Forum Forum finansoweInne

Czy Polbank to nie bank?

Czy Polbank to nie bank?

poszukiwacz_arki / 2009-02-06 01:48
Jakiś czas temu czytałem artykuł na jakiejś stronie internetowej pod którym jeden z komentatorów napisał, że "na dobrą sprawę Polbanku nie można nazwać bankiem". Czy są jakieś kryteria co jest, a co nie jest bankiem? I oczywiście, czy osoby posiadające konta bądź jakoś powiązane z Polbankiem maja się czegoś obawiać, jeżeli to nie jest "prawdziwy" bank?
A może Wy macie jakieś spostrzeżenia dotyczące tej instytucji finansowej?
Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów;).
Wyświetlaj:
Reynevan / 62.111.159.* / 2009-02-20 21:22
Zapewne chodziło o to, że Polbank nie jest polskim bankiem, tylko greckim. Także nie podlega do końca pod polskie przepisy i np. depozytów w nim nie gwarantuje BFG, ale rząd grecki.
cfiszan / 87.105.185.* / 2009-02-20 15:00
Można to łatwo wywnioskować patrząc tylko na jeden aspekt. Tylko banki mogą udzielać kredytów -> w Polbanku można wziąć kredyt -> Polbank jak najbardziej jest bankiem!
deathbanks / 94.42.47.* / 2009-02-21 09:08
jak zaczniesz miec klopoty i twoje reklamacje beda lodowaly w prozni, wtedy docenisz 'ten' bank. nie podlega KNF, wiec robi co chce. oczywiscie podlega pod polskie sady, ale idz i sie sadz, jak cos sp***a. ogolnie oferta lipna, nie ma co sobie glowy zawracac.
frank4u / 87.205.45.* / 2009-02-21 14:18
Oferta nie jest lipna, nie podales przykladow i porownania z innymi, takze twoje stwierdzenie jest po prostu goloslowiem. Dzieki temu, ze nie podlega KNF, wiecej ludzi moglo wziac kredyt w CHF (wieksza zdolnosc). Nie robia tez szopek z oprocentowaniem jak mbank, tylko reguralnie zmieniaja 3M LIBOR zgodnie ze zmiana indeksu. Ja w tej chwili mam oprocentowanie 1.95%, co znacznie niweluje wysoki kurs CHF. Jezeli nie odpowiada ci jakis bank, nie korzystasz z jego uslug, zamiast pluc na forum. Proste.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: