Dywidenda

magnes / 2006-03-21 20:36
jestem nowy na forum i generalnie od tygodnia na gieldzie, tysiace pytan bez odpowiedzi cisna sie mi do glowy. jedno z nich to gdzie znajde liste spolek wyplacajacych dywidende w 2006 roku i jak dlugo trzeba miec akcje zeby takowa dywidende otrzymac. (jak jest wyplacana w akcjach czy na rachunek maklerski zapisywana jest odpowiednia kwota?) gdzie znalezc informacje na temat kontraktow (jakis syntetyczny opis i najwazniejsze analiza techniczna - czy jest jakas strawialna literatura w tym temacie?) moze starczy na poczatek pytan prosze doswiadczonych graczy o pomoc w powyzszych kwestiach...pozdrawiam
Wyświetlaj:
Doris / 80.53.26.* / 2006-03-29 11:26
Jeśli chodzi o informacje na temat dywidendy za 2005 rok - to polecam stronę
http://www.bdm.pkobp.pl/index.php/id=pappart/menuopt=5/zone=-1/section=ogol
Jest tam nawet tabelka aktualizowana na bieżąco oraz wszystkie komunikaty.
Żeby otrzymać dywidendę najważniejszy jest dzień "ustalenia prawa do dywidendy".
Przykład: Mondi (Świecie) - 31.03.2006 - wypłata 2.05.2006. Aby otrzymać dywidendę musisz mieć zapisane akcje na swoim koncie 3 dni robocze przed "dniem ustalenia prawa do dywidendy". W tym wypadku był to 28.03.2006. Następnego dnia możesz te akcje sprzedać. Najważniejszy jest ten 3-ci dzień roboczy przed "dniem ustalenia prawa do dywidendy". Dywidenda jest wypłacana w PLN na rachunek maklerski - w tym wypadku w dniu 2.05.2006 r.
koninkrijk / 80.53.21.* / 2006-03-28 19:25
na razie na gieldzie nie gram i nigdy nie gralem, ale co do dywidendy to wiem jedno, zeby moc dostac dywidende to muisz miec pakiet danych akcji w tym dniu w ktorym zarzad zdecyduje ze bedzie wyplacal takowa.
przyklad. 1 kwietnia o godz 10 rano kupiles akcje orlenu, o godz 12 zarzad zdecydowal ze w czerwcu wyplaci dywidende, o godz 15 przed zamknieciem sesji sprzedajesz wystkie akcje orlenu,. w czercu i tak dostaniesz dywidende, poniewaz posiadales akcje w momencie zatwierdzenia decyzji o wyplacie.to wszsytko
pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy