Forum Forum finansoweBanki

Pytanie o zmianę ROR a

Pytanie o zmianę ROR a

michaldck / 195.20.2.* / 2008-07-18 12:21
Witajcie !
Od kilku tygodni zastanawiam się nad zmianą RORu - chcę go przenieść do innego Banku. Znajomy powiedział mi, że są Banki, które za mnie "przenoszą" ROR z innego Banku - załatwiają całą papierkową robotę. Czy to jest prawda ? Ja nigdzie się nie doszukałem takich informacji.

jeśli tak, to czy przeniosą rónież mój debet na karcie ?
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2008-07-31 10:59 / Specjalista Money.pl
Witam,

Przeniesienie samego rachunku do innego banku polega na założeniu rachunku w nowym banku i zamknięciu rachunku w poprzednim banku, co nie wymaga zaangażowania nowego banku w procedurę zamknięcia rachunku.
Jeśli poza rachunkiem przeniesione mają być również inne produkty: debet, linia kredytowa, kredyty, karty kredytowe, wówczas rzeczywiście istnieje taka możliwość, że nowy bank dokona wszelkich formalności związanych z przeniesieniem wszystkich produktów.

Jeśli Klient sam dokonuje przeniesienia, wówczas wraz z momentem złożenia wniosku o założenie rachunku składa się wniosek o przyznanie kredytu w rachunku oraz historię rachunku z poprzedniego banku i poprzednią umowę o kredyt, jak również oświadczenie o wypowiedzeniu umowy kredytowej w poprzednim banku.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: