Forum Forum dla firmKadry

Mamy powody, by bać się o pracę

Mamy powody, by bać się o pracę

Money.pl / 2008-12-29 09:46
Komentarze do wiadomości: Mamy powody, by bać się o pracę.
Wyświetlaj:
Morsik85 / 83.20.99.* / 2009-01-29 10:41
Poczta Polska tez szykuje PRAWDZIWE zwolnienia.
Każdy boi się o własne stanowisko, ale to nie jest powód, aby obrażać redaktorów tego portalu.
dhl / 77.253.151.* / 2009-01-06 21:18
DHL Expres Poland juz przygotowuje zwolnienia. Te dane to jednak fakty a nie bzdury w prasie
Inwestor z Gdańska / 81.210.34.* / 2009-01-18 21:35
Jestem pracodawcą.Jak tak dalej pismaki będą pisać o kryzysie to też zacznę zwalniać pracowników bo idzie kryzys.Jak na razie szukam pracowników.Powinni pozwalniać wszystkich pismaków pesymistów którzy szukają sensacji.Paparacii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! chcą błysnąć bo ich zwolnią pracodawcy za brak sensacji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
andrzejac / 88.156.34.* / 2008-12-31 14:37
Pieprz****e pismaki(dziennikarze napędzają tą propagandę.
Jakbym był pracodawcą w najmniejszej firmie, działalności i zatrudniałbym powiedzmy kilkanaście osób, po czytaniu takich przewidywań i oglądania bzdur w wiadomościach prasie, też bym zwolnił ze 2-3 osoby ze strachu przed kryzysem, zacząłbym oszczędzać już teraz.
Nie jestem pracodawcą tylko pracownikiem i to ja trzęse spodniami przed niedouczonymi szefami z przypadku lub z ojca na syna.
Pismaki napędzają to wszystko, gdyby nie oni jeszcze z rok nikt by nie wiedział o żadnych zwolnieniach
pitt74 / 217.98.82.* / 2009-01-01 14:56
Prosze otworz firme i zatrudnij kogos zaplac paru ludzion nawet to minimum ustawowe, wtedy wypowiadaj sie na temat o ktorym nie masz pojecia
Inwestor z Gdańska / 81.210.34.* / 2009-01-18 21:42
Mam firmę 18 lat.Najgorzej było w 2004/5 .Inflacja wysoka a bezrobocie 20%.Już nikt nie pamięta Franka za 3.20 -słaba pamięć a nikt nie płakał,że taki wysoki kurs a ja spłacałem kredyt hipoteczny we frankach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
diamondpin / 82.160.42.* / 2008-12-31 11:47
I bardzo dobrze ze będzie kryzys! nie taki diabeł straszny jak go malują w mediach. Zwolnienia były są i będą. A że jakaś firma zostanie zlikwidowana, - to są prawa rynku. Przeżyją najsilniejsi, ci którzy nie boją się zmian i potrafią kreatywnie, biznesowo i perspektywicznie myśleć. Może teraz ci pseudo managerowie się obudzą i możne to czegoś ich nauczy. Liczę na to, że ten trochę niepewny czas zweryfikuje rynek usług i umiejętności. Teraz ludzie Ci najlepsi są na wagę złota.
W czasach największych zmian i kryzysów człowiek nie raz wychodził poza horyzont i tego Państwu w nadchodzącym roku życzę.
anyty-koles / 86.142.248.* / 2008-12-29 11:36
pytanie czy rynek oczysci sie z niedolnych manadzerow na stolkach po znajomosci ,przydupasow bez wiedzy i kwalifikacji porzadnych, kryzyz to czas sprawdzianu i na znajomosciach na stolakch i doracji kolesiostwa firmy dlugo nie pociagna.. ...tym gorszy kryzyz czeka Polske.
bizneskobita / 87.105.145.* / 2009-01-07 17:29
To co tu piszą to częściowo celowa polityka tylko po to by wymóc na firmach niskie ceny za swoje usługi. Ja zwolniłam 4 osoby i odesłałam na bezrobocie. Przyczyną tego jest to, że na najbliższe pół roku nie mam widoków na zatrudnienie. Prowadzę mała firmę budowlaną i przez prawie 20 lat nie było takiej sytuacji. Co prawda w zimę miałam przerwy tydzień lub co najwyżej dwa - i to tylko dlatego, że był duży mróz. Obecnie sprawa jest taka, ze są puste, wybudowane mieszkania i Inwestor wstrzymał budowę nowych - dopóki nie sprzeda tych. A kiedyś - to mieszkania sprzedawały się prosto od ręki - nawet jak nie było fundamentów. Inwestor musiał tak zrobić, a wykonawcy czekają jak tylko taki Inwestor kiwnie znowu palcem ale poda nowe warunki.
Szkoda mi tych ludzi- ale ja nie mam pieniędzy nawet na ich Zus a co dopiero na wypłatę.
Więc kto nie prowadzi firmy niech nie zabiera głosu.
biznesas / 83.27.94.* / 2009-01-29 21:28
Wydaje mi się, że wiele firm prywatnych przeprowadzi redukcje etatów tylko po to, by poszukać nowych pracowników. Ostatnio pracodawcy cierpieli na przymusowy przerost zatrudniania. Niełatwo było znaleźć sekretarkę, handlowca, magazyniera czy kierowcę, w przypadku gdy nagle ktoś wyjechał, znalazł "lepszą ofertę", "rozchorował się" długoterminowo itp. czy po prostu źle i nieefektywnie pracował.
Dżdżowniczak / 89.75.6.* / 2008-12-29 23:03
Oczyści się z tych co są teraz. Ale po nich przyjdą następni, tacy sami. I tak w koło Macieju.
animator / 91.94.36.* / 2008-12-29 09:46
Czy ktoś może nauczyć tych dziennikarzy podstaw ekonomii lub choćby matematyki ? - bezrobocie wzrosło o 0,3 punktu proc., a nie jak napisali i 0,3 proc. Może jakieś studia podyplomowe...
Ren / 212.126.3.* / 2008-12-30 08:40
przecież napisali ze punktu procentowego...Ty lepiej naucz sie czytac:)
po / 87.205.247.* / 2008-12-29 11:28
jak zwykle szukaja afery
Pajchiwo / 2008-12-29 10:07 / Tysiącznik na forum
Dokładnie.
W dodatku to są dane tylko z listopada - na miarodajne wyniki roczne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
Dochodzi jeszcze temat zwalniania ludzi nie powiązany bynajmniej z kryzysem gospodarczym, bo takie firmy, jak Poczta Polska, Siemens, Wielton, Ruch, PKP czy stocznie dawno powinny to zrobić, ale ściemniały, bo związki zawodowe liczyły na jeszcze kilka miesięcy ciepłych posadek lub na to, jak w przypadku siemensa, że akurat w Polsce się "uda" nie dostać po tyłku mimo tego, że siemens rokrocznie od co najmniej 5 lat po tyłku dostaje...
nella dwa / 83.17.2.* / 2008-12-29 12:09
może nie będzie tak źle!
sc / 99.232.235.* / 2008-12-29 17:01
Jezeli pracujesz w firmie, ktora bezposrednio lub posrednio jest zwiazana z produktami zywnosciowymi to niwatpliwie masz racje. Jezeli masz ciepla panstwowa posade, to tez masz racje. Byc moze pracujesz dla bedacej przy wladzy partii politycznej lub duchowienstwa. W tym wypadku tez mialabys racje. W innych wypadkach raczej nie. A tak na prawde, czy myslisz, ze kryzys ktory dotknal Ameryke do Polski nie dotrze? Chcialbym uslyszec twoja wypowiedz na ten temat i z gory dziekuje.
Gef / 77.113.30.* / 2009-01-03 14:18
Ludzie jedno pytanie po co cała ta propaganda tu jest Polska i czy ten kraj nie potrafi chociaż raz być niezależny zawsze musimy patrzeć albo na Rosje albo na USA to jaka tu jest demokracja ,demokracja to niezależność wiec gózik nas obchodzi Ameryka prowadzą wojny na całym świecie a to kosztuje i to dużo ,to musieli sie doprowadzić do kryzysu bo wojują i bez większego skutku po prostu im sie nudziło i nie mieli na co dawać pieniędzy a szastanie bez zastanowienia musi sie zakończyć źle, a Polska nie jest zależna od ameryki bo my prawie nic nie sprzedajemy ameryce żeby ten ich kryzys miał nas dotykać ,natomiast wzbogaciliśmy ich kupując niesprawwne f-16 itp pomagamy w ich wojnach i nic z tego nie mamy więc mają karę jak się chce od wszystkich pomocy a w zamian nic to takie chamstwo musi być ukarane i mają na co zasłużyli ,a w polsce na najbliższe lata jest zaplanowanych masa inwestycji które muszą być wykonane więc praca będzie wiec nie ma co słuchać tych propagand bo co roku coś wymyślają ,prawdziwy kryzys był kilka lat temu kiedy bezrobocie sięgało ponad 20 % i wtedy nikt tego nie widział a było tragicznie ,a media co rok coś wymyślają aby tylko wystraszyć tych biednych ludzi żeby żyli jak dziady nic z tego te czasy mineły , na przykład w ostatnich latach wymyślali Chorobę wsciekłych krów ,potem ptasią grypę kto był bojażliwy to się wystraszył ja się cieszyłem bo mogłem kupić więcej mięsa drobiowego bo było tańsze i cieszyłem z tych głupot co ludziom wciskali i tak teraz już choroby zwierząt nie wymyślili ani pneumokoków to wymyslili kryzys niedługo nie będą już mieli co wymyślić to wymyślą chorobe wściekłych Jabłek potem warzyw itd byle czymś nastraszyć ludzi żeby nie wydawali pieniędzy nie jedli nic i w ogule nic nie robili bo wszystko jest chore a najbardziej oni wymyślacze którym się nudzi.
hahahaaa / 213.158.199.* / 2008-12-29 15:11
zaciśnij kciuki, oczyść umysł setką wódki i pomódl się. No i jak tereaz - będzie, czy nie będzie?

Najnowsze wpisy