Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To był kluczowy tydzień dla GPW

To był kluczowy tydzień dla GPW

Money.pl / 2008-01-11 17:37
Komentarze do wiadomości: To był kluczowy tydzień dla GPW.
Wyświetlaj:
Longterm / 2008-01-14 01:13 / Mostek Zwyciężymy!
Tak sobie trochę pogrzebałem w moich postach kiedy jeszcze hossa trwała w najlepsze:

2006-04-18 23:38:19 | *.*.*.* | Longterm
Re: Kontynuacja hossy
Orle, Strokuś nie chce być złym prorokiem ale ta hossa surowcowa jak każda inna się kiedyś
skończy, w odróżnieniu od pamiętnej hossy Internetowej obecna jest w mojej opinii bardziej
istotna dla gospodarki. Dlaczego? Hossa Internetowa była niczym innym niż bańką nadmuchaną
przez chciwość inwestorów, często naiwnie wierzących w "zamki na lodzie". Gdy ona pękła nic
strasznego się nie stało dla gospodarki, po prostu okazało się że oczekiwania zysków są
sporo zawyżone lub o 100 lat przedwczesne. Obecna hossa jest uzasadniona fundamentalnie,
surowce są ograniczone, popyt na nie jest ogromny, sytuacja podaży jest bardzo zagrożona.
Każdy fundusz inw. będzie inwestował w ciemno w KGHM, Orlen czy PGNIG bo na tym nie da się
stracić. Ropa i miedź będzie drożała, bo po prostu jest ogromny popyt. Wzrost cen surowców
spowoduje wzrost inflacji. Ktoś powie że będziemy jeżdzić na rzepaku ale wtedy wzrośnie cena
rzepaku, zwykły olej do frytek będzie kosztował tyle że frytki w McDonaldzie będą traktowane
jak towar luksusowy. Inflacja to wyższe stopy, wyższe stopy to droższe kredyty, wyższe
kredyty to NAGŁE, DRASTYCZNE ZAŁAMANIE RYNKU NIERUCHOMOŚCI, załamanie najpierw sektora
budownictwa, potem bankowego. Telekomunikacja będzie OK więc o MNI co niektórzy nie muszą
się chyba martwić:-)
needle / 2008-01-14 06:38 / Bez rangi
zawsze warto wrócić do przeszłości...
...można rzetelnie porównać co, gdzie, kiedy i jak????
topol2 / 2008-01-14 01:00 / Tysiącznik na forum
"Długi II RP trzeba spłacić - orzekł 25 kwietnia 2007 Trybunał Konstytucyjny. Sejm ma w ciągu roku tak zmienić prawo, aby sądy mogły określać wartość długów z obligacji wyemitowanych przed wojną.


Orzeczenie TK umożliwi właścicielom przedwojennych obligacji ubieganie się przed sądami o zwrot pieniędzy. Ile papierów wartościowych przetrwało wojnę i okupację oraz PRL (w trudnych latach powojennych palono nimi w piecach, a później stały się przedmiotem poszukiwań kolekcjonerów) nie wiadomo. Wg prof. Leszka Kałkowskiego z Akademii Ekonomicznej w Krakowie"

Trochę kupiłem po tym orzeczeniu. Ale warto kupować tylko obligacje denominowane w złocie. Wartość jednej obligacji 100 zł określono na 18 gr złota, plus odsetki 3 do 6% rocznie w zależności od obligacji. To daje sumę ok 5700 za obligację 100 zł w złocie. W kwietniu po decyzji Trybunału obligację szarpnęły do 1 400 zł za 100 złotową. Obecnie na Allegro kupuje się 100 zł za 100 zł.
Jednak jeśli minie 25 kwietnia, czyli termin wyznaczony przez Trybunał, to można wtedy pozwać SP i może się zrobić run na Allegro.
Właśnie na to liczę.
zbig$ / 2008-01-14 03:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
debilizm, jak TK nie określił kto ma splacic...II RP przestała istnieć w wyniku rozbioru Polski przez Niemcy i Rosję, a ostatecznie z powodu sprzedania nas przez Mocarstwa Rosji. Więc one powinny płacić, A skarb państwa w ten sposob te roszczenia odrzuci i skieruje pozywajacych do mocarstw. Miedzy obecną RP a IIRP nie ma zadnej ciąglości prawnej
don Alt ask? / 195.150.76.* / 2008-01-14 01:39
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kto;ma;obligacje;musi;sie;spieszyc,208,0,270544.html
topol2 / 2008-01-14 01:45 / Tysiącznik na forum
Nie ma potrzeby się spieszyć. Termin upłynął w 1995 roku, jednak Trybunał orzekł, że nastąpiło to wskutek zaniechania przez państwo i nie ma przedawnienia.
bebe / 2008-01-14 01:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dzięki za info......topol2.....
chyba mój ojciec coś takiego ma.....- sprawdzę......
Dobranoc....
aleksander kwas / 83.25.255.* / 2008-01-14 00:57
i jak tam inwestory? sraka przysycha ..nie:) jeszcze popuscicie w gatki :)
dddd6 / 83.23.52.* / 2008-01-14 00:31
zydzi na zielono, czyli bedzie dobrze :)
szymon / 2008-01-14 00:19 / Uznany Gracz Giełdowy
to jak jutro, zielono czy czerowno...??
mi sie wydaje ze odbicie nadchodzi... wszedzie pisza o bessie, sami pesymisci...ale czy juz jutro to nie wiem...
Longterm / 2008-01-14 00:23 / Mostek Zwyciężymy!
jutro można kupić sobie akcje za część pieniędzy których straty wogóle byś nie odczuł. Podobnie można zrobić za miesiąc, potem kolejny miesiąc itd. itd. wreszcie się złapie ten dołek i będzie człowiek zadowolony że ma akcje:)
inwestor1975 / 2008-01-14 00:21 / Tysiącznik na forum
czy utro czy za 3miechy powoli mozna kupowac
gorzej jak nie
Longterm / 2008-01-14 00:07 / Mostek Zwyciężymy!
Ale te hamburgery lubią te statystyki...


Lee pointed out that a survey this week by the American Association of Individual Investors showed that bearish investors outnumbered bullish investors by nearly 30 percent. Over the past 1,100 weeks (about 21 years) a reading above 26 percent has happened 15 times, he said - and each time, the S&P 500 was up in six months and in a year.


Szybkie tłumacz: w ciągu ostatnich 21 lat przewaga niedźwiedzi powyżej 26% poprzedzała wzrosty w ciągu kolejnych 6 miesięcy i całego roku. W zeszłym tygodniu przewaga taka wynosiła w USA aż 30%
Longterm / 2008-01-14 00:10 / Mostek Zwyciężymy!
na naszym forum też chyba przewaga niedźwiedzi ale raczej w większym stosunku. Za to Kenobiego coś nie ma...chyba robi sobie wolne w weekend...
jeje22 / 83.23.52.* / 2008-01-13 23:55
Na jutro tylko CP Energia

- cena emisyjna 9zł
- ostatnia wycena na 17,24zł
- same dobre infa
- mała ilość akcji w obrocie
- nowa emisja II połowa 2008 roku

http://gazownictwo.wnp.pl/cp-energia-obsluzy-primorsk,40029_1_0_0.html
http://gazownictwo.wnp.pl/kontrakt-pgnig-ze-spolka-cp-energi-za-116-mln-zl,39205_1_0_0.html
inwestor1975 / 2008-01-14 00:00 / Tysiącznik na forum
stary jutro to fon
flavio25 / 2008-01-13 23:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc Misie tzn. Byki :)
warren buffet / 2008-01-13 23:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://pl.youtube.com/watch?v=Uf5adzN_fjE&feature=related

Rysiek był najlepszy.......
warren buffet / 2008-01-14 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale jak ogladam z 93 roku nagrania to naprawde widac bylo ze juz dobrze nie jest... po nim bylo widac
bebe / 2008-01-14 00:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
warren......jak zawsze muza.......sprawa nastroju......aleeeeeeee
ja jak mam blussss w życiu...-to tylko przez moment słucham bleusa......a potem idę w inne rytmy.....- bo......bym się tylko mogła pogrążyć......- tak walczę o ....: dalsze....., które..... mnie dotyczy.....
chandra na chandrę........i muszę do przodu.....
czujesz blussa.....bluesa......czy jak to się zwie.......
Dobranoc królu nastrojów.....-na gpw.-........noooo i nie tylko.....pa
rysiek.....był dobry.......................za dobry.................
Hades / 2008-01-13 23:47 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
allegro- szlak bursztynowy z wtopionym bursztynem (moneta za 57 zł ! ) :
2 850,00 zł
Cena minimalna nie została osiągnięta. !
http://allegro.pl/item295036564_polska_iii_rp_20_zl_szlak_bursztynowy_st_
1.html

są na GPW jakieś spółki numizmatyczne?
don Alt ask? / 195.150.76.* / 2008-01-14 00:46
mennica? ;-)
Pablo / 2008-01-13 23:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Skrobnąłem coś o metedzie na blogu
Longterm / 2008-01-13 23:37 / Mostek Zwyciężymy!
Właśnie wpłaciłem na WOŚP przez internet kartą:) piękna sprawa ten sukces Owsiaka...pamiętam tą pierwszą jego akcję...to był taki naturalny pęd do czegoś co jest wspaniałe, szczytne ale też jest takie nasze...to nasze pokolenie to wymyśliło i myślę że stało się już naszym polskim narodowym świętem...niech się jakieś walentynki czy halloween schowają:)
PS: chyba już pobiliśmy rekord więc chyba nie jest tak żle w narodzie:)
Longterm / 2008-01-14 00:12 / Mostek Zwyciężymy!
30 baniek pękło
bebe / 2008-01-14 00:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
inwestor.......masz, czy sprzedałeś cysorza.......?
w moim portfelu pozostał.....
inwestor1975 / 2008-01-14 00:07 / Tysiącznik na forum
na wezwanie nie odpowiedzialem
czyli jest w portfelu
czy dobrze ?
zobaczymy
bebe / 2008-01-14 00:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ostatnia moja konkluzja była........: skoro solorz widzi w tym interes.....to go podpatrzę....
potem nie miałam czasu na weryfikację mojego punktu widzenia........proza życia...bywaj....potrzymamy się za ręce.....- by nie dać się w ciula-......cha...ha....cha.....
z tym ,że ja mam ciutkę...tak dla "kontroli" spraw.....praw....paragrafów/....
bebe / 2008-01-13 23:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
przy pierwszej WOŚP........i po niej dłuższy czas.......
..........i od dłuższego czasu...........zobaczyłam wreszcie na "ulicy" obrazki typu......: młodzi z "czuprynami" kolorowymi , .....i chyba - tak to sie nazywało glanami, czy też irokezi....- z uśmiechem i wielką uprzejmością odnosili się do staruszków, a starsi niegdys przygnębieni......- z uśmiechem na ustach odbierali te uprzejmości.......- było niesamowicie......było to czuć i widać.......wspólne działanie i łącząca ich muzyka......- "zwariowana".....- dla staruszków....., a jednak.....
dzisiaj moje dziecię też "koncertowało" m.in. po góralsku, a ja ....no cóz poszłam w licytację....../adrenalina/......
witajcie....../na chwilkę../
Hades / 2008-01-13 23:14 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Zysk dla przewidujących
11.01.2008 13:35 piątek
Monety kolekcjonerskie, szczególnie srebrne 10- i 20-złotówki cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Z szansy na łatwy zarobek korzystają nie tylko wytrawni znawcy tematu, ale też zwykli obywatele: od licealistów zaczynając na emerytach kończąc. Wielu świeżo upieczonych „numizmatyków” to osoby, które jeszcze do niedawna grały na giełdzie papierów wartościowych, jednak stwierdziły, że na monetach są w stanie osiągnąć większe zyski przy zdecydowanie mniejszym ryzyku.
Monety kolekcjonerskie posiadają ograniczony nakład, który w przypadku srebra wynosi zazwyczaj około 55-60 tysięcy. Nic więc dziwnego, że przy wzmożonym popycie przed oddziałami NBP, w dniu emisji, od jakiegoś czasu ustawiają się długie kolejki. Atmosfera jest nerwowa - wiadomo, że tych najbardziej pożądanych numizmatów nie wystarczy dla wszystkich. Wiele osób, po długich godzinach oczekiwania, odchodzi spod okienka bankowego z niczym...

http://www.inwestycje.pl/surowce/zysk_dla_przewidujacych;19546;0.html
Longterm / 2008-01-13 23:40 / Mostek Zwyciężymy!
znajomy w tym siedzi...podobno do NBP są kolejki jak jakieś monety wystawiają na sprzedaż...he he co mi to przypomina...prywatyzację PKOBP?
panikarz / 2008-01-13 23:47 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
3 dni czekalem w takiej kolejce ale oplacalo sie ... ja chce jeszcze raz :D
Hades / 2008-01-13 23:18 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
z Allegro:
Mam zamiar zainteresować Ciebie zakupem 13 monet z seri zwierzęta świata. W skład sprzedawanego zestawu wchodzą WSZYSTKIE wydane od 1995 roku srebrne 20 pln z seri "Zwierzęta Świata",
Wasze oferty mailowe poniżej 18000 będą rozpatrywane negatywnie. W tym roku przewidywane są duże spadki na giełdzie papierów wartościowych ,ostatnie dni pokazują silny trend spadkowy
Faktem jest ,że monety są drogie lecz faktem również jest ,ze ich cena pójdzie jeszcze ostro w góre Na moich monetach napewno nie stracisz -to pewna lokata
...................
dają mu już 17950 zł
warren buffet / 2008-01-13 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nawet na allegro pisza juz o spadkach......... ehh, za duzo ludzi juz jest mądrych.......

odbicie musi przyjsc, znow beda wciagniecie w gre mali
Life / 2008-01-13 23:31 / Tysiącznik na forum
Świat idzie z postępem. Poza produktami na Allegro sprzedają też "złote myśli" .
Warren i tu masz pole do popisu. Zacznij swoje przewidywania co do trendu wystawiać na aukcjach :)
Hades / 2008-01-13 23:29 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Za wydaną w 2001 roku srebrną dwudziestozłotówkę "Szlak Bursztynowy" z wtopionym bursztynem trzeba było zapłacić 57 złotych. Dziś ta moneta na wolnym rynku warta jest ok. 3 tysiące złotych....
Takie stopy zwrotu nie są odosobnionym przypadkiem, numizmaty ciągle drożeją - mówi Dariusz Leśniak z portalu internetowego emonety. pl - Brak monet na rynku powoduje, że niezależnie od tego, co się pojawi na rynku, zaraz zyskuje nabywcę. Głównym czynnikiem napędzającym koniunkturę jest, moim zdaniem, odwrót ludzi od inwestowania w giełdę papierów wartościowych. Ten trend się utrzyma i myślę, że w 2008 i 2009 roku, będziemy obserwować dalszy wzrost cen numizmatyków....
http://gazetaolsztynska.wm.pl/Kupili-monety--teraz-licza-zyski-,37785
Life / 2008-01-13 23:34 / Tysiącznik na forum
jaja sobie robisz?
Kurde aż sprawdzę mam cały 2000-2002 w srebrze.
Nigdy nie sprawdzałem cen
Hades / 2008-01-13 23:43 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
allegro- szlak bursztynowy z wtopionym bursztynem (moneta za 57 zł ! :
2 850,00 zł
Cena minimalna nie została osiągnięta. !
http://allegro.pl/item295036564_polska_iii_rp_20_zl_szlak_bursztynowy_st_1.html
Orest / 2008-01-13 23:28 / Bywalec forum
Jak już mówią o tym w mediach tzn., że zaraz koniec hossy. Zaczyna się mówić też o obrazach. Jakieś młodziki przyjeżdżają do galerii i kupują wszystko co jest młodych, często nieznanych artystów za kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Na obrazach jeszcze trochę potrwa, może dłużej niż na monetach.
zbig$ / 2008-01-13 22:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
mało sie tu dzieje, wiec wklejam:
--------------------------------
WIG 20 >>>> Nowy TREND na NOWY ROK - czyli witaj >>>>>BESSO

TOKYO BESSA - WARSZAWA - BESSA. Zgodnie z moją sugestią z ostatnich analiz z grudnia, że na NOWY ROK - możemy mieć NOWY TREND właśnie doświadczyliśmy na indeksie spółek o największej kapitalizacji przebicie kilkuletniej linii trendu wzrostowego. Linii wsparcia HOSSY. To klasyczne narzędzie z zakresu AT ale bardzo wymowne. Osobiśc wolę analizę świeć japońskich ale nieraz warto też się wspeirać klasyczną AT.

Wszystko wskazuje na to, że możemy o Hossie już mówić w czasie przeszłym. Dla tych co mają mniejsze doświadczenie inwestycyjne - pokazałem trochę szerszą perspektywę wykresu - tak aby zaprezentować ostatnią - bez mała trzyletnią bessę. Sygnał bessy został więc wg mnie właśnie dany. Pamiętajmy o jednym ważnym fakcie. Spółki z WIG20 sa największą obecnie bańką spekulacyjną na warszawskiej giełdzie. Indeks ten był sztucznie podtrzymywany przez największe instytucje finansowe przed załamaniem w czasie gdy pozostałe indeksy wyraźnie rozpoczęły już dużo wcześniej fale spadkowe. Potencjał spadkowy jest więc bardzo duży.

Patrząc na wykres tygodniowy indeksu WIG 20 - zaryzykowałbym i postawił tezę, że ukształtowała nam się rzadko występująca formacja diamentu. Diamenty tworzą się praktycznie w dwóch sytuacjach - na szczytach hossy - kiedy jest dystrybucja akcji albo na dołku bessy, kiedy jest akumulacja akcji. Niestety ten diament jest nieco zniekształcony i stąd trochę naciągany. Trzeba jednak wziąć to pod uwagę w ocenie średnioterminowej sytuacji na giełdzie. Diamenty i trójkąty rozszerzające się są jednymi z powiedziałbym delikatnie najbardziej nie lubianych formacji przez inwestorów. Z tego powodu, że charakteryzują się dużymi ruchami cen - raz w jedną - raz w drugą stronę powodując totalne ogłupianie inwestorów i w efekcie straty. A przecież przez ostatnie pół roku mieliśmy dokładnie taką sytuację. Także i ten "niby diament" potwierdzałby nam wniosek - żegnaj hosso.

WIG20 - jeśli chcesz powiększyć wykres - kliknij w rysunek

Niestety jakbyśmy przypatrzyli się dokładnie na wykres WIG 20 w układzie tygodniowym to także można doszukać się potencjalnej formacji trójkąta rozszerzającego się. Nie jest to dobra wróżba na najbliższy rok - bowiem ewentualna realizacja takiej formacji groziłaby nam kolejnymi silnymi ruchami raz w górę - raz w dół.

Z tego co przeanalizowałem - to na chwilę obecna tylko dwie giełdy na świecie dały sygnały złamania swojej wieloletniej linii trendu HOSSY. Jest to WIG 20 i japoński NIKKEI.

Najważniejsze indeksy giełdowe w USA jeszcze tego nie zrobiły. Nadal balansują na krawędzi hossy. Oczywiście niektóre indeksy sektorowe - jak prezentowany przez mnie wcześniej S&P MONEY INDEKS są już w zaawansowanej bessie ale indeksy główne jeszcze się trzymają. Można się spodziewać tego przełamania. Można podejrzewać, że jest to tylko kwestią czasu. Gdyby do tego przełamania doszło - wówczas nie jest wykluczony w W-wie nawet KRACH. Póki co mamy jedynie silne spadki a w najbliższym czasie istnieje nawet możliwość silniejszego odbicia cen akcji w górę. Przynajmniej teoretyczna. Musimy bowiem pamiętać o tym, że w najbliższym czasie największe finansowe korporacje w USA będą podawać swoje wyniki finansowe. Jest to szalenie niebezpieczne dla rynków. Na przełomie sierpnia/września pisałem jednoznacznie, że jest to okres upychania trupów w szafach. Nikt nie chciał być pierwszym który ogłasza swoje fatalne wyniki. Co innego teraz kiedy wszyscy już się oswoili z informacją o tym, że kryzys na rynku instytucji finansowych jest faktem. Kreatywna księgowość pozwala na pewne przesunięcia czasowe złych danych ale kiedyś trzeba to wykazać. Teraz może być prawdziwy wysyp złych wiadomości.

Inwestorzy Japońscy jak wiemy słyną z doskonałych technik do analizy trendów giełdowych. Znane są szeroko ich tzw. świece japońskie' które w doskonały sposób odzwierciedlają prognozy kierunków ruchu. Nie dziwi mnie więc, że japończycy widzą grozę sytuacji gospodarki amerykańskiej i reagują z profesjonalnym wyprzedzeniem. No ale dlaczego Warszawa ?? Czyżbyśmy mieli wyciągnąć śmiałe wnioski, że jesteśmy bardzo szybko uczącym się narodem. Jak porównuję ogromne zainteresowanie Analizą Techniczną w Polsce z inwestowaniem na ślepo np. w US - to rzeczywiście jesteśmy o niebo lepsi. Zresztą tam inwestuje się przez fundusze a u nas struktura inwestycji giełdowych jest nieco inna. Nadal w Warszawie jest dużo inwestorów indywidualnych. I dobrze bo inwestując samemu w akcje w dobrym momencie - można zarobić bardzo dużo - dając pieniądze funduszom możemy liczyć w najlepszym wypadku na duuuużo mniej :).

Wykres indeksu NIKKEI - przełamanie linii wsparcia HOSSY

Proszę zauważyć, że TOKYO począwszy od krachu który miał miejsce w grudniu 1989 roku przy poziomie indeksu 38.957 punkty aż do dzisiaj trendem dominującym jesta nadal BESSA. Najniższy spadek indeksu nastąpił do 7.600 punktów. Po prostu SZOK. Na dzisiaj jesteśmy w okolicach 14 tysięcy punktów. Indeks próbuje powoli budować platformę ale znów pojawił sie sygnał złamania trendu wzrostowego. Oczywiście nie możemy wyciągać wniosków o równie długotrwałej BESSIE w Polsce bo mamy zupełnie inne uwarunkowania ekonomiczne i szereg wielu czynników jest rozbieżnych ale niektórym może to uzmysłowić co znaczy słowo BESSA i czy warto ufać reklamom funduszy czy może podszkolić sie trochę z ekonomii zanim zdecydujemy się na taką inwestycje.

............................................
W najbliższy weekend na forum umieszczona zostanie analiza Funduszy Inwestycyjnych wraz z nowymi poziomami decelowych spadków.
.............................................

Jeśli jesteś zainteresowany analizami, opiniami lub komentarzami giełdowymi lub z rynku
walutowego - zapraszam do wymiany poglądów na moim forum inwestycyjnym na onecie:

http://biznes.onet.pl/0,0,1,0,42715,uforum.ht ml

Uwaga: system onetu rozłącza podawane w tekstach linki, dlatego też proszę o ręczne połączenie całego podawanego linku z rozbitą końcówką "html"



doradcafinansowy@onet.eu , 13.01.2008 17:43
najcz / 2008-01-14 06:47 / Tysiącznik na forum
można to nazwać formacją 2 trójkątów,zasięg spadku,wzrostu -wysokość formacji,wsparcie przebite to spadek.Rysowałem to na sp500,w grudniu.
Longterm / 2008-01-13 23:09 / Mostek Zwyciężymy!
Polacy to jest bardzo mądry naród. Głęboko w to wierzę. Bez sentymentów opuszczają swój kraj aby zarabiać w najlepiej rozwiniętych gospodarkach świata. Kiedyś były to USA teraz Irlandia i Wielka Brytania. No właśnie...czytałem ankietę że 20% Polakó ma wrócić jak funt przełamie 4 zł...szczury jako pierwsze opuszczają tonący okręt:)
panikarz / 2008-01-13 23:15 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
wyczuwam sarkazm ? :)
Longterm / 2008-01-13 23:33 / Mostek Zwyciężymy!
wiem że często ironizuje a nie tym razem...naprawdę tak uważam bo sam byłem szczurem który pod sam koniec 2003 roku wrócił z USA...
anna. / 2008-01-13 23:24 / Uznany Gracz Giełdowy
gdyby nie wyjechali za granicę to byśmy biedę okropną mieli to oni przywożą walute i nabywają nieruchomości i dobra wyższego rzędu
aszulski57 / 2008-01-13 23:34 / Tysiącznik na forum
i remontują domy oraz mieszkania za zarobione na saksach pieniądze.
Potwierdzam.
Fitter / 2008-01-13 22:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Już może czas zakończyć ten protest przeciwko podatkowi Belki... myśle że zrozumieli...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy