Forum Polityka, aktualnościPolityka

Amerykańskie F- 16 z Włoch do Polski? Rosja chce wyjaśnień

Amerykańskie F- 16 z Włoch do Polski? Rosja chce wyjaśnień

Wyświetlaj:
kapitanusa / 79.73.85.* / 2009-03-29 13:43
to tylko gra w podchody prowadzone przez jakiegoś zapomnienego oficerka z usa który chcąc zabłysnąć na łamach prasowych wyjmuje pomysł mało realny, patrz na rozmieszczenie baz wojskowych usa w Polsce za dużo ich nie powstało.......tzn wcale a miało być tak bezpiecznie....
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-29 21:39
nie to jest istotne,
istotne jest to ze Polska uświadamia sobie , albo raczej Polacy, ze sa traktowani jak pionek, i nic więcej.

Wprawdzie rządzacy wiedza to od dawna, ale ogół polaków zyje ciągle mitami, pieczołowicie konserwowanymi przez elyty.
Uswiadomienie sobie realiów, jest bolesne, szczególnie bolesne dla Polaków.
Młody88 / 85.221.131.* / 2009-03-29 00:35
hmmm czy mógłby ktoś jeszcze ocenić ową sytuacje i wyrazić obiektywną opinię na temat danego artykułu?? Osobiście mam nadzieje, że to tylko plany ... z przemieszczeniem tych wojsk lotniczych... i nic z nich nie będzie. Wydaje mi się, że Polska powinna starać sie zachować politykę równowagi i nie pozwolić na taki ruch amerykanom. Sojusznik sojusznikiem ale kto powiedział że w dzisiejszych czasach Rosja jest dla nas wrogiem ( takim strasznym wrogiem). Z jednej strony po co pchać sie na celownik i wychylać. Uważam że Polska miała by w takiej sytuacji za dużo do stracenia... To tylko moja opinia...
yugiri / 2009-03-29 11:41 / Bywalec forum
Ja jestem za sprowadzeniem sił zbrojnych USA do Polski.
Niestety w Rosji kryzys jest nieco potężniejszy niż przypuszczali politycy, więc jakoś trzeba będzie zamydlić obywatelom oczy.
Tradycyjnie w Rosji wywołuje się zwycięską wojnę, teraz chyba czas na Krym, a to już atak na państwo sąsiadujące z naszym krajem.
NATO jako takie jest słabe i tchórzliwe i jeśli nie będą bronić siebie na naszym terenie, to się nie ruszą o krok, zresztą Niemcy, Włosi Francuzi tak się boją braku gazu, że sprzedali by Nas w mgnieniu oka.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-29 13:22

Ja jestem za sprowadzeniem sił zbrojnych USA do Polski.

Znowu szukanie sojusznikow poza zasiegiem logiki.
Dopiero udalo nam sie wygonic jednego okupanta a Ty chcesz go zamienic na innego.
Nie potrafisz zyc bez buta na twarzy?
lolek000 / 2009-03-28 19:35 / portfel / Tysiącznik na forum
tak tarcza jak i NATO muszą być narzędziami które w razie czego obrócą się przeciwko Rosji. Oczywiście tylko w określonych warunkach, ale to Putin & co. sami dają argumenty do ręki stronie nomen omen przeciwnej (vide Gruzja).
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-28 19:57

(vide Gruzja)

A co konkretnie masz na mysli?
lolek000 / 2009-03-28 20:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Prowokację Rosjan, która doprowadziła do interwencji Gruzinów która to z kolei zakończyła się wkroczeniem 100.000 Rosjan na tereny Gruzińskie.
I nie pomaga tu argument, że w Kosowarzy też dążyli do oderwania od Serbii, bo tam nikt nie rozjeżdżał czołgami połowy kraju i nie niszczył infrastruktury.
Zresztą to dosyć długi temat, chcesz to powklejam Tobie linki.
Natter / 2009-03-28 20:41 / Tysiącznik na forum
Z ziemi włoskie j do polskiej pod natowskim przewodem i rozmieszczenie rakiet w obwodzie kaliningradzkim mamy jak w banku ..To zabawa jak narazie z zapałkami.Co do Gruzji to nawet Unia ma poważne wątpliwości kto tą awanturę rozpoczął.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-28 20:22
Acha, piszesz o ataku Gruzinow na sily pokojowe w Osetii i zamordowaniu 25 rosyjskich zolnierzy a pozniej kilkuset cywilow osetyjskich. Widziales te filmy nagrane przez zolnierzy gruzinskich jak strzelaja do cywilow w osetii? Nie widziales, otworz oczy.
Moze wklej ten link z rzepy ktory cytuje sprawozdanie komisji ktora ustalila ze to Gruzini zaatakowali bez zadnej prowokacji.
O jakiej prowokacji rosyjskiej pisales?
dycha110 / 88.156.225.* / 2009-03-29 15:01
Jestes zapewne ;patriotom;]]]sowieckim[[[[
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-29 15:19
Ty jestes pewnie ofiara przemarszu wojsk sowieckich.
lolek000 / 2009-03-28 21:43 / portfel / Tysiącznik na forum

@@@

mam na myśli tę prowokację która kwitła tam od lat. Podobnie montowana jest prowokacja na Krymie. Oczywiscie można przyłączyć się do głosów, że Krym jest Rosyjski, albo Tatarski, ale faktem jest, że Abchazja i Osetia leżały na terenie Gruzji a obecnie nie leżą a "pokoju" pilnują tam nie Abchazowie i Osetyńcy a Rosjanie. Qui bono?
Gruzini nie są bez winy ale to nie oni zaczęli grę.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-29 00:37
Historycznie Osetia nie byla czescia Gruzji tylko ja Stalin w 1922 do niej przylaczyl. Osetyjczycy nie maja nic wspolnego z Gruzinami. Ten teren pod nazwa Osetia od 1774 roku byl czescia rosyjskiego imperium. W 2006 Osetyjczycy w referendum wypowiedzieli sie (95% frekfencja) za przynaleznoscia do Rosji. Ja sie im nie dziwie po tym jak Gruzini chcieli ich wszystkich wybic do nogi podczas poprzedniego konfliktu jak rowniez i podczas ostatniego.
Porozumienia z 1992 roku pilnowali nie tylko rosyjscy zolnierze ale rowniez gruzinscy.
Osetyjczycy to nie Gruzini i jesli Gruzini maja prawo do samostanowienia takie samo prawo maja Osetyjczycy.
lolek000 / 2009-03-29 10:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Patrząc na historię to Albania powinna należeć do Turcji a Chorwacja do Austro-Węgięr itp. Chetnie poczytałbym coś cos polecisz i z czego sam w tym temacie korzystasz.
Odnośnie konfliktu to nadal (póki co) uważam, że winien jest ten, kto zyskał a nie zyskali ani Abchazowie ani Osetyńcy tylko Rosjanie. Przecież wiadomo było od początku, kto wygra tę wojenkę a w mojej ocenie Gruzini zrobili wszystko, żeby przy tej okazji nie stracić twarzy.
Przecież nie mogli wyrać, prawda? I wiedzieli o tym.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-29 13:18

Patrząc na historię to Albania....ciach

Komentaz w stylu "a u was murzynow morduja"
Pozostanmy przy temacie.

Odnośnie konfliktu to nadal (póki co) uważam, że winien jest ten, kto zyskał

To ciekawe co piszesz.
Po I WS kto zyskal? Z pewnoscia nie Niemcy.
Po IIWS kto zyskal? Z pewnoscia nie Niemcy. Tu mozna by powiedziec zyskala Rosja tylko kto ich dzisiaj uwaza za winnych II WS?

Gruzini zrobili wszystko, żeby przy tej okazji nie stracić twarzy.

Gruzini nie tylko stracili twarz ale i honor.
Dali sie podprowadzic jak barany przez USA i Izrael.

Przecież nie mogli wyrać, prawda? I wiedzieli o tym.

Gdyby to byla prawda nie zaczynaliby tego konfliktu.
lolek000 / 2009-03-30 13:33 / portfel / Tysiącznik na forum
.
nie zaczynaliby tego konfliktu.


W mojej ocenie nie zaczeli tylko weszli do siebie. To Rosjanie w tej sytuacji nie weszli na swoje tereny. A propose wspominanego przez ciebie poniżej Śląska: co gdyby pośłowi Kutzowi udało się zebrać odpowiednio dużą grupkę niemców na Śląsku i zaczeli by machać szabelką na wzór Osetyńców? Też Polacy byliby winni? A kto jest winien W izraelsko-palestyńskim konflikcie?
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-30 14:03

W mojej ocenie nie zaczeli tylko weszli do siebie.

Weszli na teren ktory zostal proklamowany przez Osetyjczykow jako niezalezny od Gruzji. Tak jak Gruzja proklamowala sie niezalezna od Rosji. Ta proklamacja Osetyjczykow sie Gruzinom w 1989 nie spodobala i rozpoczeli masakre/czystke etniczna tych terenow. Rosja stanela po stronie Osetyjczykow i skonczylo sie rozejmem i silami pokojowymi rosyjsko-gruzinskim.

To Rosjanie
w tej sytuacji nie weszli na swoje tereny.

Podobnie jak w 1989 Rosjanie weszli aby bronic ludnosc cywilna ale teraz rowniez aby bronic swoich zolniezy z sil pokojowych.
Gruzini atakujac oddzialy pokojowe zamordowali 25 zolnierzy rosyjskich a nastepnie kontynuowali to czego im sie nie udalo skonczyc w 1989 roku czyli masakre ludnosci osetyjskiej. (na dowod tego sa filmy zrobione przez samych zolnierzy gruzinskich).

A propose wspominanego przez ciebie poniżej Śląska

Przyklad Slaska podalem tylko aby uzmyslowic Ci ze bywaja referenda niezmanipulowane w przeciwienstwie do tego z 1946 roku.

co gdyby posłowi Kutzowi udało się zebrać odpowiednio dużą grupkę niemców na
Śląsku i zaczeli by machać szabelką na wzór Osetyńców?

Wtedy posel Kutz wsadzony zostalby do wiezienia za zdrade stanu.
Nie trzeba Kutza wystarczy nasz wlasny nie reagujacy rzad. Popatrz co sie dzieje w Opolskim. Niemieckie napisy na urzedach, pomniki ku czci wermachtu.

A kto jest winien W izraelsko-palestyńskim konflikcie?

W mysl Twojej teorii winien jest Izrael. Wywolal wojne 1967 roku i teraz czerpie z tego korzysci terytorialne. Moi zdanie skonczy sie to jak z Niemcami po I i II WS. Agresor zawsze przegrywa. To tylko kwestia czasu. I na koniec Twoja teoria sie nie sprawdzi bo jest falszywa.
lolek000 / 2009-03-30 15:52 / portfel / Tysiącznik na forum

W mysl Twojej teorii winien jest Izrael

Wybacz, ale nie wysunąłem żadnej tezy odnośnie tego konfliktu, który jednak początki swoje ma nieco wcześniej niż we wspomnianym przez Ciebie roku '67. To raczej lata '20 ubiegłego wieku (ciekawe: http://cristeros1.w.interia.pl/crist/zydzi/zaglada.htm).
Co do przykładów referendów niezmanipulowanych, to niestety radzieckie referenda nie potrzebowały ani frekfencji ani poparcia, żeby przepychały założoną wcześniej politykę. Przykład Polski A.D. '46 to jeden z wielu i uważam, że zarówno te w oderwanych od Gruzji terenów jak i w Czeczenii (tam też było 3XTAK na plakatach) mają wiele wspólnego z referendami po 1945 na terenach "wyzwolonych".
Jestem optymistą i posłużę się cytatem z romantycznego klasyka (też poznał Rosjan):
"..wy co tylko na świat idziecie z północą
Chytrość rozumem a złość nazywacie mocą
Kto z was wiarę i wolność znajdzie i zagrzebie
Myśli Boga oszukać - oszuka sam siebie.

Może to nie argument, ale uważam, że koniec będzie taki sam jak w przypadku Polski.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-30 16:44

... ale nie wysunąłem żadnej tezy odnośnie tego konfliktu ...

Wybacz, ale mialem wrazenie ze Twoja "teoria"jest ogolna i mowi ze kto czerpie zyski z konfliktu jest winien tego konfliktu.

.... który jednak początki swoje ma nieco wcześniej niż we wspomnianym przez Ciebie roku '67.

Bardzo ciekawy artykul ktory rowniez stawia w innym swietle np. wydarzenia kieleckie.
Ja tez nie napisalem ze to byl poczatek konfliktu tylko ze to byla wojna (6-cio dniowa) wywolana przez Izrael. Wojna Gruzji z Osetia i Rosja tez trwala kilka dni. Izraelska tylko narazie z innym skutkiem.

radzieckie referenda nie potrzebowały ani frekfencji ani poparcia

Czy masz jakies dowody ze osetyjskie referendum bylo zmanipulowane przez Rosjan?
Jest zasadnicza roznica miedzy referendum 1946 roku a tym osetyjskim. W osetyjskim ludzie glosowali za oderwaniem sie od ludobujcy, a te ludobujcze zapendy Gruzji poznali na wlasnej skorze. Gruzja niczym sie nie rozni od Turkow mordujacych Ormian i Niemcow, ktorzy za przykladem Turcji, mordowali Slowian, Cyganow, Zydow i wielu innych nie nalezacych do rasy nordyckiej.

... koniec będzie taki sam jak w przypadku Polski.

Koniec czego?
lolek000 / 2009-03-31 13:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Koniec męki z Rosjanami jako dystrybutorami i limitorami dążeń niepodległościowych. Co do dowodów referendalnych machlojek, to w końcu zawsze się pojawiają - zazwyczaj po latach; ucieknie Osetyńcom jakiś Światło czy ktoś podobny i będzie po tajemnicy.
Co do wydarzeń Kieleckich to czytam akurat książkę ks. Chrostowskiego, który interpretuje różne podobne sytuacje w ciekawy i poparty dowodami lub mniej znanymi faktami. (http://www.sklep-niezalezna.pl/Kosciol_Zydzi_Polska_ks_Waldemar_Chrostowski-207.html).
Różnice zdań to rzecz naturalna. Ale bardzo rzadko zdarza mi sie prowadzić z kimś polemikę tak jak z Tobą. Gdybyś mógł dorzucić kilka linków na bazie których stworzyłeś swój światopogląd to może będę miał okazjię zweryfikować swój.
pzdr.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-31 23:13
Ja nie twierdze ze Rosjanie sa swieci (jestem nawet pewien ze na przestrzeni wiekow nie byli) ale nie chce oceniac ich postepowania po tym co mogloby sie stac a dowodow na to ze sie stalo nie ma.
Moim zdaniem ta wojna byla testem amerykanskim na to jak Rosja zareaguje na atak i dzieki temu ze zareagowala szybko moze nie mamy dzisiaj IV WS. Nic jednak straconego beda dalsze testy, np instalacja tarczy w Polsce.
Co do Osetyjczykow to po pierwsze istotne jest kto ich morduje a kto ich broni.
W tym przypadku morderca/ludobujca jest Gruzja a obronca jest Rosja.
Zgodzisz sie chyba ze dla trupa jest wszysko jedno kto chodzi po jego grobie a dla zywego kto wokol niego chodzi.
Osetyjczycy chca po prostu zyc, fizycznie i psychicznie.
Jest bardzo prawdopodobne ze Rosja broni ich tylko po to aby zdobyc ten teren pod kontrole (mieli go pod kontrola od 1772). Na tym etapie Osetyjczycy dzieki temu ze sa pod opieka Rosji moga zyc. W przyszlosci moze sie to zmienic i beda chcieli samostanowienia ale to bedzie ich, mam nadzieje, decyzja.
Znalazlem w necie film (war080808_hd480p.mp4) o tej wojnie. (tutaj mozna go sciagnac http://slava-hvatit.livejournal.com/53377.html )
Mozesz powiedziec ze to rosyjska propaganda ale zdjecia w nim sa dokumentalne.
Poza tym warto zobaczyc zdanie drugiej strony aby wyrobic sobie opinie.
Kiedys Rabaj powiedzial do polityka:
"Nie mow mi co mam myslec, daj mi fakty a rozum to jam mam swoj."
Historie Osetii mozna znalezc w internecie przedstawiona z roznych stron i nawet wikipedia poddaje w watpliwosc gruzinsko/amerykansko/izraelska wersje wydarzen.
Tez mi sie milo z Toba dyskutuje.
Pozdrawiam.
lolek000 / 2009-04-01 16:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Filmik już uruchamiam.
Do następnej polemiki
lolek000 / 2009-03-29 11:01 / portfel / Tysiącznik na forum
Przy okazji: to nie jest poważny argument
Osetyjczycy w referendum wypowiedzieli sie (95% frekfencja)

W 1946 w Polsce odbyło się referendum ludowe poprowadzone przez Ruskich, którego tak wyniki jak i wiarygodność nie pozostawiają wątpliwości.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-29 13:11
Na Slasku tez bylo referendum i kto je wygral?
To nie byl PRL.
trzy kaczki / 87.205.255.* / 2009-03-29 10:13
C********, Osetia z nadania "stalina' (j. go pies i ciebie też) została przywiązana do Gruzji.
Jacqb / 2009-03-29 12:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kolejny prostak... Zmykaj na onet..
lolek000 / 2009-03-29 10:18 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciekawe, jak twoja matka woła ciebie do stołu? Też
C********,
albo

j. go pies
?
Klikasz tak jakby zrobił ciebie ORMO-wiec.
Bywalec / 87.205.255.* / 2009-03-29 09:12
Nie tłumacz idiocie , bo żebyś pod nos podtykał dowody to zawsze wyskoczy jakiś debilny "lolek" aż trzy zera, choć jedno by wystarczyło na określenie umysłowości kabotyna.
Jacqb / 2009-03-29 12:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Temat trudny ale widać, że prostaczków nie brakuje. Trzeba mieć klasę żeby utrzymać poziom kiedy jest się anonimowym..
kmekarski / 2009-03-28 20:40
a tak naprawdę to Rosjanie wkroczyli do Osetii i Abchazji 24 godziny przed Gruzinami na co dowody mają amerykanie(zdjęcia satelitarne) jednak pod wpływem rosyjskich ambasad m.in. w USA, Niemczech i Wlk. Brytanii zakazali o tym mówić aby winą za konflikt obwinić całkowicie Gruzję ( a głównie prezydenta Szakaszwilego) o czym mało kto wie. informacje na ten temat ukazały się m.in. na stronie CIA
Tik Tak / 87.205.255.* / 2009-03-29 09:23
Tak, tak , Amerykanie mają zdjęcia satelitarne. A reszta świata nie! A my powinniśmy teraz popierać
watażkę kaukazkiego na usługach CIA oraz Mosadu. Bo kolejny prezydent o wykształceniu podwórkowym tak wyobraża sobie świat. A, bo bym zapomnoiał, koniecznie wolność dla Czeczenów, maja wspaniałe tradycje w w walce o wolność, co prawda dręczy mnie małe pytanie czemu trenowali tą walkę na nas wyżynając Wolę (to taka dzielnica Warszawy) będąc członkami dywizji SS pod dowództwekm dobrego niemca Dilingera. No ale to niepoprawnie politycznie.
lolek000 / 2009-03-29 10:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Piszesz tak, jakby Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy nas nie wyżynali i w związku z tym nie należy im się samostanowienie. Argumentację masz raczej debilną, że posłużę sie cytatem z Ciebie (
Bywalec
Nie tłumacz idiocie , bo żebyś pod nos podtykał dowody to zawsze
wyskoczy jakiś debilny "lolek" aż trzy zera, choć jedno by wystarczyło
na określenie umysłowości kabotyna.
)
Domyślam się, że masz wiadomości gdzieś z CIA lub mossadu skoro wiesz, kto jest na ich uslugach.
Kaczoland i tak się skończy / 87.205.255.* / 2009-03-29 10:25
Wszyscy wiedzą, cały świat wie, czym jest spłacany tranzyt ropy przez Gruzję (broń z Izraela - info dla matołków), kto jest ministem obrony narodowej (chwilowo zrzekł się obywatelstwa Izraelskiego) a kto ministrem spraw wewnętrznych (nawet się chyba nie zrzekał) , kogo srakaszwili zamykał w więzieniach (reszta świata twierdzi że opozycję, ale głupia ta reszta świata). Natomiast pan trzy zera
wie lepiej , choć inni mogą sądzić, że rację ma Bywalec, ale pewnie nie rozumieją "zer".
lolek000 / 2009-03-29 10:39 / portfel / Tysiącznik na forum
A tak prz okazji: panowie: @bywalec, @Kaczoland i tak się skończy, @Tik Tak, @Wszystko to już było, @trzy kaczki itd mają (o dziwo!)
wspólne IP (87.205.255).
Podejrzewam, że łączy was też co innego: ten sam pesel oraz wspólny adres - przypuszczalnie jest to siedziba jakiejś organizacji pokroku samoobrona albo sdpl.
lolek000 / 2009-03-29 10:35 / portfel / Tysiącznik na forum

cały świat wie

Znasz cały świat? A co na to twój lekarz?
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-29 00:22
Zdziwilby sie gdyby tego tak nie podali poniewaz zolnierze amerykanscy uczestniczyli w tym ataku na Osetie. Widziales czarnych Gruzinow? Rosjanie takich zlapali.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-29 13:09
Nie podajac zadnych faktow to Ty sie kompromitujesz bezsensownym komentarzem.
fdsasa / 79.175.201.* / 2009-03-29 09:59
Nie mamy nic do powiedzenia . Przyszła nowa władza zza oceanu i brukseli i zrobia co beda chcieli. Polska jest pod zaborami. Brak kapitału, banków, przemysłu. To jest niewolnictwo . A sługusy zwane Polskim rządem robią wszystko pod dyktando zaborców kreując fałszywa opinię publiczna poprzez media
Tik Tak / 87.205.255.* / 2009-03-29 10:10
I jak zwykle, Rosjanie będa nas wyzwalać spod "polskich obozów koncentracyjnych" pod dyrekcją przypadkowych niedobrych niemców. Wyzwalać, lecz nie za darmo.
Wszystko to już było / 87.205.255.* / 2009-03-29 10:05
Gorzka prawda ! Tak zawsze jest, gdy matoły z zawodówek oraz gromadka polskojęzycznych cudzoziemców zabiera sie do przemian!

Najnowsze wpisy