Forum Forum finansoweKonta

Jak najsprawniej zamknąć konto ?

Jak najsprawniej zamknąć konto ?

waterporter / 193.24.24.* / 2008-11-27 16:45
Witam. Mam pytanko do doświadconych już w tym temacie. Chce zamknąć konto w Pekao SA i się zastanawiam jak najszybciej i najsprawniej przeprowadzić taką operację ?

Lepiej jeszcze przed zamknięciem konta przelać środki na nowe, czy zrobić to dopiero w momencie zamykania konta ?
ITD

pzdr
Wyświetlaj:
DK22 / 83.28.58.* / 2011-03-10 12:00
jak najszybciej ;)

i założyć tanie konto internetowe, bez opłat za prowadzenie
porównanie tanich rachunków osobistych:
http://www.darmowe-konto.com.pl/porownanie_kont_bankowych.htm
maestro1234 / 82.177.55.* / 2008-12-31 09:12
W przypadku Pekao SA przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliowść. Od czasu fuzji Pekao z BPH jest tak potowrny bałagan, że nic nie działa jak należy. Ja zamykałem konto i karty kredytowe ponad rok temu i tak co kwartał od tamtej pory odbieram jakieś "grosze", a korespondencję odbieram regularnie co miesiąc :-) pomimo potwierdzeń zamknięcia wszystkich rachunków. W tym banku każdy pracownik ma swoje procedury, inne niż wszyscy pozostali więc ZAWSZE należy brać potwierdzenia lub kopie wszelkich dyspozycji z czytelnym podpisem pracownika i datą. Oczywiście sposób zamknięcia konta czy innego rachunku poprawny wczoraj już jutro u innego pracownika okazuje się niemożliwy do zrealizowania.

Wspaniały jest przykład opisany przez KamilaBD :-) nie wolno dać się odsyłać, jak się nie da to prosić kierownika, zawsze się da tylko trzeba postawić na swoim, a że termin będzie odroczony, to już problem banku, tylko brać potwierdzenia z datą !!
Kata IKM, to głównie ułatwieie dla leni w okienku, którym nie chce się szukać klienta wg innych danych, jeżeli nigdy nie była odebrana to nie jest niezbędna do zamknięcia konta.

Popieram rady żeby zamykać rachunki z zerowym saldem, jakoś bardzo trudno odzyskać wszelkie pieniądze po złożeniu wniosku o zamknięcie rachunku.

Pozdrawiam
Rytjo / 77.115.40.* / 2008-12-09 13:52
Stosując ograniczone zaufanie,...."Zdecydowanie polecam wyplate calego salda dzien przed
zlozeniem wniosku" ...
Iza Konsultant Money.pl / 2008-11-28 09:38 / Specjalista Money.pl
Jeśli konto jest odpłatne a w tym miesiącu nie została pobrana opłata za prowadzenie, polecałabym zostawić na koncie odpowiednią kwotę.
Natomiast jeśli zdecydujesz się na pozostawienie pieniędzy na koncie, w momencie zamykania konta, pozostające na koncie środki można wypłacić w kasie, bądź wskazać rachunek na który pieniądze mają być przelane.

Podrawiam
krzys1970 / 194.154.219.* / 2008-12-08 14:07
Szanowna Pani z lekka plecie androny. Praktyka bankow przy zamykaniu rachunku jest taka, ze wrecz odmawiaja dokonania jakichkolwiek wyplat po zlozeniu wniosku o zamnkiecie do momentu fizycznego zamkniecia rachunku (od 14 do 30 dni). Robi tak np. i CitiHandlowy i Kredyt Bank. Zdecydowanie polecam wyplate calego salda dzien przed zlozeniem wniosku o zamknieciem rachunku i pokrycie wszelkich prowizji/oplat przy okienku.
Romuś / 192.193.245.* / 2008-12-09 10:23
Krzys1970 - pleciesz Człowieku. Jestem pracownikiem Citibanku i śmiem twierdzić, że nie masz racji.
adi11 / 87.105.153.* / 2011-03-09 06:58
Jak możesz twierdzić że plecie skoro akurat tobie się to nie przydarzyło . Od 2 lat próbuję zamknąć konto w BPH i teraz jestem zmuszony podać ich do sądu i chyba pójdę do tv .
monika80 / 87.105.191.* / 2008-12-09 08:07
chyba zamykałeś konto jak jeszcze nie było porządnych systemów informatycznych a dane klientów w większości były tylko i wyłącznie na papierze. Rok temu zamykałam konto i nie dość że zamknęli mi od ręki to i kasę od razu wypłacili (bo na koncie uchowała się jakaś stówka).
:)
szawida / 79.184.185.* / 2013-07-15 20:57
PIC NA WODE.Dzisiaj jest 15 lipca 2013- od roku sie mecze zeby zamknąc konto....TOTALNA MASAKRA,Nic nie od razu...Chyba to wpis pracowników.......
Krzys1970 / 194.154.219.* / 2008-12-17 11:32
Uwielbiam stwierdzenia "nie masz racji". Konto zamykalem 27 pazdziernika tego roku w oddziale Kredyt Banku przy Kasprzaka w Warszawie. Mimo braku powiazanych kart platniczych czy kredytowych, ktore moglyby skutkowac jakimis zobowiazaniami, Pani w okienku odmowila wyplaty calego salda. Z salda 5400 wyplacono mi od reki 5000, a 400 zatrzymano "na poczet rozliczenia rachunku" i poinformowano mnie, ze resztowka zostanie przelana w ciagu 30 dni na wskazane przeze mnie konto. Przelew po 30 dniach nie dotarl. Po interwencji w oddziale (ok. 45 dni od zamkniecia rachunku) saldo przelano.

Historia o Citibanku nie jest co prawda moim doswiadczeniem wlasnym lecz zdarzeniem uslyszanym od osoby, ktora rachunek zamykala w zeszlym roku. Wiec lepiej sprawdz, Romus, co wyprawiaja w Citku na sali operacyjnej.

Dodam, ze w obu przypadkach chodzilo o rachunki osob fizycznych, nie konta firmowe.
MDW / 194.197.79.* / 2008-12-09 13:11
Ponad pół roku temu zamykałem konto firmowe w ING Bank Śląski. Zostało na nim ponad 500 zł i wypłacili mi w kasie podczas zamykania konta.
KamilaBD / 62.93.41.* / 2008-12-08 02:04
Chciałam zamknąć konto w Pekao SA, wiec poszłam do najbliższego oddziału (pierwotnie miałam je w BPH), pan w okienku zapytał się czy mam kartę do kasy, wiec powiedziałam ze tylko płatniczą. Pan odesłał mnie z kwitkiem, mówiąc ze powinnam zgłosić się do oddziału w którym otwierałam konto i wybrać kartę do kasy, gdy oni zmienili mi bank. Z powodu braku tej karty nie może mi zamknąć konta i odesłał mnie do oddziału w którym je otwierałam, znajdującego się w innym mieście, po rzekomy odbiór karty a skoro tam będę to mogę sobie zamknąć konto. Czy muszę specjalnie jechać do innego miasta i nie mogę tego załatwić na miejscu??
klops / 94.254.176.* / 2008-12-23 23:17
Właśnie. Czy żeby móc zamknąć konto, to trzeba złożyć wniosek w Oddziale w którym się je zakładało, czy można iść do dowolnego? Też chcę zlikwidować konto w Pekao SA.
tft / 217.153.72.* / 2008-12-29 12:16
możesz zamknąć w innym ale musisz się liczyć z tym, że nie zostanie zamknięte od ręki. Składasz dyspozycję zamknięcia ale konto faktycznie jest zamykane z odroczonym terminem (u mnie to było 30 dni ale nie wiem czy tak jest wszędzie).
jb / 83.13.110.* / 2008-12-17 12:21
chodzi zapewne od odbiór karty IKM -identyfikującej klienta, niestety znajduje się ona w oddziale macierzystym czyli tam gdzie otwierałaś konto, możesz spróbować zadzwonić do tego oddziału w którym otwierałaś rachunek i zapytać czy byliby skłonni przesłać Ci tę kartę do oddziału w którym chciałaś zamknąć konto, jeżeli nie prześlą to niestety ratuje Cię tylko wizyta w oddziale macierzystym,bo bez karty IKM nic nie załatwisz w żadnym oddziale Pekao S.A.
pozdrawiam
mp9 / 193.138.110.* / 2008-12-30 17:31
Szczeże to mozna w kazdym banku zamknąć konto od reki chyba ze się trafi na inteligetnego doradce który nie chce siobie robić tyłow i wtedy własnie wymysla takie sprawy jak karty czy inne p*******:) powodzenia

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: