Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: I tak mogło być gorzej

GPW: I tak mogło być gorzej

Money.pl / 2008-12-01 17:30
Komentarze do wiadomości: GPW: I tak mogło być gorzej.
Wyświetlaj:
Nathann / 2008-12-02 09:57
witam Panowie.
jestem na forum od niedawna. z wykształcenia prawnik, obecnie aplikant adwokacki, który dopiero co uczy się mechanizmów rządzących "giełdą", a na ekonomii się nie zna wcale! niestety!
mam zatem do Was Panowie pytanie - jaki poziom wig20 osiągnie lub może osiągnąć w grudniu br.? muszę bowiem w tym miesiącu pozbyć się udziału w funduszu i na razie nie wygląda to za ciekawie! zlecenie wypłaty muszę złożyć najpóźniej przed świętami, a pieniądze same uciekają mi z portfela!!!
pozdrawiam.
Arlemen / 2008-12-02 08:44 / Bywalec forum
Witam,czasami się zastanawiam jak daleko naiwny potrafi być polak ,piszę oczywiście o
tzw. leszczach którym to nazwę przykleili tzw.spekulanci giełdowi.Każdemu dorbnemu
inwestorowi lub temu trochę poważnieszemu marzy się hossa...a nie bessa która okrada ich
z cięzko niekiedy zarobionych pieniędzy.Wiem że mój post bardzo krytycznie odbiorą
jednodniowi gracze ,jak i tzw.grubasy,ale muszę w końcu napisać do tego wycykanego narodu
przez giełde by im w końcu uzmysłowić,że besse sami sobie fundują poprzez sprzedawanie
papierów po zaniżonej cenie,czy wy nierozumiecie i niewidzicie faktu że Jesteście
manipulowani przez spekulantów i media do wyprzedaży spółek po zaniżonych cenach.Dziś już
niebardzo mam czas ,ale wytłumaczę wam wkrótce machinę działania tej okolicznosci,dziś
wam jedynie mogę napisać,ze jeśli niechcecie dalszych spadków na giełdzie,to sprzedawać
akcje po cenie która was zadowoli,nie inaczej...to że spekulant sprzedaje po zaniżonej
cenie spekulantowi,to jest tylko nagonka do ruchu inwestorów w minusowym kierunku.Życzę
spokoju i wyrozumiałości wzgędem swoich oszczędności...niekiedy życiowych.
doska / 2008-12-02 00:56
Mam pytanie i jednocześnie prośbę o wyjaśnienie. Posiadam troche akcji Kruka. Czy przydział akcji Vistuli - po decyzji o połączeniu w dniu 26.11 nastąpi automatycznie na rachunku w domu maklerskim, czy trzeba coś dodatkowo zrobić? Straciłam sporo, bo nie odpowiedziałam na wezwanie. Teraz nie chciałabym wtopić resztki,która mi z Kruka została. Dziękuję zaewentualną odpowiedź.
samuraj jack / 2008-12-02 00:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich

wpadłem do Was na chwilkę. Rzuciłem okiem na niektóre dzisiejsze komentarze.
Na ciekawą sprawę zwrócił uwagę Batman (pozdrawiam - mijamy się - wszedłem na money, kiedy wychodziłeś - teraz na odwrót). Chodzi o wielkości spadków. Bardzo ciekawe.

Od siebie dodam - zwróćcie uwagę na minimalny okres spadków w czasach krachów giełdowych, bess - czy jakkolwiek to nazwać. Wychodzi mi, że to jest minimum dwa lata. Ale sami to przeanalizujcie.

Warren - spodek będzie się robił:))) pod wieloma spółkami dno będzie uklepywane. Problem w czasie,kiedy to nastąpi. Tu odniesienie do akapitu wyżej.

Obawiam się jednego - czeka nas coś gorszego niż spadki w 1987 czy z początku XXI wieku. A wtedy okres spadków może być dłuższy.
Wiele, jak mi się wydaje, będzie zależało od tego, jak mocno państwa czy takie twory jak UE będą pakowały pieniądze podatników na ratowanie... (tu każdy wpisze co ma być ratowane). Im więcej pieniędzy będzie zabieranych podatnikom, tym... gorzej.
Cała bańka na nieruchomościach powstała w jakiejś mierze w sferze wirtualnej, instrumentów pochodnych (jak czytałem namnożyli tych instrumentów na 60 bilionów usd - 60 tysięcy miliardów usd). Doszło do potężnej implozji (zapadnięcia się) rynków finansowych, co państwa zamierzają ratować realnymi, niewirtualnymi pieniędzmi podatników. Wyssają realną gotówkę z rynku i popyt stanie. RECESJA.

Rok spadków za nami. Przed nami - jak mi się wydaje - jeszcze przynajmniej rok spadków, albo co najmniej nie-wzrostów. To oczywiście scenariusz optymistyczny.
Do lata postoję z boku.

ps. BIOTON. Swe czasu - gdzieś przy poziomie 2,6 zł rzuciłem pół serio, że dojdzie do 1,5. Niektórzy pamiętają komentarze:))
Kiedy już doszedł do 1,5 zł znów rzuciłem pół serio - tym razem 0,27 zł. Niedługo później powiedziałem, że i wtedy może się wydawać drogi. Stanęło na 0,20 zł.
To już właściwie mamy.
Podane wyceny wypowiadałem pół serio, tzn. byłem przekonany 50:50, że tak się stanie. Głębokość spadków mnie... przeraża.
Czyżbyśmy mieli dojść do ceny jednocyfrowej (przed przecinkiem)???

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

ps. ps. Flugo - czy jeszcze muszę cokolwiek pisać o kosztach, jakie Polska poniesie w związku z walką z CO2?

dla zainteresowanych problemem CO2:
http://nczas.com/publicystyka/wideo-globalne-ocieplenie-mity-i-fakty/
Batman / 2008-12-02 01:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam, ano mijamy się z lekka he he
Batman / 2008-12-02 01:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przyznam Samuraju, że mamy podobne poglądy. To ratowanie instytucji finansowych pieniędzmi podatników i te wszystkie plany pomocowe w pierwszej chwili kiedy o nich usłyszałem od razu były dla mnie niedorzeczne i wręcz smutne, gdzie chciwość i pazerność bogatej finansjery jest ratowana pieniędzmi zwykłych ciężko pracujących ludzi.

Są w świecie kapitalistycznym dwa rodzaje urzędników. którzy ściśle ze sobą współpracują. Są to urzędnicy państwowi, którzy żerują na pieniądzach podatników i urzędnicy korporacyjni (menedżerowie - zarządy spółek), które żerują na pieniądzach właścicieli-akcjonariuszy. Zarówno akcjonariusze, jak i podatnicy mają ograniczoną możliwość obrony przed korporacyjnymi i państwowymi urzędnikami, którzy wysysają z nich krew pod pretekstem niezwykłej o nich "troski".
sylwo2 / 2008-12-02 01:02 / "Góral niskopienny"
Samuraju dobrze Cie znowu poczytac. pozdrawiam serdecznie
piciu / 2008-12-02 01:00 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
hej
niemozliwe
kto to nas odwiedzil
pozdrawiam i zapraszam czesciej
:)
piciu / 2008-12-02 00:45 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
u sa sa
luluputu / 213.158.196.* / 2008-12-02 00:30
Credit Market Risks Rise as Economic Slump Claims Industrials
pociąg odjeżdża
Longterm / 2008-12-01 23:54 / Mostek Zwyciężymy!
Jednak się podzielę z wami...S&P 500 od początku roku...-44,4% ...kontraktowcy ładujcie się w Lki nisko będzie jutro na otwarciu...na kasowym siorbać co się da szczególnie dwudziestka...KGH, Lotos i banki będą grane...rally od jutra...czas na zakupy jest teraz!!!
DUPEK / 71.201.130.* / 2008-12-02 00:21
A TY WIDZIAL CO SIE STALO,W DWA DNI Z??????????????
MC MACK, LA BROTHERS
k.w.a.r.k / 85.177.162.* / 2008-12-02 00:03
nie wyglada wcale dobrze. ladowac sie mozna jakby dzis spadlo co najmniej ok 4%. a tak srednie obroty, dzis ameryka pada na kolana ->efekt ogloszenia recesji i reszty superdanych. jutro dawalbym 70% spadkow
k.w.a.r.k / 85.177.162.* / 2008-12-02 00:04
mialo byc 70% szansy
k.w.a.r.k / 89.248.169.* / 2008-12-02 00:11
jest jeszcze jeden argument za spadkami jutro. wiadomo ze na forach zwasze znajda sie takie voxy ale jak co do czego ma przyjsc to grac sie boja z ta werwa jaka wykazuja slownie. psychologicznie gracze sa zmeczeni widza ze wzrosnie na chwile zaraz spadnie tak naprawde nie boja sie juz grac bo graja na mniejszych kwotach - ostroznie wchodza szybko wychodza
andersen / 2008-12-02 00:43 / portfel / Bajerant parkietowy
Myślę, że gracze (ci nieliczni co jeszcze zostali na parkiecie)
będą coraz bardziej odważni.
Powolutku wszyscy czują, że dno jest coraz bliżej.
Skoro tak, to pewnie dojdą do wniosku,
że nie trzeba się bać i być przesadnie ostrożnym.
W razie czego, gdy popełni się błąd - już katastrofalnie nisko
z akcjami się nie poleci.
mmisiek / 217.96.251.* / 2008-12-02 02:58
katastrofalnie nisko polecieć można zawsze, Rafako najlepszym przykładem, a każda cena może spaść np. jeszcze o połowę (nie licząc oczywiście groszowych)
Longterm / 2008-12-02 00:08 / Mostek Zwyciężymy!
44% to jedno ze wzniesień fibo...mega ważne
Longterm / 2008-12-01 23:55 / Mostek Zwyciężymy!
k**** ja p******* aż nie wierzyłem...ale nie chce inaczej wyjść...31.12.08 close 1468...dzisiaj zamknięcie 816...wychodzi równo: -44,4%
Longterm / 2008-12-02 00:00 / Mostek Zwyciężymy!
http://longterm.bblog.pl/
Longterm / 2008-12-01 23:56 / Mostek Zwyciężymy!
31.12,2007 of course;) aż z wrażenia pomyliłem lata:)
vox / 2008-12-02 00:04 / Zaklinacz Deszczu
potwierdzam
od jutra MEGA HOSSA!
Mieczyslaw / 2008-12-01 23:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Ajman az-Zawahiri, numer 2 w Al- Kaidzie, wyraził opinię, że amerykański kryzys finansowy spowodowały kampanie militarne USA w Iraku i Afganistanie, a cenę płacą za to podatnicy.
"Ten kryzys jest jednym z (...) serii amerykańskich krwotoków gospodarczych po uderzeniach z 11 września. (...) A te (...) będą trwały, dopóki kontynuowana będzie głupia amerykańska polityka brodzenia w muzułmańskiej krwi" - powiedział Zawahiri w 80- minutowym nagraniu wideo, rozpowszechnionym w internecie na stronach islamistów.

"Ciężar ten dźwigają podatnicy, których pieniądze wydawano na ratowanie kapitalistów i na ochronę oszukańczego (...) systemu przed upadkiem" - mówi człowiek nr 2 w Al-Kaidzie.

Zawahiri zapowiada, że akcja militarna USA przeciwko radykalnym grupom plemiennym w Pakistanie, które są sprzymierzone z Al-Kaidą, zakończy się fiaskiem, mimo że prezydent George W. Bush wysyła kolejne wojska do sąsiedniego Afganistanu.

"Rzucam ci wyzwanie - zwraca się Zawahiri bezpośrednio do Busha. - Jeśli rzeczywiście jesteś mężczyzną, wyślij całą armię amerykańską do Pakistanu i regionów plemiennych, by skończyła w piekle". (PAP)
sylwo2 / 2008-12-02 01:05 / "Góral niskopienny"
taa. a pakistany im wtedy bombke i nie wazne ze na swoim terytorium..
Longterm / 2008-12-01 23:42 / Mostek Zwyciężymy!
;) kiedyś podobne wyzwanie wypowiedział niejaki Saddam...jak skończył wiadomo...sznur:)
pawciomerc / 2008-12-01 23:27 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a wytykali mnie palcami tutaj jak pisałem że brałem S po 1740,
ale jutro nie bede juz miał tej pozycji
k.w.a.r.k / 89.248.169.* / 2008-12-01 23:32
cp myslisz o dzisiejszych obrotach na naszych wigach?
pawciomerc / 2008-12-01 23:41 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
oszałamiające to one nie były
teraz widać ze możemy testować poraz 3 dołek 1550 i jak by się nie dało go przebić to zapowiadało by to dla mnie długa kreske ak oczekiwana przez wielu tutaj,jesli jednak przebijemy to 1200 albo i niżej.jeśli nie przebijem,my to pakuje L-ke
luluputu / 213.158.196.* / 2008-12-01 23:54
przebijemy 1200, przebijemy
MJK / 2008-12-01 23:22 / Tysiącznik na forum
A ja mam dziwne wrażenie, że jutro znowu stonowani będziemy.
No ale już tyle razy się myliłem...

Dobrej nocy!
luluputu / 213.158.196.* / 2008-12-01 23:20
Without immediate action, our state is heading for fiscal disaster,” Schwarzenegger told reporters today in Los Angeles.

51 stanów maja USA
sylwo2 / 2008-12-02 01:07 / "Góral niskopienny"
california i tak jest jednym z kilku najdrozszych stanow
zbig$ / 2008-12-01 23:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
zmniejszajcie dalej podatki bogatym, skubcie biedaków...
Batman / 2008-12-01 23:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
he he ... będzie musiał nakręcić Terminatora 4 aby dorobić ;-)
oll1 / 2008-12-02 00:23 / portfel / Tysiącznik na forum
nie moge sie doczekac! Tarminator 2 rules!
luluputu / 213.158.196.* / 2008-12-01 23:18
Schwarzenegger Calls Fiscal Emergency in California
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a25hObRoXPM8&refer=home
zbig$ / 2008-12-01 23:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie mogli sie przed cudofixem powstrzymac jak zwykle...
k.w.a.r.k / 85.216.56.* / 2008-12-01 23:17
widze bessior zes sie dal zsocjalizowac przez to forum... splamiles sie, jestem teraz jedynym trolem na tym forum. ja wam powiadam: agresja+inteligencja=kwark
zbig$ / 2008-12-01 23:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
quark - wiesz co to po niemiecku??))))))))))))
--------------

atak na marginesie to cos jakby nasi nie chcieli spadac mimo, e pewnie wiedzieli, co bedzie w usa...nabrali sie elek i chca jechac w gore???
warren buffet / 2008-12-01 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

purrysowe zwycięstwo:)


:)
piotr824 / 2008-12-01 23:29 / Tysiącznik na forum
Warren , kto wziął te 9 mln akcji Impexmetalu ???????
k.w.a.r.k / 85.216.56.* / 2008-12-01 23:18
purysta jezykowy sie znalazl
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy