Forum Forum finansoweInne

Kredyty hipoteczne - żyła złota dla doradców

Kredyty hipoteczne - żyła złota dla doradców

Wyświetlaj:
roxy485 / 82.42.50.* / 2014-02-14 23:38
Staralam się o kredyt hipoteczny,bylam w trakcie załatwiania wyceny nieruchomości i zalozenia nowej księgi wieczystej,ale doradca przyjal moje wnioski o kredyt ,podpisy i inne dokumenty,mowiac ,ze zaczeka na reszte dokumentów i zebym się nie marwila ,bo je przechowa.Niestety ,kiedy miałam wszystkie dokumenty oznajmila ze za długo czekala i poprzednio dostarczone dokumenty zostały zniszczone t.j. moja umowa o prace,rozliczenia podatkowe,wszystkie dokumenty związane z nieruchomoscia itd. Jestem wsciekla bo powinna się skontaktować ze mna i poinformować mnie o jakims ich wewnętrznym regulaminie odnośnie przechowywania dokumentów, w końcu ja bylam ich klientem.Oni ciagle mysla,ze to my jesteśmy dla nich,niestety to my jako klienci dajemy im prace.. nie polecam tych uslug .Pani M .SZymczak dziala w Doradcy 24 ul Ruska Wroclaw.
zadowolona / 83.16.1.* / 2010-04-06 12:06
Spróbujcie w Golden Egg w poznaniu - siedzibę mają w budynku niedaleko pkp i pks. Ja trafiłam z polecenia na Pana Jakuba Tomczaka i jestem zadowolona! Osoba godna polecenia!!! Bardzo miła współpraca!
KrystianKrystian / 83.18.141.* / 2011-01-03 11:07
Ja mianowicie miałem problemy z tym doradcą - przeciąganie wszystkiego i odwlekanie w czasie :( nie polecam. . .
Kuba Z. / 83.12.115.* / 2008-01-23 14:14
Proponuję firmę EXIGO credit office. Nie jest dużą firmą i stawia na jakość obsługi klienta a nie na ilość wniosków. Są w stanie zorganizować kredyt ludziom, którym nie udało się przez doradcę z większej firmy. Jest spory wybór banków i do każdej sprawy podchodzą niezależnie.
robertw7 / 2007-05-26 21:24 / portfel
Moim zdaniem Expander i Open Finance to porazka. Banki-właściciele, czyt. GE i Getin ładują kase w mega reklamę a na obiektywną poradę nie ma co liczyć. Ktoś napisał o Notusie. Z tego, co wiem, stosuje sie tam metodę samozatrudnienia, czyli na własnej działalności gospodarczej. Zadam więc pytanie osobie, która napisała że jest z Notusa. jakie pojęcie o kredytach i finansach może mieć doradca, który w rozmowie ze mną stwierdził, iz nie wiedział, że działalnośc gosp, którą prowadził od paru miesięcy, trzeba zgłosić do skarbówki i do ZUSu. Gratuluję Notusowi poziomu doradców i ich wiedzy o gospodarce. Doradca powinien być osobą, która nie tylko wskaże kredyt czy inwestycję i zgarnie prowizję znikając na dobre, ale poprowadzi moje finanse przez lata, doradzi w każdej chwili, w zmieniającj sie sytuacji na rynku kapitałowym. Uważam, że taki profesjonalizm wart jest sporych pieniędzy. Mozna takich doradców znaleźć, choć to rzadkość. Polecam jednak szukać w mniejszych fimach doradczych, które czesto chcą zbudować sobie dobry wizerunek i zależy im na dobrej marce-nie wszystkim oczywiście. Radze jednak trzymać się z dala od wielkich firm brokerskich, które stawiają na interes właściciela-banku i na "przerób" ilości klientów, a nie zajmowaniem sie profesjonalnie mniejszą grupą, na czym mozna w rezultacie zarobić więcej. A nowi klienci wtedy treż sie pojawią. pozdrawiam
Bywalec forum / 83.143.40.* / 2008-06-21 10:47
Święte słowa, podpisuje się obudwoma rękoma pod tymi słowami. Ja od roku śledzę serwis analiztyczny rzeczywiście niezależnego doradcy finansowego który naprawdę wie czym się zajmuje. Żaden tam naganiacz i facet robi własne analizy kiedy trzeba zamieniać waluty, kupować fundusze czy akcje. Szczerze polecam jak nie chcecie być wykiwani przez banki. Zresztą sami się przekonajcie. Część jego analiz możecie znaleźć na www.amerbroker.pl
zły / 89.79.56.* / 2007-05-02 16:27
Ci ludzie wiedza mniej od 6klasisty. Znają się tylko na wklepywaniu do tych śmiesznych kalkulatorów, sami nie myślą. Co im wyjdzie z kalkulatora to opowiadają, nie myślą, nie analizują,słabi merytorycznie. Expander zaproponuje GE M+aegon, a open Dom Bank.
Jak nie chcecie tracic nerwów to omijajcie z daleka te 2 pseudo firmy z pseudo doradcami.
Jola34 / 91.94.153.* / 2007-04-30 00:08
Korzystałam z usług Open'a w zakresie inwestowania i średnio musze powiedzieć - bo zupełnie co innego było w umowie czyli warunkach ogolnych a co innego czlowiek mi opowiadal, na kredyt zdecydowałam się po namowie siostry w Gold Finance i tu był strzał w dziesiątkę - w firmie sami panowie ale za to w dobrym miejscu i dobrym czasie znajacy sie na swoim fachu, moge dac dobra opinie o ludziach z tej firmy, przynajmniej o tych z ktorymi mialam do czynienia.
Krzysztof S. / 212.122.200.* / 2007-04-12 10:17
Niestety poziom obsługi firm doradczych nie jest jeszcze taki jaki występuje w krajach zachodnich. Sam osobiście byłem jednym z doradców. Właśnie - byłem i zrezygnowałem.
Buduję właśnie strategię firmy lokalnej, która będzie zapewniała faktyczną obsługę - przed i po sprzedażową.
Dziś "doradca finansowy" w Polsce jest bardziej "pośrednikiem finansowym". Na tym jego rola się kończy! Mimo, że ma kilkanaście ofert jest nadal zobowiązany i ograniczony do określonych instytucji. W POLSCE NIE MA JESZCZE NIEZALEŻNEGO DORADZTWA!
lipalipski / 2007-04-30 23:49
Racja, "super niezależny" doradca z Expandera i tej podobnych firm nigdy nie doradzi rozwiązania, którego nie może Ci sprzedać. Gdybym nie miał przyjemności dyskutować z osobnikami zatrudnionymi w takich firmach pewnie sądziłbym, że wynika to z tego, że inaczej nie zarobią. Osobiście uważam jednak, iż wynika to z czystej niewiedzy o produktach spoza oferty. Niestety przez to nie są często w stanie doradzić najlepszego w danym przypadku rozwiązania.
Andrzej P. / 213.136.236.* / 2007-04-05 16:05
Ja znalazłem fajny kredyt przez Credit House Polska. Jak poszedłem do banku to doradca powiedzał, że prowizja jest 3%, a u pośrednika tylko 1,5%, a poza tym oprocentowanie to samo. czasami warto ponegocjować. Widocznie bankom nie zależy na klientach
lipalipski / 2007-04-30 23:52
Jeżeli mowa o kredytach hipotecznych to prowizja w wysokości 1,5% nie jest najniższą jaką można było znaleźć na rynku.
Andrzej P. / 213.136.236.* / 2007-05-18 12:03
Zgadzam się, ale jak ma się niestandardową (czytaj trudną) sytuację ze zdolnością kredytową to nie zawsze można liczyć na 0% prowizji, obyś się nie musiał o tym przekonać, pozdrawiam
Ela S. / 213.158.196.* / 2007-07-29 19:38
JA bym dała nawet wiekszą prowizję, żeby otrzymać kredyt. Ale jestem w BIKu, przez męża :(
Andrzej P / 213.136.236.* / 2007-04-05 16:02
Ja znalazłem fajny kredyt w Credit House Polska. Jak poszedłem do banku to doradca powiedzaił, że prowizja wynosi 3%, a u pośrednika było tylko 1,5%, poza tym oprocentowanie to samo. Czasami warto jest ponegocjować, widocznie bankom nie zależy na klientach
coRny / 80.55.72.* / 2007-03-21 15:06
Polecam ofertę sieci pośrednictwa kredytowego Projekt-x Byłem ich klientem i jestem zadowolony. Nie ma takiego "hurtowego" traktowania jak w expanderze i open finance. Mozna ich znaleźć w necie
83 / 83.24.202.* / 2007-03-21 15:38
ZGADZAM SIĘ, TEŻ JESTM KLIENTKĄ PROJEKT-X, OBSŁUGA JEST TAM PROFESJONALNA. POSZŁAM POPROSIŁA O OFERTKĘ KREDYTU GOTÓWKOWEGO I SIĘ ZDECYDOWAŁAM. SZCZERZE POLECAM
Trachon / 62.69.200.* / 2007-03-21 23:40
Czy w tej firmie byla ostatnio CBA? Polecaj dalej.
brainmail / 193.111.236.* / 2007-03-20 09:37
Witam,
To co piszą Państwo poniżej jest niestety prawdą zarówno w stosunku do doradców pośredników jak i pracowników Banków. Pracuję w jednym z banków i zajmuję się kredytami hipotecznymi. Normalną częścią mojej pracy jest zapoznawanie sią z ofertą konkurencji - czyli wizyty w Bankach. Niestety muszę stwierdzić, że 90% pracowników Banków, które odwiedziłem nie ma pojęcia o tym, jaki produkt oferuje. Polegają na najprostszych pytaniach: o spread, marżę, stopę bazową, ubezpieczenia nie mówiąc już o argumentacji - kredyt w PLN czy CHF - jedynym argumentem z jakim się spotkałem, to to, że rata kredytu w CHF jest niższa...Ratunku. Tym, którzy szukają obecnie kredytu hipotecznego życzę powodzenia i naprawdę dużo cierpliwości w tych poszukiwaniach. Może przypadkiem trafią do mnie...:)
Jakub Stebelski / 193.0.116.* / 2007-03-13 10:47
Z chęcia pomogę w uzyskaniu kredytu na wymarzone mieszkanie. Jestem Doradcą Kredytowym Domu Kredytowego NOTUS w Warszawie. Gwarantuję zupełnie inną jakość obsługi niż u konkurencji i bezpośrednio w bankach, przy zachowaniu co najmniej takich samych warunków umowy kredytowej.
int / 153.100.131.* / 2007-03-12 13:02
Witam, bralem kredyt mieszkaniowy w listopadzie 2006. Zaczalem od brokerow: Expander, Open, Mony Expert itd. Tak jak szybko zebralem od nich oferty tak samo szybko zrezygnowalem z dalszej wspolpracy. Poziom uslug, wiedzy jest na bardzo niski. Kolejny krok to byla wycieczka po bankach. Tu bylo juz lepiej, chociaz mozna by oczekiwac czegos wiecej ale przeciez nigdzie nie jest idealnie. Poza tym, z ta Pania czy Panem bede sie widzial pare razy i jak dla mnie najwazniejsze sa warunki na jakich zostanie przyznany kredyt i na jakich bede go pozniej splacal. To ze ktos sie malo usmiecha lub musze sam zawiesc dokumenty czy wypelnic dodatkowe formularze, zupelnie mnie nie interesuje. Za ten dodatkowy usmiech czasem trzeba zaplacic gdzies dodatkowy 1% a w przypadku kredytow mieszkaniowych to sa konkretne pieniadze. Dlatego uwazam, ze warto wlozyc w to troche trudu i jak ktos napisal wczesniej wziac dzien, dwa urlopu i to zalatwic. Zdecydowanie jestem za zalatwianiem kredytu i negocjowaniem jego warunkow bezposrednio z bankiem.
ewd / 217.153.82.* / 2010-04-10 15:05
A jak ci pęknie rura to sam zakasujesz rękawy czy wzywasz hydrulika? jak boli ząb to sam chwytasz a kleszcze czy idziesz do dentysty? jak się auto zepsuje to sam naprawiasz czy mechanika wzywasz? a jak kredyt to też sam? Musisz wiedzieć że sam dla banku jesteś tylko zwykłym, szarym malućkim Kowalskim i nie wiele wynegocjujesz. A składając wniosek przez pośrednika (brokera) który wysyła do tego banku ( lub oddziału) kilkadziesiąt milionów ( kilka milionów ) miesięcznie to masz gwarancje że twój wniosek będzie potraktowany lepiej, a często poporze pośrednika masz lepsze warunki cenowe!
Do mnie na przykląd trafiaja klienci którzy SAMI obeszli 10 banków z pytaniem o kredyt budowalny i nigdzie nie dowiedzieli się najwazniejszego: że chcą za mało na budowe w stosunku do tego ile wyliczy bank i musza udokumentowac posiadanie różnicy albo zacignąć wiekszy kredyt , a potem zrezygnować z transz. banalne, powinni to wiedzieć po max. 5 minutach rozmowy, a często dowiaduja się czytając warunki decyzji kredytowej!. ALE POZIOM WIEDZY W BANKACH POZOSTAWIA DUŻO DO ZYCZENIA. W BANKU SA SPRZEDAWCY KREDYTÓW A NIE DORADCY (z małymi wyjątkami). Sama kiedys pracowałam w banku więc wiem o czym piszę.
Ale to Polska mentalnośc, nie dam zarobić doradcy bo jak ja mam 2500 na rękę to dlaczego on ma mieć 15000? pójdę do banku.
A potem wraca z placzem... Jajko madrzejsze od kury...
Dobry doradca pracuje na rekomendacjach i nie wciska tego kredytu gdzie ma najlepiej płacone a ten gdzie najtaniej i najlepiej ma klient by przyprowadził mu kolejnych. To największy komfort pracy kiedy nawet w kryzysie nie możesz opędzić się od klientów. za dobrym i uczciwym doradztwem idzie fajna kasa i do tego uczciwie zarobiona!

inna sprawa że klienci przychodza na spotkanie, rezerwuj sobie na nie 15-20 minut, w miedzyczasie odbieraja rozmowy telefoniczne albo pilnuja dzieci i chcieliby ogarnąć całą wiedze o kredytcie hipotecznym, a potem pretensje że wszystkiego się nie dowiedzieli...
ludzie, to nie MCDrive!

Albo mamy czas, siadamy spkojnie uczymy i edukujemy bo klient jest ciekawy i chłonny wiedzy, albo podajemy tylko konkretne dane i liczy bo klient stoi w drzwiach i ma dla nas, a przede wszystkim DLA SWOJEGO KREDYTU TYLKO 15 MINUT CZASU!!!
marcelin19871 / 84.40.134.* / 2007-03-14 14:00
Gówno prawda za przeproszniem. Widocznie trafiłeś na jkiegoś głomba z tych firm i tyle.
rybka / 2007-03-14 15:51 / Tysiącznik na forum
Taaa! I kilkanaście osób poniżej także?
lipalipski / 2007-04-30 23:58
Może wszyscy, niezależnie z jakiego są miasta trafili do tego samego "głomba". Albo pracują tam jakieś klony. Albo szanowny marcelin19871 ma zaszczyt tam pracować i się poczuł dotknięty.
Sito / 83.24.249.* / 2007-03-13 20:33
Zgadzam sie, sam mam podobne doświadczenia. Poza tym mogę dodać, że w Multibanku po osobistej wizycie otrzymalem lepsze warunki kredytu (mniejsza prowizja) niż to co zaproponował mi Expander.
1979misiaczek / 83.11.41.* / 2007-03-12 14:40
Podobnie, najpierw wizyta u doradcy Expandera, następnie Open. Jakoś obsługi u wymienionych doradców bardzo beznadziejna, wręcz żenująca. Sam udałem się do banku BGŻ- kredyt otrzymałem po 7dniach od momentu złożenia kompletnego wniosku.
headless / 87.99.2.* / 2007-03-12 13:36
Po wizytach w Expanderze, Open Finance i jeszcze trzecim (zapomniałem nazwy) zwróciłem się do znajomych którzy brali wcześniej kredyty, i tu dopiero otrzymałem praktyczne informacje o stawkach i możliwościach. Potem jeszcze spacerek po bankach (czasami w kilku oddziałach jednego), w końcu zdecydowałem się na millenium (oprocentowanie negocjowałem w Warszawie, prowizję w Poznaniu), bo tam akurat udało się wynegocjowac najlepszewarunki (w konkurencyjnym mbanku nie podbał mi się brak formuły na oprocentowanie). Oczywiście trzy dni zmarnowane, wolałbym zapłacić równowartość tych 3 dniówek doradcy, gdyby któryś potraktował mnie poważnie.
Krzysztof100 / 83.19.39.* / 2007-03-09 20:32
Polecam jedynie Expandera, bo jedynie Open i mBank stwierdzili, że kredytu nie dostanę. Kilkanaście banków było za.
skylock / 2007-03-09 16:19
Myślę o wybudowaniu domu. Zarabiam około 8.000 zł/miesiąc. Gdzie najlepiej starać się okredyt hipoteczny? Chciałbym wziąć kredyt na dom i działkę ok 500.000 zł, od czego zacząć? Proszę o poradę.
oka_blysk / 2007-03-26 19:14
Wstrzymaj się jeszcze miesiąc, wtedy wejdzie nowa oferta Citybanku z marżą 0.75% i bez prowizji. Z Twoimi dochodami możesz też spróbować w Deutsche. Jeśli dobrze pociśniesz możesz dostać 0.6-0.7
czesiek / 83.6.226.* / 2007-05-15 22:27
kiedy wejdzie ta oferta ?
MARCINBYD2 / 83.29.15.* / 2007-03-09 16:29
i JAK -POMOGŁEM CI???
MARCINBYD2 / 83.29.15.* / 2007-03-09 16:27
Millenium ma chyba najtaniej.
I dobrze by było wziasc we frankach-nie przejmuj sie ze tam stopy poszły w gore-ich stopy

Niestety ja nie jestem doradca finansowym.Udaj sie wiec do ktoregos z nich.A najlepiej 2-ch.
Niestety to co ci powiedza bedzie sie rozniło-sam tu juz musisz dokonac wybnoru MIEJ SWOJ ROZUM
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: