Forum Forum inwestycyjneForex

Sprzedaż domów na Wyspach najniższa od 30 lat

Sprzedaż domów na Wyspach najniższa od 30 lat

Wyświetlaj:
emigrantka / 86.160.176.* / 2008-12-09 11:21
dla mnie jest OK, ceny spadly do poziomu akceptowalnego dla mnie, kredyty stanialy do 4%. Sadze,ze w polowie roku 09 cos sensownego zakupie.
datel1 / 77.254.61.* / 2008-12-13 22:31
sprawdzmy. dom w londynie, srednio 250000 GBP. cena miesieczna wynajmu to okolo 900GBP. dochod roczny w takim razie jest rowny 10800. czyli inwestycja zwraca sie po 23 latach i jednym miesiacu, jezeli nie remontujemy mieszkania w tym czasie i caly czas utrzymujemy staly poziom czynszu.
Wskaznik cena do zysku cieniutki. no ale przeliczmy to na oprocentowanie kapitalu w banku. po jakim kursie pozyczasz swoje pieniadze. 10800*100/250000=4.32% rocznie
Pewnie liczysz na wzrost wartosci domu w przeciagu najblizszych 25-30lat. No ale to chyba frajerskie podejscie patrzac na cene np mieszkan w Berlinie (najtansze 40000 Euro). Jestes kolejna osoba myslaca, ze cena domu jest oderwana od rzeczywistosci. Otoz cene to ksztaltuje miejsce w ktorym dom jest zbudowany, otoczenie, sasiedzi, infrastruktura, czy w regionie jest praca, popyt i podaz mieszkan. to niektore.
zanim cos kupisz, zastanow sie. bo ja stawiam, ze na przestrzeni 30 lat ceny raczej spadna niz wzrosna.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy