / 2008-01-10 20:32
Cieszę się, że w Polsce sa tacy dobrzy specjaliści, tylko że z reguły chodzi się do nich za konkretne pieniądze, oni nie płaczą. Europa zachodnia przyjmuje polskich lekarzy jak innych specjalistów bo są dużo tańsi, nie lepsi tylko bardziej zmotywowani. Jak za mało Ci 4k to dorabiaj. To że w europie Zach. lekarze maja dużo więcej to nic nowego, ale i inni obywatele też są bogatsi. to wszystko tak trudno zrozumieć. Dodam że ja też uważam że zarabiam za mało bo powinienem mieć tyle co Anglii na równorzędnym stanowisku 50-70k/miesiąc , ale tu nie przymieram głodem ;)), jak wy lekarze ;)) Dodam tylko że nie pamiętam abym korzystał z państwowych porad lekarskich bo to nędza i nie ściemniajcie że jest inaczej to porostu rguła od której są tylko i wyłącznie wyjątki- rzadkie
macius26 / 2008-01-10 20:44
Do specjalistów chodzi się za konkretne pieniądze - masz rację. Ale kiedy coś się dzieje, to wysyłają do szpitala gdzie pracują ich gorzej opłacani koledzy, jakoś gdy w warszawie umierała na sepsę młoda osoba, to "prywatni" doskonali specjaliści nie leczyli tego u siebie tylko karetka i jazda do nędznego państwowego szpitala. Nie napisałem że Polscy lekarze na zachodzie są lepsi od lekarzy z UE, tylko że nie są gorsi. Nie chcę mieć zarobków jak w UE - to by było nienormalne, domagam się tylko odpowiednich proporcji - 3 średnie krajowe zarabia lekarz w Anglii i chcemy zarabiać 3 Polskie średnie krajowe (wydaje mi się że to jest tak trudno dla niektórych zrozumieć). I nie pisałem że nie dorabiam, kosztem rodziny i czasu wolnego pracuję w 3 innych miejscach po nocach by zarobić więcej, tylko paradoksalnie najmniej zarabiam tam gdzie odpowiedzialność i stopień trudności pracy jest największy (czyli szpital). To jest chore. Co do państwowej służby zdrowia - lekarz POZ dostaje jakieś 5 zł na pacjenta na rok (w tym koszty badań). I dziwisz się że tu jest nędza? To nie jest wina tego lekarza, ale wina chorego systemu, systemu który lekarze chcą od dawna zreformować (zapraszam na stronę związku zawodowego lekarzy - od kilku lat projekty ustaw zakładającego racjonalną reformę opieki zdrowotnej leżą w szufladzie marszałka sejmu).
ezavv1 / 2008-01-11 07:05 / portfel
Witam,
kraj, ludzi do takiego "dobrobytu", jaki mamy dzisiaj doprowadzili pseudoliberałowie. Ich credo, to sprzedać wszystko, olać wszystkich. Ostatnio "Balcerek" chwali outsourcing - zatem "bedzie lepiij" nie mówić (...).
Dadzą czadu. Dlaczego nikt nie porusza problemu, że blisko połowa społeczeństwa nie płaci praktycznie podatków - mówię o grupie rolników (nie o tych prawdziwych), o pseudorolnikach, którzy żerują na lapsusach, właściwie na dziurze prawnej.
martyna@interia.pl / 213.77.250.* / 2008-01-10 22:49
jakie pięć złotych. Czemu wprowadzasz ludzi w błąd. a moż 87zł. Najlepiej wziąść ta ćhołotę w kamasze jak powiedział Ludwik Dorn , może wtedy się opamiętają
macius26 / 2008-01-11 09:15
To że ktoś jest chamem jak Dorn, nie powoduje że trzeba go naśladować.
Metody Pana Ludwika spowodują że już wszyscy porządki lekarze wyjadą, a zostaną niewolnicy, i to bez talentu.
Co do stawki kapitacyjnej - miałem na myśli 5 zł na miesiac, i tak jest, przepraszam za przeinaczenie.
maa / 2008-01-10 18:45 / Tysiącznik na forum
No właśnie.
Ale czy państwo ma się bawić w hodowcę korupcji, w alfonsa dając 800 zł i tolerując łapówki oraz podatkowe przekręty w prywatnej przychodni?

Niech więc zarabia 8 tys w przychodni, ale za łapówkę czy błąd lekarski, albo używanie państwowej aparatury dla swoich prywatnych pacjentów wylatuje z pracy.
Niech jego zarobki zależą od jego specjalizacji, od ilości przyjętych pacjentów, Wizyty muszą być choć trochę płatne, by dać do myślenia babciom, które przychodzą regularnie, by podzielić się lekarzem przemyśleniami nad estetyką swych stolców.

Za demoralizacje w służbie zdrowia odpowiadają politycy. Również ci, których maksymą, gdy rządzą jest faustowskie: "Trwaj chwilo, chwilo jesteś tak piękna" i nic nie robią jak PiS.
bt / 83.21.125.* / 2008-01-10 19:20
masz rcje maa . niech lekarze tak jak wszyscy WYPRACOWUJA swoje zarobki. Sa uslugodawcami - niech zatem beda oplacani za ilosc i jakosc swiadczonych uslug. Zadowolony klient ( ty pacjent ) wroci do nich i poleci kolejnym . Niech dziala ja prawa rynku. Zweryfikuja place i koszty pracy lekarzy.
macius26 / 2008-01-10 20:20
Dobrze, na ile wyceniasz np. wyleczenie twojego zawału serca? Proszę powiedz mi skoro uważasz że lekarze zarabiają dość. Nie rozumiesz że problem dotyczy szpitali gdzie nie da się przenieść prostych zasad konkurencji, bo szpital to nie fabryka ani zakład fryzjerski? Nie można dawać podwyżek "przez zwiększenie ilości pracy" bo to się mija z definicja.
Codziennie dla mojego szpitala zarabiam jakieś kilka tysięcy złotych (i to po zaniżonych stawkach jakie daje NFZ). Dostaję za to nieco mniej niż 20 złotych za godzinę. To jest według ciebie sprawiedliwe? Nawet jeśli policzyć koszty pracy całego zespołu, to okazuje się że większość pieniędzy idzie w czarną dziurę jaką jest finansowanie leczenia meneli, alkoholików, usług hotelowych, biurokracji i urzędników. Dopóki wszyscy nie będą płacili uczciwie składek (a pasożytów w kraju jest mnóstwo - choćby rolnicy) to nie będzie wyjścia z sytuacji.
gero / 62.21.106.* / 2008-01-10 17:41
A ile właściwiee zarabiają pielęgniarki i lekarze - chodzi mi o PIT a nie pensja podst
marek19.53 / 83.24.65.* / 2008-01-10 17:53
Nawet Wielki Don tego nie wie - wczoraj to wyznał.
kpiarz / 83.4.169.* / 2008-01-10 18:32
Pozdrowienia Panie Marku, dużo zdrowia i samych zaje.....fajnych tekstów w 2008 r.
lolo4 / 157.25.157.* / 2008-01-10 17:32
Czy pytanie Chlebowskiego, o to ile zdaniem pana prezydenta powinni zarabiać lekarze i pielęgniarki to za trudne pytanie dla pana prezydenta? To jakie pytanie miał zadać? Ile jest 2+2?
Załamuje mnie ta kobieta.
PS / 83.30.100.* / 2008-01-10 18:36
lolo4,dlaczego się tak denerwujesz?Pan Chlebowski to pytanie miał zadać lekarzom,bo to on jest w rządzie.Pan prezydent jest tylko mediatorem.Przecież w czasie kampani wyborczej-PO razem z p.Chlebowskim obiecywali,że jak dojdą do władzy,to będzie lepiej i normalniej. A teraz próbujesz odwrócić kota ogonem.
janoo55 / 2008-01-10 21:16 / Bywalec forum
mylisz podżegacza z mediatorem. Szkoda że nie zwoływał rady gabinetowej jak pielęgniarki rozbiły białe miasteczko naprzeciwko rezydencji braciszka zwanego prezesem. Pisiorki liżą rany i mam nadzieje że nigdy nie wrócą do władzy.
chory / 195.13.38.* / 2008-01-10 17:03
Basen!!
pman / 81.210.12.* / 2008-01-10 16:54
To są prostackie teksty przeznaczone dla tej mniej inteligentnej części społeczeństwa. Insynuacje i pomówienia są specjalnością PiS.... Temat NFZtu PO ma możliwość załatwiać od 2 m-cy (nie jak PiS 2 lata) w tym połowa to święta, ale "działacze" PiSu wymagają konkretów wystrzelonych natychmiast z rękawa. Nie chcę nic mówić, ale ten kryzys zaczął się całkiem dawno i narastał, ale jakoś Pani działaczka nic z tym nie chciała zrobić. Prościej zaczekać i krytykować. Widać takie mają dyrektywy.
ALII / 2008-01-10 16:39
No tak, jak śmiał zapytać o coś Prezydenta to "zdumiewające i bulwersujące".

Ale tak trzymać skompromitujcie się do końca teraz to lekarzom PIS chce dać nieograniczoną kasę, nie wiadomo ile, najważniejsze żeby było więcej. PIS kocha lekarzy.
Handel wyrokami 1 / 83.21.69.* / 2008-01-10 16:04
Posłanka Szczypińska za mało zarabia ! Ona ma takie bajecznie wysokie kwalifikacje.
Ta pielęgniara jest mądrzejsza od lekarzy !
bt / 83.21.125.* / 2008-01-10 16:11
Ta pielęgniarka jest najmądzrejsza . Istna skarbnica wiedzy i żywy błysk intelektu :)

Najnowsze wpisy