Dzień spekulanta

Money.pl / 2006-08-14 08:26
Komentarze do wiadomości: Dzień spekulanta.
Wyświetlaj:
jędrzej / 2006-08-15 00:42 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Analiza Techniczna KENOBIEGO:

1. Data rejestracji 22.07.2006.
2. Pierwszy wpis 23.07.2006. Od 24.07.2006 straszy spadkiem (nie zawsze wiadomo czy pisze o GPW czy o USA)
3. W20 w dniu 24.07.2006. zamyka się wzrostowo na poziomie 3035
4. W20 do dnia 31.07.2006 wzrasta o 156 pkt do 3191
5. W20 spada jak narazie najniżej do poziomu 2917, czyli o 118 pkt poniżej stanu z dnia 24.07.2006.
6. W międzyczasie, po 21 dniach na forum, i deklaracji, że na giełdzie na razie nie gra (bo czeka na spadki) otrzymuje tytuł "Uznany gracz giełdowy"
7. Nieco ponad 400 wpisów, w żadnym nie określił się bardziej konkretnie ponad hasło "uwaga będzie spadać". Nawet nie wiem czy chodzi o długotrwałą bessę, czy tylko korektę.

Ja Cię Kenobi przepraszam za taką dociekliwość, ale myślę że większość osób na tym forum to nie są naiwniacy, którzy wierzą tylko we wzrosty. Widzę (i sam o tym piszę), że może spadać, ale Ty swoimi wypowiedziami naganiasz do sprzedaży i to wzbudza moją nieufność (i jeszcze ten tytuł tak znienacka). Tym bardziej że wymigujesz się od konkretów, o które pytam.
pawlus / 2006-08-15 10:38 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Tez przegladalem, mialem nadzieje znalezc haslo z kwietnia: "bedzie kracg, czy tpniecie" ale niestety, ogolniki i wszytko i nic, typu ciocia. Mam wrazenie ze gosc pisze to tylko po to by podsycic takie komentarze, chyba najlepszym rozwiazanim bedzie go zignorować.
Jeck / 2006-08-15 15:20 / "Poławiacz perełek"
Pamietacie Batman też wieścił tylko spadki ale w jego przypadku za tym szły czyny- obstawiał krótkie i wszyscy wiemy jak to sie dla niego skończyło....ale jak już pozbył sie kapitału rypnęło-to byłby dla niego zarobek
jędrzej / 2006-08-15 22:45 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Tylko kto mu nadał ten tytuł i po co? Żeby go bardziej uwiarygodnić? Anie jednego konkretu, masa informacji z zachodnich portali i do tego kilka kardynalnych błędów interpretacyjnych. Ja tego nie rozumiem.
boma / 2006-08-15 09:55 / Bywalec forum
:))))
keskese / 2006-08-14 22:32 / Reprezentacja Polski
jak już dużo spekulanci zarobiliście dzisiaj
to najlepsza (z autopsji) agencja nieruchomości - www.drazkiewicz.pl
nie ma jak sobie kupić domek w krakowie, na kazimierzu...
:)))))))))))
pawlus / 2006-08-14 23:34 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Po cholere, lepiej dzialke na kaszubach. Jesli chcecie mam pare , moge odsprzedać, przy jeziorku, raj dla wedkarzy i grzybiarzy. Dla zaprzyjaznionych jedyne 25zl/mkw.
Jeck / 2006-08-15 11:57 / "Poławiacz perełek"
Pawlus jesteś z Kaszub?
Bo właśnie wróciliśmy z rodzinką i oglądamy coś ładnego na przyszły rok.
A wybralismy kierunek.... Kaszuby :)
Skąd jesteś i czy nie masz jakiegoś namiaru na fajny pensjonat lub gospodarstwo agro, najlepiej ze stroną www. ale musi być recomended by "pawlus".

Jesli chodzi o działeczkę, to na razie dzieki - za daleko.

Jak chciałem 2 lata temu kupić mieszkanko w Krakowie to mnie moja najlepsza z żon podsumowała "masz jeszcze kredyt na dom a już chcesz kupować nowe mieszkanie...."
a teraz widzicie co sie dzieje...:(
pawlus / 2006-08-15 14:36 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Z kaszub moze nie, ale blisko, ze slupska. Pomysle nad czyms fajnym dla was. Ja skoncentrowalem sie na gruntach, RP jest do dupy jesli chodzi o exmisje, a studentow u nas za mało, z ktorymi praktycznie jako jedynymi nie ma problemu. Pensjonacik fajny agro, znam kolo Charzykow, z wedzona rybka na miejscu, wedkowaniem , itp. Normalny czlowiek to prowadzi i nie zdziera. Przypomnij sie na emila, to podrzuce namiary, zdobede tylko www.
Jeck / 2006-08-15 15:16 / "Poławiacz perełek"
Byłbym zobowiązany :)

Jesli chodzi o ex jak piszesz to masz rację...ale akurat w Krakowie studentów nie brakuje.
Ja to sobie do dzisiaj pluje w brodę, że mojej żonce w sypialni nie wytłumaczyłem co i jka będzie z tym mieszkankiem...;) teraz byłby sie juz spłacał z wynajmu a wartość x 2 (co najmniej), a tak o trzeba kombinować fundusze, GPW, jakies inne pomysły...


Ale jęsli chodzi o grunta, to można czasem w g..o wdepnąć, widziałem jak ludzi porobili, oj bolało.
pawlus / 2006-08-15 15:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
na czym to polegalo?
Jeck / 2006-08-15 15:46 / "Poławiacz perełek"
czyli z moich wypocin wniosek- JAK KUPUJECIE ZIEMIĘ SPRAWDŹCIE DOBRZE: MPZP I I Ks. IV KW- B. WAŻNE!!!!
Jeck / 2006-08-15 15:45 / "Poławiacz perełek"
w jednym przypadku brak PZP

a w drugim widzimisię urzędnika,który stwarzał ogromne problemy przy przekwalifikowaniu gruntu-u nas to formalność- 1,5 roku walczył z Urzędem Gminy, nie wiem czy chcieli łapówkę czy co. Tłumaczenia były, że niby ma tm być teren ochronny dla czegoś tam (zaplanowanego w latach 50 XX-wieku) o czym wszyscy wiedzieli że i tak nie powstanie. Potem odwołania, Sejmik wojewódzki i juz po blisko dwóch udało sie zakóńczyć sprawę-TRAGEDIA
pawlus / 2006-08-15 18:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
To zgadza sie roznie mon trafic, mp+IV kw to postawa, choc wszystko mozna zrobic, w koncu czlowiek gdzies mieszka, kogos zna :)
Jeck / 2006-08-15 20:58 / "Poławiacz perełek"
ten gość co tak wpadł to nie byl pierwszy lepszy z ulicy...a i tak nic nie wskórał
RAdca prawny, etc...
Romi / 2006-08-15 00:28 / portfel / Koci Tata
ja moige na mazurach nad jeziorkiem mam 10 h do podziału i na opchnięcie co roku idzie w góre :)
pawlus / 2006-08-15 10:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
To moze sie zamienimy, dzialka na kaszubach za na mazurach? bo na mazurach jescze nie mam?
Krzych / 2006-08-14 21:44 / Płoteczka na forum
Stany opadają z sił , może scenariusz Kenobiego powoli się realizuje.
jędrzej / 2006-08-15 00:26 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jaki scenariusz? To już prędzej Mundek pisał jakiś scenariusz na fali C.
Krzych / 2006-08-14 21:51 / Płoteczka na forum
złoty się osłabia godz.17.00
euro - 3,8771
$ - 3.0403
jędrzej / 2006-08-15 00:25 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
overnighty.
jędrzej / 2006-08-14 20:10 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
KENOBI

Może napisz konkretnie do jakiego poziomu (+/-100 pkt na W20)
przewidujesz spadek i kiedy zostanie on osiągnięty (w
tygodniach).

Wtedy będzie można coś powiedzieć o twoich zdolnościach
analitycznych. Hasła typu "spadnie" lub "wzrośnie" zawsze się
sprawdzają.
Kenobi / 2006-08-14 20:20 / Uznany malkontent giełdowy
Nie silę się na określanie poziomów, bo nie mam danych, aby to dokladnie określić, tak jak Bernanke nie wie co zrobi za miesiąc. Rożnimy sie jedynie tym, że ja przepowiadałem spadki, ktore nastąpiły, a Ty wzrosty, których nie ma.
pawlus / 2006-08-14 20:42 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Kenobi ty to jesteś jak moja 87 letnia ciotka, ktora od 50 lat plecie typu: bedzie wojna, pożary, susze, powodzie, giełada spadnie, szarancza, stado zajecy zezre owies itp. Jak tak 50 lat plecie to jest oczywiste ze w koncu wykracze i nie dlatego ze przewidywala a dltego ze wszystko co najgorsze krakała i cos musialo trafic. Rownie dobrze mogłbym powiedziec bedzie wig20 3500, 4000, 7000 i bedzie nie teraz to za 10 lat a bedzie, a takie zgryzliwe bez konkretów pieprzenie o spadkach nic nie wnosi. Przejrzalem twoje posty, jakos z nich nic konkretnego nie wynika, porownujac do ruchow na gieldzie. Bezpiecznie dla ciebioe byloby dyskutowac na 2 forach, pewnie tak robisz, na jednym z beda spadki na drugim ze zwyzki. Widac masz amse kompleksow i musisz sie dowartosciowac i miec racje. Pryznaje ci racje, bedą spadki bo musza byc, ale realna sytuacja jest takia ze beda wspinaczka do góry, przemawia za tym waluta, dopływ kasy , dobre wyniki i wiele innych czynnikow. Zycze ci bys jak najwiecej zarobił i dal se na luz.
Kenobi / 2006-08-14 21:00 / Uznany malkontent giełdowy
Ja mówię co jest i z tego wyciągam wnioski. Każdy ma prawo do tego i jeśli z tych samych faktów różni ludzie wyciągają odmienne wnioski to ich sprawa. Zlikwiduj prognozę pogody, to może nie będzie burzy. Zakaż analitykom pisać, to wtedy na pewno będzie rosnąć, bo o tym marzysz. Trzeba przestać marzyć i spojrzeć na realia. Nie piszę też wcale, że będą tylko spadki, bo tego nie ma nawet w bessie. Nie mogę dokladnie podawać, co się za chwilę stanie, bo krótkoterminowe ruchy są nieprzewidywalne. Zarabiać na giełdzie można w każdej sytuacji, ale trzeba potrafić pozbyć się emocji i wyciągać prawidłowe wnioski z tego co się dzieje.
jędrzej / 2006-08-14 20:28 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Mylisz się, przeczytaj moje posty.

Mówiłem (jeszcze w lipcu), że w sierpniu spadniemy do poziomu 2800-2900, a potem we wrześniu będzie kolejne podejście do 3400. Jak się nie uda to będzie kolejna bujawka i bicie rekordów pod koniec roku. Nigdzie nie napisałem, że będą cały czas wzrosty - zawsze ostrzegam, że trzeba mieć rękę na pulsie.

Różnimy się tym, że ja staram się przewidywać kolejne ruchy spekulantów którzy rządzą na GPW, a Ty przewidujesz od dłuższego czasu spadki, których nie ma. Jeśli wkońcu nadejdą, to powiesz "a nie mówiłem".

Rozumiem, że uważasz że będzie spadać, spadać, spadać... przes najbliższy rok lub dwa do poziomu 2000 lub nawet niżej. Jeśli tak nie uważasz, określ jakieś warunki brzegowe. A jeśli nie masz danych, to nie zgrywaj analityka.

Sorry, za bezpośredniość, ale lepsze są konkrety niż straszenie.
Kenobi / 2006-08-14 20:43 / Uznany malkontent giełdowy
Widzę, ze mnie nie rozumiesz co piszę, a do tego mijasz się z prawdą, mówiac o spadkach których nie ma - to mamy teraz 3.400 na W20 czy 2932? To właśnie ja piszę o kontretach i rozumiem, że przez pryzmat własnych inwestycji masz trudności w pogodzeniu się z tym co jest, ale pozwól, że pozostanę przy swoich poglądach, które zresztą można przeczytać rownież w innych analizach (choćby w artykule wiodącym).
jędrzej / 2006-08-14 21:24 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jeśli chodzi o emocje, to gram zaledwie kawałkiem kapitału, bo rynek jest niepewny (vide, mój portfel).
Jeśli chodzi zarabianie na spadkach, to jest to frazes. Na rynku kasowym zarabia się tylko na wzrostach. Jek spada to można robić zakupy na przyszłość.
Nadal nie wiem jakie są twoje poglądy, ale wyczuwam, że jesteś zdania iż będzie długotrwała bessa - powolny falujący zjazd w dół, trwający co najmniej pół roku?
Jeśli o to Ci chodzi, to nazwij rzecz po imieniu i określ to jako długotrwałą tendencję, bo jak piszesz "uwaga będzie spadać" to większość na tym forum myśli o najbliższym miesiącu.
A o bessie też możemy podyskutować.
jędrzej / 2006-08-14 21:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Wykręcasz się.

Czyli mamy powyżej 2900, a ja pisałem że zjedziemy do 2800-2900, czyli póki co jeszcze się może sprawdzić. Przez cały lipiec W20 bujał się w okolicy 3000, więc poziom 2932 trudno uznać za jakiś szczególny spadek.

Nie chcesz podać żadnych konkretów, tylko piszesz że spadnie. Co to właściwie znaczy? Spadnie do 2931, czy do 2300? Dynamicznie, czy pomalutku dryfując w dół?

Hasło "uwaga spadnie" nie jest żadnym konkretem. Jeszcze raz proszę podaj do jakiego mniej więcej poziomu i w jakim czasie?

Czy jak w środę wzrośnie do poziomu 2933 to będzie można powiedzieć, że się myliłeś? A jak spadnie do 2800 w ciągu dwóch tygodni to już będzie można powiedzieć, że miałeś rację?

Nie chcesz podać podać poziomu spadku, podaj chociaż do kiedy będzie spadać: miesiąc, dwa, rok?
oll / 83.19.63.* / 2006-08-14 19:12
A co myslicie o 02NFI?? Zastanawiam sie nad zakupem, bo wyglada niezle... Sama gielda tylko zachowuje sie dziwnie... Nie chce ani w gore ani w dol. Macie jakies sugestie?
pawlus / 2006-08-14 19:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jedz na wakacje, przyjedz za 2 tyg , to bedzi jasne i pozamiatane.
oll / 83.19.63.* / 2006-08-14 20:30
A ja wlasnie nie jestem przekonany, ze bedzie jasne za 2 tygodnie... juz od pewnego czasu, brakuje mocnego impulsu. nawet wojna wiele nie zmienila, dlatego mysle nad jakimis ruchami takze i teraz. ten 02NFI po prostu kuszacy jest i myslalem, ze moze takze ktos inny troche go obserwowal
pawlus / 2006-08-15 10:41 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Chyb ły czas by na wynalazkach sie bojac. Chyba ze do max 10% portfela, to tak dla adrenaliny.
Kenobi / 2006-08-14 17:54 / Uznany malkontent giełdowy
Warren Buffett - podziwiam umiejętność zarabiania przez tego człowieka i Ty Warren idź w jego ślady, czego Ci szczerze życzę. Na giełdzie zawsze więcej jest takich, którzy chcą wzrostów i to jest zrozumiałe, ale czasem po trzech latach hossy potrzeba trochę wytchnienia. Ja po prostu wyciągam wnioski z napływających danych i tego co mówią i piszą różni eksperci, którzy też często z sobą się nie zgadzają. Czy mamy do nich pretensje? Każdy z nich uzasadnia czymś innym swoje stanowisko a my trafiamy, albo nie i mamy zysk lub straty. Ja nie piszę, że spada, bo to wszyscy wiemy, ale pisałem,że będzie spadało, zanim tak się stało i to jest taka drobna różnica. Trzymanie akcji kiedy spada, to też wcale nie jest taka dobra strategia - nie lepiej było sprzedać i odkupić taniej? W weekendowym Parkiecie jest seria ciekawych artykułow n.t. psychologii inwestowania. Okazuje się, ze kiedy są zyski, to bierze je się szybko nie chcąc ryzykować, a gdy zaczynamy tracić, to zamiast zmniejszyć straty, nasza skłonność do ryzyka wzrasta i nawet gotowi jesteśmy jeszcze dopłacać, żeby uratować całość, nie mając pewności czy nie stracimy przez to więcej.
warren / 83.30.87.* / 2006-08-14 18:31
hey. alez ja nic do Ciebie nie mam. poprostu apeluje, grajmy, inwestujmy. tak zeby zarabiac. a takie cenne uwagi jakie np Ty glosisz to bardzo dobrze. tylko czy tez na tym zarabiasz ? bardzo dobrze jak wszyscy zarabiamy :-)

tylko pamietajmy. za duzo nie mowmy a mowmy i inwestujmy ;-)

czekam na dalsze Twoje opinie Kenobi !!
admin / 83.26.123.* / 2006-08-14 18:09
Wtedy mówimy że inwestujemy długoterminowo ;-))
pawlus / 2006-08-14 17:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Najlepsze informacje ze trend wyznacony na 2600, moglby byc wyznaczony nawt na 2200, podobnie jak bylo w maju, analitycy przescigali sie do ilu dojdzie wig20, 3500 - pisali ci pesymisci, czytalem nawet o pewnych 3900, a jaka byla sytuaja, kazdy wie kto sledzxi, teraz jest podobnie, 2200, 2600, 2500, a moze 2000 :) Jedna wielka lipa. Kasa z dolara sie czai, konczy sie sierpien, wracają wycofani i nie ma bata by sie pomalutku nie wspinał na 3400-3600.
adam_inwestkap / 2006-08-14 17:50 / Bywalec forum
Znowu "pobożne życzenia" z tymi wzrostami. Dynamika zysków wyraźnie spadła, PKN ma basen bez wody, cena miedzi stoi w miejscu, banki są przewartościowane, TPSA traci monopol to co ma ciągnąć rynek do góry. Od początku roku stoimy w miejscu. Nazywa się to budowaniem platformy wieszchołkowej (dystrybucja) po której nastąpią spadki. A ile to się okaże.
Inwestor / 62.69.200.* / 2006-08-14 19:57
Jak to co bedzie ciagnelo rynek. Spolki surowcowe PKN i KGHM. W tej chwili to trwaja zakupy np: obnizka ceny zakupu Mozejek (Mozejki + dywidenda) oraz zwiekszenie GDRow powyzej 5% w KGHM. W tej chwili na spadkach trwaja zakupy, a nie dystrybucja. Od kiedy dystrybucja trwa na spadkach. Dystrybucja bedzie przy duzych obrotach i na wzrostach. Ma Pan pewnie krotkie na kontraktach. PS. Coraz wiecej firm i przemyslu korzysta z funduszy UE, co spowoduje wzrost PKB do 7%. Zaraz Pan powie, ze PiS wszystko zniszczyl i beda spadki. Byc moze. Ale w tej partii jest tylko jeden profesjonalista a nazywa sie Kluza, reszta to nieuki, ktorych w PiSie nie brakuje. Ale przeciez polityka nie ma wplywu na gospodarke od wyborow. Powiem tak Millerowi w SLD sie udal wzrost 6,9% PKB to dlaczego PiS ma nie miec 7% czy nawet 8%. Moze po wprowadzeniu podatku liniowego byloby lepiej (PO), ale niewiele bo 95% spoleczentwa plac juz podatek liniowy i wszyscy przedsiebiorcy. Problemem jest szara strefa, ktora siega 30% i wzrosla bardzo za czasow SLD i AWS. Za rzadow PiS rowniez rosnie, to pewnie bedzie rosla przy rzadach PO. Dlatego twierdze, ze politycy juz nie maja wplywu na gospodarke, a Kluza jest gwarantem, ze nie bedzie zalamania finansow i recesji. No chyba, ze do rzadu wroci UBek Zyta G. TP S.A. traci rynek i bardzo dobrze bo to monopolista, ktory kaze placic za ostatnia mile 50zl abonamentu nie dajac praktycznie nic w zamian. Bioton to balon. Banki przewartosciowane, ale na tym rynku sa fuzje i przejecia. BPH+Pekao, PKOBP+Poczta, Skoki+Poczta, PKOBP+PZU, HSBC+miniBPH itd. Dlatego surowce i banki beda ciagly indeksy. Na Bioton wejdzie spekula i bedzie jazda. Nalezy pamietac, ze ZUS bedzie przekazywal duza liczbe obligacji wiec gotowka trafiajaca do OFE pojdzie na GPW. Mamy poczatek laczenia lokat+TFI, wiec na GPW trafi 30-50% srodkow, dodatkowo ludzie przenosza w TFI z Funsuszow Obligacji do Akcyjnych, dodatkowo z lokat do TFI. Uwazam, ze nie ma szans aby ten strumien byl wiekszy niz dotychczas, czyli niepredko dogonimy kraje rozwiniete. Brak nowych emisji, spowoduje kumulacje kapitalu na WIG5. Wzrosty beda i tak na jesien dopiero bo zagranica dopiero zaczela zakupy w lipcu.
Kenobi / 2006-08-14 20:15 / Uznany malkontent giełdowy
Pierwsza dystrybucja to już była w maju, następna w lipcu, teraz się jeszcze trochę powozimy i przyjdą kolejne podwyżki stóp, strajk w Codelco się skończy, hamująca gospodarka światowa w natruralny sposób ograniczy wzrost zysków spółek, zapotrzebowanie na surowce (już się to dzieje, ceny były tylko sztucznie podtrzymywane), jak się zaczną spadki, to środki z funduszy akcji przepłyną na depozyty, lub obligacje. Wystarczy przeczytać opinie w dodatku do Rzeczpospolitej Moje pieniądze z ub. czwartku.
Inwestor / 62.69.200.* / 2006-08-14 21:57
Z tego co pamietam to hossa konczyla sie wtedy gdy w gazetach pisano, ze na gieldzie mozna zarobic, a nie ze tylko stracic. Jezeli chcesz wiedziec do dystrybucja byla od pazdziernika kiedy sprzedawala zaranica, od maja to zagranica kupuje, poczytaj sobie raporty z przeplywow pieniedzy. Tak na marginesie to co ma strajk w Codelco do cen miedzi. Przeciez rzadzi hedge i coraz nizsze limity na wejscie. Tak wiec zauwaz, jak wybuchl strajk to nic sie nie zmienilo, bo hedge przestaly kupowac, bo maja rekordowe ilosci krotkich pozycji na miedzi. A to dlatego, ze co tydzien na rynek trafia 25000 ton z chinskich rezerw. Nie gadaj bzdur o przeplywach srodkow. Bo kiedy gielda spadla o 30% to naplynely srodki w rekordowych ilosciach. Tak wiec te osoby, ktore kupily na gorce rzadko sprzedawaly, a te ktore sprzedaly gadaly na forach, ze odkupia gdy wig20 spadnie do 1500, 2000 i 2200 punktow. Jak widac tak sie nie stalo. Juz widze inwestorow, ktorzy zarobili w ostatnim roku 60% na zwyklych TFI jak kupuja obligacje na 4%. Jezeli czytasz opinie analitykow to juz teraz wiem dlaczego tak slabo Ci idzie ;) Aha i uwaga ostatnia. Nie ma czegos takiego jak sztuczne podtrzymywanie. Jest popyt i podaz. Jezeli ktos kupuje to rowniez ktos sprzedaje. Z tego co ja widze to na wszystkich rynkach miedzi mamy do czynienia z konsolidacja 320-370 za 100 funtow. Jezeli widzisz cos innego to gratuluje. Teraz trwa zamiana pozycji krotkich na dlugie. Nie moze byc tak, ze wszyscy zarabiaja. Odkad pamietam to mniejszosc miala racje, nigdy wiekszosc. Mnie to zwisa co bedzie. Jak zaczyna spadac to sprzedaje, a jak rosnie to kupuje. Oczywiscie wole PKB Polski na poziomie 5% niz 1%. Pamietam czasy kiedy tacy ludzie jak Ty mowili, ze ropa nie zdrozeje do ponad 40 dolarow za barylke i miedz nie zdrozej do ponad 3000 dolarow za tone. Jak widac, Ci wszyscy z TV i gazet sie mylili. Ja tam zawsze obstawiam odwrotnie.
pawlus / 2006-08-14 23:36 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Tak czlowieku trzymaj, podpisuje sie pod tym. :)
keskese / 2006-08-14 18:12 / Reprezentacja Polski
dzisiejszy WSJ pisze o PKO BP. zwiększone zyski, itd. przewartościowane banki ?? to jedyna godna inwestycja na dziś... polecam BZWBK
Kenobi / 2006-08-14 19:49 / Uznany malkontent giełdowy
Parkiet w sobotę też pisał, bo po prostu były wyniki. A reakcja rynku nie była zbyt entuzjastyczna.
Inwestor / 62.69.200.* / 2006-08-14 23:25
Dlaczego mial byc entuzjazm jak trwa zakup akcji przez grubasy gieldowe. Leszcze w tym czasie sprzedaja. Przyklad dzisiaj. Mali sprzedawali caly czas a grubasy podbieraly. Orbis i KGHM. Wystarczy grubas rzucil pakiet za kilka milionow i byla mega przecena. Pozniej trwalo odkupywanie akcji. Podejzewalem nawet zwale dzisiaj o 2% na WIG20, aby w srode wykonac zwrot. No nic popyt byc zbyt duzy -arbitraz pysiaczkow a pilnowaly OFE.
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-14 17:37
dokladnie tak,nie przewiduje zadnej zapasci
risky-rainmaker / 2006-08-14 17:27 / Ostatni Optymista
I też tak sądze...że będzie północ...ale do jakiś 3200 i nie tak szybko jak ostatnich spadkach....później będzie zjazd do 2900...i bicie rekordów pod koniec roku....
risky-rainmaker / 2006-08-14 17:06 / Ostatni Optymista
I famur, atm też ciekawie...
risky-rainmaker / 2006-08-14 17:04 / Ostatni Optymista
Witam, jakoś nostalgicznie dziś było...bioton podwoił zysk netto...ciekawy jest też stosunek wartości księgowej na jedną akcje 2,01 do ceny giełdowej 1,90....
adam_inwestkap / 2006-08-14 17:53 / Bywalec forum
A czy uwzględnił Pan nową emisję? Bioton jest około 10-krotnie przewartościowany.
risky-rainmaker / 2006-08-14 18:03 / Ostatni Optymista
To zacytuje p. Daniela - ""Profesjonalni" analitycy wydając rekomendacje zwykle porównują wskaźniki poszsczególnych
spółek do średniej dla danej branży. Skoro np. na świecie są firmy z dużo wyższym C/z, a u
nas w dodatku jest premia za wyniki, to można spokojnie rekomendować zakupy. Pamiętaj, że
nie ma jakiegoś magicznego, uniwersalnego poziomu c/z, czy c/wk dla wszystkich spółek."
odlewniczy / 2006-08-14 17:25 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
bo narazie sa PDA a jak bedzie asymilacja to C/WK bedzie ok 12 czyli kosmos, a jesli chodzi o zysk 21 mln to nie jest duzo, ja sie pytam jak oni osiagna 100mln zl zysku ktory jest w prognozach!!
ja sie pytam gdzie jest koncesja w Rosji??
czy nie uwazacie ze te codzienne info z Biotka, konferencje to byl chwilowy zabieg specow od PR??
adam_inwestkap / 2006-08-14 17:54 / Bywalec forum
Te 100 mln to nie była prognoza zysku neto.
avi / 2006-08-14 17:29 / portfel / Bywalec forum
przepraszam bardzo! co to jest to PDA i C\WK, o co tutaj chodzi? przepraszam, ale nie mam zwyczajnie pojęcia..........
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-14 18:19
Avi, jeszcze z pięcset takich postów i otrzymasz przydomek "uznany gracz gieldowy" :)))))))))))
PDA to prawo do akcji a c/wk to stosunek ceny do wartosci ksiegowej....
avi / 2006-08-14 20:16 / portfel / Bywalec forum
prosze się ze mnie nie nabijać- nie musze wszystkiego wiedzieć! przynajmniej nie udaje wszechwiedzącej i grzecznie pytam......
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-14 21:39
Avi nie nabijam sie z Ciebie tylko z systemu przyznawania przydomków na tym forum. Btw, ja z kolei grzecznie na Twoje pytanie odpowiedziałem. :)
avi / 2006-08-14 23:11 / portfel / Bywalec forum
a więc zwracam honor, widocznie źle ainterpretowałam Twoją wypowiedź. A rzeczywiście tylko Ty spełniłeś moją prośbę i odpowiedziałeś mi, za co serdecznie dziękuje! i jeszcze raz przepraszam! pozdrawiam! i mam jeszcze pytanko: czy zmiana na to cw/k wpłynie jakoś na zmianę ceny biotonu? z góry dziękuje za odpowiedź... :-)
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-14 23:49
Z Twoich pytań wnioskuję ze jesteś poważnie "zaangażowana" w akcje Biotonu. Ja z kolei nie zaliczam sie do ekspertów na tym forum, jestem inwestorem ( bynajmniej nie "uznanym" hehe) w funduszach inwestycyjnych. Aczkolwiek postaram sie udzielic odpowiedzi (skoro inni się nie kwapią). Otóż sądzę, że współczynnik c/wk pozwoli ci ocenić jak dalece odbiega cena pojedynczej akcji od wartości ksiegowej przypadajacej na tą akcję - im wyzsza wartość tego współcz. ponad "1" tym bardziej akcje sa przeszacowane ( odlewniczy podał wartość 12 - to oznacza że wartość akcji przedsiebiorstwa dwunastokrotnie przewyzsza jego wartość ksiegową czyli rzeczywiście "kosmos" ale to zdaje sie dopiero po asymilacji akcji i PDA?) I to tyle, przy czym Avi weź poprawkę na to, że ja sie niespecjalnie w tych tematach orientuję :-) I również pozdrawiam.
pawlus / 2006-08-15 10:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
tyle ze popelnil blad obliczeniach.
risky-rainmaker / 2006-08-14 17:31 / Ostatni Optymista
No Odlewniczy jak się popisałeś wiedzą to tłumacz teraz ;)
avi / 2006-08-14 17:42 / portfel / Bywalec forum
no!!! jestem chłonna wiedzy, wytłumaczcie niedoinformowanemu! czy dobrze rozumiem, że cena akcji, jeszcze raz ulegnie zmianie- tak przynajmniej zrozumiałam, czytając między wierszami z Waszych wypowiedzi....
pawlus / 2006-08-14 17:20 / "Uznany Gracz Giełdowy"
A co w tym ciekawego czy nienormalnego po podziale akcji? spodziewales sie 0,5? :)
risky-rainmaker / 2006-08-14 17:23 / Ostatni Optymista
spodziewam się 8 zł za bioton ;)
avi / 2006-08-14 17:26 / portfel / Bywalec forum
8zł? żeby 3 chociarz kosztował, to już będzie sukces......... 8 zł............ niewiarygodne....... a ja nazywam siebie marzycielką, to jak Pana, z całym szacunkiem nazwać???
pawlus / 2006-08-14 17:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Fantastą, bogatym fantastą. O ile wytrzyma psychicznie i nie ochnie po 5 myslac ze to szczyt szczescia.
avi / 2006-08-14 17:38 / portfel / Bywalec forum
dla mnie 5 zeta- to już by był szczyt szczęścia! ale bym bryką posuwała, moje wymarzone peugeot206cc- był by w zasiegu ręki.......... no to się rozmarzyłam.... :-)
risky-rainmaker / 2006-08-14 17:34 / Ostatni Optymista
Poczekamy zobaczymy...
pawlus / 2006-08-14 17:25 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Dostaniesz, pod koniec marca 2007, zakłądzik o litrowego gina?
pawlus / 2006-08-14 17:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Piszac 0,5 w dmomysle chodzilo o c/wk a nie o cene akcji
mari / 2006-08-14 17:17 / Achi
nie sugeruj się ilością akcji tam podaną .obecnie jest ich znacznie więcej
avi / 2006-08-14 17:06 / portfel / Bywalec forum
gdzie podane są wyniki?
risky-rainmaker / 2006-08-14 17:07 / Ostatni Optymista
http://demo.e-pap.pl/espi
pawlus / 2006-08-14 16:55 / "Uznany Gracz Giełdowy"
czy Orlen sie odkrył?
odlewniczy / 2006-08-14 16:48 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
mam pytanie: czy byly juz notowane prawa poboru Skotana, bo jakos nie przypominam??
czy to nie jest jakis walek, odjeli je chyba pol roku temu i cisza??
jędrzej / 2006-08-14 16:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A w USA też dzisiaj "dzień spekulanta" ?
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-14 16:56
wlasnie o trafnosci komentarzy pisalem ponizej.
Wprawdzie wiara przenosi podobno gory,ale na gieldzie to nie dziala.
I na razie AT wskazuje na wzrosty,a nie spadki.
adam_inwestkap / 2006-08-14 17:45 / Bywalec forum
Jak zobaczy Pan na MACD to okaże się, że nie ma Pan racji. AT dzienna wskazuje na dalszą przecenę akcji.
jędrzej / 2006-08-14 17:00 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z tym AT to też ostrożnie, bo obroty mizerne. Fakt, że zdziwiła mnie dziś u p. Daniela liczba 2600, ale to i tak lepiej niż 2300.

Tak czy inaczej trzeba mieć rękę na pulsie, bo cały czas manipulują rynkiem kontraktów.
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-14 17:13
jesli sledzi sie poziomy kontraktow,to widac,ze to ich wlasciciele dopasowuja sie na biezaco do sytuacji na gieldzie,a nie sami nia manipuluja.
Na szczescie skonczyly sie juz chyba czasy komputerowych stop-losow,gdy jeden przypadkowy ,chwilowy spadek uruchamial lawine.
Nie widze zadnego powodu do spadku do 2600 punktow.Poziom z sufitu.
Tym bardziej,ze powoli konczy sie sierpien
Kenobi / 2006-08-14 19:54 / Uznany malkontent giełdowy
Jest dokładnie odwrotnie.
jędrzej / 2006-08-14 17:28 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
O kontraktach to Gabrik mógłby coś powiedzieć i myślę, że by się z tobą nie zgodził.
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-14 17:36
pozostaje przy swoim ------:-))))))
admin / 83.26.123.* / 2006-08-14 16:40
Cabbi nadal trzymasz tego nieszczęsnego KGHM-a ??
pawlus / 2006-08-14 16:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
przytnie na niej, tylko trzeba 1-2 tyg
caabi / 2006-08-14 17:28 / Tysiącznik na forum
admin znow sie pojawil jak kghm spadl o 1 procent, poprostu zenada nie bede sie wlaczal w polemikę ktora nie ma sensu, a tak do twojej wiadomosci kupilem 100 akcji po 114 a aprzedalem po 119. a wiekszy pakiet nadal trzymam, a czemu to tylko moja sprawa.
pawlus / 2006-08-14 17:31 / "Uznany Gracz Giełdowy"
oczywiscie ze zenada, tez skupuje w pakietach za wszystkie mozliwe srodki i jakos 2600 mnie nei przeraza.
caabinielog / 217.172.246.* / 2006-08-14 17:27
admin znow sie pojawil jak kghm spadl o 1 procent, poprostu zenada nie bede sie wlaczal w polemikę ktora nie ma sensu, a tak do twojej wiadomosci kupilem 100 akcji po 114 a aprzedalem po 119. a wiekszy pakiet nadal trzymam, a czemu to tylko moja sprawa.
admin / 83.26.123.* / 2006-08-14 17:44
Sorry, ale jak patrzę na takie spółki jak POLNA i porównuje do KGHM-u, to ciebie nie rozumiem, dlaczego to jeszcze trzymasz wbrew logice.
pawlus / 2006-08-14 16:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Czy Biotek poda juz wyniki?
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-14 16:28
Krauze sprzedal duzo biotonu,zeby miec na rope.Ma sprzedac jeszcze.Byc moze wogole zrezygnuje z zabawy w insuline,zwlaszcza w swietle wiadomosci o zmodyfikowanych roslinach
mari / 2006-08-14 16:34 / Achi
?? skąd te wiadomości zdobywał i rozwija rynek żeby z niego zrezygnować?myślisz że on o roślinach nie wiedział jak kupował technologię na insulinę?Roślinki to pieśń przyszłości(być może) i nie wiadomo czy dla każdego potrzebującego a insulina potrzebna jest teraz.
pawlus / 2006-08-14 16:44 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Tez uwazam ze to bzdura, sprzedal 5% by objac kolejna emisje z srodkow własnych, a nnie zeby sadzonki kupowac.
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-14 16:38
nowa wiadomosc z TVN24.Decyzja o ropie zapadla nagle,za namowa paru osob.
Daniel Gąsiorowski / 2006-08-14 16:43 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Oj kolego wprowadzasz w błąd inwestorów. Z oficjalnych informacji (czyli takich które potwierdza np. Krauze) wynika, że ani Krauze ani PI nie będą już sprzedawać akcji Biotonu.
pawlus / 2006-08-14 16:50 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dziekuje P Dnielu za potwierdzenie moich słów, kupno kazacha a wyjscie z 5%biotka to wie osobne sprawy.
flugo / 2006-08-14 16:49 / portfel / Dziecko hossy
dokładnie tak! Ba- wykupili przysługujące im pp. Czy tak się zachowuje właściciel który nie wierzy w sukces?
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jakby nie wykupił my bysmy objeli, sam zapisalem sie na 100.000 oczywiscie nie wiezac ze choc jedna kupie, ale co mi szkodziło :) A z
pawlus / 2006-08-14 16:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Przeprasza za t wielkorotne wpisy, ale cos mi porbalo w kapie.
terrestre / 85.128.78.* / 2006-08-14 16:47
jeszcze raz powtarzam;cytuje zamkniecie sesji w TVN24
i mysle,ze wiedza,co mowia.
Kupno czegos tam to jedna sprawa,a uruchomienie wydobycia i transport bedzie kosztowac jeszcze wiecej.
Nawet jesli uda mu sie znalezc kogos na wymiane /slik/
kto da rope do Polski,a w zamian wezmie od Krauzego.
No i trzeba miec w pamieci,w jakim kraju zainwestowal.
Rownie dobrze moze to wszystko stracic,albo okaze sie,ze trzeba bedzie ciagle doplacac
pabloo83 / 2006-08-14 16:01 / Bywalec forum
Mam pytanko czy ktos analizował spółke KRUK ??
Pamiętam ze kiedys Orzeł sie nia interesował :-) wiec moze On sie wypowie i pomoże :-)
Dzieki. Pozdrawiam
brydzia / 2006-08-14 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
była rekomendacja na 73 zł , chyba sprawdź , ja pisałam ale nie pamiętam
zobacz jak ta spółka zachowywała się podczas spadków - wcale nie spadła
jest bardzo stabilna
pabloo83 / 2006-08-14 16:42 / Bywalec forum
Dzięki Brydziu. Pozdrawiam
A2 / 2006-08-14 16:21 / Spekulantka
Na pewno nie byl to Orzel .Cos mi sie wydaje , ze Raczek pisal o Kruku. Tydzien temu w Parkiecie pisali o Kruku , ze to dobra spolka. Ja nie wchodze , ze wzgledu na "grupe ze Skierniewic".Du\y potencjal wzrostu ma ant , ale tam tez siedzi E.S((
pabloo83 / 2006-08-14 16:26 / Bywalec forum
Dzięki A2. Zastanawiam sie co kupic na dłuższy czas tak do konca roku. Moze masz jakis pomysł ?? One zazwyczaj są dobre :-))) Co do Ganta to mam trochę i nie sprzedam :-)
A2 / 2006-08-14 18:08 / Spekulantka
Zerkaj na Projprzem , ta spolka wedlug mnie jeszcze wzrosnie .Licze na 3 kwartal . W tej chwili stoi wysoko , ale moze bedzie jakas korekta. Ja ustawilam sie na 27 zl aby jeszcze dokupic .Nie namawiam ino tak se bajdurze.
anna. / 2006-08-14 16:44 / Uznany Gracz Giełdowy
czytalam w PB , ze kruk ma zamiar podniesc prognozy ( sama przygladam sie tej spolce )
pabloo83 / 2006-08-14 16:50 / Bywalec forum
Na tvn24 analizowali jakis czas temu tą spółkę i wygląda na to że da zarobic jeszcze troche :-) tylko na ile mozna wierzyc analitykom
anna. / 2006-08-14 16:57 / Uznany Gracz Giełdowy
ach ci analni :)
najlepsi sa ci z parkietu w 90% nie maja racji :)
mari / 2006-08-14 16:25 / Achi
w Budopolu też siedzą łobuzy
Navigare / 80.55.129.* / 2006-08-14 16:09
Orzeł interesował się Krukiem? Ja pierniczę co się na tym świecie porobiło... :))))))))
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy