Forum Forum finansoweInne

SKOK na banki

SKOK na banki

Money.pl / 2006-07-21 14:29
Komentarze do wiadomości: SKOK na banki.
Wyświetlaj:
Wincenty Ferra / 2012-11-14 13:19
Z usług SKOK skorzystało już ponad 2,5 miliona polskich rodzin. SKOK-om ufa 91 proc. członków (to ważne: CZŁONKÓW! Każdy człowiek przystępując do SKOK-u staje się również współwłaścicielem swojej instytucji finansowej!), zaś bankom 76 proc. ich klientów.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zostały zbudowane w oparciu o rodzimy kapitał. Tak też funkcjonują do dziś. Dzięki stabilnym, polskim podstawom SKOK-i znacznie skuteczniej niż ponadnarodowe korporacje oparły się kryzysowi na rynkach finansowych.

Sprawdźcie zresztą sami:

http://www.prawdaoskok.pl/
DA / 195.225.71.* / 2006-07-21 20:16
SPÓŁDZIELCZA Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Sama nazwa wskazuje - jest to spółdzielnia a nie bank. Jak SKOKI mają takie klawe życie to twórzcie na potęgę kasy spółdzielcze. Mamy wolny rynek.
Prawie wolny, gdyż tak naprawdę to banki komercyjne ograniczają go wspierając jedynie te przedsięwzięcia, które są w zgodzie z polityka ich zachodniego akcjonariatu. Jeśli ktoś się łudzi, że polityka ta wiąże się z umocnieniem pozycji polskich przedsiębiorców, to żyje zapewne tym, co poda mu na tacy wyborcza lub powiedzą w TVN.
I nie jest to wyssane z palca. Próbowałem uzyskać kredyt w kilku bankach. Niestety, nigdy nie mogłem spełnic ich oczekiwawań, choć przedsięwzięcie było trafione w 100% (jakoś w końcu udało się je zrealizować, ale w oparciu o rodzinne pożyczki). Cóz, moja działalnośc jest pozbawiona większego ryzyka. Co w takiej sytuacji mogą zrobić duże firmy, których działanie jest obarczone o wiele większym ryzykiem? Zapomnieć o szybkim rozwoju....
Stąd pomysł ze SKOK-ami jest świetnym posunieciem i popieram go w pełni. Niech SKOKI rosną w siłę!!
bebe / 81.190.180.* / 2006-07-21 19:53
super sama jestem czlonkiem skoku lubuskiego ;;;;nie nazekalam jak byli sami sobie a teraz coz jest zle ;;;;popieram oddzielnosc .
papa / 195.205.208.* / 2006-07-21 18:13
Myśmy kiedyś mieli bank zrzeszający Banki Spółdzielcze - BGŻ to je tak Pani HGW i Panie Wasilewskie przekręcieły, że nie ma BGŻ, a z Banków Spółdzielczych zrobiły się banki prezesów i przewodniczących rad nadzorczych, nominowanych pośrednio przez Pana B.
To się nazywało restrukturyzacją sektora BS.
libertarianin / 83.24.149.* / 2006-07-21 14:29
Nagonka na skoki trwa tylko dlatego, że ktoś ośmielił się naruszyć interes banków. Dla mnie konsumenta najważniejsza jest konkurencja pomiędzy podmiotami i nieważne czy to w handlu czy usługach finansowych bo wtedy ceny usług spadają. Gdzie jest taki drugi kraj gdzie róźnica pomiedzy oprocentowaniem ROR a kredytem wynosi kilkanaście procent ??????? Stąd ten krzyk, by utrzymać status quo. Normalność to nie kontrola jakieś grupy, normalność to kontrola wyłącznie przez WOLNY RYNEK i WOLNĄ KONKURENCJĘ.
antyPiS / 153.19.250.* / 2006-07-24 10:47
skoki to nie wolna konkurencja, oprocentowanie kredytów mają tak samo wyskokie jak w bankach a nie podlegają żadnej kontroli, czyli mogą robić żywnie co im się podoba, emeryt z 500zł wpływami nie pujdzie do sądu dochodzić swoich praw
libertarianin / 83.24.149.* / 2006-07-21 14:32
I jeszcze jedno, banki w większości nie pracują w sobotę nie mówiąc już o niedzieli a kantory są otwarte niejednokrotnie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Dlaczego ? Bo jest wolna konkurencja a nie koncesje dla wybranej grupy tak jak to jest w przypadku systemu bankowego w Polsce. To w obronie praw dla banków a nie konsumentów tacy dziennikarze jak cytowany z PB wypisują antyrynkowe bzdury.
Wapniak / 83.28.126.* / 2006-07-22 11:48
Normalność, to globalizacja! Wolny rynek i konkurencja to przedmiot dla niedouczonej młodzieży. Chyba to już widać... A banki, cóż ...chyba Panu wyjaśniać nie muszę. Widać doskonale tą finansową pałę...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: