Forum Forum dla firmKadry

Przed zwolnieniami uciekamy na L-4

Przed zwolnieniami uciekamy na L-4

Money.pl / 2009-02-25 18:31
Komentarze do wiadomości: Przed zwolnieniami uciekamy na L-4 .
Wyświetlaj:
wpds / 95.49.69.* / 2011-10-17 22:31
Masa polskich pracodawców to skur... zasługujący na to żeby robić ich w rogi lewymi L-4 za cały ten stres związany z pracą u nich (ludzie się zmuszają do niewolniczej pracy, bo niekiedy nie mają wyjścia).
szklarek / 2011-10-18 18:32
A kim jest wg Ciebie masa polskich UCZCIWYCH ubezpieczonych, których lewym ZLA "robi się w rogi" gdy taki oszust przekracza 33 dzień zwolnienia w roku i przechodzi na zasiłek chorobowy ???
Jak myślisz, dlaczego składka ta wynosi aż 2,45 % podstawy, skąd okres wyczekiwania ?
KTH / 83.31.219.* / 2009-03-04 13:03
to jest cud! - u mnie rownoczesnie caly dzial (4 osoby ) zaszedl w ciaze....i poszedl na L-4 - nie wiem czy to wirus?
a najlepsze ze ZUS nie widzial zadnych podstaw do sprawdzenia czegokolwiek
Zdegustowany / 83.3.168.* / 2009-03-10 12:35
Powiem krótko, mało tego że L-4 to jeszcze wystawione... przez PSYCHIATRĘ! Nagle obudziła się dolegliwośc nerwicowa... powód: STRES! Brak mi słów, to wszystko jest jedną wielką mistyfikacją, symulką, oszustwem. Mam chęć iść z lekarzem na udry, gdyż wiem doskonale, że mój pracownik jest w pełni sił i zdrów, mało tego do pracy przyjśc nie może, ale na kurs, za który zgodziłem się zapłacić CHCE NADAL UCZĘSZCZAĆ! SKANDAL! Do pracy niezdolny - nerwica, ale pogłębiać wiedzę za czyjeś pieniądze, czemu nie ?!
Sugeruję wyciągnięcie wniosków na własną rękę.
grecia / 79.162.49.* / 2009-03-09 21:45
nie ma sie co dziwic, ze kobiety zachodza wciaze, to najlepsze teraz rozwiazanie, zwlaszcze jesli ktos planowal dziecko, miec placone przzkres ciazy i macierzynski, a nie miec bo zwolnia to jest roznica, po macierzysnskim moze skonczy sie kryzys i znow beda przyjmowac, nawiasem mowiac firmy wykorzystuja sytuacje i zwakniaja, u mnie nie ma grupowych zeby tylko nie placic pracownikom, masakra i chamstwo, ale zwlaniaja po 2,3 osoby w m-cu
Pilsener / 2009-02-26 15:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ten polski kodeks pracy to jedna wielka patologia i zaprzeczenie zasad wolności i demokracji, relikt rodem z najgłębszej komuny - najlepiej byłoby go w ogóle zlikwidować, ciągle byli PZPR'owcy skupieni wokół polityki i sektora publicznego pasożytują na sektorze prywatnym. Kiedy ktoś położy temu kres? Prędzej zabraknie kasy, którą można rozdać i system w końcu się zawali - trzeba będzie przeprowadzić reformy demokratyczne i wolnorynkowe, ale do tej pory przyjdzie wyemigrować albo klepać słynną, polską biedę.
DSA / 2009-02-25 18:31
Standard... parzcież każdy zwalniający pracownik albo odchodzący nagle sobie przypomina że ma nie wykorzystany urlop a potem po urlopie nagle choruje przynosząc L-4....

i nawet do 2 miesięcy płacenie pensji komuś kto nie przynosi przychodu firmie... A co jest jeżeli w firmie jest tylko jedne pracownik i to on zarabia na firmę...?
mpwws / 95.49.69.* / 2011-10-17 22:37
a co jeśli pracodawca wywiera na pracowniku presję żeby ten sam się zwolnił ? poszkodowany pracownik ma gdzieś czy jest na koniec uczciwy wobec firmy, która doprowadziła go do takiego stanu... załamanie nerwowe też można podciągnąć pod L-4 i nie będzie to kłamstwo a przyczynę można zmyślić byle była bardziej wiarygodna... ważne że u podstaw jest szczery powód a pracodawca nie musi znać faktycznej przyczyny skoro sam nie jest fair
Bernard+ / 83.22.93.* / 2009-03-03 22:14
Jeżeli w "firmie" jest tylko jeden pracownik to na pewno nie On zarabia na utrzymanie firmy, bo robi to samozatrudniony właściciel z członkami swojej rodziny.
Prowadzę działalność gospodarczą na własny rachunek od 20 lat i w tym czasie świadcząc usługi głownie mikroprzedsiębiorcom poznałem ponad 350 klientów ich strukturę zatrudnienia i dochody. Nigdy nie spotkałem, samozatrudnionego który sam nie pracuje a żyje wyłącznie z pracy kilku zatrudnionych pracowników. To właściciel i jego członkowie rodziny wykonują najwięcej pracy nie rzadko pracując przez 7 dni w tygodniu bez urlopów po 10 -12 godzin dziennie. I jeżeli zachoruje ich jedyny pracownik to musza wykonać prace za siebie i za niego, aby mieć, z czego płacić pracownikowi wynagrodzenie za chorowanie. To samo, gdy pracownik idzie na urlop. Dopiero mając powyżej 20 pracowników i dobrze prosperujący biznes można mówić o tym, że pracownicy wypracowują więcej dochodu niż sam właściciel, ale to właściciel organizuje prace i ryzykuje całym swoim majątkiem codziennie.
maciekgr / 195.20.110.* / 2009-03-06 17:27
Wszyscy jesteście Chrystusami!
jooooooooooola / 88.156.163.* / 2009-03-04 20:11
Tak?Ciekawe bardzo!tak się składa,że pracuję w firmie zatrudniającej tylko jedną osobę czyli mnie!i jakoś nie zauważyłam,żeby ktoś poza mną tam pracował,zwłaszcza jeżeli chodzi o pracodawcę lub kogoś z jego rodziny!jeżeli zachoruję lub pójdę na urlop to praca stoi w miejscu i czeka aż ja wrócę!i jakoś nikt inny nie kwapi się do pracy a firma działa tak już kilka lat!jak widać mylne ma pan myślenie!!albo nie ma pojęcia o życiu!
adwypowiedzijoli / 80.55.46.* / 2009-03-06 16:54
Chyba Pani nic nie zrozumiała z tego co Pan napisał.
NIEWOLNIK / 77.253.187.* / 2009-02-28 15:55
każdy ma zobowiązania i rodzinę i nikt nie chce żyć z zasiłku dla bezrobotnych a te 1 miesiąc na l4 można sobie pomyśleć jaką firmę założyć czy gdzie i kiedy wyemigrować lub gdzie się zatrudnić ja poświęciłem się firmie i co z tego jeśli szef może zwolnić z dnia na dzień pod pretekstem kryzysu
TO JEST PATOLOGIA
DAPSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
1Troll / 12.199.244.* / 2009-03-02 16:36
Nooom tyle że to jest wyłudzenie zasilku chorobowego
NIEWOLNIK / 87.205.185.* / 2009-03-10 16:01
wyłudzenie to jest nie płacić składek tak jak należy
niestety większość pracowników ma najniższą krajową a zarabia 2 razy tyle lub więcej
nie płacenie za środki BHP oraz za nadgodziny to jak można to nazwać, może akcja charytatywna
lub fundusz inwestycyjny na mową BMW 3 lub 7
TO JEST WYŁUDZENIE OD PAŃSTWA ORAZ PRACOWNIKA
NIEWOLNIK / 87.205.185.* / 2009-03-10 16:03
Wtem wpadła świnia zirytowana.
- To w błocie byłam dobra dla pana?
W błocie, w kałuży i nawet w bagnie,
A teraz pan mnie porzucić pragnie?
Niech pan pomyśli, co pan wyczynia?
Odrzecze bocian: - Wiem, jestem świnia!
DAPSSSSSSSSSSSSSSSS
DSA / 2009-02-28 19:24
Oczywiście że zwolni Cię bo jest kryzys.

Chyba że jesteś naprawdę potrzebny w firmie to cię nie na pewno nie zwolni.
Ale po tym co piszesz może się wydawać iż masz wątpliwości co do tego iż twój wysiłek przynosi firmie odpowiednie zyski...
ee / 83.24.74.* / 2009-03-03 11:53
Witam,

Niestety piszący / pisząca myli się. Nie ma tabu, nie ma świętych krów pośród pracowników. Są jedynie wśród grona znajomych królika. W ostatnim czasie zbyt ostro wyjechana "kopara" stała się powodem zwolnienia. Dwa, a właściwie trzy łosie (dwa starzejące się obecnie pampersy - kolesie, z tego jeden dobrze ciągnący pomysły i rozwiązania innych - samochwała, pochwalony za czyjś pomysł - on matkoojcem oraz jeden wszystkowiedzący działacz na stanowisku - podbiera wszystkie pomysły narzucając swoją wolę. Niewiele wie, dużo pyta, czasami nie na temat, wrzuca tabelki o tym samym różnym układzie, żąda sprawozdań na bieżąco i tłumaczenia dlaczego inni - klienci, użytkownicy są powodem takiego wyniku). Zwolnienie bez odprawy, praca podobna raczej mrzonką, nieważne, że jakieś oleum jest. Bez znajomości nicięta. Zatem proszę nie mówić, że potrzebny zostanie. Proszę zobaczyć na tepsę (własność francuskiego, praktycznie państwa) od lat niwelującą zatrudnienie wramach tzw. odejść dobrowolnych (ponad 35 tysięcy ludzi, potrzebnych, a wykopanych) lub w postaci wydzieleń do wydmuszkowych tworów. Jest dobrze. W miejsce potyrzebnych wchodzą osoby o raczej znikomych kwalifikacjach z dużymi kompetencjami bez żadnej lub małej odpowiedzialności (główni specjaliści bez znajomości pracy na aplikacji urlopowej przykładowo, mylący definicję coachingu itp. kwiatki). W miejsce drogiego pracownika (kompetentnego, wykwalifikowanego fachowca) wprowadza się sapera, który zrobi wszystko nadając przy tym szereg tytułów. Jest dobrze. Zatem nie mówmy o polskim piekle podlanym sosem pseudoliberalizmu.
zgadzamsie / 80.55.46.* / 2009-03-06 16:57
Słuszne słowa, swoją drogą, jak to się dzieje że w pewnym momencie pryncypałom zanika podejście biznesowe i stają się komunistycznymi politykami?

Najnowsze wpisy