Forum Forum finansoweInne

UOKiK bada wywiązywanie się Lukas Banku z obowiązków informacyjnych

UOKiK bada wywiązywanie się Lukas Banku z obowiązków informacyjnych

Wyświetlaj:
Kero / 2006-07-07 11:20 / -
Tak, informacje o produktach Lukasbanku (przynajmniej w internecie) są kłamliwe a conajmniej niedopowiadające. W najmniejszym, stopniu nie ma informacji o tym, kto tak naprawdę ma prawo do otrzymania wymienianj karty Maxima Plus, zresztą nie tylko tej.
Okazało się, że po załozeniu konta Lukas e-Konto PRO nie mam zupełnie szans na otrzymanie żadnej karty kredytowej w Lukasbanku przy czym ten sam bank zna mnie od kilkunastu lat jako kredytobiorcę, który nigdy nie miał żadnych problemów ze spłatą jakiegokolwiek kredytu (kilkanaście ich było). Podobno nie posiadam zdolności kredytowej ale równocześnie zachęca się mnie swoistymi glejtami do korzystania z zakuów na raty wyłącznie w oparciu o dowód osobisty. Tym samym w jakimś punkcie Lukasbank zna mnie jako uczciwego i rzetelnego klienta z drugiej zaś strony traktuje jak potencjalnego oszusta bo już nie mają pewności czy kartę kredytową spłacę. Powoływanie się pracowników na system komputerowy mnie śmieszy bo to nie system ze mną rozmawia tylko człowiek i jesli system jest niedopracowany to może należałoby zmienić informatyków, którzy taki bubel spłodzili?
Zdażenie z wczoraj:
Idę wraz z synem do Lukasbanku dowiedzieć się czy on ma szanse otrzymać kartę kredytową. Ależ oczywiście, że nie.
Ma niecałe 22 lata, uregulowany stosunek do służby wojskowej, jest zatrudniony, dochody netto ok 1700,00 PLN i wyłącznie sam siebie utrzymuje nie mając żadnych obciążeń z tytułu opłat mieszkaniowych i z tym związanych (mieszka wraz ze mnę) ani też nie ma żadnych zaległości podatkowych czy kredytowch.
Niestety system go nie zna i pani, która "wyczynia" co może tak naprawę nic nie może. Zaproponowała by syn kupił sobie choćby czajnik na kredyt (oczywiście Lukasbanku) wówczas będzie to już jakiś ogląd jego sytuacji i Lukasbank pozna się odpowiednio na uczciwości syna. Niezwłocznie wtrąciłem się iż ja mam za sobą już kilkanaście zakupów na kredyt i nie mam szans na kartę. No ale ja to nie syn:-) W efekcie także syn nie ma szans na żadną kartę kredytową.
Zdaje się, że Lukasbank sam się pogubił w tym kto tu komu służy jakąkolwiek ofertą.
Temu bankowi należy się rzeczywiście przyjżeć dokładnie.
Jeśli ktokolwiek uzna, że moje informacje są nieprawdziwe mogę służyć swoimi pełnymi danymi osobowymi.
Zresztą wysłałem fax ze swoją skargą do centrali banku na nieuczciwe potraktowanie mnie jako klienta. Oczywiście pewnie jeszcze długo poczekam zanim jakąkolwiek (o ile w ogóle) odpowiedź otrzymam.
janka15 / 80.53.125.* / 2007-07-14 23:41
podstawa to uważne czytanie, możesz nie równa się z dostaniem na 100%, brak zdolności nie oznacza, że ktoś nie będzie spłacał kredytówm tylko, że ma zbyt małą pensję, żeby go otrzymać, albo wiąże się to ze zbyt dużym ryzykiem dla banku, bank nie jest instytucją charytatywną, musi mu się opłacać dawać komuś kredyty czy kartę

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: