Przeciąganie liny

Money.pl / 2006-11-10 17:20
Komentarze do wiadomości: Przeciąganie liny.
Wyświetlaj:
Wall Street / 2006-11-13 01:51 / Bywalec forum
Zegnam drogich forumowiczow, pod koniec grudnia zamykam swoje rachunki inwestycyjne w polsce, przenosze reszte swojego kapitalu do usa(juz 70% tam jest), kraju w ktory jest moja ojczyzna i z ktorym wiaze wielkie nadzieje. Niedlugo wyjezdzam do stanow, zycze udanych inwestycji i zycia, szczegolnie panu zarobionemu oraz miejcie w sobie ducha przedsiebiorczosci, w usa jest to bardzo cenione, przyjdzie czas i na 4 rp:).Moja stopa zwrotu w tym roku na rynku polskim to 350%(kasowy+terminowy), to tak dla ciekawostki.
Pozdrawiam!! Trzymajcie sie !!!
Wall Street / 2006-11-13 02:05 / Bywalec forum
I nie myslcie ze wyjezdzam za chlebem :) Dla mnie kasa jest wszedzie, trzeba widziec okazje tam gdzie nie widza jej inni. To bylo rowniez przeslaniem moich wczesniejszych postow, myslalem ze nastapi kulturalna wymiana pogladow. Niestety pojawil sie gosc milioner, ktorego duma poniosla i mysle ze naprawdopodobniej w przeszlosci probowal stworzyc cos wlasnego i mu nie wyszlo.Za to dala mu to gielda. Dziwie sie dlaczego uwaza ze tylko rynek kapitalowy jest w stanie przyniesc fortune i gardzi sposobem zycia prawdziwych biznesmenow ktorzy od notowan maja swoich podladnych. No ale juz chyba za duzo napisalem, to tylko takie sprostowanie i moje mysli. Jeszcze raz was zegnam i szczerze zycze spelnienia wszystkich marzen, to w koncu w zyciu najwaznejsze. Miejcie swoj American Dream w kazdej dziedzinie zycia.
zarobiony / 2006-11-13 06:25 / -
ZUPELNIE mnie nie zrozumiales.Napisalem przeciez,czym sie zajmowalem i ze gdy weszla gielda ja JUZ mialem wielkie pieniadze.Dlatego bylo mi latwiej.Ja od dawna mam juz wszystko i wszystko mam przygotowane do zycia.Do wyboru w 2-ch krajach,choc chyba wybiore Hiszpanie.Nie moge teraz wyjechac na stale,bo opiekuje sie starym czlowiekiem.jego byla rodzina przegapila pocztki jaskry i stracil wzrok.Poniewaz to moj kolega,wypadlo na mnie.Zreszta jego obecnosc jest mi tez pomoca w samotnosci.
mam wszystko,co mozna miec,a jednak nie mam sie z kim podzielic.
I jeszcze jedno: wszyscy znacie moje nazwisko.Wystarczy troche skojarzyc rozne fakty.

Z okazji wygranej PO zycze wam wszystkim i Wall Strret takze lepszej przyszlosci i spelnienia wszystkich marzen.
Jak wczesniej napisalem,juz mnie tu nie ma na forum.
Zajrzalem tylko rano z przyzwyczajenia i dobrze sie stalo.
keskese / 2006-11-13 01:08 / Reprezentacja Polski
portfel:
alchemia 25%
o2o 23%
boryszew 27%
gotówka reszta

co myślicie ??
Longterm / 2006-11-13 00:13 / Mostek Zwyciężymy!
Wiem że od dłuzszego już czasu polityka nie wpływa na giełde ale jutro według mnie może być pozytywny wyjątek:-)
strokuś / 2006-11-13 00:22 / Uznany Bywalec forum i giełdy
spójrzmy na to inaczej - ponieważ PO i Lewica okazały się mocne to znaczy, że nie ma szans na wcześniejsze wybory i zmianę rządzącej opcji politycznej
Longterm / 2006-11-13 00:28 / Mostek Zwyciężymy!
Na wcześniejsze wybory nikt chyba nie liczył. Druzgocąca porażka obozu rzadzącego w dużych miastach może być sygnałem dla pisu że taktyka koalicji z populistami okazała się zła i prowadzi do klęski. Wnioski?
strokuś / 2006-11-13 00:38 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Wnioski są takie, że SamoPiS jeszcze bardziej zewrze szeregi, bo inaczej pospadają ze stołków.
IMHO na GPW tak czy siak nie będzie to miało wpływu.
barakuda / 2006-11-13 00:21 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
... myślałem o tym z pewną taką niesmiałością... Oby !!!
pawlus / 2006-11-12 23:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jaki wpływ na kurs akcji Rafako moze miec fakt odsprzedarzy 5% rezz Elektrim Pionierkowi? czy spadek zaangazowania głównego akcjonariusza moze spowodowac zjzd kursu, jak myslicie?
strokuś / 2006-11-12 23:25 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jako że widzę już drugi komentarz odradzający inwestycję w Fundusz Nieruchomości BPH to pozwolę sobie skrobnąć parę zdań na ten temat i mam nadzieję, że TS i Mikus przełkną je tak gładko jak ja właśnie przełykam lampkę Hennessy
otóż nie rozumiem jak inwestor zabawiający na GPW od '91 może rekomendować wchodzenie bądź nie wchodzenie w daną inwestycję na podstawie historycznych stóp zwrotu
w tym wypadku koledzy-inwestorzy odradzają inwestycję w BPH Nieruchomości, ponieważ nabywało się go blisko 1,5 roku temu po 100 zł + prowizja rzędu 2.4-3 zł, a obecnie certyfikaty te są notowane na giełdzie poniżej 100 zł
jak widać po 1,5 roku inwestorzy zainkasowali ok 5% straty
co z resztą było zgodne z przewidywaniami - poniżej link do krótkiej wymiany zdań na ten temat sprzed ponad roku pomiędzy Orłem, Jujkiem i mną :
http://www.money.pl/forum/temat,1,67394,67394,40,0,flauta;na;gpw.html#A67463
Pierwsza sprawa to nie należy się kierować historycznymi stopami zwrotu - przykładowo DWSTOP25MS rok temu był funduszem akcji o najgorszej rocznej stopie zwrotu i mało kto go nabywał - a jakie to miało znaczenie widać obecnie
Druga sprawa to, że fundusze nieruchomości mają pewien okres rozbiegowy. Na początku zbierają gotówkę, kupują za to krótkie papiery skarbowe i rozpoczynają wyszukiwanie nieruchomości do zakupienia. Po około roku w portfelu wreszcie zaczynają się jakieś nieruchomości pojawiać. W tym czasie wartość aktywów spada, ponieważ zyski z krótkich obligacji są mniejsze niż pobierane opłaty za zarządzanie funduszem.
Do tego często fundusze biorą kredyty na zakup nieruchomości i koszty kredytów dodatkowo pomniejszają aktywa i tym samym wartość jednostki.
To wszystko przy hossie na rynku akcyjnym wpływa na minorowe nastroje posiadaczy tychże jednostek i skłania do sprzedaży certyfikatów na GPW po kursie poniżej ceny zakupu.
Jednocześnie ten moment 1-1.5 roku po utworzeniu funduszu jest idealnym do zainwestowania weń (co też uczyniłem kiedyś z arkąfrn12 kupując ją w sierpniu '05 po ok. 96-97 zł i co zrobiłem w zeszłym tygodniu z bphfizsn kupując go po 97.5).
BPH po sierpniu br. ma w nieruchomościach więcej kasy niż zebrał i dodatkowo ma jeszcze wolne środki z kredytu na dodatkowe inwestycje
ten kredyt spowodował spadek aktywów podany 29.IX, ale też powinien dać w efekcie większe zyski z inwestycji w przyszłości, ponieważ już został w połowie zamieniony na nieruchomości
stąd następna wycena będzie już znacznie korzystniejsza
"Forget the past, live in the present and smile when thinking of the future"

ps. parę dodatkowych słów o FRN:
http://www.money.pl/forum/komentarz,1,61382,61428,25,0,ostatni-komentarz.html#A61400
Longterm / 2006-11-13 00:02 / Mostek Zwyciężymy!
Dzięki wielkie za info bo zastanawiam się nad dywersyfikacją portfela i właśnie jednym z dwu funduszy nieruch. Mam pytania do Ciebie:
1) Co byłoby według Ciebie lepszym posunięciem- wejście w Arke (wiem że cena już poszła w górę ale niebawem zacznie przynosić zyski) czy w BPH (cena niska ale długi czas na zwrot do 2013 roku)
3) Czy fundy te wypłacają dywidende roczną czy może cały zysk jest dzielony po zakończeniu działalności fundu?
strokuś / 2006-11-13 00:12 / Uznany Bywalec forum i giełdy
ad.1
nie wiem co będzie dla Ciebie lepsze
ja przedkładam minimalizację ryzka ponad maksymalizację zysków stąd aktualnie wybrałem BPH - wg mnie ryzko straty bliskie zera, a jakieś 80% szansy że w 6-12 m-cy da min. 10-15% zysku
ad. 3 czyli 2 ;-)
arka coś tam ma wypłacać po 4. roku, bph chyba nie - dla mnie to mało istotne, raczej nie będę trzymał tak długo
Longterm / 2006-11-13 00:21 / Mostek Zwyciężymy!
Ja jakbym wchodził to do końca trwania funduz tąd mój dylemat. Arka zaczęła wcześniej czyli że kupowała te nieruchomości taniej niż bph i być może dlatego będzie miała wyższą stopę zwrotu, z koleji bph będzie działał dłużej może nawet przedłużą go do 2015 roku (po przyjęciu euro?) więc dłużej skorzysta na dynamicznym wzroście cen nieruchomości. To takie moje gdybania ale dużo też zależy od struktury posiadaczy certyfikatów.
strokuś / 2006-11-13 00:26 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeżeli chodzi o strukturę posiadaczy to na początku skarbiec wyróżniał się in plus, ale obecnie jak już wytrzepało tych najsłabszych z arki i bph to powinno być mniej więcej to samo
ps. na bph w ostatnie 3 tygodnie obróciło się certyfikatów za 4 mln zł - i to nie ja tyle kupowałem ;-)
barakuda / 2006-11-13 00:19 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dzięki Strokuś, mnie również pomogłeś podjąć decyzję. To chyba dla mnie najlepszy sposób na uwolnienie się od odpowiedzialności za powierzone pieniądze - pisałem o tym kilka dni temu.Dobrze , że Wielcy odwiedzają nas czasem( trochę za rzadko). Jak od razu zrobiło się merytorycznie...
strokuś / 2006-11-12 23:32 / Uznany Bywalec forum i giełdy
nawiasem mówiąc podobna sytuacja dotyczy obecnie funduszy euroobligacji
mają najgorsze roczne stopy zwroty, największe umorzenia jednostek (spadek aktywów o 6% w październiku), najmniejszy udział w aktywach TFI ogółem (rzędu 0.7%)
i co z tego... za rok będą w czołówce funduszy o najlepszych rocznych stopach zwrotu
jak myślicie dlaczego Arka Euroobligacji właśnie obniżyła opłaty za zarządzanie funduszem z 2% do 0.7%?

parę dni minęło więc mogę "odtajnić" moją rekomendację dla Orła i Jujka ;-)
Odnośnie eur/pln to ciekawy tekst jest w blogu Ryśka Petru (szacunek):
http://ryszardpetru.bblog.pl/ a konkretnie pierwsze zdania:

"W .Dzienniku. ukazał się ciekawy wywiad z architektem reform fiskalnych na Węgrzech z połowy lat 90. - Lajosem Bokrosem. Jego teza była taka, że Węgry są w lepszej sytuacji niż Polska, bo już zaczęły się reformować, a Polska uśpiona szybkim wzrostem gospodarczym nie wie, że za kilka lat czeka nas dojście do takiego kryzysu w jakim są teraz Węgry."

jestem niestety podobnego zdania co L.Bokros
do tego dobrze pasuje jeszcze kawałek z blogu Hausnera:
http://jerzyhausner.bblog.pl/wpis,o;kursie;zlotowki;decyduje;takze;nasza;polityka;gospodarcza,37.html

"Otóż o poziomie kursu w dużym stopniu decyduje także nasza polityka gospodarcza. Praktycznie oznacza to, że kurs wyraźnie słabł [przyp. w latach '01-03], bo stało się oczywiste, że Polska stanęła wobec groźby kryzysu finansów publicznych i nie było jasne, czy podjęte zostaną działania antykryzysowe. Wtedy, kiedy zostały one podjęte, kurs zaczął się umacniać."

To widać ostatnio na Węgrzech. Kurs forinta nie spadał teraz po ujawnieniu oszustwa polityków i masowych protestach, ale wręcz przeciwnie zaczął się umacniać, bo bagno wyszło na jaw i zaczęto coś z nim robić.
Może i dno jest muliste, ale przynajmniej Węgrzy już wiedzą, że toną i będą walczyć.
Kurs spadał natomiast od jesieni '05 gdy wiadomo było, że deficyt rośnie a rząd nic nie robi, żeby go ograniczyć.

Suma sumarum nasza gospodarka jest u szczytu i lepiej już chyba nie będzie, bo nasz rząd nic w tym kierunku nie robi, a jedynie przypisuje sobie nie swoje zasługi.
Stąd myślę, że dobre czasy złotówki się skończyły (i dlatego warto mieć groclin, amicę, świecie, barlinek itp.).
Do tego analiza techniczna też raczej wskazuje na koniec spadków eur/pln.
Na ok 3.8 mamy ważny opór w postaci dolnego ograniczenia wzrostowego kanału trendowego (dołki z 2001 i 2006 oraz górki 1999 i 2004).
Zwróćcie uwagę na równe okresy między górkami i dołkami - w obu przypadkach ok. 2 lata spadków, po czym wzrosty.
Cykliczność górek/dołków jest rzędu 226 tygodni - następna górka wypada w około sierpnia 2008. Dodatkowo dokładnie wtedy wypada też 11 linia strefy czasowej Fibonacciego licząc od górki w 2004.
Biorąc pod uwagę tempo wzrostu euro z lat 2002-2003 to latem 2008 euro może kosztować pomiędzy 4.7 a 5.1 zł.
Do tego na tygodniowym widać ładne dywergencje macd i rsi.
Wg mnie przełom '06/07 to ostani dzwonek na wejście w te fundusze.
orzeł / 2006-11-13 07:09 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj Stroke
ja osobiście w cyklach dwutygodniowych (tak średnio wychodzi) zwiększam zaangażowanie w fund euroobligacji o czym informowałem w stosownym komunikacie zgodnie z ustawą nr xyz forum money pl
co do BPH (fund nieruchom) w czwartek osiągnąłęm pełne członkostwo............. choć pod koniec listopada najprawdopodobniej jeszcze dokupię
pozdro
chris / 2006-11-13 00:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ciekawy komentarz czytałem pod koniec września ... muszę jutro się temu przyjżeć i zaktualizować stan ... dobranoc
"Na wykresie EUR/PLN stworzyła się bardzo interesująca sytuacja. W trendzie spadkowym tworzy się prawdopodobnie formacja głowy i ramion, ale nie jako formacja odwrócenia trendu, ale jako formacja kontynuacji trendu - w tym przypadku trendu spadkowego. Obecnie rynek rozpoczął zamykanie prawego ramienia. Jak łatwo zauważyć, obydwa ramiona osiągnęły swoje najwyższe poziomy nieco poniżej poziomu 4 złotych. Poziom ten stanowi obecnie bardzo mocny opór.
Utworzenie się formacji odwróconej głowy i ramion jako formacji kontynuacji trendu stanowi w tym przypadku zapowiedź mocnego wzmocnienia złotówki w ciągu najbliższych kilku - kilkunastu miesięcy. Będzie to dotyczyć wszystkich najważniejszych walut, ale na euro widać to szczególnie dobrze. Ruch spadkowy walut powinien być mocny. Będzie to prawdopodobnie ostatni ruch spadkowy w kierunku trendu wyższego stopnia rozpoczętego na początku 2004 roku.
Jeżeli formacja potwierdzi się poprzez przełamanie w dół linii szyi, to moim zdaniem kurs euro do złotówki może w ciągu najbliższych kilku - kilkunastu miesięcy spaść do poziomu 3,35 - 3,30."
strokuś / 2006-11-13 00:54 / Uznany Bywalec forum i giełdy
zamiast wywracać koncepcję RGR do góry nogami :-) warto zwrócić uwagę na długoterminową korelację eur/pln z eur/usd
w krótkim terminie osłabienie dolara wzmacnia złotówkę, jednak w długim generalnie eur/pln naśladuje jednak eur/usd czyli € wraz z umocnienie wobec $ umacnia się również wobec PLN
na eur/usd widać zaś w dłuższym terminie typową korektę do 38.2% zniesienia wzrostów rozpoczętych w 2002 - pytanie kiedy nastąpi wybicie z 2-letniej flagi
o podwójnym deficycie w USA nikt już wspomina - może więc czas, by w końcu dał o sobie znać
póki co jestem nastawiony byczo do € zarówno wobec $ jak i PLN
strokuś / 2006-11-13 00:03 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeszcze jedna uwaga odnośnie AT, wyżej wspomnianej, jak i w ogóle - AT nie mówi że coś (w tym przypadku eur/pln) wzrośnie, bo jest kanał, dywergencje itp.
to wszystko mówi tylko, że ryzyko osłabienia pln jest duże i musiałoby się wydarzyć coś niesamowicie pozytywnego dla złotówki, żeby mogła te wszystkie opory pokonać i umacniać się dalej (typowo o szerokość kanału czyli gdzieś do 2.5 zł za €)
ja jednak takiej możliwości na chwilę obecną nie widzę
skazany na sukces / 2006-11-12 23:56 / Tysiącznik na forum
teraz wiem dlaczego wszyscy którzy są tu na tyle długo żeby pamiętać, tak często o Tobie wspominają... Zastanawiam się ostatnio nad euroobligacjami, dorzuciłeś kilka kamyczków do mojego ogródka, chociaż waluty o tyle o ile podają się jakimkolwiek prognozom...
Tato / 2006-11-12 23:42 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ciekawy scenariusz.
Mam tylko wątpliwość, czy euro które będą przepływały z funduszy unijnych (nawet narzekając, że nie wykorzystujemy tyle ile możemy . .to i tak będą miliardy bo Polacy uczą się jak brać kiedy dają - vide rolnicy) nie nakręcą jednak koniuktury na dłużej - przy okazji trzymając PLN na stabilnym poziomie.
strokuś / 2006-11-12 23:49 / Uznany Bywalec forum i giełdy
niewątpliwie jest to czynnik ryzyka dla tej teorii
ale czyż Węgrzy nie dostawali funduszy unijnych w latach 2005/2006? a mimo to na eur/huf można było zarobić w tym czasie ponad 15%
HolderSir / 195.225.71.* / 2006-11-13 00:12
Petru jako "tfurca" redormy emerytalnej (tak nieudanej dla emerytów, dla giełdy może udanej )powinien mieć trochę
wstydu i nie mądrzyć się.
chris / 2006-11-12 22:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mój portfel na dziś ... bez zmian
GETIN 28,5% średnia 8,51 (pierwszy zakup za 7,38) ... jest ok ... sen spokojny ... niech Leszek czyni swoje ... mam czas
MCI 22,2% - średnia 5,94 (pierwszy zakup za 5,20) ... jest ok ... sen spokojny ... niech venture capital czyni swoje ... mam czas
LUBAWA 17,2% - średnia 3,24% po mieszance akcji i PP ... czekam na wieści
PEP 12,3% - 14,10 a po zwale miałem chyba ok. -30% (pisałem -40% ale to była pomyłka) jest ok ... i cały czas wierzę w ta spółke ... dlatego nie sprzedałem ze stratą
BIOTON 8,8% - zakup za 2,24 ... jest ok ... i tutaj też przyszlość jak w przypadku w/w wymienionych
FON 7,5% - zakup za 0,62 ... niby znowu wybiło, ale czy znowu nie opadnie ... zastanawiam się
MSZ 3,5% - zakup za 3,04 ... jest ok ... tutaj też przyszłość
Niektórych z w/w wyniki niebawem ...
....a i jeszcze HYGIENIKA PP ... czekam i już przeginają ... raczej nie sprzedam ... NWZA w grudniu
Stalexportu ... nie mam ;)))
Pozdrawiam i życzę powodzenia
osesek / 2006-11-12 22:45 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Wiedza to potęga !
Gdybym nie zaczął uczyć się giełdowej gry, nigdy nie przypuszczałbym, że w kilku krzywych może byc zawartych tak wiele informacji.
Prawdą jest, że trafiłem na dobrych nauczycieli.
Opisują wskaźniki i oscylatory w sposób, który umożliwia zrozumieć. Poświęcili po kilkanaście stron na opisanie tylko jednego wskaźnika z podaniem przykładów graficznych. Zaczynam rozumieć. Odczuwam zadowolenie.
Zadowolenie biorące się z nadziei przewidzenia reakcji Rynku. Z nadziei na trafny wybór wejścia i wyjścia.
A ponadto temat mnie ciekawi. Czyli przyjemne z pożytecznym. Pełna harmonia.
dzidek / 83.17.145.* / 2006-11-12 23:02
Jeśli to nie tajemnica to jaka to lektura.Też się tym interesuje.dzięki i pozdrawiam
osesek / 2006-11-12 23:06 / Pan Tysiącznik
Ależ proszę.
1.Komputerowa analiza rynkow terminowych -Charles Lebeau i David W. Lucas
2. Oscylatory - Etzkom Mark
Obie książki wydał WIG PRESS
osesek / 2006-11-12 23:16 / Pan Tysiącznik
Proszę wszystkich zainteresowanych o wypowiedzi na temat programow komputerowych do Analizy Technicznej.
Korzystam z ISPAGa i Amerstocka ale nie mam mozliwości kreowania dowolnych przedziałów czasowych.
Interesuje mnie taki program, w którym zadawałbym własne dane czasowe a program korzystałby z bazy danych GPW.
Proszę o wypowiedzi.
DZidek / 83.17.145.* / 2006-11-12 23:39
Ja korzystam z darmowego ISPAGa na bossa.pl
Jest tam zakres czasowy.Ale nie wiem czy to są dane z bazy GPW.Pozdrawiam
VOKK / 2006-11-12 22:19 / portfel / Bywalec forum
A oto mój portwel:
12PIAST 9.28%
BETACOM 2.78%
BIOTON BIO 15.29%
ECARD 6.43%
ELEKTRIM 5.52%
ELSTAROIL 2.22%
HYGIENIKA 4.59%
HYGIENIKA NE 0.29%
HYPERION 4.52%
IBSYSTEM 1.50%
LENTEX - PP 2.64%
LUBAWA 37.51%
SANWIL 7.00%
Myślę jutro o wymianie Hyperiona (niestety ze stratą) na Ibsystem.
strokuś / 2006-11-12 23:46 / Uznany Bywalec forum i giełdy
odradzam betacom
spółka ma zarząd niegodny zaufania (wysypał akcje na szczycie, nic nie mówiąc o przewidywanej stracie netto)
patrząc technicznie kurs jest w drodze do 10 zł
po majowo-czerwcowych spadkach kurs wykonał klasyczne odreagowanie do poziomu 50% spadku i po wybiciu z flagi w dół spada dalej
na tygodniowym macd nie przebił się ponad zero, ult wybił w dół i przebywa poniżej 50 pkt
sądzę, że dopiero historyczne dno na 10zł powinno dać solidne wsparcie
mop / 2006-11-12 22:21 / Bywalec forum
widze, ze zaczyna sie jakis run na IBSa, a co powiecie o wynikach? Ciekaw jestem, czy na podstawie AT, ktora rzeczywiscie jest niezla, czy jednak nagonka na money.pl :)
KM / 2006-11-12 22:43 / Bywalec forum
Wyniki pokazały, że spółka staje na nogi, przychody rosną, więc nie ma już obaw o obsuwanie się kursu. Czas pokaże czy firma nas pozytywniej zaskoczy. Trochę w portfelu można mieć, 2mln papierów więcej w piątek daje do myślenia...
orzeł / 2006-11-12 22:37 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ja zdecydowanie pod AT zabaiłem trochę i jakoś tak nie bardzo wiedziałem że to jeszcze ktoś ma:)
napisałem parę słów dziś gdzieś tam niżej a tu proszę :)
mop / 2006-11-12 22:44 / Bywalec forum
po tym, jak na wiosne zachwalales, to pewnie polowa z tamtego grona miala w bajtliku ;) (ja tez oczywiscie, niestety na -)
totalny plankton / 81.190.244.* / 2006-11-12 22:12
a ja mam kwiatka a jutro chcę dokupic 2 nfi
KM / 2006-11-12 22:06 / Bywalec forum
A niech tam, podzielę się z Wami swoim pomysłem, jak obniżyć podatek z giełdy. Kupujesz teraz papiery nie przewartościowanej spółki (z daleka od HUTMENA itp. balonów) pod PP, po odłączeniu PP sprzedaż i kupno od razu (bo może rosnąć - vide Lentex), zaliczasz stratę do kompensaty z zyskiem, papiery masz dalej te same, prowizji nie żałuj - odrobisz, trzymasz spokojnie dalej do nowego roku i na deser PP.

Smacznego!
risky-rainmaker / 2006-11-12 21:55 / Ostatni Optymista
Jarg odnośnie tego co robiłem w pierwszej połowie lat 80 - cóż uczyłem się literek i tabliczki w klasie od 1-3 ;)))
Cansas_ / 2006-11-12 21:52 / Bywalec forum
To i ja - moj bezpieczny portfelik z gwarantowana stopa zwrotu 1000% do konca roku i co najwazniejsze _SPOKOJNY SEN_ !!! :D
85% Capital (srednia 7,04)
15% Skotan PDA (srednia 27,46)

Ot taka gieldowa obligacja, tak to postrzegam. W zaleznosci od nastroju bede zmniejszal zaangazowanie w obie spolki. Mysle, ze portfel jest troche przedywersyfikowany, ale jak nadmienilem skonczylem z ryzykanctwem i teraz stawiam na powolny i spokojny wzrost (lol) :D
No smiac mi sie chce hehe... :D
Cansas_ / 2006-11-12 22:00 / Bywalec forum
Jeszcze kilka slow:
Mysle, ze raport skotka jest celowym zagraniem zeby strzachnac niewiernych. Z mojej pokretnej matematyki wynika, ze info o asymilacji skotana bedzie w tym tygodniu - srednio info o asymilacji akcji bylo po ok. 23 sesjach notowania PDA. Pozyjom, uwidim.

Capital natomiast to sami wiecie co - rocznica wybuchu tuz tuz i wlazlem sobie na dolki, oddam po 100 za akcje ;) No, moze troche wczesniej :)

Pozdr.
Krzych / 2006-11-12 22:10 / Płoteczka na forum
do skotka mam podobne zdanie - też dużo myślałem ale postanowiłem trzymać.
niebieski / 2006-11-12 21:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U mnie:
PP MNI 55 % portfela (po aktualnej cenie)
gotówka 45 %
Tydzień był dobry.
Ruch na jutro to 66 % gotówki w jedną spółkę, PKC. Nie planuję zostać z nią na noc.
mop / 2006-11-12 22:24 / Bywalec forum
daj znac po strzale, ale chyba daleko szukac nie trzeba :)
risky-rainmaker / 2006-11-12 21:44 / Ostatni Optymista
Warren dla Ciebie 40 min to zaraz. Miło
bart_inwestor / 83.25.210.* / 2006-11-12 21:13
Witam, jak macie ochotę to skomentujcie mój portfel:
ODLEWNIE - 45%, kupowałem od 8,30 do 10,05 - zamierzam trzymać aż osiągnie 30 (sądzę, że pod koniec przyszłego roku jest to realne),
QSM - 25%, kupowałem między 8,50 a 9,00 - co z tym zrobić zobaczę po wynikach za IV kwartał, firma moim zdaniem prowadzi dobrą politykę informacyjną, a to duży plus,
ELSTAR - 10%, kupowałem po 15, zastanawiam się czy nie zwiększyć udziału w portfelu, zobaczę po wynikach za III kwartał,
pozostałe to symboliczny udział TECHMEX-u i GTC,
pozdrawiam wszystkich inwestorów...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy