Forum Forum finansoweKarty

spłata karty kredytowej drugą kartą kredytową

spłata karty kredytowej drugą kartą kredytową

szmajchel / 2007-12-01 20:10
Witam wszystkich

Czy ktoś może mi doradzić w następującej kwesti?
Mam kartę kredytową w banku A z limitem 10.000. Chcę dokonać zakupu przelewem z tej karty na całą sumę, czyli 10.000. Następnie chciałbym wyrobić sobie drugą kartę kredytową, w banku B, z identycznym limitem. Zakładam, że w obu bankach mam "grace period" 54 dni.
I teraz spłata karty A wyglądałaby tak, że po upływie miesiąca od dokonania transakcji (czyli zostaje mi jeszcze 23 dni grace period) robie przelew z karty B w wysokości 9.000 + 1000 z pensji.
Następnie upływa mi kolejny miesiąc, i spłacam zadłużenie karty B przelewem z karty A w wysokości 8.000 + 1000 z kolejnej pensji (czyli całkowite zadłuzenie przed upływem grace period).
I tak w kółko, raz spłacam kartę A kartą B, raz kartę B kartą A, w kolejnych miesiącach zmniejszając zadłużenie z pensji.
Dodatkowo wydaje mi się, że każdą spłatę powinienem dokonać po upływie comiesięcznego rozliczenia transakcji ale przed upływem grace period, aby konsekwentnie nie skracał mi się czas spłaty. Zgadza się?

Celem jest spłata 10.000 pln w ciągu 10 miesięcy bez płacenia odsetek.

Czy jest to możliwe? Czy banki zabezpieczają się przed takim
postepowaniem klientów? Jakie ryzyka niesie za sobą takie
postępowanie? Jak powinienem się zabezpieczyć przed ewentualną
wpadką? (np. terminy spłat)

A może taki problem już został gdzieś opisany? Jeśli tak, poproszę o
linka.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
szmajchel
Wyświetlaj:
enowow / 46.113.151.* / 2011-04-27 14:29
zobacz też tu:

http://dobra-karta-kredytowa.blogspot.com
grs / 79.191.45.* / 2010-03-18 21:28
a zastanowiłeś się nad zdolnością kredytową. Może bank wyda Ci kartę kredytową z limitem 10.000,00 zł a, czy bank B wydał by Ci kartę z limitem 10.000,00 zł. Nie wiem, może w sytuacji jeżeli dobrze zarabiasz czyli około 6.000,00 - 8.000,00 zł netto miesięcznie.
pozdrawiam
xuetzalcoatl / 2010-02-13 23:42 / Bywalec forum
możliwe to jest, jednak nie rozsądne. Pierwszą zasadą prowadzącą do osiągnięcia "wolności" finansowej jest pozbycie się wszelkich kk.
GeneralFuneral / 79.191.32.* / 2010-02-02 00:02
Takie slizganie sie z jednej karty na druga owszem jest wykonalne i banki jesli karty masz w 2 roznych nie maja mozliwosci temu szczegolnie zapobiegac wiec wiele osob tak robi, jednak jest to bardzo ryzykowne i czesto mozna sie potknac. Lepiej juz pieniadze ktore wyplacisz z kartyn zainwestowac np w jednodniowe lokaty, ktore mozna przedluzac do 90 dni i po 54 dniach mozesz miec o wiele wiecej niz 10000
magda_xx / 83.27.60.* / 2010-02-01 10:33
Nie do końca to tak funkcjonuje - po pierwsze w większości nie można robić normalnych przelewów z karty - i to jest już jedno zabezbieczenie. Aby spłacić jedną kartę drugą musisz wziąść gotówkę - czyli od razu naliczaja się odsetki _+ prowizja przy takiej kwocie za wypłatę z bankomatu to co najmniej kilkadzisiąt zł. całkiem sensownym rozwiązaniem, ale tez nie bezodstkowym jest karta w millenium - mają tam opcję, iż z karty mozna dokonywać spłat innych kart i kredytów. normalnie mają tam 20% dla operacji bezgotówkowych i gotówkowych, ale spłaty rat i kart mają 9,9%. bank zapewnił sobie w ten sposób duży przypływ gotówki z kart, bo klienci ochoczo robią spłaty większe niż 5%. ale dla osób z kilkoma kartami na głowie jak np. ja i takim własnie systemem splacania jednej z drugiej jest to w jakiś spoósb pomocne. niemniej taki system wbrew pozorom jest częściej bardziej kosztowny niż normalny kredyt:) banki jednak czasami myślą:)
Miro-72 / 83.18.63.* / 2010-02-01 13:08
oczywiscie, ze jest taka operacja mozliwa

ja mam KK Getinbanku( gdzie przelewy na iiny rachunek sa bezplatne, trzeba tylko odwiedzic oddział oraz KK BZWBK( gdzie przelewy sa platne)- i moge KK splacac inna KK

pozdrawiam
Mirek
bonanza / 83.11.210.* / 2010-02-16 00:40
od 1 kwietnia 2010 getin wprowadza opłatę 2,5% od takich przelewów, się zdziwią ile im klientów odpłynie....
felicitttta / 87.96.117.* / 2009-12-02 20:42
ja jeszcze nie mam karty kredytowej chociaż bardzo bym chciała może być bardzo przydatna możecie poradzić gdzie najlepiej zakładać?
xuetzalcoatl / 2010-02-05 21:58 / Bywalec forum
jak jesteś jeszcze studentką, to na uczelniach pojawiają się dosyć cylicznie łowcy bankowi, wciskający kk studentom. Jak nie pracujesz i nie masz dobrej historii kredytowej, to kartę zdobyć jest trudno.
KualaLumpur / 79.191.50.* / 2010-02-06 01:34
Jezeli jest sie studentem to stanowczo nalezy omijac zakladanie kart kredytowych , nawet tych studenckich z malym limitem. To juz prawie regula ze zakladajac karte ma sie wiecznie jakis minus, nie warto bez stalych i wysokich dochodow nakladac na siebie taka odpowiedzialnosc.
wojtas72 / 212.244.99.* / 2009-09-02 10:56
a nie lepiej wziąć pożyczkę w social lending? wiem, że ludzie tak pożyczają na spłatę karty kredytowej, więc może warto to sprawdzić, podaję link www.smava.pl
kubus2000 / 91.94.8.* / 2009-09-13 23:00
czy wiecie ze na Bydgoska liste ORA wpisany jest przestepca taki adwokat szkoli aplikantow a powinien siedziec w wiezieniu .W swojej kancelari na Nowym rynku 5 znecal sie a potem na ulicy przed kancelaria pobil do nie przytomnosci klientke .Potem sam zamknal sie w Swieciu w zakladzie psyhiatrycznym gdzie udawal niepoczytalnego i nie isc siedziec Jest wariatem psyhopata i zboczencem kobieta musiala sprzedac dom i wyprowadzic sie z Bydgoszczy a on juz nie bedzie siedzial adwokatow chyba nie zamykaja tylko wszystkich innych Wszyscy powinniunikac tej kancelari i nie dac zarobic zboczencowi
pchła szachrajka / 79.163.146.* / 2009-06-18 21:14
Myśle ,że spoko sie uda taka operacja , pod warunkiem dopasowania terminów spłaty i okresów rozliczeniowych kart.No i oczywiście jeśli masz zdolność kredytowa na takie karty.Wszystkie operacje muszą byc dokonane przelewem ( nie wypłacisz gotówki)
Spłatękarty mozna ustawic automatycznie z ror zleceniem stałym a potem z karty na karte przelewem , choćby internetowym. Powinno być tanio.
Upewnij sie tylko ,czy przelew z karty kredytowej na inne konto jest traktowany jak operacja bezgotówkowa, bo moze być traktowany jako wypłata gotówki , wtedy cała operacja bierze w łeb, bo wszystko jest natychmiast oprocentowane i to niemało.
Zyczę powodzenia , pozdrawiam
mentatd / 194.146.255.* / 2009-06-07 12:04
Opóźniony termin płatności masz do bezgotówkowych transakcji zakupowych, a przelew taką transakcją nie jest. Więc oprocentowanie będą Ci naliczać od razu. Poza tym za taką transakcję na dzień dobry zapłacisz prowizję. A płacenie co miesiąc prowizji od tych samych pieniędzy jest fatalnym pomysłem.
Takie przepisy jak wspomniałem dotyczą w zasadzie każdego banku, ale szczegóły znajdziesz w umowie o kartę kredytową.
gucio74 / 83.15.100.* / 2010-01-29 14:03
a właśnie że się da!!!!!!
Trzeba mieć dostęp do dwóch kart kredytowych w getinbanku np.druga na współmałżonka.Przelewy z karty na konto np. osobiste traktowane są jako operacje bezgotówkowe i podlegają takim samym zasadom jak płatność w sklepie za zakupy.Więc przelewam z karty na konto i z konta na kartę i tak w kółko bez opłat. Jedynym utrudnieniem jest to ,iż trzeba się pofatygować osobiście do oddziału banku aby przelać z karty na konto.
kreatywny ksiegowy / 89.187.240.* / 2009-06-02 01:02
Szmajchel ale Ci namieszali co?

reasumując - sproboj z tikiem z zakupami w castoramie :P -czyli kup cos a gdy zehcesz oddac np nastepnego dnia daj karte zwykła przez co oni Ci wplaca pieniadze na konto :D
i bedziesz mial kase w portfelu :) przez 54 lub wiecej dni -ale uwazaj bo mi kiedys zwrot na karcte zaksiegowali chyba po 4 dniach... czyli nawet jak podsuniesz inna karte to oni Ci przeleja ale na Twoim koncie pieniadze beda pozniej niz zwrot

2. Najtansze przelewy z karty to obecnie 1% (BZWBK) -wiec nawet jak bedziesz przelwal to edzie cie w 10 miesiecy kosztowac kilka procent...

3. proponuje abys przenosl karte ktora masz np do mbanku gdzie przez pierwsze 3 miesiace mas zbez odsetek pod warunkiemz e splacasz po 5% minimalnej splaty

4 droga karte mozesz zalozyc w multibanku gdzie w zamian za to z eprzenosisz do nich dostaniesz oprocentowanie w wyskosci 9,9 w skali roku

a wiec najpier idz co castoramy i zron zakupy - najepiej karta mbanku gdzie pierwsze 3 miesiaca sa bez odsetek
pozniej mozesz zrobic przelew za 1% z kart BZ
nastepnie karta multibanku (ktora zrobiles przenoszac inna ) masz oprocentowanie w wysokosci 9,9 w skali roku (to niewiele

Albo jelsi ci sie nie spieszy to zrób zakupy calej rodzinie - Babci dziadkowi cieci krysi wojkowi gienkowi itp itd

W naszym kraju wiekszosc ludzi posluguje sie gotowka wiec jelsi masz czas na lepamie tych postów na tym portalu to masz tez pewnie czas na zakupy a wojkiem klemnsem....
ic na zakupy kup im cos - Ty masz gotówke w reku a oni sa szeczliwi...
po 3 miesiacach nazbiera Ci sie kilka tysiecy na koncie a splata bedzi odroczona na 54 dni ...
poznije j mozes zdalej robic zakupy i tak w nieskoncoznosc albo jak juz ci sie znudzi to w koncu wezmiesz karte z oprocentowaniem 9.9 w skali roku albo rozlozysz sobie splate na kredyt RATIo 11,9 w skali roku i prze zostatnie powiedzmy 4 miesiace odrzałujesz te 9.9 w kali roku czyli .0,83 procenta miesiecznie - jak po 4 miesiacach ombinacji bedziesz mial 6tys do splaty to liczac 0,83 % miesiecznie wyjdz enie wiecej niz 250zł ossetek
pozdro
slepiec / 81.190.76.* / 2009-03-30 14:57
Ludzie patrzcie na daty !!!!!!!!!!!!!!!!
Ali_ / 145.237.72.* / 2009-03-30 10:15
Owszem kiedys była taka mozliwośc . Mając dowolna kartę w innym banku i kartę Vise Economic w Millennium mozna było ta pierwsza spłacic za pomocą karty millinnium. Było to operacja bezgotówkowa i bezprowizyjna. Okres rozliczeniowy zaczynał się pierwszego dnia miesiaca. Więc mając termin spłaty pierwszej karty na początku miesiąca mozna było wydłyzyć go o kolejne 50 dni. Mozna tez było dokonac przelewu z konta karty np. Raiffaisen na dowolny rachunek przed dniem generowania wyciągu a ten spłacić drugą karta jednakże w między czasie naliczona nam odsetki. Dodatkowo jednak trzebabyło wziąść pod uwage fakt,żr max limit dzienny przelwu to 5 tyś lub 10 tys VISA GOLD. Trzeba mieś tez podobne limity . Niestety obecnie Bank Millenniu wycofał sie z tej promocji i taka operacja jest oprocentowana 9,90 % od dnia wykonania a w dodatek jeszcze prowizja w kwocie 1%. Co pogrzebało przydatnośc tej karty. Jest ona najdroższa na rynku oraz posiada obowiązkowe ubezpieczenie czyniąc posiadanie jej nieopłacalnym.
Dobrym rozwiązaniem jest karta Visa w citi banku tam mozna dokonac spłaty zobowiązań masowych bez ptrowizji i z zachowaniem grace period. Dodatkowo bardzo przydatna jest mozliwośc rozłozenia naleznośc na raty znacznie mniej oprocentowane niż karta Dodam tez , że obsługa jest bez kosztowa. Jesli chodzi o jednorazową spłate to owszem istnieje tzw balans transfer , umozliwiający przeniesienie karty z jednego banku do drugiego wraz z limitem i saldem lecz nie we wszystkich bankach. Są jeszcze karty, gdzie dowolne przelewu traktowane są jako operacje bezgotówkowe ale ze świecą szukać.
Inne metody niestandardowe jak sie uda ...
i tyle / 84.10.135.* / 2009-09-04 13:35
Kredyt = prosta droga do niewolnictwa
mariuszorlowski / 2008-11-13 09:01
W opisanej sytuacji nie masz okresu bezodsetkowego. Ale sytuację możesz obejść. Banki pozwalają na bezprowizyjne i bezodsetkowe opłacanie rachunków kartą kredytową. Wystarczy, że za np. telefon komórkowy zapłacisz nie 100 zł, a 10000. Następnie u operatora robisz zwrot nadpłaty na wskazane konto i w ten sposób wyciągasz bezprowizyjnie i bezodsetkowo cały limit. Operator zwraca nadpłatę w ciągu 2-3 dni od otrzymania dyspozycji.
niktodem / 79.184.38.* / 2008-11-12 22:07
operacja całkowicie nieopłacalna, takie przelewy traktowane są podobnie do wypłaty gotówki - prowizja nawet 3,5%!!!
Yoyo / 84.201.210.* / 2008-11-12 15:46
Istnieją też internetowe portfele, które możesz zasilać kartą kredytową, a następnie wypłacać pieniądze na dowolne konto (np. moneybookers.com), przy zachowaniu grace period, ale prowizje od zasilenia kartą kredytowa wynoszą ok. 2%, więc po 10 miesiącach wyniosą 20%, czyli przewyższą większość dostępnych rocznych oprocentowań karty, więc w tym przypadku raczej na tym nie zaoszczędzisz.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: