Forum Forum finansoweBanki

Bank potrafi oskubać dwa razy

Bank potrafi oskubać dwa razy

skoczek / .* / 2005-02-15 07:44
Komentarze do wiadomości: Bank potrafi oskubać dwa razy.
Wyświetlaj:
2 benz / .* / 2005-02-28 10:49
Jesteśmy największym państwem fryzjerskim. Strzygą nas na każdym kroku wielokrotnie. Długa jest lista instytucji. Jako obywatele jesteśmy potrzebni temu państwu wyłacznie jako głowy do strzyżenia
Andrzej M / .* / 2005-02-25 00:57
Tak czytajac te komentarze zastanawiam sie nad jednym. Czy pamietacie ze bank jest przedsiebiorstwem a przedsiebiorstwo z zasady nastawione jest na zysk?? Z tego co sie orientuje to zaden bank w Polsce nie jest instytucją charytatywna czy jak zwac inaczej non profit. Dla tych co zachecaja aby nie korzystac z kart kredytowych jedna sugestia. Na kartach mozna rowniez zarobic. JAk?? Poswieccie troche czasu i pomyślcie. Pozatym bezpieczenstwo poslugiwania sie karta jest 100 razy wieksze niz noszenie gotowki w portfelu. Zastanawiam sie dlaczego nikt jeszcze nie zrobil porownania ile ludzie traca gotwki w tzw kradziezach kieszonkowych a ile poprzez kradziez kart bankowych ?? Mysle ze byla by to bardzo ciekawa i ksztalcaca lektura. A co do oplaty za przekroczenie limitu- to wystarczy zapoznac sie z cennikiem i nie spotka nas zadna niespodzianka. Bank Millennium chyba jako jeden z nielicznych ma wystawione cenniki wszystkich produktów i usług i w kazdej chwili mozna sie z nim zapoznac. KArty kredytowe tez maja bodajże najlepsze. Z doswiadczenia wiem ze jezeli pobiora opłate nieszczesne 40 zł to jezeli klient sensownie sie wytlumaczy to zwracaja bez problemów. Pozdrwiam
joanna / .* / 2005-02-21 11:36
Najgorsze jest to, że banki to takie małe "państwa w państwie" - skamieliny z poprzedniego okresu. Spróbuj coś wywalczyć, to przekonasz się że jesteś pożądany tylko w momencie podpisywania umowy, potem to jak ryba-bez prawa głosu. Zgadzam się całkowicie z Jarkiem, że najlepiej omijać banki dużym łukiem - ale najpierw trzeba wyjść na prostą. Pozdrawiam.
jaga / .* / 2005-02-25 08:31
Bank nie jest jedynym państwem w państwie. Co przedsiębiorstwo to państwo ze swoimi prawami np. Drogi Krajowe (oszuści!), PKP(oszuści),Telekomunikacja Polska(oszuści), służba zdrowia ,Urzędy Państwowe (co urząd to inny przepis,choć dotyvczy tego samego problemu) itd.itd..........
jarek / .* / 2005-02-21 08:53
Jestem po przejsciach z bankami i byBem oskubany do zera , a nawet duzo nizej. Obecnie w nowej firmie stosujemy zasade "zadnych kredytow" , minimum kontaktu z bankami i wychodzi nam to na zdrowie. Oczywiscie zmniejsza to obce kapitaly pracujace, ale sa inne instrumenty finansowe wspomagania produkcji i handlu fantastycznie zastepujace oferty bankowe. Polecam wszystkim ruszyc mozgiem i omijac banki szerokim lukiem . One naprawde nie sa niezastapione. Przelewy puszczamy przez Poczte - od wplaty gotowkowej , wykonanie w 2 dni przelewu pobieraja 2,50 zlotych, dodatkowo wplata ma charakter urzedowy i daty sa pewne tak jak transakcja. Poczta jest Urzedem Panstwowym , a nie bankiem, czy firma kurierska. Zewnetrzny kapital wplywa do nas przez emisje obligacji - tak wiec "kredytujemy " sie dulgo terminowo og 6 do 11 % . Nasi dostawcy i odbiorcy dzialaja podobnie i dokonujemy szybkich transakcji na czas i pod drzwi, z szybka zaplata. efektywnosc jest doskonala, a przede wszystkim nie ma zatorow platniczych. Bankom w naszej firmie mowimy "walcie sie"
Sajmon / .* / 2005-02-19 13:30
Nasuwa mi się wniosek, lepiej korzystać z usług banków takich jak np. Raiffaisen Bank (czyli nie polskich) ponieważ jeszcze im się w głowach nie powywracało (chodzi o mentalność - nas polaczków będących na eksponowanych stanowiskach-często nieudaczników politycznych w dużej mierze z SLD).
prozac / .* / 2005-02-19 13:16
nie wystarcza zwykla, debetowa, z linia kredytowa ?skoro lakomicie sie na parenascie dni bez odsetek od zadluzenia, to do kogo macie pretensje ?
katarzyna / .* / 2005-02-19 09:56
Najgorszy jest PKO BP, bo tam dochodzi jeszcze głupota pracowników
waz / .* / 2005-02-17 04:00
Niestety, autor artykulu nie ma racji. W USA kazdy bank popiera kary za opoznienie terminu, 25$ to normalka. Nauczycie sie panowie przestrzegania terminow, to nie bedziecie sie dziwic, ze "za jeden dzien sopznienia musialem zaplacic 50 zl,"Pozdrawiawaz
lem / .* / 2005-02-19 10:46
Może i racja, ale to nie USA i mamy swoje prawo - wypada je szanować.Jeśli w USA jest inaczej to proponuje polskie kredyty ale zgodne z zasadami uczciwej bankowości!!
baldie / .* / 2005-02-17 15:31
USA jest za oceanem a tu mamy Polske i polskie prawo. Nic nie slyszalem o ujednoliceniu KC w obu krajach.
klient / .* / 2005-02-16 11:08
andrzej - proponuje multibank. to moje nowe odkrycie. na razie mnie nie zawiedli i nie zadzierają mi w życiu codziennym. mialem konta w wielu "bankach z tradycjami". niektore sa przechowalnią nieudacznikow politykow , ktorzy doprowadzili wiele biznesow do upadkow. wiec nie ma co sie dziwic ,ze tacy ludzie ustalaja reguly gry dla klientow (czesto z fatalnym skutkiem , ale pzrzeciez poprzedni system tez padl przez ludzi). co do citibanku - mialem okazje rozmawiac z czlonkiem zarzadu i dyrektorem sprzedazy. Na trudne pytanie uniosl sie i odpowiedzial po chamsku. Potem przepraszal, ale zebrani zapamietali spotkanie głownie po tym incydencie (rok 2000-proba aktywacji nowego miesjca dystrybucji uslug bankowych w stolicy wojewodztwa). wiec podobny profil - jaki menadzer taki bank.
andrzej / .* / 2005-02-16 10:05
Wlasnie ostatnio mialem taka przygode z CITIBANKIEM, ktory jest chyba najdrozszym bankiemna naszym rynku. Przekroczenie splaty miinmalnej kwoty - 40 zl spowodowalo naliczenie 50 zl kary, 69 zl odsetek, a to jeszcze nie wszystko bo w nastepnej turze djda jeszcze odsetki od odsetek. Niestety bede sie musial pozegnac z tymi kartami - mam dwie od 5 lat i splacam wszystko w terminie, ale to dla banku nie ma zadnego znaczenia. BAnk PKO BP natomiast zafundowal mi bez mojej zgody zlota karte. NIe zostala ona aktywowana a po roku, kiedy juz o niej zapomnialem przyslal wyciag do zaplaty 150 za karte i 50 kary za nieterminowa platnosc. W tym wypadku musze zrezygnowac z konta w PKO BP. Tylko gdzie potem trzymac pieniadze - w skarpecie? Mbank jest bardzo dobry ale sprobujcie wyjasnic jakies zmiany w dokumentach. Wyslalem 2 wnioski o polecenie zaplaty i jeden zostal odrzucony z uwagi na roznice w podpisie. Potem pisz na Berdyczow. Zmienil sie numer dowodu osobistego i oczywiscie nie moge uruchomic nawet niewielkiej linii kredytowej bi informacje z jednego dzialu do drugiego wogole nie przechodza.
Przemek / .* / 2005-02-22 22:36
Ad "złotej karty". Andrzej, aktywacja nie ma tu nic do rzeczy! Istotne czy podpisałeś umowę o wydanie i używanie karty (z załącznikami w postaci taryfy prowizji i opłat oraz regulaminem). Jeśli nic nie podpisywałeś to bank nie ma prawa naliczać i obciążać opłatami i napewno pozytywnie rozpatrzy Twoją reklamację. Skontaktuj się w tej sprawie z Twoim osobistym doradcą lub infolinią karty kredytowej. Racja najpewniej po Twojej stronie. Pozdrawiam, Przemek
Ewelina / .* / 2005-02-16 09:59
W Banku Zachodnim WBK za niedopłatę karty kredytowej o 0,44 gr. musiałam zapłacić karę 40 zł.Anulowali mi ją ale musiałam napisać 2 razy prośbę o umorzenie . W końcu zrezygnowałam z ich usług. Teraz mam karte w Raiffaisen Banku i jestem zadowolona bo jest to solidny bank.
kacha / .* / 2005-02-16 10:50
Raiffeisen też jest niezły, naliczyli mi odsetki po 14 dniach zamiast po 44, jak jest w regulaminie i jak byk na ich www, nawet z pięknym rysunkiem. Zasłaniają sie teraz tym regulaminem, który jest tak napisany, że interpretowac go można na kilka sposobów. Wyszło na to, że nie umiem czytać. Nie dajcie się nabrać na piękne info na ich www. Najlepiej czytać to z prawnikiem.
dari / .* / 2005-02-16 08:33
po co korzystać z takich banków jak drogie Citi, BZWBK czy BPH. na szczęście są banki internetowe które nie pobirają nic za prowadzenie konta a i obsługa kart kredyetowych lub płatniczych jest tańsza .Po co dajecie się okradać gdy są lepsze oferty na rynku
MŻurek / .* / 2005-02-16 08:05
no wiecie co... faktycznie przeglądam ofertę kart kredytowych PBK BPH no i co widzę : Opłata za przekroczenie limitu kredytowego 50 PLN; Opłata za nieterminową spłatę kwoty minimalnej 50 PLN
nabity / .* / 2005-02-18 22:38
To nic weż kredyt odnaeialny-powiedzmy 40000 tyś to naliczą tak .2500bez stałej opłaty 5zł apowyżej 2500 naliczają 5 zł plus odsetki 17 procent
grazia / .* / 2005-02-16 08:16
jak już sie ma rachunek w Banku to wypada wiedzieć jak się nazywa, bo ten wymieniony w nazwie nie istnieje ... powinno być Bank BPH i popiera opłatę tym którzy są niesumienni w spłacie pożyczonych pieniędzy.. ciekawe czy ty odpuszczasz jak komuś pozyczasz (jeśli w ogóle) nieznajomemu ??
wiolka / .* / 2005-02-16 19:23
Popieram jak się spóźniasz to płać po to są wyciągi żeby wiedzieć do kiedy się płaci, jak nie pamiętasz to zrób zlecenie stałe z konta osobistego. Ja mam konto w Banku BPH i jestem bardzo zadowlona, myslę iż ich reklama nie kłamie to jest bank indywidulanych rozwiązań
marinero / .* / 2005-02-20 14:44
To bank indywidualnych rozwiązań złodziejskich ! Miałem w BPH kredyt samochdowy. W trakcie nastąpiła szkoda całkowita. Towarzystwo ubezpieczeniowe ogłosiło upadłość. Pożegnałem się z odszkodowaniem. Próbowałem negocjować z BPH warunki spłaty pozostałości kredytu. Przez rok czasu (!!!) walczyłem o to aby bank wyraził zgodę na sprzedaż wraku pojazdu i przeznaczenie uzyskanej kwoty na konto kredytu. Negocjacje z bankiem nie przyniosły żadnych rozwiązań. Sprawa zakończyła się egzekucją. Teraz dopiero zrozumiałem, że zalezało im na tym aby do niej doprowadzić. Naliczano mi przez cały czas ze trzy rodzaje odsetek a następnie kilka opłat związanych z egzekucja. Łatwo to zrozumieć, niewiele zarobi bank w przypadku gdy klient spłaci wcześniej kredyt lub jeśli wynegocjuje w przypadkach losowych jakies rozsądne warunki spłaty kredytu. BPH zarobił w efekcie końcowym więcej niz gdybym spłacał kredyt terminowo. Dlatego do końca życia będę ostrzegał wszystkich przed wiązaniem się z tym bankiem. Reklama nie kłamie to faktycznie bank indywidualnych rozwiązań: prowadzenie taktyki ogłupiania oraz okradania klienta, marna obsługa i brak kompetencji pracowników szczególnie w przypadkach losowych...................., indywidalnie potrafią klientowi zrujnować życie.
nizki / .* / 2005-02-16 08:43
Co innego naliczyć horrendalne odsetki (i to liczone od momentu transakcji a nie od daty spłaty), a co innego jeszcze dowalać jakieś niezgodne z prawem kary. Ja w BPH się spóźniłem 1 (jeden) dzień (pracodawca spóźnił się z wypłatą) i kosztowało mnie to ponad osiemdziesiąt złotych !
Michal / .* / 2005-02-16 01:43
CitiBank USA. Jezeli masz na koncie powyzej $1500 utrzymanie konta nic nie kosztuje. Ale przelew do innego banku $30, international $40, odebranie przelewu $10. Proba realizacji czeku bez pokrycia (gumowego czeku) placa dwie strony po $30.
Jarek / .* / 2005-02-16 01:33
Citi Bank pobral sam oplate roczna za karte kredytowa i w ten sposob przekroczylem limit na karcie, musialem zaplacic kare 49zl. Dopiero po kilku telefonach kapneli sie o tym fakcie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: