Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Emisja akcji PKO BP planowana w 2009 r.

Emisja akcji PKO BP planowana w 2009 r.

Money.pl / 2009-04-15 17:55
Komentarze do wiadomości: Emisja akcji PKO BP planowana w 2009 r. .
Wyświetlaj:
dddarek / 77.254.73.* / 2011-08-11 09:44
Właśnie wycofałem pieniądze z tej inwestycji po 4 latach , same straty a bank w tym samym czasie zarobił kilka miliardów to jest bardzo ciekawe .
hipoteza / 79.184.38.* / 2009-04-16 10:26
Emisja wcale nie musi się powieźć !?
Być może będzie kierowana do OFE itp.
Najśmieszniejsze jest to, że Skarb Państwa niczym nie ryzykuje ! Ale dlaczego chce sprzedawać na dołku, czyżby było aż tak źle ???
_qwert / 2009-04-18 12:16 / Tysiącznik na forum
Po pierwsze za kilka miesięcy kurs wcale nie musi być "na dołku".
Po drugie przygotowanie emisji trochę trwa, a później zawsze ją można przesunąć w czasie. Ministerstwo Skarbu Państwa, które podtrzymuje konieczność dokapitalizowania banku PKO BP poprzez nową emisję akcji, uważa iż będzie to możliwe dopiero po poprawie sytuacji na rynkach finansowych
Po trzecie większy kapitał, to większe możliwości, a kiedy je można lepiej wykoszystać, jak nie w czasach kryzysu, gdy wszystko jest "tanie"?
maca_maca / 2009-04-15 17:55
powiedzcie mi laikowi co to oznacza w praktyce i w odniesieniu do kursu ?
Oceniacz / 212.106.31.* / 2009-04-15 19:34
oznacza, ratuj się kto moze
maca_maca / 2009-04-15 19:46
myślałem, że bardziej objaśnisz:)
co prawda czym więcej akcji tym wartość ich będzie niższa. Ale czy dobrze myślę ?
swiezy / 2009-04-15 19:52 / portfel / Tańczący z akcjami
podobno te akcje mają być dostęone ale w obrocie pozagiełdowym, czy to mozliwe????
maca_maca / 2009-04-15 20:29
no właśnie , to jest dobre pytanie
dziś czytałem informacje na ten temat i powiem szczerze że nie wiele wywnioskowałem
cieszyłbym się żeby wkońcu ktoś się wypowiedział na ten temat, ale jakoś konkretniej niż Oceniacz
elektrikan / 2009-04-15 20:54
Faktycznie, że trzeba będzie uciekać z tej spółki wygląda to nie ciekawie
i chyba nie ma, co liczyć na większe wzrosty.
Zarząd PKOBP SA sam strzela sobie samo buja nie wyjaśniając tej sytuacji doprowadzi do tego, że z tej spółki wycofają się wszyscy uczciwi akcjonariusze i zostaną tylko spekulanci niepewność, którą wprowadza ta sytuacja jest irytująca. Wygląda na to, że Zarząd Banku ma nas w przysłowiowych czterech literach nie wyjaśniając formy i celowości tego dokapitalizowania oraz terminów.
_qwert / 2009-04-16 13:17 / Tysiącznik na forum
a skąd takie zdziwienie?
Jakieś duże firmy postępują inaczej?
Nikt nie obiecywał, że świat będzie sprawiedliwy :)
Wielcy rozpalają sobie kominek i gawędzą o "równości i braterstwie", a Ty możesz sobie najwyżej przycupnąć w pobliżu i jak zdążysz, to się trochę ogrzejesz i to wszystko. Rozumiem irytację, ale bądź realistą. Nie podoba się, to rozpal własne ognisko, a jak jesteś tylko na doczepkę, to nie utyskuj za głośno, bo szkoda płuc. Zarządy wielkich korporacji finansowych miały się dobrze, mają się dobrze i tak będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. I żadne forumowe żale tego nie zmienią. Ludzie utyskują jakie to banki są bee, a potem z podwiniętym ogonem, cichuteńko stoją w kolejkach po kredyty :))
elektrikan / 2009-04-16 15:06
Irytujące jest milczenie zarządu a nie realia, w których jesteśmy.
Moim zdaniem zarząd powinien wydać jakiś komunikat żeby rozwiać wszystkie wątpliwości tak jak postępują wszystkie inne spółki notowane na GPW a nie milczeć.
STORNO / 83.28.6.* / 2009-04-15 21:55
I znowu będą społeczne kolejki przed bankiem, jak to było przed laty. Zarząd coś wymyśli żeby pozyskać środki jeszcze przed emisją. Znowu wymyślą jakąś subskrybcję.
Będzie walka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy