Forum Forum inwestycyjneForex

Przyjęcie euro będzie kosztować ponad 20 mld zł

Przyjęcie euro będzie kosztować ponad 20 mld zł

Wyświetlaj:
zdenerwowana / 87.205.234.* / 2009-02-23 17:43
a jak ktoś dostaje niecałe 500 zł emerytury to co później?
pozostaje eutanazja.
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-02-23 18:33
"społeczną" eutanazje mamy od dawna

natomiast im szybciej wejdziemy do Euro
tym lepiej
a im szybciej będzie jeden pieniądz na całym świecie
tym lepiej
redmaple / 98.111.184.* / 2010-11-15 13:15
ty chyba nie wiesz co mowisz, to jest uwstecznianie . Wszyscy rowni - juz to przerabialismy
Pozytywnie nastawiony do kryzysu / 83.11.153.* / 2009-02-21 07:28
SZOPKA EURO!!! wiem, że Polak mądry po szkodzie, ale POLACY NA GÓRZE popatrzcie na kraje, które już mają euro albo dopiero dołączyli do tej strefy!!!! na Słowacji miało być różowo - drugie Eldorado - to zaczyna się robić szaro!!! Słowacy przyjeżdżają do NAS na zakupy!!!! Zauważa ktoś może jakiś paradoks??!!! Szwajcaria, Wielka Brytania zostały przy swojej walucie i dzieje się im krzywda???? narzekają że nie ma ich w "strefie euro"???? NIE SŁYSZAŁEM!!!!!!!!!!!!!!!
Mam tylko jedno pytanie: DLACZEGO WSZYSCY ZAJMUJĄ SIĘ WEJŚCIEM DO STREFY I TRACĄ NA TO CZAS, PIENIĄDZE???? Premier ma pomysł na pomoc w spłacie kredytów hipotecznych to wszyscy pytają skąd pieniądze na to??!! A Ja mam lepsze pytanie: a jak zapłacimy WAM 50 % diety poselskiej to będzie kasa na ratowanie gospodarki??!! Chcemy Irlandię w Polsce, ale zacznijmy zaciskać tego pasa!!! bo na razie jak tylko ktoś wspomni o zaciskaniu to jest na liście potępionych!!!!!
"Ten co jeszcze oddycha" ma racje!!! Jestem za eutanazją. TAK uratujemy ZUS - nasz koszt i pomyłkę systemowa :)
Pozdrawiam wierzących, że Irlandię zrobimy w Polsce - na to tylko trzeba czasu!!!!
Lomion / 81.210.17.* / 2010-03-30 16:04
Szwajcaria nie jest w UE. Wielka Brytania chciała wprowadzić Euro, ale się jej nie udało. Słowacy co prawda przyjeżdżają do nas na zakupy, ale to samo robią Niemcy, więc chyba nie wynika to z faktu że mają biedę. Myślenie nie powinno być trudniejsze od pisania wykrzykników
lles / 80.50.177.* / 2009-02-25 09:34
Szwajcaria nie jest członkiem UE. Ponadto w tekście brak merytorycznej treści, same znaki interpunkcyjne nie zastąpią używania głowy. Więcej myśleć mniej krzyczeć.
Ten co jeszcze oddycha / 83.17.116.* / 2009-02-20 01:37
Niech rząd wprowadzi Euro, dopiero jak będzie kosztowało 10 złotych. Tym sposobem pozbędzie się balastu, jakim są emeryci. Emeryt, który za 35 lat ciężkiej pracy dziś otrzymuje 1000 złotych emerytury, po wprowadzeniu Euro dostanie 100 Euro i ....zdechnie z głodu. I o to chodzi, bo gdyby rząd wprowadził Euro wtedy gdy kosztowało 3,33 złotych, to musiał by dać temu emerytowi aż 300 Euro. W ten sposób, zarabiając na każdym emerycie po 200 Euro,
a po jego zdechnięciu 300 Euro, rząd zrobi rocznie 3. 600 Euro, co pomnożone przez 5 milionów emerytów daje 18.000.000.000 Euro. (Pomijam rencistów, bo im najlepiej odebrać renty i problem z głowy i zysk dodatkowy.) Dochód z emerytów (i rencistów) pozwoli nie tylko wyprowadzić kraj z kryzysu, ale zapewnić mu wspaniały rozwój. Proponuję jeszcze wprowadzić podatek od oddychania do stu lat: kto oddycha – płaci, przestał oddychać....płaci za niego rodzina, a wtedy pieniędzy będzie jak lodu.
Módy emeryt / 83.17.116.* / 2009-02-20 01:36
Niech rząd wprowadzi Euro, dopiero jak będzie kosztowało 10 złotych. Tym sposobem pozbędzie się balastu, jakim są emeryci. Emeryt, który za 35 lat ciężkiej pracy dziś otrzymuje 1000 złotych emerytury, po wprowadzeniu Euro dostanie 100 Euro i ....zdechnie z głodu. I o to chodzi, bo gdyby rząd wprowadził Euro wtedy gdy kosztowało 3,33 złotych, to musiał by dać temu emerytowi aż 300 Euro. W ten sposób, zarabiając na każdym emerycie po 200 Euro,
a po jego zdechnięciu 300 Euro, rząd zrobi rocznie 3. 600 Euro, co pomnożone przez 5 milionów emerytów daje 18.000.000.000 Euro. (Pomijam rencistów, bo im najlepiej odebrać renty i problem z głowy i zysk dodatkowy.) Dochód z emerytów (i rencistów) pozwoli nie tylko wyprowadzić kraj z kryzysu, ale zapewnić mu wspaniały rozwój. Proponuję jeszcze wprowadzić podatek od oddychania do stu lat: kto oddycha – płaci, przestał oddychać....płaci za niego rodzina, a wtedy pieniędzy będzie jak lodu.
zax / 83.10.141.* / 2009-02-21 11:32
nie podoba mi się ta propozycja wprowadzenia euro, cala ta procedura jest jakby wprost wyjęta z peerelu, kiedy to władza doprowadza do wymiany waluty pod pretekstem umocnienia i wprowadzenia stabilizacji gospodarce nie bacząc na to ba! dąrzac do tego aby jak najwięcej osób straciło. W kraju być może nie dojdzie do tak drastycznych wzrostów cen jak to miało miejsce bodaj że we Włoszech ale jeśli rzeczywiście ktoś kto dziś zarabia marne tysiąc z kawałkiem a po reformie otrzyma pareset euro to Polacy po raz kolejny znajda się w getcie, odcięci od zachodu nie żadnym murem czy ideologia sowiecka ale cienkim portwelem nie będzie nas stać na wyjazdy.W żadnym wypadku nie staram się udowodnić, że rząd celowo działa na naszą niekorzyść i ma w tym czarny interes, ale zapalczywość z jaką chcą dziś to wprowadzić jest iście bolszewicka!!! Poczekajcie! reforma nie ucieknie, zobaczmy jak euro przetrwa kryzys
Tantaloc / 130.34.173.* / 2009-02-17 05:43
Jesli ktos zaabia 1000 zl, to przy kursie 5zl bedzie mial 200 euro a przy 3,3zl bedzie ok 300 euro. Ale chleb ktory teraz kosztuje 2 zl, to przy 5zl za 1euro bedzie 40centow, a przy 3,3zl za 1 euro ok 60 centow. Sila nabywcza bedzie dokladnie taka sama. Tak samo bedzie z kazda rzecza wyprodukowana w Polsce. Co rowniez zwiekszy ekport i nasza konkurencyjnosc co w dluzszym czasie poskutkje wzrostem zamoznosci Polakow. Jak euro przeliczy sie po 3,3 czy innym zbojeckim kursie to wszyscy beda kupiwac niemieckie czy inne towary, polskie firmy zaczna bankrutowac i zwalniac pracownikow i ludzie beda mieli przyslowiowa fige z makiem.

Ale w ogole jak ktos czytal ten raport to tam napisali ze w obecnej sytuacji tak czy siak nie zalecaja wejscia, wiec niema gadania...
alto / 78.8.88.* / 2009-02-24 21:23
no to pojedz z tymi 200 euro do niemiec to będziesz widział tą siłę nabywczą i później pogadamy
Pilsener / 2009-02-16 23:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Pozostawanie poza strefą euro może spowodować, że polska gospodarka będzie rozwijać się wolniej średnio o 0,7 proc. PKB rocznie" - podoba mi się to "może" - bo nie sposób tego zbadać, a ile są warte prognozy makroekonomiczne typu np. wzrost PKB to każdy wie.

Nie podoba mi się ta nagonka na euro - odnoszę wrażenie, że polska gospodarka jest w tak złym stanie, że tylko przyjęcie euro może złagodzić agonalne drgawki, brzmi to mniej więcej tak: "musimy przyjąć euro, bo nasza gospodarka jest w złym stanie, im szybciej, tym lepiej, teraz za zły stan gospodarki odpowiada polityka monetarna EBC". Trzeba sobie zadać pytanie, komu najbardziej zależy na mocnej złotówce oraz na zastąpieniu jej euro, gdy ta się osłabia.
najcz / 2009-02-16 17:34 / Tysiącznik na forum
jest kryzys i to dość duży,trzeba patrzeć z perpektywą wieloletnią.Teraz jet pompowanie pieniędzy w gospodarki światowe,konsekwencją będzie inflacja i myślę,że ona będzie mniejsza w strefie euro niż w krajach ,które nie mają euro.Ktoś może pamięta inflację ,bo ja pamiętam,uważam,że pośpiech jest wskazany.Jednocześnie trzeba mieć świadomość,że kryzycy się powtarzają co ileś tam lat.
Jokes / 77.254.242.* / 2009-02-16 17:21
Czy 20 mld. zł. to tak dużo? Wystarczy jeden rok nie utrzymywać kościoła katolickiego, czyt. darmozjadów, czyli czarnej mafii. Ja wolę euro od ciemnogrodu.
pan władek / 87.105.60.* / 2009-02-16 18:53
gdyby nie utrzymywać SLD i rzecznika praw kobiet, równouprawnienia itp byłoby jeszcze więcej oszczędności
andowc / 83.30.80.* / 2009-02-16 16:29
Z przyjęciem "euro" jest jak z przyjęciem "chrześcijaństwa".
W końcu "Mieszko" był zmuszony przez "sąsiadów" (bo by nie "wyżył").
Wolał od Czech, jak od Niemiec.
EDiS / 2009-02-16 16:15 / Tysiącznik na forum
Jezeli kurs euro/zloty bedzie ustalony na 5 to emeryt i rencista za swoja jałmużne 1000zł dostanie 200 euro, a jeżeli kurs euro/złoty będzie ustalony na 3,3333 to w.wymienieni dostaną 300 euro i o to idzie zasadniczy bój. W skali kraju są to grube miliardy rocznie a dla najbiedniejszych suchy chleb i włosiennica.
Tantaloc / 130.34.173.* / 2009-02-17 05:45
naucz sie liczyc ciemnoto...
MN4 / 80.51.231.* / 2009-02-16 16:23
Bzdura. Czasami lepiej mieć 200EUR i konkurencyjną gospodarkę niż 300EUR i bezrobocie.
Lubię moocnego złotego jak mam za co wyjechać na urlop za granicę.
EDiS / 2009-02-16 20:08 / Tysiącznik na forum
Czy złoty jest mocny, gdy potrzeba zapłacić 5zł za 1 euro?
Nigdy nie jest lepiej gdy ma się 200EUR na miesiąc, niż wtedy gdy ma się 300EUR, a gospodarki nie uzdrowi samo wejście do strefy euro. Zacznij myśleć.
navi / 2009-02-16 15:52 / Bywalec forum
Niby jak to sobie skalkulowali te 20 mld zł, nie znając kursu po jakim będziemy wchodzić. I niby dlaczego firmy mają ponosić jakieś koszty. Według mnie firmy nie poniosą żadnych kosztów, raczej zaoszczędzą na wymianie.
sow / 79.163.14.* / 2009-02-17 11:29
prosto wymiana dokumentów pieczątek zmiana umów bankowych zmiana opakowań wszystko a nie tylko kurs po jakim wymienić należny pieniążki przeliczania wszystko kosztuje stad ta suma,
MN4 / 80.51.231.* / 2009-02-16 16:19
500zł na głowę? Opłaca się.
giorgio / 2009-02-16 14:46
Referendum i jeszcze raz referendum !
Dobrze przygotowane, z dokładnym przedstawieniem
za i przeciw, z pokazaniem doświadczeń wszystkich państw
i bez kłamstw typu:
Kłamstwo Nr. 1 (Tusk)
Do przyjęcia euro zobowiązaliśsmy się już wchodząc do Unii - nie ma takiej klauzuli obowiązkowej w traktacie
akcesyjnym. Wielka Brytania i Szwecja są dowodami !
Kłamstwo Nr. 2 (Jan Krzysztof Bielecki)
Troche tam we Włoszech kawa podrożała !
Nie tylko we Włoszech,ale w Grecji, w Portugalii i w Hiszpanii podwyżki w gastronomii,usłogach,hotelarstwie, wolnych zawodach sięgnęły 30-50%.
Wystarczy pojechać za Słowacką granicę!
Kłamstwo Nr. 3. Politolog Marek Migalski
Politycy i fachowi "doradcy" mają prawo i powinni decydować za naród - bo ludzie nie są kompetentni.
Odmawianie samego prawa do referendum jest
ubezwłasnowolnianiem społeczeństwa.
Wszyscy do zbiórki podpisów pod żądaniem referendum !
xsw / 83.7.167.* / 2009-02-22 13:10

Do przyjęcia euro zobowiązaliśsmy się już wchodząc do Unii - nie
ma takiej klauzuli obowiązkowej w traktacie
akcesyjnym. Wielka Brytania i Szwecja są dowodami !


Niby kłamstwo nr 1 - zobowiązaliśmy się do wejścia do strefy euro...Giorgio, nie klauzula a jeden z artykułów TUE nas do tego zobowiązuje i powinieneś o tym wiedzieć w czasie referendum w 2004r.... Wielka Brytania i Dania uzyskały klauzulę "opt out" która zwalnia ich z tego wymogu (co nie znaczy, że nie wejdą - Duńczycy dwa razy próbowali, ale sprawa przepadła). Szwedzi - jakbyś nie wiedział też są zobowiazani do wejścia do strefy euro... Są w tej samej sytuacji co Polska, czy Czechy - muszą, ale nie mają terminu do kiedy, a że Szwedzi nie chcą więc póki co nie wchodzą...


Nie tylko we Włoszech,ale w Grecji, w Portugalii i w Hiszpanii
podwyżki w gastronomii,usłogach,hotelarstwie, wolnych zawodach
sięgnęły 30-50%.
Wystarczy pojechać za Słowacką granicę!


Niby kłamstwo nr 2 - a w Polsce ty nie widziałeś podwyżek żywności?? Wszystko drożeje, nie ważne czy przy zmianie waluty, czy bez... Akurat się nadażyła okazja, wiec chciwi handlowcy podniesli ceny więcej niż wychodzi z inflacji... To samo będzie u nas w 2012 z euro czy nie, bo przyjadą do nas kibice z Europy Zach i jeść, spać będą musieli - zapłacą za to 2x więcej niz my możemy, więc ceny na mistrzostwa się podniosą i szybko nie spadną...

Na Słowacji ceny są takie jakie były - nie zdrożały praktycznie nic - wiem, bo mieszkam przy granicy i co lato handluje ze Słowakami.... Zawsze przyjeżdżali do Polski na zakupy, bo niektóre towary były u nas tańsze. Teraz, dla Słowaka ceny u niego na miejscu są takie jak były, a u nas relatywnie zmalały więc po co przepłacać skoro np. do takiego Nowego Targu mają 50km (czyli 15km. więcej niż ja).

Ludzie którzy wynieśli Romana i Andrzeja na fotele wiceprezydentów nie byli zbyt kompetentni... I wcale nie mam nic przeciwko temu, żeby w tej sprawie reprezentował mnie wybrany przeze mnie poseł... W końcu biorą za coś kasę więc niech coś robią.
grek zorba / 62.21.15.* / 2009-02-18 13:32
TAK referendum, inaczej będą decydować za całe społeczeństwo pod dyktando brukseli, a zamataczone argumenty za wejściem już znamy. I tak nas wykorzystują na Maxa, to chociaż prawo głosu nam się należy!!! a jeżeli IMPOTETNE zarządzanie państwem się nie skończy to niech odejdą i nie zawracają głowy. Nie muszą rządzić akurat ci którzy chcą Euro. Mamy w Polsce jeszcze parę milionów ludzi z których można wybierać rządzących, a nie wiecznie ulegać jakimś presjom. Co dobrego z tego ulegania do tej pory wynikło widać gołym okiem.
Pilsener / 2009-02-16 23:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co Ci referendum? Potrzebna jest demokracja, a nie referenda jak za komuny - co chwila referendum, by pokazać, jak bardzo władza dba o naród, o przyjęciu euro (lub dolara, CHF, bo równie dobra waluta) powinny decydować tylko i wyłącznie kryteria ekonomiczne i powinno to odbyć się automatycznie, jeśli te kryteria zostaną spełnione. Będziemy udawać, że zaścianek nagle stał się Europą, bo w referendum przyjęliśmy euro?
kolanko / 2009-02-16 19:03
kawa we wloszech mimo ze podrozala troche jest tansza niz we wlochach mimo takiego kursu eura
emo2 / 89.76.125.* / 2009-02-16 15:24
giorgio nie będzie żadnego referendum :) Fachowcy mają zdecydować czy wchodzimy a nie pielęgniarka czy sklepowa

a po 2. wpadłeś ze Słowacją :) bo tam właśnie żadnych podwyżek nie ma dlatego że jest nakaz podwójnego kwotowania cen do końca roku
marken / 83.17.249.* / 2009-02-16 17:01
i co z tego, jak to ma wpływ na brak możliwości podniesienia ceny??
polon1779 / 84.38.99.* / 2009-02-16 15:13
Wystarczy wyjechac na Slowacje? A nie zauwazyles ze PLN stracil 30% do euro od czasu wejscia Slowacji do tej strefy. To dlatego jest dla nas tam tak drogo.
sdf / 89.74.145.* / 2009-02-16 14:20
Niech zapłacą za to ci którzy chcą euro. Ja tego ścierwa nie chcę
robcionsss / 83.8.163.* / 2009-02-16 14:59
jeszcze jest szansa ze euro szlag trafi w trakcie obecnego kryzysu i nie bedzie gdzie wchodzic
bream24 / 2009-02-16 14:37
Dokładnie. Nie wiesz o co chodzi z tym euro ale narzekasz. Pewnie nic innego nie umiesz robić !!!
jaaaaa / 83.6.242.* / 2009-02-16 14:28
taaaa.yu chcesz tylko marudzić i narzekać jak jest źle...że za mało zarabiasz,że za duże podatki, że za drogo, że źle ....
weź się do pracy i skończ marudzić
martinez333 / 2009-02-16 14:51
Jasne. W Eurolandzie jest cudownie, a Polska wcale nie będzie finansowac deficytu budżetowego Niemiec albo Francji.

UK do 2006 pewno też miała (w związkuz tym, że nie ejst w strefie EURO) wzrost PKB niższy niż Francja albo Niemcy?

Jak dla mnie euro może być nawet po 10zł, (podwyzki towarów z importu, surowców przezyję) wolny rynek ma to do siebie, że wszelkie absurdy z czasem wyrównuje. (no chyba, że ten wspaniały rząd z ognistowłosym premierem cos cudownego zmajstruje)

Świstka z gwiazdkami nie potrzebuję, bo pomijając , że nasza narodowa waluta ma już 500 lat, to przyjęcie euro jesli cos poprawi to niewiele, a zagrożenia za sobą niesie duże. Manipulatorzy-eksperci (mylący się notorycznie) , p czy tym bardziej panikarze-forumowcy-kredyciarze nie są autorytetami.
Lomion / 81.210.17.* / 2010-03-30 16:23
Może i waluta ma i 500 lat, ale to nie zmienia faktu, że są na tym świecie ludzie - pojedyncze osoby - które mają więcej pieniędzy niż łącznie jest złotówek w obiegu. I w przeciwieństwie do wieku waluty, ma to konkretne przełożenie na wahania kursów walutowych i stan gospodarki
najcz / 2009-02-16 17:22 / Tysiącznik na forum
a jakie zagrożenia ,bo chcę wiedzieć.
robciocnss / 83.8.163.* / 2009-02-16 15:01
oni celowo nie interweniuje kompletnie na rynku walutowym aby ludziom dopiec i pokazac jaka ta zlotowka jest zła i zachecic do euro
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-02-16 15:28
dlaczego wypisujesz takie glupoty?
Ave Cezar / 2009-02-16 14:59
popieram. Angole wbrew pozorom zyskali na tym, iz nie przyjeli EURO. Owszem w dobie kryzysu traca i to duzo - tak jak Amerykanie ale nikt nie bierze pod uwage tego, iz Ameryka i Wielka Brytania to beda pierwsze panstwa u ktorych nastapi poprawa, dopiero pozniej "stary" euroland wyjdzie na prosta a na samym koncu MY jak nad nami sie ulituja :-D
Amatore / 88.220.181.* / 2009-03-09 11:56
Jak wejdziemy do Euro jako ostatni, to bedziemy najbardziej konkurencyjnym rynkiem w Europie pod względem cen, dzikie tłumy sąsiadów robiących u nas zakupy szybko wywindują naszą gospodarkę na +20% PKB rocznie. To się musi przełożyć na wzrost płac i ogólny dobrobyt :) złotówka się umocni i zrównoważy ceny. to będzie dobry moment na wejście do Euro, a nie teraz jak wszystko lezy i kwiczy.
Zwolennik euro / 79.191.54.* / 2010-11-17 18:32
Jak wejdziemy do strefy euro ostatnio to będziemy nadzy i bosi.
Dwa dni temu byłem na Słowacji. Ceny mają w euro ale na metkach do tej pory także w koronach. Piwo w restauracji hotelowej kosztuje 55 centów. danie obiadowe 2,5 do 3,5 euro. Generalnie jest taniej jak w Polsce, mimo dużych wahań złotego. Jak czytam większość wypowiedzi to jak bym słuchał Jasia w przedszkolu. Na temat euro winni wypowiadać się fachowcy i ludzie prowadzący firmy, a nie Ci którzy w większości nie widzieli Świata. Obecnie wiele cen mamy większych niż na zachodzie tylko pensje nie te. Przy wprowadzeniu euro szybciej się to wyrówna i stabilniejsza będzie gospodarka. Pozdrawiam wszystkich sceptyków i liczę na ich realne spojrzenie. Pamiętam takich co straszyli chłopów wejściem do Unii, a teraz mają najwięcej korzyści.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy