Forum Polityka, aktualnościKraj

Nauczyciele chcą od 600 do 1100 zł podwyżki

Nauczyciele chcą od 600 do 1100 zł podwyżki

Money.pl / 2008-01-17 12:07
Wyświetlaj:
Zmęczona / 85.221.200.* / 2008-02-09 23:45
jak to czytam..co czytam..to się zastanawiam..jak na to wszystko mają zarobić ...przedsiębiorcy! Przecież to przedsiębiorcy łożą na te różne pomysły! Ale jak przedsiębiorcy się wkurzą..to lekarze będą mieli może wreszcie Vat, może i wreszcie adwokaci..może i komornicy nie będą w kraju zarabiali ..krocie .
Czy w tym kraju..ktoś spojrzy na parlamentarzystę..biedaka? Jak wybiorą się radni w jakimś mieście..to pracę zaczynają ..od podwyższenia swoich diet! Chore społeczeństwo? Nie! Rozbudzone ambicje...
Strach tu mieszkać i żyć..co za kraj... Jedni płacą podatki..Vat inni nie muszą..Co to ma znaczyćogę?gdzie ja żyję? Co otworzysz TV..poprzednicy szukali " haków "..obecni szukają na nich " haków"..a naród ? niech sobie radzi...Kiedy w Polsce nastanie spokój..znormalizowane prawo i życie..? Sądzę,że nie za zacietrzewionych Kaczorów,nie za śmiesznych Donaldów..ale ile można czekać? Boże ..wskaż drogę umęczonemu narodowi...
aggy / 2008-01-17 23:41
sama jestem nauczycielką angielskiego na szczęście nie uczę w szkole publicznej , nie uczę tylko dlatego że moje koleżanki po fachu z którymi współpracuje w centrum języków obcych, po zajęciach w szkole publicznej a przed prywatnym muszą mieć odpowiednią ilość czasu na odstresowanie sie, twierdzą że polskie szkoły są "miejscem przechowywania patologii" bardzo mi przykro ale uważam że 1200 zł dla mianowanego nauczyciela z wieloletnim stażem to kpina, oczywiście zgadzam się że są Ci którzy robią to z „powołania” i ci którzy robią to bo im wygodniej… ale tak czy inaczej kto za 1200 zł będzie znosił „szkolną młodzież”....
GochaB / 2008-01-18 20:33
są tacy którym dałabym i 2000, ale coraz więcej jest takich, którzy i tak zarabiają za dużo w porównaniu ze swoimi kompetencjami
Mam 34 lata, więc szkołę kończyłam nie tak znowu dawno, ale jekość nauczycieli przez ten czas spadła tak, że właściwie nie ma co porównywać
Byłam tzw. "trudną młodzieżą", dziś współczuję moim nauczycielom, ale dali radę, dzisiejsi mieliby śmietnik na głowie. Wyrosłam z trudnego wieku, mam dom rodzinę, karierę i ... Do tego zmierzam wychowuję 3 dzieci: 1 rodzone i 2 jako rodzina zastępcza (przeszłam specjalne kursy i szkolenia prowadzone przez psychologów, pedagogów... więc chyba to najlepszy dowód, że trudny okres dorastania mam za sobą) i z czym spotykam się w szkole? Znajomy nauczyciel (w moim wieku), którego spotkałam gdy poszłam zapisać "nowe" dzieci do szkoły spytał czy się dobrze zastanowiłam co robię, bo "w domu dziecka to niewiadomo... no wiesz..." TO MA BYĆ CZŁOWIEK, KTÓRY MA UCZYĆ I WYCHOWYWAĆ ????!!!! NA PRZODKU Z GÓRNIKAMI NIECH ZAPIE... TAM WYSTARCZĄ MIĘŚNIE
no tak / 83.14.205.* / 2008-01-17 16:50
Pamiętacie Lenina to on powiedział ze państwo policyjne to takie w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela.
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-17 21:58
skoro zadajesz takie pytanie to chyba jesteś poroniony,a nie poronin?
acomitam / 83.11.111.* / 2008-01-17 16:29
Górnicy, lekarze, pielęgniarki, teraz nauczyciele. I kto będzie pracował na średnią, jeśli wszyscy będą mieć wynagrodzenia równe co najmniej 1,5 średniej? Oj będą mieli spece w GUS-sie zagwozdkę. Propnuję, aby i informatycy utworzyli grupę nacisku i zażądali: 4-ech miesięcy urlopu, możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę w wieku 45 lat z możliwości dowolnego dorabiania do emeryturki, wyngrodzeń na poziomie min. 10 000 PLN /mc. Praca informatyka jest trudna i odpowiedzialna i - co tu kryć - losy kraju zależą od tego, jak będą działały systemy informatyczne. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, wtedy wyłączą wszystkie serwery w kraju. Na początku na próbę, na jeden dzień. Zobaczymy co się będzie działo! He, he...
GochaB / 2008-01-18 20:15
Przywileje dla księgowych - nieustanny stres związany z groźbą kary z US plus zawrotne tempo zmian w przepisach... Zgroza!!! Matematyka się nie zmienia 217 razy do roku. Myślę, że księgowi powinni pracować nie więcej jak 15 godzin tygodniowo!!! Oczywiście za te same pieniądze co dziś przy 40 godz. (a faktycznie jest to 50-60 godz)
Tak zwoją drogą sprawdzaliście kiedyś ile nauczycielom wychodzi na godzinę?? Spokojnie 2 etaty mogą robić i jeszcze mają mniej godzin niż reszta świata
kamakama / 89.78.130.* / 2009-01-04 22:13
ble, ble , ble - nie warto powiedziec nic ponadto.
bt / 83.21.162.* / 2008-01-17 15:47
A ja chcę żyć w normalnym kraju gdzie płaci się za pracę , a nie jej udawanie.
kartonowyapartament / 83.24.180.* / 2008-01-17 17:05
rozumiem, że wobec powyższego upatrzyłeś sobie już jakiś most, jako docelowe miejsce zamieszkania.
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 14:06
Mają skąd wziąść, Koncesjonariuszom autostrad dopłącają corocznie z budżetu >Krajowy Fundusz Drogowy, setki milionów za tzw darmowe przejazdy.

Niech zaczną wreszcie szanować obywateli a nie tylko swoich, takich jak za przeproszeniem fachowców co Zelmera sprzedali !
Ile już te libera`ly kasy porozdawali obcym!
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-17 15:24
szczekaj kundelki, tak jak nauczył cię jaruś kaczyniak i grande papa rydzyk
dareg / 62.233.185.* / 2008-01-17 13:14
rozliczać nauczycieli za efekty !!!!!!!!!!!!!!!
PRZYKŁAD MOJEJ CÓRKI:
nauczanie j. angielskiego w szkole publ. w 240 tys. mieście,Śląsk, III klasa szkoły podst.
wrzesień-do 16go brak zajęć, potem nauka 4 nowych słowek
październik-1 czytanka, potem pani chora
listopad-zmiana nauczycielki, powtórka materiału ( ! )
grudzień - do 14go tematyka świąteczna, 9 nowych słowek (choinka, bałwan, sanki itp), potem pani na urlopie i ferie
styczeń -po feriach powtórka materiału z I semestru i klasówka, od 14go ferie zimowe

PS
znalazłem nauczycielke w internecie, korepetycje 35 zł/godzinę, zachęca "wysoką skutecznością i entuzjazmem"
Bear1 / 213.227.72.* / 2008-01-18 00:15
Bo jaka płaca taka praca, sądzę że za 35 złotych za godzinę córka na pewno sie więcje nauczy niż za 6 z łotych czyli mniej więcej tyle ile dostaje nauczyciel w szkole za lekcję z 16 osobowa grupą. Tak, tak, płaćcie za korepetycje, nauka kosztuje.
kamakama / 89.78.130.* / 2009-01-04 22:16
I to jest własnie błędne mniemanie.
GochaB / 2008-01-18 20:19
tydzień pracy nauczyciela to 18 godzin w ramach pełnego etatu
18/5=3,6 godz dziennie
3,6*21=75,6 godz. na miesiąc
75,6 * 6 = 453,60
Nie przesadzasz??
raqq / 2008-01-18 09:21 / Bywalec forum
Nie proszę pana. Jaka praca taka płaca. Rozumiem że jeśli zgłasza sie pan na rozmowę kwalifikacyjną żąda pan od razy płacy na poziomie wynagrodzenia prezesa zarządu bo przecież może pan awansować? Zasada jest prosta. Jeżeli już raz pan zacznie lekceważyć swoje obowiązki to będzie pan to robił również wtedy gdy będą panu płacić 3 razy tyle.
Co do korepetycji. Ja nie widzę problemu w tym, że płaci się za naukę. Widzę natomiast problem w tym że muszę za tą nauke płacić 2 razy. Z tego co pan mówi jasno wynika że należy zrezygnować z państwowych szkół. Ukierunkować przepływ pieniędzy z podatków nie na szkoły tylko na uczniów i po problemie. No może nie całkiem po problemie. Wtedy nauczyciele, którzy myślą o pracy w kategoriach prezentowanych przez pana niestety nie znajdą pracy ...
anakha / 2008-01-18 14:31 / Bywalec forum

Zasada jest prosta. Jeżeli już raz pan
zacznie lekceważyć swoje obowiązki to będzie pan to robił również wtedy gdy będą
panu płacić 3 razy tyle.

Wiesz, logicznym jest lekcewazenie pracy za bardzo niskie pieniadze .... nie mowie, ze to jest dobre ... jedynie, ze lezy w ludzkiej naturze ... ( dlatego najmniej placi sie za prace gdzie nie potrzebna jest motywacja np stroz nocny )
Taki a nie inny poziom plac powoduje czesto, ze nauczyciel :
- zarabia gdzie indziej ( prowadzi firme, naucza prywatnie, dziala w branzy pokrewnej do nauczanego materialu itp. itd. ) a prace nauczyciela traktuje jak dorobienie do innej prawdziwej pensji
- jak ktos wspomnial wczesniej daje zajecie zonie dobrze zarabiajacego meza
- przyjmuje te prace na start i szuka czegos intratniejszego
Jezeli to zaden z powyzszych lub podobnych przykladow to pewnie frustracja jego siega zenitu i zmieni prace albo wyladuje na L4 od psychiatry.
Chcemy takich nauczycieli, czy takich, ktorym miedzy innymi lub glownie z uwagi na zarobki bedzie zalezec na pracy ?

Najnizsza pensja nauczycielska z tego co wiem to ca 1000 zlotych netto ... wiecie ile wynosi rata kredytu lub odstepne ( czynsz ) za kawalerke ? Ile zostaje po oplaceniu ? A jak oplacimy potem media ... ile zostanie ?
Nie wiem jak Wy ale ja im nie zazdroszcze ...
cenzurka / 89.174.106.* / 2008-01-17 16:30
Bo jabys miał 880 zł to byś serio pracował 5 lat anglistyki + studium pedagogiczne ???/
GochaB / 2008-01-18 20:52
To idź do prywaciaża do roboty, zarbisz ze 4000 ale popracować trzeba będzie ok 50 godz na tydzień
kalipoz / 79.188.238.* / 2008-01-17 14:08
a córusi sie chce uczyć ?
bt / 83.21.162.* / 2008-01-17 15:49
do: kalipoiz . przeczytaj uważnie post 'dareg' . Wraznie widac ze to nauczycielce nie chce sie uczyc.
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-17 13:11
fajne rządania - i to wysuwa grupa zawodowa która na normalnym etacie (bez nadgodzin) pracuje połowę tego co normalny człowiek, ma ponad 3 miesiące wolnego w roku + urlop. Niech się cieszą, że wogóle dostaną podwyżki. Policjanci, pracownicy skarbówki dostają tyle samo a pracować muszą ponad dwa razy tyle.
andzia33 / 83.5.122.* / 2008-01-29 21:39
Posłuchaj Dikens.Jeśli tobie się wydaje,że nauczyciel ma 3 m-ce wolnego i jeszcze urlop to chyba w innym kraju mieszkamy.Jestem nauczycielem i bardzo chętnie wykorzystałabym urlop w ciągu roku szkolnego i pojechała sobie poza sezonem na tanie wakacje.Ale niestety tego urlopu nie mam.W góle nie są mi potrzebne dwumiesięczne wakacje,bo tak naprawdę to się na nich nudzę.Nie mam dokąd pojechać bo mnie na to nie stać.Pragnę cię poinformować,że gdybym miała przeżyć za tę pensję,którą dostaję od budżetu to pewnie w szybkim czasie stałabym się bezdomna.Po 8 latach pracy moja miesięczna wypłata to jaieś 1100 netto.Gdybym dostała normalne pieniądze za to co robię to nie musiałabym udzielać korepetycji ani pracować w prywatnych szkołach.Mogłabym siedzieć w swojej macierzystej placówce nawet 45h tygodniowo!!!Zastanów się co piszesz!!
jablonskaaga / 2008-01-19 14:35
niestety jak ktos nie ma kompletnie pojecia o pracy nauczyciela to takie bzdury moze pisac.i mu sie wcale nie dziwie,ze jest i zyje w takiej nieswiadomosci. ja tez przed tym zanim skonczylam studia,to pracowlaam w kuchni i dzwigalam gary. praca niby fizyczna b.ciekza szczegolnie dla kobiety,ale po 8h szlam do domu i mialam w d... swoja prace i nic o niej nie myslalam.niesttey,skonczylam studia,postanowilam poswiecic sie pracy z dziecmi.i teraz dopiero rozumiem n-eli.siedze nocami,pisze dokumenty,sprawdzam sprawdziany,przygoptpowuje sie do zajec,opracowuje rozne materialy do zajec.i to nie jest 4h dziennie jak mysla ludzie.to nie tylko nauka dzieci,ale takze papierologia, przygotowanie sie do zajec,kursy rozne, RP, zebrania i non stop doksztalcanie sie. jesli ktos nie ma pojecia,to niech nie psiza o pracy nauczyciela.
poirytowana / 79.186.132.* / 2008-01-17 21:53
Pisze się "żądania", a nie "rządania "; chyba jednak za bardzo się nie przykładałeś do nauki... Najpierw skończ studia, potem liczne kursy, wytrzymaj tę "połowę czasu pracy normalnego człowieka" w nieustannym hałasie, to nie będziesz zazdrościł 3 miesięcy wolnego w roku! Jaki urlop?!
acomitam / 83.25.142.* / 2008-01-18 14:24
Wszelki Duch! To gdzie Pani pracuje? Za moich czasów w szkole, na lekcjach, było raczej cicho i spokojnie. Na przerwach i owszem był rejwach, ale nauczyciele szybko zmykali do pokoju nauczycielskiego, a tam też raczej panował spokój. Można więc chyba powiedzieć, że na hałas, w odróżnieniu od uczniów, narażeni specjalnie nie byli. Czy coś się ostatnio zmieniło? Czy teraz na lekcjach dokazuje się jak dawniej na przerwie, a w pokoju nauczycielskim uczniowie urządzają wyścigi i burdy? Nie spotkałem się z takim zajwiskiem, stąd moje pytanie: w jakiej szkole Pani robi?
GochaB / 2008-01-18 20:43
masz rację , kiedyś nauczyciel wzbudzał szacunek, teraz... szkoda słów
ale cóż na studia pedagogiczne idą ci,którym gdzie indziej nie poszło (przepraszam ten niewielki odsetek nauczycieli z powołania, ale to zazwyczaj ludzie, którzy uczyli już 20 lat temu)
Babynesh / 84.234.36.* / 2008-06-20 20:15
Nie mogę się z Panią zgodzić. Podjęłam pracę w szkole (gimnazjum i liceum) cztery lata temu i uwielbiam to co robię. Mam wspaniałą klasę, której nie trzeba uspokajać podczas lekcji. Sami doskonale wiedzą co mogą, a czego zdecydowanie im nie wolno. Fakt próbowali wejść mi na głowę w pierwszej klasie, ale próby te bardzo szybko się zakończyły. Dlatego proszę nie generalizować.
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-17 22:03
do was obydwojga: taki urlop właśnie ,49 dni w wakacje --- a skąd te 3 miechy wolne ?>(dodatkowo)>
GochaB / 2008-01-18 20:38
A co z tym na "podreperowanie zdrowia" czy jakoś tak??
Ja mam całego urlopu 26 dni
Asieńka / 89.228.45.* / 2008-01-31 17:34
Jestes jakas niewyzyta - jak tak zazdroscisz nauczycielom i podjelas sie obowiazku adoptowania 2 dzieci to po prostu nadajesz sie na nauczyciela.Droga otwarta do uslanej rozami kariery zawodowej nauczyciela. Durna babo - to nie chodzi o to ze dzieci sa pe, tylko o ich rodzicow, ktorzy wychowuja je w przeswiadczeniu ze wszystko im wolno i nauczyciele sa w szkole po to by im sulyzyc! Wspolczuje nauczycielom Twoich dzieci!
GochaB / 2008-01-31 19:13
tak współczuj... , bo tylko jojczyć potrafią i wydaje im się , że mają najcięższą i najodpowiedzialniejszą pracę na świecie, a tak na prawdę to i owszem ciężka może ona jest ale ani mniej anie więcej niż praca policjanta, strażaka ... a odpowiedzioalność mają w d... Nie uczę moich dzieci, że wszystko im wolno i wiele o tym pisałam na tym forum, ale dzieci mają gdzieś moje ględzenie o szacunku do nauczycieli jeśli widują ich pijanych, odczuwają ich frustrację i nietolerancję a np nauczycielak religii gada im o czystości przed ślubem a sama ma dziecko bez męża (nie mam nic przeciwko temu, ale niech uczy polskiego a nie religii bo to fałszem zalatuje)
Sama jesteś durną babą, chcesz dosadnie?? proszę: nuczyciele po 5-7 lekcjach idą do domu i (nie)wychowują własnych(ne) dzieci, a ja mam dzieciaki po przejściach 24 na dobę i nietolerancyjnych nauczycieli wpędzających je w kompleksy do tego
belfer / 83.12.199.* / 2008-01-17 20:47
Przykro mi bardzo- ale nauczyciel nie ma urlopu!!!!!!!! i pracuje 40 godz tygodniowo, a ma płacone za 18 dydaktycznych, a gdzie reszta????? (np. konferencje, sprawdzanie sprawdzianów, zeszytów, przygotowanie do lekcji, robota papierkowa-niestety też jest!!!, zebrania z rodzicami, konsultacje-wszystko popołydniami bez zmiłuj się i bez wynagrodzenia i dodatkowo obowiązek pozostawania od 1 do 2 godz.tygodniowo na prowadzenie SPOŁECZNIE kółek zainteresowań, a dyżury na przerwach, gdzie dzieciaki biegają,jest głośniej niż na jakiejkolwiek dyskotece i musisz odpowiadać za nie jak cokolwiek się komuś stanie bez względu czy jest to zwykły siniak od kolegi czy coś poważniejszego. Niestety to jest odpowiedzialność za życie dzieci i w dodatku nie jednego czy trzech tylko bywa ze 50!.). a jeśli chodzi o wakacje-najdroższy sezon zeby gdzieś wyjechać-po prostu nie stać cię!!!!!. Pozdrowienia-belfer.
GochaB / 2008-01-18 20:41
myślisz, że księgowi mają płacone za śledzenie zmian w przepisach??? robi się to w domu po 9-10 godz. pracy dziennie, a jek szef ma faneberie lub węża w kieszeni i nie chce dać dodatkowych etatów to na ustawy zostają niedziele, bo w soboty do roboty
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-17 22:07
co ty pitolisz? właśnie macie urlop ,w wakacje)wg. kodeksu pracy)
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 13:48
jak patrzę na twoją ortografie to już wiem dlaczego tak nie lubisz nauczycieli. Ucz sie maqsz jeszcze czas !
dikens / 213.199.219.* / 2008-01-17 15:39
lepsza od twojej. Widzę że krytykujesz wszystko i wszystkich. Dla zasady. Marnujesz się na tym forum, dołącz do rodziny radyja co ma ryja. Choc pewnie już dano tam jesteś, szary, zakompleksiony, ziejący nienawiścią. Lecz się, bo jeszcze wrzodów dostaniesz :))))))))
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-17 22:12
a ty ucz sie!, analfabeto!(i czytaj co piszesz)
jliber / 212.180.147.* / 2008-01-17 12:48
Sprywatyzowac, zliberalizowac i zapomniec.
pis22 / 83.15.89.* / 2008-01-17 12:59
szkoła liberalna, zapomniana - obraz nędzy i rozpaczy
raqq / 2008-01-17 14:04 / Bywalec forum
Oczywiście najlepsze szkoły na świecie są zawsze państwowe:):) Przemyśl to proszę. W innych krajach ludzie zaciągają kredyty żeby sie kształcić i jakoś tego nie żałują.
antyanty / 80.48.10.* / 2008-01-17 14:26
Pewnie, edukacja to inwestycja - w przyszłość swoją lub dzieci. A inwestycja kosztuje. Ale żeby to zrozumiec, to jakąś szkołę trzeba skończyć... Tylko nie w Toruniu :)
KAP / 2008-01-17 12:09 / Tysiącznik na forum
obawiam sie ze rzadania sa przemyslane i maja nie tylko podniesc place ale bronic panstwowego monopolu na oswiate. mam nadzieje ze tak nie bedzie, bo mopnopol to zla jakosc plus eskalacja zadan placowych w przyszlosci. swoja droga to tez chcialbym dostac 50% podwyzki. jednak jesli pojde 'na belweder' to bede musial zmienic robote. wybór nalezy do mnie. jesli jakas grupa ma monopol na uslugio to dosc szybko okazuje sie iz najskuteczniejszym sposobem zwiekszenia przychodu jest strajk lub protest. mam nadzieje ze w interesie niemonopolistycznej wiekszosci spoleczenstwa ten sposób wypracowywania sobie lepszej placy bedzie malo efektywny. zalezy to od rzadu i nas - czyli naszego dla niego poparcia.
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 13:53
>obawiam sie ze rzadania< i ty też masz z ortografia kłopoty, weź się KAP do nauki, bo chętnie chcesz innych pouczać a sam sadzisz byki jak byś tylko 5klas podstawówki skończył !

Elektorat platformy !
vegas / 79.187.247.* / 2008-01-17 13:17
Monopol? jaki monopol, przecież istnieją szkoły prywatne (sprywatyzowane, zliberalizowane, zapomniane?). Strajki nauczycieli nie robią na nikim wrażenia, nikt nie rozbija szyb, nie używa petard, nie demoluje miasta, tylko przechodzą sobie spokojnie a wszyscy, rząd, duża część społeczeństwa, ich olewa. Oczywiście są grupy zawodowe, które mają znacznie gorzej, ale również są i takie, które mają znacznie lepiej.
KAP / 2008-01-17 14:06 / Tysiącznik na forum
jesli wszyscy 'panstwowi' nauczyciele by zastrajkowali to znacznie przewazajaca liczba dzieci w Polsce nie miala by sie gdzie uczyc - to nazywam monopolem. Jesli szkól spolecznych, prywatnych byloby tyle ze okolo 50% dzieci by tam chodzila to monopol znika. to tyle co do monopolu. z reszta sie zgadzam. problem polega tez na tym zeby ci którzy rozbijaja szyby i demopluja miasto petardamio nie mieli za to premii w postaci spenienia swych zadan.
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 12:07
najwyższa pora ! W latach 90 Balcerowicz mówił o zapinaniu pasa a to raczej on Polakom zapinał 3 procent miało spokojnie poluzowany pasek, oligarchowie mnożyli się jak grzyby po deszczu. Minęło 18 lat pora coś dla społeczeństwa zrobić ! Ciągle liberały myślą tylko o sobie ! To skandal, że nauczyciel zarabia 1200 zł. i to ze wieloletnim stażem, granda ! Tuska w minionej kadencji Sejmu przez 2 lata zarobił w Sejmie ponad 400 tysiecy a na mównicy sejmowej stał może 5 razy !
KAP / 2008-01-17 12:11 / Tysiącznik na forum
mysle ze jak rozdamy juz wszystko monopolom pracowniczym to z przyjemnoscia bedziesz placil 70% podatku od pensji/zysku..
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 12:30
a może należy skończyc z dopłatami budżetowymi do koncernów międzynarodowych renegocjować te umowy prywatyzacyjne z przeszłości, ile to już przez te 18 lat miliardów przeznaczyliśmy na wspieranie gigantów gospodarczych ?
tylko część przykładów na roczne dotacje budżetowe;
-kocern LG 441,2 miliona zł.
-Hewlett Packard 8,6 miliona złotych
-MAN 52,5 miliona złotych
-ISUZU 40,8 miliona złotych
-FIAT 31,7 miliona złotych
-Volkswagen 24,2 miliona złotych
Itd., itp……
to może wreszcie równe prawa na rynku i wszyscy bez dotacji, Co ?
Hankę stać na gesty za 360 milionów buduje stadion dla koncernu ITI właściciela Legii, buduje z pieniędzy budżetu m-ta Warszawy. Euro i tak nie będzie, niewielu w Polsce w to jeszcze wierzy, że będzie.
Tak jak w UE najbogatsi rolnicy mają najwięcej, francuzi, niemcy a polski rolnik jedną czwartą !

Nauczyciele nie dajcie się, mają z czego dawać !
bt / 83.21.162.* / 2008-01-17 16:04
wymienione kocerny tworza nowe miejsca pracy i PKB. Sa to inwestycje dzieki ktorym PL osiaga jaki taki wzrost gospodarczy. Inwstycje te zwracaja sie w postaci chocby podatkow od wiekszej wartosci sprzedzay produktow tychze koncernow , a takze od wynagrodzen zatrudnianych tam pracownikow.
pomysl , policz . potem sie wypowiedz.
gosia 82 / 89.78.89.* / 2008-05-28 20:01
Czy nauczycielka będąca na L4 (spodziewająca sie dziecka) ma prawo do otrzymywania podwyżki? Proszę o fachowe i szczere odpowiedzi.
KAP / 2008-01-17 12:41 / Tysiącznik na forum
hihi to Rydzyk dostal wiecej niz ISUZU a FIAT tyle co Swiatynia Opatrznosci miala lyknac.

Jasne ze lepiej byloby bez dotacji. Tylko ze inwestycje przynosza miejsca pracy (bezposrednio i w kooperacji) oraz zastrzyk mysli technicznej i wiedza to takze Czesi , Slowacy, Wegrzy, Rumuni.... Przypominam ze mielismy niedawno 20% bezrobocia (w czesci pozornego ale zawsze). Poza tym jak sadze nie sa to dotacje bezpiosrednie a tereny+uzbrojenie i zwolnienia z oplat/podatków. No ikoniec konców nie powoduja one umocnienia monopoli.
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 14:00
powiem ci Baranie bo już mnie wnerwiasz Rydzyk stworzył szkołę gdzie studiuje setki młodych Polaków, mają doskonałe warunki do nauki i odpoczynku, bez porównaia do Babilonu Riwiery czy innych jaskiń uciech. Nie wszyscy czytaja tak jak ty pomyje wyborcze i mają inne wizję swojego życia.
Mają telewizję i radio gdzie zdobywają praktykę zawodową. Idź zobacz jak wyglądają laboiratoria na UW, PW gdziekolwiek chcesz na uczelnaich państwowych. I weź się wreszcie za swoją ortografię bo walisz byki aż miło !
Feliks.D. / 83.238.240.* / 2008-01-17 22:17
a ty chyba walisz konia?A pomyje to TV trwam i radio co ma ryja.
antyanty / 80.48.10.* / 2008-01-17 14:29
"powiem ci Baranie bo już mnie wnerwiasz Rydzyk stworzył szkołę gdzie studiuje setki
młodych Polaków, mają doskonałe warunki do nauki i odpoczynku, bez porównaia do
Babilonu Riwiery czy innych jaskiń uciech"

Ty tak serio, myslisz, czy Ci za to płacą? Bo czytam, czytam i niewierzę, żeby ktos z wlasnej woli takie głupoty wypisywal. Za pieniadze to co innego... W koncu jestem za wolnym rynkiem :)
wuem43 / 90.129.106.* / 2008-01-18 12:14
To twoje uwielbianie tego mnicha, krętacza i cwaniaka, oszusta też, jest zjawiskiem nieznanym największym autorytetom medycyny. Ale nie załamuj się, próbuj się leczyć. (może egzorcysta, zakonnik zna napewno, tylko kasa)
raqq / 2008-01-17 14:28 / Bywalec forum
"powiem ci Baranie bo już mnie wnerwiasz Rydzyk stworzył szkołę gdzie studiuje setki
młodych Polaków, mają doskonałe warunki do nauki i odpoczynku" i za to płacą :):) owieczko. Uczelnia związana z panem Rydzykiem nie jest publiczna więc dlaczego porównujesz ją z uczelniami publucznymi?
appre / 83.18.96.* / 2008-01-17 13:25
Powinny być podwyżki dla wszystkich z budżetówki w prostym stosunku. Każdemu razy 2! i już. Poczułby zmianę, wskoczył do wyższej grupy podatkowej czyli część i tak wróciłaby do budżetu. Więcej wydałby, więcej vat ...więcej do budżetu itd itd
myślący / 194.29.137.* / 2008-01-17 13:55
i jak myślisz co na to inflacja?
kotylion / 79.188.238.* / 2008-01-17 14:03
a co twój wesoły romek mówił w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej >RADYKALNE PODWYŻKI< wprowadzimy dla budżetówki !

skleroza , ?
raqq / 2008-01-17 14:06 / Bywalec forum
Dla mnie 10-14% to radykalna podwyżka. Kiedy dostałeś taką podwyżkę bez zmiany stanowiska, obowiązków albo pracodawcy?
KAP / 2008-01-17 14:10 / Tysiącznik na forum
masz racje, taki min Szyszko dostal 600PLN/h wykladów dopiero po przejsciu do oswiaty niepublicznej.

Najnowsze wpisy