Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Udany tydzień dla byków

Udany tydzień dla byków

Money.pl / 2009-04-24 17:27
Komentarze do wiadomości: Udany tydzień dla byków.
Wyświetlaj:
JB / 2009-04-27 02:09
Obejżałem sobie w koncu to Endgame.
Bardzo rozsądna jest ta grupa Bildnenberg.
Trzeba przejśc do następnej fazy rozwoju świata.

Swoją drogą to w filmie zapomnieli wspomnieć o bardziej cywilizowanych metodach eliminacji klasy średniej. Przeciez wystarczy w pismach i serialach dla kobiet przekazywać kobietom klasy śerdniej, że należy im się idealny facet. W efekciezwykłe kobiety nie będą interesowały się zwykłymi mężczyznami a przecież idealny facet nie zainteresuje się zwykłą kobietą... w efekcie klasa średnia wymrze. Idealni będą tworzyc elitę, zaś niewykształceni co nie rozumieją przesłania będa się zadowalać becikowym i mieć po 8 dzieci, których nie będą kształcić i klasa służących przetrwa.
A więc wspieram plan i unikam kobiet jak ognia... jako przedstawiciel klasy średniej jestem zbyteczny i nie powinienem się rozmnażać.

Polska 2009 = Japonia 1990... tam proces jest w rozkwicie i kraj ma najmniej urodzin dzieci na świecie. Jest najbardziej nowoczesny i najbliższy nowego porządku. Niedługo dołączą do nich potomkowie Karkosików i Czarneckich.
Kobitki odwalacie kawał dobrej roboty. Gratki!
zbig$ / 2009-04-27 00:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
http://w645.wrzuta.pl/audio/0xTh0bu8noO/lysiak
Łysiak masakruje rządy PO
JB / 2009-04-27 02:15
Widać przemawia przez nią zazdrość, że nie załapała się do nowego porządku, a że na służącą jest za mądra to jest zwyczajnie zbędna... powinna to zaakceptować i cieszyć się, że świat zmieni się na lepsze.
kwa..rk / 87.241.92.* / 2009-04-27 00:22
specjalnie dla zbiga ku zaspokojeniu ciekawosci
"W 1742 roku, w korespondencji do Leonharda Eulera, Christian Goldbach postawił hipotezę, że

każda liczba naturalna większa niż 2 może być przedstawiona w postaci sumy trzech liczb pierwszych (ta sama liczba pierwsza może być użyta dwukrotnie)."

czyli od ponad 260 lat nikt nie potrafi tego udowodnic a jak na razie nikt jej nie obalil
zbig$ / 2009-04-27 00:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
dzieki, a;e po co to obalac czy udawadniac? ma to jakies numeryczne czy praktyczne zastosowanie??
kwa..rk / 192.251.226.* / 2009-04-27 00:50
toz napisalem ze powstala bo zaistniala taka mozliwosc. gdyby miala miec znaczenie to mozna by tlumaczyc jej powstanie teoria ewolucji
zbig$ / 2009-04-27 01:01 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie, bo ewolucja nie tłumaczy powstania myslenia abstrakcyjnego, to wykracza poza przestrzen i czas
kwa..rk / 87.241.92.* / 2009-04-27 00:27
"Euler po otrzymaniu listu stwierdził, że sformułowanie hipotezy Goldbacha można uprościć i przedstawić ją w następujący sposób:

każda liczba naturalna parzysta większa od 2 jest sumą dwóch liczb pierwszych."

i to jest ta hipoteza
zbig$ / 2009-04-27 00:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale czy ona do czegos słuzy, czy w czyms bylaby pomocna np do innego twierdzenia?
JB / 2009-04-27 02:20
To jest podstawą kryptografi z kluczem prywatnym i publicznym. Stosowanym choćby w podpisie cyfrowym.
zbig$ / 2009-04-27 01:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
pytam, bo jaki sens dowodzic? ktoos chce sie zmierzyc z wyzwaniem? dla satysfakcji? ciekawość?
JB / 2009-04-27 02:22
Wielu matematyków nad tym się głowi i jeśli komuś się uda to będzie bardzo sławny... Noble nie dostanie, bo z matematyki nie dają.
modliszka / 2009-04-27 00:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc wszystkim.
modliszka / 2009-04-26 23:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obaj Amiga proszeni o kontakt na priv.
topol2 / 2009-04-26 23:22 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jedno.
Zrobiłem błąd-wszedłem za wcześnie. Było tak tanio, że nie chciało się czekać na odwrócenie trendu.
To błąd, bo na takie formacje trzeba bezwzględnie czekać nawet jak jest tanio.

Najważniejsze jest wystąpienie wielu formacji odwrócenia trendu. A najważniejsze są formacje na indeksach branżowych.

Przy tych kursach walut jesteśmy w stanie zarzucić tanimi towarami nie tylko UE, ale również Chiny.
warren buffet / 2009-04-26 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale tak samo pisales w pazdzierniku 2007 roku, indexy nam wklejałeś... teraz jestes o wiele blizej. fakt. sam sie w ciula dalem zrobic, ale straty juz odrobilem, gdybym nachalnie kupowal za calość to bym z torbami poszedl
zbig$ / 2009-04-26 23:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko ze najpierw aby to zrobic to trzeba miec firmy produkcyjne, a te exportowe padną z powodu wlasnie takiego kursu złotego...
nadal cicho sza ile ma byc tych strat, szacuje sie (ND) ze 60 mld i dotyczy to 30 tys malych i srednich glownie, wszystkich jest ok 244 tys.
modliszka / 2009-04-26 23:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Problem w tym, ze nasza praodukcja na eksport jest znikoma wzgledem produkcji tworzonej przez kapital zagraniczny, ktory jest zainstalowany u nas, lub sie tutaj caly czas pakuje....
Pooh / 2009-04-26 23:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Teraz trudno powiedzieć, co jest "nasze" poza niewydolnym systemem emerytalnym.
W weekend rozważałem slogan "nasza gospodarka ma się dobrze".
Może i tak, ale mam wrażenie, że cały przychód z tego tytułu idzie w piz_du z powodu niewydolnego systemu zarządzania państwem. :/
Pzdr.Q
zbig$ / 2009-04-27 00:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
na tym polega grabieżczość liberalizmu - prywatyzacja zyskow, uspołecznianie kosztow - celowa robota
Pooh / 2009-04-27 01:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Jakiego liberalizmu?
To postkomunistyczny, nie ruszony reformami, bajzel urzędniczy...
"Nie ma co tłumaczyć złą wolą tego, co można wytłumaczyć głupotą."
/Nie pamiętam z kogo cytat/.
modliszka / 2009-04-26 23:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Drenaz trwa, kura nadal znosi zlote jajka...dopoki obecny stan bedzie utrzymywal, mozemy czuc sie panstwem uprzywielejowanym...

Potem odetna lep....
Pooh / 2009-04-26 23:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Nawet nie... Po prostu przejmą środki produkcji, wejdą i zreformują to z czym sobie nasza swołocz nie radzi /np. ochrona zdrowia/ i będą z tego tytułu czerpać profity. Aha, i koniec z niezawisłością w opisywanym układzie.
A rządzących tym grajdołkiem postawiłbym pod Trybunał Stanu za politykę "prorodzinną"
i edukację.
Pozdro, Mo.
JB / 2009-04-26 23:56
Przede wszystkim za walkę z kierowcami.
Kiedyś kierowcy dojdą do władzy i rozstrzelamy tych co z nami walczyli.
Pooh / 2009-04-26 23:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Kup sobie CB i przestań marudzić.
To tylko niedogodność, nie problem.
JB / 2009-04-27 00:14
Narazie to tak... ale jak postawią tyle fotoradarów co w UK to CB nie pomoże.
zbig$ / 2009-04-26 23:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
tez
JB / 2009-04-26 23:24
To życzę powodzenia w zarzucaniu Chin tanimi towarami.
topol2 / 2009-04-26 23:38 / Tysiącznik na forum
Co trzecie auto w polskich salonach wykupują obywatele ze strefy euro. Słowacy szlają na południu polski. Kupują wszysko jak leci i nie pytają o cenę. Pronox przeniósł produkcję telewizorów LCD z Chin do Polski, bo jest taniej.
Producenci przenoszą fabryki z Irlandii i Włoch do Polski.
Energoinstal szaleje z opcjami. Zawarł opcje na euro po 4,66. Już jest na plusie.
Eksporterzy jeszcze poszaleją w tej hossie. Musimy jedynie zaczekać, aż Ameryka powtórnie klęknie na kolana.
JB / 2009-04-26 23:42
Że eksport do Europy zachodniej sie opłaca to sie zgadzam.
Ale nie do Chin.
To że przenieśli produkcję z Chin do Polski to pewnie jest kwestia produkcji bliżej odbiorcy a nie tylko ceny.
topol2 / 2009-04-26 23:47 / Tysiącznik na forum
Zgadzam się. Chodzi o to, że z transportem już nie są aż tak konkurencyjni.
Takie kursy walut długo się nie utrzymają. Taki sam kurs był na moment przed wejściem polski do UE. Długo to nie wytrzymało.
Dlatego wierzę, że obecnie polskie firmy stadnie zaopatrują się w opcje.
W zasadzie nie powinni brać opcji, tylko kontrakty na GFT. Są co prawda bardziej kłopotliwe, ale zysk 2 razy większy przy tym samym ryzyku.
JB / 2009-04-26 23:54
Ja mam nadzieję, że to długo nie wytrzyma. Na jesieni chcę kupić nowy komputer, ale za dolary poniżej 2.50... inaczej nie kupię... nie zamierzam przepłacać. A jak się kryzys skończy i PLN będzie tak źałośnie tani to przenosze sie do Irlandi. Nie zamierzam pracować zagrosze... a jak tusek wprowadzi ten reżim zwalczający kierowcó to już nic mnie nie będzie w tym kaju trzymało... podobnie jak 10 milionów innych Polaków... a w ciągu kilku lat resztaUE otworzy przed nami rynek pracy i Polska stanie się krajem emerytów... tylko ciekawe kto na nich będzie pracował.
zbig$ / 2009-04-27 01:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
wprowadza pewnie eutanazje, ale jak nie do prawa to do praktyki, zrobią koszyk, za reszte trza bedzie placic i finito
pawciomerc / 2009-04-26 23:20 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
czy Wy nie widzicie podwujnego szczytu na w 20 przy ok 1800
zeniu / 2009-04-26 23:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie widze, pokaz mi go
tak jak brydzkowy RGR , byl i sie zmyl
zbig$ / 2009-04-26 23:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
chyba jeszcze nie ma za duza roznica m. szczytami
JB / 2009-04-26 23:22
Przecież i ja i Long już o tym wspominaliśmy... ale reszta jest zaślepiona wzrostami.
topol2 / 2009-04-26 23:25 / Tysiącznik na forum
Nikt nie jest zaślepiony. Ameryka jeszcze padnie na kolana, a u nas się to odbije. Zniżki mogą być wykorzystane do akumulacji.
JB / 2009-04-26 23:26
Jak będzie tanio to będę kupował.
zbig$ / 2009-04-26 23:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
a jak bedzie jeszcze taniej jak pisal kolega t2?
JB / 2009-04-26 23:44
A jak będzie drożej?
Mam i akcje i gotówk i staram się analizować bierzącą sytuację. Na dzień dzisiejszy uważam że jest większa szansa na spadek niż na wzrost więc nie kupuję.
Longterm / 2009-04-26 23:16 / Mostek Zwyciężymy!
OK idę spać...jutro nie ma złudzeń...tąpnie konkretnie...dobranoc
warren buffet / 2009-04-26 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
topol na forum, akurat po mocnych wzrostach, hmm =)

ostatnio jak naganial w 2007 na hosse ( po spadkach polrocznych ) to widzimy co sie stalo :)

uwazac zalecam :) ale nie twierdze ze hossa tuz tuz... planu sie trzymajmy ;-)
topol2 / 2009-04-26 23:15 / Tysiącznik na forum
I poczytaj sobie, co kto pisał na szczycie, a szczególnie ty.

http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/wstrzasniety;nie;zmieszany,201,0,238537.html

To nie jest błąd wejść za wcześnie. Wszedłem za wcześnie tam, gdzie było niesamowicie tanio. Ale nie z całym portfelem
Pooh / 2009-04-26 23:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Fajnie poczytać...
Ja wtedy wchodziłem...
Uznałem, że taki bałagan beze mnie obyć się nie może. ;)
Pozdrawiam.Q
topol2 / 2009-04-26 23:11 / Tysiącznik na forum
Tak. po spadkach 8 miesięcznych. Ale wcześniej jako prawie samotnik wieszczyłem wielkie spadki już od kwietnia 2007.
Tak należało
modliszka / 2009-04-26 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fajnie piszesz i porzadnie argumentujesz :-)

Pozdrawiam
Longterm / 2009-04-26 23:17 / Mostek Zwyciężymy!
insider prawdę Ci powie Mo:) ciao
Longterm / 2009-04-26 23:11 / Mostek Zwyciężymy!
autorytetów w tej chwili nie ma...mało kto bowiem pamięta co było w 1929-34? tak naprawdę chyba nie ma na świecie nikogo przy życiu kto wtedy byłby aktywnym traderem bo musiałby mieć minimum myślę 105 lat (25 lat po studiach + 80 lat od krachu do dzisiaj) także możemy sobie gdybać jak to będzie...według mnie oderwiemy się od tonących USA kiedyś ale pytanie kiedy? znając życie jak oni osiągną swoje dno...a ono jest sproro niżej jeśli to jest wielki krysys...
zbig$ / 2009-04-26 23:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale dziadek co przezyl to opowiedział..))
Longterm / 2009-04-26 23:12 / Mostek Zwyciężymy!
PS: ja czekam na moment kiedy nie będzie już żadnych wątpliwości że jest koniec świata:) na razie to ja widzę że hossa jest w umysłach ok 50-60% forumowiczów
zbig$ / 2009-04-26 23:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
na wielu spolkach jest odbicie typu v, ale ono sie juz zrealizowało, bo dalo przecietnie tak ok. 100% od dolka...
JB / 2009-04-26 23:17
Powiedzy koniec świata jaki znamy... narazie jeszczee się jakoś trzyma... ale coraz bardziej muszą go podtrzymywaćc.
zbig$ / 2009-04-26 23:41 / Uznany gracz - weteran 93/94
longu - TO JEST koniec swiata, tylko jeszcze sie nie okazało...
tak jak ktos napisal, ze jak np. ziemia by sie zderzyla z obiektem wielkosci ksiezyca, to zderzenie nie trwaloby sekunde tylko jakies 4 godziny podobo...to samo jest z tym krachem, tu jeszcze moga byc rozne odslonym nastepna z ta (chyba sztucznie wywolana) epidemią moze juz sie rozpoczyna,, miejmy nadzieje ze nie
Longterm / 2009-04-26 23:20 / Mostek Zwyciężymy!
jeżeli świńska grypa jest faktycznie niuleczalna to mamy załamanie podrózy na świecie...Meksyk jest już wyizolowany...jeśli można się zarazić poprzez żywność to jest koniec handlu międzynarodowego...
JB / 2009-04-26 23:23
Normalnie odkąd wykryli ptasią grypę to nikt już do Chin nie jeździ i nikt drobiu nie je.
zbig$ / 2009-04-26 23:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
ja jem, ake czy u nas z chin? no i nie jem surowego, tylko pieczony albo gotowany
Longterm / 2009-04-26 23:10 / Mostek Zwyciężymy!
autorytetów w tej chwili nie ma...mało kto bowiem pamięta co było w 1929-34? tak naprawdę chyba nie ma na świecie nikogo przy życiu kto wtedy byłby aktywnym traderem bo musiałby mieć minimum myślę 105 lat (25 lat po studiach + 80 lat od krachu do dzisiaj) także możemy sobie gdybać jak to będzie...według mnie oderwiemy się od tonących USA kiedyś ale pytanie kiedy? znając życie jak oni osiągną swoje dno...a ono jest sproro niżej jeśli to jest wielki krysys...
pawciomerc / 2009-04-26 23:08 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
tuz tuz własnie , tak mysle skoro juz wszyscy z forum zatankowali akcje to kta będzie pompował hehe
kwa..rk / 219.140.165.* / 2009-04-26 22:15
zbig nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales. ty napisales ze najbardziej interesujaca jest koncepcja ukrytej-darmowej energii. a w tym nie ma nic tajemniczego. spozywamy posilek i pijemy po to by miec energie. ale energia ktora wydajemy zeby przygotowac sobie posilek jest zazwyczaj mniejsza niz energia jaka otrzymujemy z posilku. na tym polega "darmowosc". ale calkowita energia sie nie zmienila (nasza praca zwiazana z przygotowaniem posilku zamienila sie w cieplo ktore pofrunelo w przestrzen a masa posilku zostala zamieniona w energie dla nas). takim pozywieniem (zrodlem energii) sa ukryte mozliwe relacje i interakcje. nie trzeba daleko ich szukac. dowodem na ich istnienie sa innowacje a scislej nasza kreatywnosc bo kreatywne mysli powstaja w umysle jako mozliwe do zaistnienia (a te wynikaja z polaczenia znanych wczesniej elementow). w pewnym wiec sensie mysli sa zrodlem energii. nie bede drazyl skad sie biora mysli bo to mnie niezbyt interesuje - wiem ze istnieja bo sa mozliwe do zaistnienia (przestrzen mysli) i to wystarczy. jesli przyjac taka koncepcje mysli sa obiektywnym elementem rzeczywistosci tak jak relacje matematyczne przestrzen i czas. znajda sie tacy ktorzy beda twierdzic ze mysli sa tylko i tylko w naszym umysle nie istnieja same obiektywnie. tylko ze nie beda potrafic odpowiedziec na pytanie dlaczego z biologicznego punktu widzenia kurt godel odkryl twierdzenie o niezupelnosci matematyki a goldbach i riemann postawili swoje masakryczne dla wspolczesnych matematykow hipotezy (nikt nie potrafi udowonic hipotezy goldbacha i riemanna jesli ktos z was potrafi czeka go bogactwo) - te modele sa w sumie niepotrzebne z punktu widzenia teorii ewolucji biologicznej (a tacy ktorzy mowia ze to istnieje tylko w umysle musza opierac sie na teorii ewolucji) a przynajmniej mozna sie chyba bez nich obejsc. a jednak powstaly. przypadkowo? jesli tak to teoria ewolucji wystarczy. problem polega na tym ze sa prawdziwe nie wymyslone jak dziela szekpira ale faktem. mysle ze prawdopodobienstwo ze natura stworzylaby zdolnosc do tak niesamowicie abstrakcyjnego myslenia jakim dzis sie poslugujemy (np myslenie o mysleniu o mysleniu...) w sposob czysto przypadkowy jest tak niskie ze nawet nie jestesmy w stanie sobie tego wyobrazic (juz liczba 10^100 jest liczba wieksza od liczby atomow w znanej nam czesci wszechswiata). ale dobra niech bedzie ze jest to przypadek. w koncu moze jest nieskonczenie wiele wszechswiatow wiec w jednym moglo sie cos takiego zdarzyc. ale kiedy szerzej na to spojrzymy tak naprawde nic sie nie zmieni - zeby bowiem taki wszechswiat z nami takimi powstal musiala zaistniec taka mozliwosc. kazdy przypadek 1/n wynika z tego ze taka mozliwosc istnieje. nie wystarczy wiec powiedziec - to przypadek - bo zeby zaistnial musiala istniec przestrzen mozliwych zdarzen. w ten sposob mozna jakby dowiesc ze mysli musza istniec obiektywnie - bo musiala istniec przestrzen mozliwych zdarzen. a przestrzen uwaza sie cos zupelnie obiektywnego
zbig$ / 2009-04-26 23:49 / Uznany gracz - weteran 93/94

nikt nie potrafi udowonic hipotezy
goldbacha i riemanna jesli ktos z was potrafi czeka go bogactwo) -

ale po co to udowadniac i na czym masakrycznosc polega - zastrzegam ze moja wiedza mat skonczyla sie wraz z pierwszym rokiem studiow egzaminem z analizy mat.
ale dobra niech bedzie ze jest to przypadek.

nie, nie ma zadnych takich przypadków, tylko my nie znamy przyczyn i mowimy ze przypadek...jedynie gdzie mozna mowic o zdarzeniach przypadkowych to takie, że np nie da sie okreslic w ktora strone poleca wiory przy rabaniu drzewa

w koncu moze jest
nieskonczenie wiele wszechswiatow

jak bylismy mali to bylo takie powiedzonko "morze to jest szerokie i głębokie"...))))

przestrzen uwaza sie cos zupelnie obiektywnego

no nie bardzo, mowi sie ze to tez produkt naszego myslenia, tak kant mowil, ze to kategoria umyslu, ktory tak osadza rzeczy w swiecie
kwa..rk / 94.23.144.* / 2009-04-27 00:12

ale po co to udowadniac i na czym masakrycznosc polega

matematycy wszystko lubia udowadniac a na czym polega masakra to dokladnie nie wiem ale skoro tyle lat wielu sie zmaga i nie potrafi to musi byc masakra. poczytaj w necie tego pelno


nie, nie ma zadnych takich przypadków, tylko my nie znamy przyczyn i mowimy ze
przypadek...jedynie gdzie mozna mowic o zdarzeniach przypadkowych to takie, że np nie
da sie okreslic w ktora strone poleca wiory przy rabaniu drzewa

juz sie wypowiadalem na ten temat i mowie ci ze jest cos takiego jak przypadek - wybierasz z dwojga identycznych dobr obojetnie ktore skoro sa takie same to wybierasz losowo. w mechanice kwantowej tez jest przypadkowosc - fotony elektrony zawsze sa takie same a jednak leci raz w jedna raz w druga strone

jak bylismy mali to bylo takie powiedzonko "morze to jest szerokie i głębokie"...))))

ale zawsze nalezy szukac najpierw obiektywnych rozwiazan a potem jesli nie da sie odwolywac sie do subiektywnych


no nie bardzo, mowi sie ze to tez produkt naszego myslenia, tak kant mowil, ze to
kategoria umyslu, ktory tak osadza rzeczy w swiecie

ja przez obiektywne rozumiem ze wszyscy ludzie widza to samo ale faktem jest zawartosc czasoprzestrzeni jest dosc subiektywna - mowi o tym teoria wzglednosci. jednak samo istnienie przestrzeni jako wymiar fizyka uwaza za obiektywne
topol2 / 2009-04-26 21:50 / Tysiącznik na forum
Szymon podaj jakieś dane, skoro je masz.
Beesssior / 83.30.210.* / 2009-04-26 21:55
Vox Wam hossę gwarantuje
Besior bessę podtrzymuje
Jak będzie ? Kto zgaduje ?
Kto zgadnie do tego kasa powędruje
Kto nie zgadnie zbankrutuje
:)
zbig$ / 2009-04-26 23:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
czyli taka zgadauj zgadula>>>?
w piatek tak było, ze do polowy sesji nie bylo nic wiadomo, potem sie ruszylo///
szymon / 2009-04-26 21:52 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko priv
gg 2686802
topol2 / 2009-04-26 21:44 / Tysiącznik na forum
mW40 na linii trendu
SW80-przebił
WIG jest na linii odwr RGR
Banki-minimalnie przebił linię
Budown-na linni
Chemia już w tendzie wzrostowym
Dewel-na linii
Info-przebił linię
Paliwa-linia przebita wyraźnie
Spożywczy-przebił
W20 -linia trendu jest na poziomie 1920, ale obraz jest zafałszowany przez wycofanie spółek po spadku i przez dywidendy. W bessie żaden indeks nie wybija się przypadkowo przez linię trendu, dlatego myślę, że jesteśmy w pierwszej fali trendu wzrostowego, która może potrwać jeszcze 3-4 miesiące


Nic nie dzieje się przypadkowo. W bessie może się zdarzyć, że jedna duża firma przebije przypadkowo linię trendu, ale nie indeksy branżowe.
topol2 / 2009-04-26 21:39 / Tysiącznik na forum
Do szymona

http://www.pb.pl/a/2009/03/27/Arabowie_chca_kupic_Hute_Pokoj

http://hutnictwo.wnp.pl/huta-pokoj-dobry-kwartal-mimo-kryzysu-na-rynku-stali,76696_1_0_0.html
szymon / 2009-04-26 21:42 / Uznany Gracz Giełdowy
a wiesz dlaczego zarzad zostal odwolany ? i jakiego szamba tam narobili ?
topol2 / 2009-04-26 21:47 / Tysiącznik na forum
Czy ty zdajesz sobie sprawę, jak szybko firma się rozwija? Zwłaszcza w dziedzinie produkcji komletnych obiektów:
hale mosty itd.
Drugie miejsce na liście Forbesa z przed 3 tygodni. Zarząd to właściciele i w sposób przejrzysty dzielą wszyskie zyski między akcjonariuszy
szymon / 2009-04-26 21:51 / Uznany Gracz Giełdowy
zobaczysz raport roczny i sie zdziwisz. Dzialalnosc operacyjna to nie wszystko co sie w spolkach dzieje.
Bedzie tak samo jak z mewa, twierdziles ze ponizej 10 gr nie spadnie, chcialem sie nawet z Toba zalozyc... spadla do 1 gr...
pzdr
topol2 / 2009-04-26 22:08 / Tysiącznik na forum
Mewa to groszowa spekulacja
JB / 2009-04-26 22:12
Ja tam trzymam akce mewy i nie straciłem na nich ani grosza ;p
zbig$ / 2009-04-26 23:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
kupiles po 1, ale jak zrobia resplit jak na fonie???
wesmar / 2009-04-26 21:22
JB sprzedales Wolainfo? To b. dobra spółka moim zdaniem. Nie ma takich ambicji jak matrix obecnie Infovide Matrix, ktora walczy o najwieksze zlecenia i kreuje sie na bluechip-a. Mam znajomych programistow w matrix i twierdza, ze chca zdolowac te spolke. Irytuje mnie tobo bedzie w tym roku dywidenda. W ofercie publiczne bylo tylko 300tys akcji!. I sam sie miotam czy nie dokupic IVMX. Na walainfo jeszcze poczekam z nadzieja do poziomow 3 PLN/akcje. Tu dywidendy beda sowite i mysle, ze regularne
Pozdr.
JB / 2009-04-26 21:47
Trzymam Wolainfo. Ale chyba źle robie.
wesmar / 2009-04-26 22:07
Robisz b. dobrze, zobaczysz z czasem, pozdr.
JB / 2009-04-26 22:13
Mam taką nadzieję... inaczej bym nietrzymał.
wesmar / 2009-04-26 22:16
to wiecej pewnosci siebie zycze:)
Amigo11 / 2009-04-26 21:32 / SAMA PRAWDA
Wiekszoś polskich spółek IT to szajs moim zdaniem.
wesmar / 2009-04-26 22:11
Tieto -firmware dl noki, SE, kiedys byl PSILOC (nie wiem czy nadal istnieje w starej formie) - typowy kosmopolita, kooperowal z Symbianem, IVO - syntezatory mowy, jest wiele, wiele nienotowanych na parkiecie, czesto nawet nic sie o nich nie wie, a sa i maja sie swietnie
JB / 2009-04-26 22:14
mają się świetnie dzięki układom i wyzyskiwaniu pracowników bez doświadczenia.
wesmar / 2009-04-26 22:17
zacznij klepa kod dla siebie :) Rynek przynajmniej w W-wie nie da Ci pospac, w moim przypadku wylaczylem tel. bo nie wyrabiam
JB / 2009-04-26 22:21
Tylko trudno wystartować... bo trzeba mieć referencje.
zeppelin / 2009-04-26 22:08 / Tysiącznik na forum
Oj tutaj to akurat piszesz od rzeczy ...
Ja stawiam na to, że w następnej hossie u nas najwięcej zarobi się na IT. To może być polski produkt sztandarowy. Mam znajomego, który zajmował sie ostatnio finansami społek IT i twierdzi, że tam w zasadzie nie ma bessy. Myślę, że piszesz tak nie mając rozeznania ...
wesmar / 2009-04-26 22:15
to prawda, calkiem realne sa dywidendy pow. 50% ceny zakupu akcji, tak jak kupowalem WolaInfo za 1,92 tak teraz zaluje ze wywalilem, ale coz, gralem z trendem by powielac akcje i nie powiedzialem sobie dosc. Zarobek gowniany, a akcji malo
JB / 2009-04-26 21:49
Niestety masz rację. Beznadziejne jest zarządzanie w naszych firmach IT. Rzaden kolega nie chwali swojej firmy. Niestety te firmy powstawały na zasadzie, że właściciel miał znajomości w jakiś duzych firmach i załatwiał intratne kontrakty a na wysokich stanowiskach zatrudniał kolesi a nie ekspertów.
Amigo11 / 2009-04-26 21:53 / SAMA PRAWDA
zatrudniają niestety albo laików(speców od biznesu) albo gówniarzy
Amigo11 / 2009-04-26 21:51 / SAMA PRAWDA
Dokładnie u nas robią wszystko na rympał bez planu bez dbania o jakość. Dla niektórych instytucji lepiej by było gdyby wogóle nie robili informatyzacji niż robili ją we współpracy z niektórymi polskimi firmami.
JB / 2009-04-26 21:59
W mojej poprzedniej firmie szef miał znajomosci w firmach z WIG20 i mWIG40... i na tym ciągnął... ale w tamtych firmach się pozmieniali ludzie na stanowiskach i się skończyły intratnie kontrakty... jak odchodziłem w styczniu to jeszcze jakoś ciągneli... a teraz już zaczeli zwalniać, bo brak zamówień.
Cała strategia firmy to było nawciskać kitu klientowi byle tylko sprzedać... a później developerzy jakoś sobie poradzą... a później okazało się, że tego się nie da zrobić w takim czasie przy takich środkach to się robiło jakieś workaroundy... w pewnym momęcie to nawet zlikwidowali dział QA... żeby przypadkiem błędów nie znajdowali, bo by je trzeba poprawiać i czas marnować. W nowej firmie i to szwedzkiej jest podobne podejście... może nie wciskają aż takiego kitu przy sprzedaży... ale testów nie robią, a wartości w architekturze nie widzą... zresztą w poprzedniej firmie szef mawiał, że w architekturze oprogramowania ie ma wartości biznesowej... a później się dziwił, że jak już nie miał znajomości to wygrywały firmy co potrafiły zrobić szybciej i taniej... i nie wiedział dlaczego.
Amigo11 / 2009-04-26 21:33 / SAMA PRAWDA
Nie twierdze że nie będą rosły bo w PL jest jeszcze dużo do informatyzowania a sektor publiczny będzie wybierał raczej polskie firmy ale 90% to jednak szajs.
Fitter / 2009-04-26 21:43 / portfel / Tysiącznik na forum
tylkosieciowe...
Amigo11 / 2009-04-26 21:46 / SAMA PRAWDA
Co masz na myśli mówiąc sieciowe?
Fitter / 2009-04-26 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
budowa infrastruktury i administracja
Amigo11 / 2009-04-26 21:48 / SAMA PRAWDA
No w takich nie pracowałem to nie wiem.
Fitter / 2009-04-26 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
coś jak cisco
JB / 2009-04-26 22:00
Ale w Polsce to sprzętu firmy nie robią.
Fitter / 2009-04-26 22:17 / portfel / Tysiącznik na forum
hardware-u w ogóle to nie opłaca się produkować za szybko wchodzą nowości i trzeba ceny ciąć(temu chińczyki go robią po taniości) ale ogólnie sprzęt sieciowy jet najbardziej uniwersalny i ma najdłuższą żywotność
Beesssior / 83.30.210.* / 2009-04-26 21:31
Kupujcie akcje kupujcie
Kasiory na to nie żałujcie
W Londynie cieszą się z tego pejsy
Zerżną wam portfele i popłyną w dalekie rejsy
:))
Krzych / 2009-04-26 21:38 / Płoteczka na forum
http://rockmen.wrzuta.pl/audio/6KdKOZHn7Sc/czerwono-czarni_-_nie_badz_taki_szybki_bill

pozdrawiam:)
Krzych / 2009-04-26 21:19 / Płoteczka na forum
RZECZPOSPOLITA
W 2009 roku ruszą prace na ok. 1,6 tysiącach km dróg
wojewódzkich. Na ich modernizacje i budowę marszałkowie chcą wydać
rekordowe 2,6 mld zł. (B.1)

Niemiecki rząd przejmie za 5,6 mld euro 90 proc. udziałów w
mającym problemy banku Hypo Real Estate. s. 35)

Hindusi chcą z nami robić interesy
W 2008 r. polsko-indyjskie obroty handlowe sięgnęły prawie 1,3 mld dolarów. W tym polski eksport stanowił 300 mln dolarów, a import 976 mln dolarów. – W br. dynamika wymiany jednak szybko rośnie. Nasz eksport skoczył w styczniu już o 80 proc. do 41,5 mln dolarów, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle całego eksportu Polski, a w lutym o kolejne w 20 proc. w porównani z ub. rokiem. Chcemy ten trend rozwijać - podkreślał min. Szejnfeld.

http://tnij.org/daq3

Hollywood bije finansowe rekordy
Hollywood znalazł sposób na kryzys. W tym roku po raz pierwszy wpływy ze sprzedaży biletów w amerykańskich kinach mogą osiągnąć 10 miliardów dolarów, bo produkcje filmowe przeznaczone do dystrybucji latem, pokazuje się widzom już teraz.

Hossa najwyższa od 2002 r.

Media by Numbers, firma wyspecjalizowana w badaniach rynku filmowego twierdzi, że sprzedaż biletów wzrosła w tym roku o 17 proc. Aż pięć filmów zdążyło już zarobić na siebie ponad 100 mln dolarów, w porównaniu z zaledwie jednym sprzed roku – podaje konkurencyjna firma Box Office Mojo.
Z jej wyliczeń wynika, że wzrost jest największy od 2002 roku, chociaż dane za ten rok są nieco skromniejsze niż u rywala, bo według Box Office Mojo sprzedaż :podskoczyła o 14 proc. Obrazy takie, jak „Potwory kontra Obcy” przekonują studia filmowe, że pierwszy kwartał generuje więcej przychodów oraz może wyjaśnić dlaczego sprzedaż biletów rośnie, kiedy bezrobocie w USA osiągnęło największy poziom od 25 lat.

http://tnij.org/daq5
JB / 2009-04-26 21:44

Hollywood znalazł sposób na kryzys. W tym roku po raz pierwszy wpływy ze sprzedaży
biletów w amerykańskich kinach mogą osiągnąć 10 miliardów dolarów, bo produkcje filmowe przeznaczone do dystrybucji latem, pokazuje się widzom już teraz.

Oni juz wiedzą, że w lecie będzie taki krach, że nikt nie pomyśli o kinie.
Krzych / 2009-04-26 21:51 / Płoteczka na forum
masz strategię i trzymaj się jej - ja mam i trzymam się tego.
akcje na long. będą nawet przy katastrofie a i gotówka też na okazje , mam czas i opanowanie , wędkarstwo i giełda uczy pokory.
JB / 2009-04-26 22:03
Ja też mam akce, które kupilem na long i nie sprzedam ich nawet jak stanieją.
zeppelin / 2009-04-26 22:11 / Tysiącznik na forum
jak zdrożeją też nie? :))
JB / 2009-04-26 22:15
Jak odpowiednio zdrożeją to i owszem.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy