Forum Forum finansoweKarty

Jaka karta do Paypal'a?

Jaka karta do Paypal'a?

Panter / 79.184.118.* / 2007-10-30 16:13
witam, mam pytanie.
jaka karta potrzebna jest do paypala? wiem, ze zwykla platnicza visa electron do rachunkow bankowych nie nadaje sie. jaka wiec?
czy zostaja tylko karty kredytowe, czy ktorys bank oferuje karty (najlepiej do konta bankowego), ktorymi mozna wykonywac internetowe platnosci i zarejestrowac sie na Paypalu?
Wyświetlaj:
luke317 / 94.254.243.* / 2016-06-14 20:39
Czy konieczne jest podpinanie PP do karty lub rachunku bankowego ? Optymalnie by było dla mnie środki które tam wpływają z różnych źródeł przesyłać dalej na dowolne konta w różnych bankach.
gość347 / 5.172.252.* / 2015-02-12 18:57
Mam Alior Sync.
kczkml / 2009-11-12 20:51
Ja wlasnie tez poszukuje takiej karty.Nie chce kredytowej.Wyczytalam ze w ING bank maja przedplacone,w opisach tych kart-3 rodzaje,jest napisane ze sluza do placenia w internecie.Czy ktos ma ktoras z tych kart i placil nia w PAypalu?Bo generalnie to tylko o Paypal mi chodzi:)
Lucek222 / 80.53.172.* / 2010-01-05 14:08
BZWBK
ufydtdfh / 85.89.184.* / 2009-09-03 17:35
Jako, że temat ma dwa lata, a sam go czytałem w poszukiwaniu ekarty do paypala to informuję poszukujących w roku 2009:
Wypełniłem wniosek przez internet o otwarce darmowego konta w mbanku (ekonto lub izzy konto), następnego dnia podpisałem umowę w oddziale. Przyszedłem do domu, zalogowałem się, wypełniłem wniosek o ekartę, za 3-4 dni dostałem pocztą kartę debetową i ekartę. Konto darmowe, za ekarte 25zł/rok. Dziękuję. To o co mi chodziło. I już nie szukajcie, bo szkoda czasu.
W ipko nie wydają, gdzie mam też konto i zdzierają 3,5zł/miesiąc za prowadzenie konta.
A troglodyci z paypala karzą mi 2-3 dni czekać na potwierdzenie "weryfikującego" przelewu, pomimo, że odrazu dostają informację, czy bank weryfikuje karte i czy mam na niej 6,5zł dla paypala.
ufydtdfh / 85.89.184.* / 2009-09-21 23:34
Jak dokonuję zakupów to prawie każdy ma konto w mbanku (no bo dają kartę) i fajnie bo nie tracę na przelewy 0,50zł
wacek2003 / 91.198.245.* / 2008-04-24 15:52
stanowczo nie polecam. Zainteresowałem się tą ofertą, aby w sposób bezpieczny (oderwany od jakiegokolwiek r-ku bankowego) płacić przez Internet.

W tym banku nie polecam w ogóle usługi. W informacjach na stronie www oraz na Infolinii obiecują super-sprawną obsługę (specjalnie potwierdzałem, że bez problemu będzie można płacić tym "niewypukłym" electronem - powiedzieli, że of kors, bo tam jest ten ccv i będzie cool).

Otóż cool nie było i nie jest wcale. Karta nie działała (odmówili w ogóle obsługi przez telefon, bo to karta na okaziciela - po 1,5 h ustalaniu przez telefon przez panienkę w oddziale powidzieli mi że karta będzie działać po pierwszej transakcji w bankomacie oraz że można nią płacić tylko do kwoty nominału umieszczonego na awersie (wg. innej panienki tej samej placówki oraz wg. infolinii to nieprawda, bo można płacić do wysokości limitów dziennych określonych w regulaminie); w końcu karta zadziałała i wykazała saldo.

Niestety - poprawnie przyjęta do realizacji w internecie transakcja nigdy nie doszła do skutku. I znów to samo - przez telefon nic nie załatwisz, trzeba się udać do oddziału. A w oddziale panienka dzwoni przez telefon na dokładnie tę samą infolinię (publicznie dostępną) i zaczyna roboić za pośrednika w rozmowie (pytanie ja - pytanie panienka - odpowiedź ta w telefonie - odpowiedź panienki - moje pytanie - pytanie panienki - itd...). Paranoja!

I w dodatku niczego nie wyjaśnia! Bo ONA tego "nie widzi w swoim systemie". ZERO próby połączenia się z jakimkolwiek centrum rozliczeniowym. Porażka!

No - więc gorąco nie polecam ich kart z doładowaniem, które są takie świetne, że człowiek spędza u nich więcej czasu w oddziale, niż gdyby stanął w kolejce i zapłacił na poczcie...
xxxxss / 62.29.253.* / 2008-04-14 15:38
Zeby sie nie rozpisywać powiem krótko:
Inteligo - mam i sobie chwale. Moze byc tez PKO, MBank i pewnie w cholere innych VISA Electron.
Nie wiem w czym widzisz problem problem ??
ayaya / 89.74.96.* / 2009-06-28 09:59
tak sie sklada ze mbank nie wspolpracuje z paypal. a reszta to nie wiem
Hornet98 / 83.14.242.* / 2008-03-08 22:40
Witam wszystkich!!
Czy będzie się dało zweryfikować konto w paypal za pomocą karty VISA Electron wydaną do SUPERKONTA STUDENT w banku PKO BP?

pozdrawiam
Qwertyu / 87.205.234.* / 2008-03-08 19:29
Jak masz konto w mBanku to od 4 marca mozna debetowka delfinkiem placic. Wiekszosc osob doradzajacych chyba nie wie o czym pisze. Wejdz na strone mBanku w Blog i tam jasno jest napisane, ze od 4 marca funkcja zostala odblokowana tylko trzeba dzwonic na mLinie ustawic limity bo przez serwis jeszcze nie mozna. No i karta z mBanku jest akceptowalna w PP.
Powtarzam nie mowie o eKarcie tylko debetowce "delfin" wydawanej do eKonta. mBank.pl -> Blog - 2 strona ->Zabierz Visę Electron na wirtualne zakupy!
dfdfdfdddfg / 83.8.197.* / 2009-10-24 17:41
Bzdury. Właśnie próbowałem. Mam kartę mBanku debetową - ONA NIE DZIAŁA Z PAYPALEM!!! Powtarzam jeszcze raz - KARTA DEBETOWA MBANK JEST ODRZUCANA PRZEZ PAYPAL.
Sam się dałem na to naciągnąć.
prospertus / 83.6.12.* / 2010-02-15 19:23
Działa, właśnie to sprawdziłem. Trzeba jedynie zadzwonić na infolinię i ustalić limity ponieważ są one ustalone na 0zł. Po rozmowie z mlinią, powtórzyłem operację w PayPalu i karta została zaakceptowana.
trfgghiiio / 78.137.130.* / 2009-12-11 15:42
Ja mam debetówkę z mBanku. Zwykły delfinek. i działa wszędzie tam gdzie chcą zwykłą kartę VISA. i ta karta działa w paypalu jako zwykła VISA, i w ryanar jako visa elelktorn (i nie płaci się wtedy 20zł/os/lot opłaty manipulacyjnej). Więc po co wydawać 25zł na eKartę? Lub jaką kolwiek inną kartę?
dsfgdg / 195.225.68.* / 2007-12-14 20:01
mam pytanko: czy karta vise electron z BZ WBK (konto>30) będzie działaś w paypalu?

pozdrawiam.
alpha43 / 2007-11-12 14:34
używam karty Banku Zachodniego - Visy Money pre-paid
Karta jest płaska ale w paypalu działa, zresztą świetnie się sprawdza do transakcji w necie.
Do karty prowadzony jest bezpłatnie rachunek konto24.pl, nie musisz nic na nim trzymać, zasilasz kiedy potrzebujesz użyć karty. Obsługa karty bezpłatna, wydanie karty praktycznie tez (łatwiutki warunek do spełnienia).
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2007-11-12 15:13 / Specjalista Money.pl
Witam,

Nawiązujac do powyższej wiadomości...
Za wydanie karty pre-paid Money.pl bank nie pobiera opłat jeżeli w ciągu trzech pierwszych miesięcy od wydania karty zostanie dokonanych co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe na dowolną kwotę, w przeciwnym wypadku zostanie pobrana opłata w wysokości 15 zł. Termin ważności karty to 4 lata, w pierwszych dwóch latach użytkowanie karty jest bezpłatne, a opłata za kolejne 2 lata użytkowania wynosi 25 zł.

Karta dostępna jest dla osób od 13 roku życia, aby otrzymać kartę nie jest wymagane uzyskiwanie dochodu.

Więcej informacji o karcie można odnaleźć pod adresem:
http://direct.money.pl/money/264/

Wniosek o kartę można złożyć przez Internet ze strony:
https://direct.money.pl/o/form.php?idSaleChannel=169&idDistributor=1&reff=798

Pozdrawiam
wkurzony / 83.18.56.* / 2007-11-18 19:46
Jeszcze jedną mam sprawę i prosiłbym jeśli można Pani Agnieszko Konsultant Money.pl o wyjasnienie.
W przypadku tej karty money pre paid bank przygotowuje umowę o trzy usługi w jednym tj. umowę rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, umowę usług bankowości elektornicznej BZWBK24 i umowę o kartę płatniczą. I teraz mam pytanie:
Dlaczego w umowie zawarte są zapisy umożliwiające bankowi wystawienie tytułu egzekucyjnego do kwoty 50 000 zł aż do 3 lat od wygaśnięia umowy, skoro w przypadku karty money pre paid korzystam wyłącznie z własnych środków lokowanych na tym koncie i nie zamierzam korzystać ze środków banku ?
Dlaczego aż 50 000 zł skoro wszelkie możliwe opłaty za prowadzenie konta sa w stosunku do tej kwoty marginalne?
Nie zamierzam korzystać z żadnych ofert kredytowych banku, a jeślibym chciał to wówczas takie zapisy mogłyby znaleźć sie przecież w aneksie do umowy. W tym wypadku jednak Bank może tytułem egzekucyjnym "wyciągnąć od Klienta 50 000 zł, zanim ten zdoła zorientowac się o co chodzi , nie mówiąc o możliwościach obrony przed np. pomyłkową egzekucją.
Nie wspomnę tu, że przedstawiona do podpisu umowa z bankiem jest praktycznie jednostronna i nie znalazłem w niej żadnych zapisów chroniących interes Klienta. W moim wypadku poprzez niekompetencje banku uniemożliwiono mi już praktycznie (nawet jeśli konto zostanie uaktywnione w poniedziałek 19 tego) dokonanie bardzo ważnej dla mnie płatności, przez co straciłem możliwość zakupu długo poszukiwanego przedmiotu o wartości kolekcjonerskiej. Czy w takim wypadku mogę wycofać się z zawartej ww. umowy bez ponoszenia dodakowych ? Czuję się oszukany i narażony na dodatkowe koszty i utrudnienia.
Proszę o rzeczowe odpowiedzi w ww. kwestiach.
wkurzony / 83.18.56.* / 2007-11-16 22:05
alpha 43 i Pani Agnieszko Konsultant Money.pl - napiszę Wam jak do tej pory "załatwiam" sobie płatnośic kartą money w Pay Palu. Ciekawa historia i profesjonalizm banku WBK.

Zamówiłem kartę money pre paid przez serwis MONEY.PL . Wybrałem pierwszą dostępną datę wizyty kuriera z umową na 13 listopada 2007r. Po jakimś czasie otrzymałem telefon, że ta data jest nieaktualna (więc po co ona wogóle jest w tym formularzu ?). Pani przez tel. proponowała najbliższy termin 19 listopada 2007r. W związku z tym, że chciałem korzystać z tej karty jak najszybciej, Pani poinformowała mnie, ze w przypadku wizyty u mnie kuriera karta i konto może być aktywowane po ponad tygodniu (10 dni - nie pamiętam ) tłumaczyła jakąś umową z pocztą czy czymś takim. Zależało mi na czasie, wobec powyższego doszliśmy do porozumienia, że udam sięw dn. 16.11.2007r. osobiście do najbliższej siedziby banku po odbiór umowy i konto będzie od razu aktywowane i będę miał możliwość korzystania z karty. Wybałem się zatem do najbliższej siedziby banku odległej o 100 km (z Rzeszowa do Tarnowa). W Rzeszowie nie ma banku WBK więc wybrałem ten w Tarnowie przy ul. Bitwy o Wał Pomorski 6 (odradzam !!!). Wcześniej oczywiście zadzwoniłem dowiedzieć się czy umowa jest przygotowana - co zostało potwierdzone. Przyjechałem i mówię , że umowa ponoć jest przygotowana i chciałem ją podpisać. Pani która mnie obsługiwała nawet nie sprawdziła nic tylko zaczeła mi dawać jakieś kwestionariusze do wypełniania - o zarobkach srednio 3 miesięczne netto, miesięczne netto , nip firmy w której jestem zatrudniony, regon, krs itp. Powiedziałem, ze nic mi nie wiadomo że coś takiego miałem przygotować. Zależało mi na tej karcie w dzniu dzisiejszym, więc zacząłem wydzwaniać jak głupi (siedząc w banku) do kadr, "rachuby płac" w zakładzie pracy itp. żeby mi podali dane do WYMAGANEGO wniosku o którym jakoś mnie nie poinformowano (a powinni wg tej pani w banku). Dziwne tylko , że w przypadku wizyty kuriera z umową miałem mieć przygotowaną wyłącznie kserokopie dokumentu tożsamości (tak wynika z informacji zawartych w serwisie). A tu takie numery , na dodatek legitymowała mnie z dwóch dokumentów tożsamości. Powypełniała jakąś masę wniosków, przetrzymując mnie tam godzinę, po czym jak się okazało że nie może czegoś zrobić w komputerzebo ją "nie wpuszcza" , że umowa jest jednak przygotowana i leży w segregatorze. Podpsałem wkońcu te wszystkie papiery i ruszyłem w drogę do domu. Za chwilę dzwoni Pani z banku, zeby jej podać jakieś kody aktywacyjne z kopert, bo sobie zapomniała spisać. Ale to jeszcze nic. W banku dowiedziałem się, że kartę można aktywować w bankomacie WBK (którego nie ma w Rzeszowie) bądź przez internet. Ok. godz. 20.00 usiadłem do komputera żeby zaktywować sobie kartę MOney pre- paid (po to , żeby przed wszystkim dokonać weryfikacji w serwisie PayPall). Nie zobaczyłem na stronie internetowej żadnej informacji odnośnie aktywacji karty więc dzwonię na nr infolinii. Okazuje się (z rozmowy z doradcą), że mam dwa wyjścia - albo jechać ponownie do Tarnowa i aktywować kartę bezpłatnie w bankomacie wbk, lub dokonać nią jakiegoś zakupu z użyciem PIN. MOżliwości aktywacji karty przez internet nie ma. O.K. myśle sobie, zrobię dzisiaj przelew ze swojego konta pekao24 na swoje konto24.pl w WBK , a jutro zapałki, i karta będzie aktywna. Ale..... tutaj znowu jaja. Wpisałem na stronie banku wbk swój nr nik, potem wpisałem pin z jednej z otrzymanych kopert (BZWBK24 internet) , zmieniłem pin zgodnie z zaleceniami i .....konto nieaktywne. zacząłem wydzwaniać po obsługach klienta (nr podane na stronach WBK) i jedyne co usłyszałem, ze nastap[ił jakiś błąd w oddziale banku i nic się nie da zrobić tylko muszę czekać do poniedziałku. A celowo jechałem do banku, żeby w sobotę 17.11. 2007r.) dokonac tą kartą ważnych dla mnie płatności. Kto odpowiada za cały ten BURDEL ? To ma być profesjonalizm i podejście do klienta. Umowa podpisana w dn 16.11 a ja nie mogę korzystać z konta ani karty co najmniej do 19.11. bo bank nie pracuję w sobotę, a Panie i Panowie z infolinii nic nie mogą zrobić w tej kwestii, tylko mnie informują o tym co ja dobrze wiem - że konto jest nieaktywne. Niech Pani Pani Agnieszko Konsultant tak tej karty nie poleca - bo w praktyce to nie jest tak różowo. ŻENADA po prostu i tyle.
alpha43 / 2007-11-19 15:50
po prostu trafiłeś na złą osobę w oddziale, niestety w każdym banku pracują profesjonaliści i takie osoby którym do profesjonalizmu sporo brakuje.
U mnie nie było problemów, poza tym zostałem poinformowany o konieczności aktywacji karty w bankomacie. Karta sprawuje sie super, nie mam też problemów z bankowością internetową BZ (za wadę mogę uznać dodatkowe zabezpieczenie - hasło maskowane - męczące jest odliczanie jaki znak stoi w n-tym polu).
wkurzony / 83.18.56.* / 2007-11-19 16:13
Sprawa została wyjaśniona - ponoć to wszystko ( "wyłudzone" dane o zatrudnieniu itp.) przez nieporozumienie, a brak aktywacji konta przez błąd w systemie informatycznym. :-) - bez komentarza.
Gdybym się wówczas nie śpieszył ...
Przepraszam za słownictwo w powyższym poście.
Sprawę uważam za zamkniętą, chociaz nadal od nikogo nie usłyszałem (a wykonałem kilkanaście telefonów) , skąd te zapisy w umowie o tytule egzekucyjnym na aż 50 000 zł przy tym rodzaju konta i karty pre paid. Mam nadzieję, że specjaliści z money.pl będą w stanie na tym forum udzielić w tym temacie rzeczowej odpowiedzi.
alpha43 / 2007-11-19 16:41
przypuszczam że wynika to z tego, że do karty prowadzone jest konto i jest to standardowy zapis stosowany do rachunków bankowych.
Też się zdziwiłem dokumentami, u mnie wystarczył dowód. Widocznie pomylili pre-paid z kredytową.
wkurzony / 83.18.56.* / 2007-11-19 19:35
"standardowy zapis" daje bezpodstawnie duże możliwości bankowi w sytuacji kiedy nie korzystam z żadnych pieniędzy banku . Jakoś nie znalazłem w umowie żadnego zapisu chroniącego Klineta i dającego Klientowi możliwości egzekucji własnych pieniędzy z banku (w razie "w"), a przecież to bank "obraca" moimi pieniędzmi w tej sytuacji, a nie na odwrót - czy nie tak?. Nie widzę tu żadnej równości wobec prawa w relacji Klient-bank, a wręcz przeciwnie. Umowa jest zdecydowanie jednostronna na korzyść banku i nie zawiera żadnych zapisów np w kwestiach jakiś rekompensat, kar umownych itd. w przypadku nie wywiązywania się przez bank z oferowanych usług.
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2007-11-22 10:51 / Specjalista Money.pl
Na wstępie chciałabym wyjaśnić, iż wciąż oczekuję na stanowisko Banku Zachodniego WBK S.A. w opisanej przez Pana sprawie, mam nadzieję, że w wkrótce będę mogła przedstawić wyjaśnienia banku.


Prawo Bankowe w Art. 97 ustęp 1. stanowi:
Art 97. 1. Na podstawie ksiąg banków lub innych dokumentów związanych z dokonywaniem czynności bankowych banki mogą wystawiać bankowe tytuły egzekucyjne. (…)
Natomiast Art. 5 Ustawy Prawo Bankowe precyzuje o jakich czynnościach bankowych jest mowa:
1. Czynnościami bankowymi są:
1) przyjmowanie wkładów pieniężnych płatnych na żądanie lub z nadejściem oznaczonego terminu oraz prowadzenie rachunków tych wkładów,
2) (…)
2. Czynnościami bankowymi są również następujące czynności, o ile są one wykonywane przez banki:
1) udzielanie pożyczek pieniężnych,
2) operacje czekowe i wekslowe,
3) wydawanie kart płatniczych oraz wykonywanie operacji przy ich użyciu,
4)(...)

Bezwzględnym warunkiem wystawienia przez bank BTE jest uprzednia zgoda dłużnika w formie pisemnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji, którą klient banku zwyczajowo podpisuje w chwili zawierania z bankiem umowy. Zgodzę się z argumentem, że podpisując umowę o Konto24.pl oraz Kartę Pre-paid nie zadłuża się Pan w banku, ponieważ za pomocą karty będzie Pan korzystał tylko z własnych środków, jednak paragraf 23 rozdział IV regulaminu karty przewiduje sytuacje w której może dojść do niedozwolonego zadłużenia na rachunku karty, stąd zapis w umowie stanowi zabezpieczenie dla banku przy ewentualnym powstaniu zadłużenia i braku jego spłaty..

Warunkiem ważności i skuteczności oświadczenia o poddaniu się egzekucji jest określenie w nim kwoty, do której dłużnik poddaje się egzekucji oraz wskazanie ostatecznego terminu.
Zgodnie z Prawem Bankowym, treść bankowego tytułu egzekucyjnego może być różna, a kwota roszczeniowa banku może być niższa lub wyższa od zaciągniętego długu, powinna natomiast stanowić sumę wszystkich kosztów kredytu, opłat, prowizji i kosztów postępowania egzekucyjnego wraz z odsetkami, zatem ustalona kwota w wysokości 50000 PLN przypuszczalnie stanowi koszty związane z ewentualną egzekucją. Gdy otrzymam odpowiedź z Banku Zachodniego pozwolę sobie uzupełnić ten wątek.

Odnośnie sytuacji jaka Pana spotkała... uważam, że trafił Pan na niekompetentnego (niedouczonego) pracownika banku, co nie znaczy, że karta reklamowana przez nasz portal nie jest dobrym produktem. Błąd, pomyłka może zdarzyć się każdemu pracownikowi w każdym banku, nie tylko w BZ WBK, oczywiście nie usprawiedliwiam w żaden sposób pracownika banku i przypominam iż, klient niezadowolony z obsługi ma prawo do złożenia skargi na pracownika banku.

Pozdrawiam
rem2 / 83.8.50.* / 2008-03-06 02:10
Witam,

Sprawa BTE rzedu 50000 przy zwyklym ROR w BZWBK tez mnie zaciekawila. Pytanie do Pani Agnieszka Konsultant Money.pl : udalo sie moze Pani ostatecznie uzyskac jakas odpowiedz od banku?

Mam wrazenie, ze niektore z informacji (interpretacji?) dostepnych w sieci sugeruja, ze takie zapisy sa jednak bezprawne.

Np. opis z http://pl.wikipedia.org/wiki/Bankowy_tytu%C5%82_egzekucyjny wskazuje na to, ze BTE moze dotyczyc wylacznie "zaciaganego zobowiazania", a oswiadczenia "odnoszące się do jakichkolwiek wierzytelności banku nieokreślonych jeszcze w chwili składania oświadczenia" sa "niedopuszczalne".
(Tak czy inaczej, w tym kontekscie suma 50 tys. zl jest jednak dosc groteskowa.)

Przy okazji, czy BTE dla kart debetowych i/lub ROR to polska specyfika, czy moze ktos widzial cos podobnego poza Polska? (Ja nie...)

Z powazaniem
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2008-03-31 13:42 / Specjalista Money.pl
Poniżej wyjaśnienie Rzecznika Klienta Banku Zachodniego WBK S.A.:

" Informuję, że obowiązujące przepisy prawa wymagają od każdego banku skonstruowania oświadczenia o poddaniu się egzekucji, podpisanego następnie przez klienta, jako warunku , którego spełnienie umożliwia skorzystanie z tej formy egzekwowania długów.

Chciałabym w tym miejscu podkreślić, iż oświadczenie jest potrzebne wyłącznie, gdy klient zalega z wierzytelnościami wobec banku i dobrowolnie ich nie zaspokaja , a kwota podana w oświadczeniu jest kwotą maksymalną, natomiast bank może dochodzić swoich należności wyłącznie do rzeczywistej wysokości długu.
Wykorzystanie b.t.e. ( bankowego tytułu egezkucyjnego ) jest poddane kontroli sądu, ponieważ to sąd nadaje b.t.e. klauzulę wykonalności i dopiero wówczas możliwe jest prowadzanie egzekucji z wykorzystaniem b.t.e.

Oto stosowne podstawowe przepisy ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Prawo bankowe( Dz. U. 02.72.665 z późn. zm.):

"Art. 96. 1. Na podstawie ksiąg banków lub innych dokumentów związanych z dokonywaniem czynności bankowych banki mogą wystawiać bankowe tytuły egzekucyjne.
2. W bankowym tytule egzekucyjnym należy oznaczyć bank, który go wystawił i na rzecz którego egzekucja ma być prowadzona, dłużnika zobowiązanego do zapłaty, wysokość zobowiązań dłużnika wraz z odsetkami i terminami ich płatności, datę wystawienia bankowego tytułu egzekucyjnego, jak również oznaczenie czynności bankowej, z której wynikają dochodzone roszczenia, oraz wzmiankę o wymagalności dochodzonego roszczenia. Bankowy tytuł egzekucyjny należy opatrzyć pieczęcią banku wystawiającego tytuł oraz podpisami osób uprawnionych do działania w imieniu banku.
3. W przypadku egzekucji przeciwko kilku osobom lub z kilku części składowych majątku dłużnika można wystawić dalsze tytuły egzekucyjne."

"Art. 97. 1. Bankowy tytuł egzekucyjny może być podstawą egzekucji prowadzonej według przepisów Kodeksu postępowania cywilnego po nadaniu mu przez sąd klauzuli wykonalności wyłącznie przeciwko osobie, która bezpośrednio z bankiem dokonywała czynności bankowej albo jest dłużnikiem banku z tytułu zabezpieczenia wierzytelności banku wynikającej z czynności bankowej i złożyła pisemne oświadczenie o poddaniu się egzekucji oraz gdy roszczenie objęte tytułem wynika bezpośrednio z tej czynności bankowej lub jej zabezpieczenia.
2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, powinno określać kwotę zadłużenia, do której bank może wystawić bankowy tytuł egzekucyjny, oraz termin, do którego bank może wystąpić o nadanie temu tytułowi klauzuli wykonalności. Dłużnik może się również poddać egzekucji wydania rzeczy, w przypadku gdy ustanowiono zastaw rejestrowy lub dokonano przeniesienia własności w celu zabezpieczenia roszczenia.
3. Wniosek banku o nadanie klauzuli wykonalności, o której mowa w ust. 1, sąd rozpoznaje niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 3 dni od dnia jego złożenia."
wwuu / 83.8.143.* / 2007-11-02 23:41
Wazne abys mial 16-cyfrowy numer karty, nr CVV (trzy cyfry tloczone na bialym pasku na rewersie karty), wpisal swoje dane z karty oraz typ (V/MC) i date waznosci, no i srodki - musisz miec na koncie tyle, aby pokryc transakcje. W ING Slaski dawali takie ekarty za free, konto studenckie z internetem tez 0 pln, a karte takze zawsze mozesz zasilic/odlisic z kasy.
Zef / 83.3.99.* / 2007-10-31 12:08
ja uzywam eKarty mBanku - do paypala wystarcza tylko trzeba pamietac zeby w moemencie weryfikacji karty byly na niej srodki i tyle.
bauer / 83.2.54.* / 2007-10-31 20:04
sie tam znacie... wystarczy zwykła viza electron m.in z inteligo. Mam i korzystam. Do weryfikacji potrzebne było kilka złotych, ale nie pamiętam ile - chyba nie tak trudno sprawdzić na ich stronie
Martin24 / 87.205.33.* / 2007-11-01 17:31
Nie zawsze wystarczy zwykła Visa Electron. Akurat tą z Inteligo można płacić w internecie, natomiast np. kartą VE z mBanku nie da się zapłacić przez internet. Potrzebna jest albo kredytowa Visa Classic albo ta eKarta.
Gość / 212.160.204.* / 2008-03-08 17:22
Visa Electron tzw. mozna placic w necie ale trzeba ustalic limity przez mLinie wiec jak nie wiesz nie udzielaj sie.
Gość / 212.160.204.* / 2008-03-08 17:22
Mowa o delfinku
opeutt / 83.8.197.* / 2009-10-24 17:58
Delfinek nie działa w Paypal. Weź najpierw sprawdź zanim coś napiszesz. Limity? Po co limity, je ustawiasz w panelu, ja sobie włączyłem 10K. Limity nie są potrzebne bo tylko podpinasz kartę do PayPala, a te jest ODRZUCANA, ZAWSZE!

"Ta karta kredytowa została odrzucona przez bank, który ją wystawił."

Tak jest po próbie podpięcia do PayPala tej niby karty mBanku do płatności przez net, jest odrzucana.
pit_bb / 87.105.112.* / 2007-10-31 12:55
Też używam karty z mbanku nazywa się to karta wirtualna do zakupów w internecie. Z paypalem współpracuje bezproblemowo. Co ważne można ją rozładowywać po wykonaniu zakupów, tak więc nawet gdyby ktoś przechwycił kod CCV to z niej nie skorzysta, a ze standardowej kredytowej by mógł. Tak więc ta karta jest dość bezpieczna jeśli chodzi o zakupy, co roku koszt utrzymania to 15 zł bodajże.
Spid / 150.254.136.* / 2007-10-31 12:42
do weryfikacji trzeba miec 1zl ktore jest blokowany na 30 dni poczym zwracany spowrotem ;) eKarta z mBanku starczy ewentualnie Visa (ale nie electron) i MasterCard (lucas Bank, pekao sa i bzwbk wydaja Master card co do visy niewiem)
drwydrol / 83.29.45.* / 2007-12-01 11:56
czyli kartą VISA Student z lukas banku mozna płacić w systemie pay pal?
Qwertyu / 87.205.234.* / 2008-03-08 19:26
Tak ale tylko student inna VE do platnosci przez net to chyba KK Maxima czy jakos tak no i KK VC.
Metyl / 2007-11-12 11:18 / Bywalec forum
ja używam money karty visa (nie kredytowej) jest dużo lepsza niż moja poprzednia wirtualna karta w mbanku , nie ma problemu odrzuconych transakcji , paypal też śmiga pięknie.
anra / 83.21.79.* / 2007-12-11 20:05
Przepraszam za dziwne pytanie, ale juz jestem niezle zakrecona jesli chodzi o konta internetowe i karty do paypal : / Jest jakas zasadnicza roznica miedzy money karta visa a allkarta allegro ? obie sa z tego samego banku, ktora lepsza czy moze sa porownywalne? pozdrawiam serdecznie

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: